Страница 14 от 47 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 692

TOSHIBA Daiseikai 9

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #196

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Положението на клапите не се настройва от бутона swing, а от fix. Хубаво е да си прочетете ръководството за експлоатация, въпреки че самото дистанционно на дайсейкай 9 е доста интуитивно за разбиращите английски език. Докато оригиналното дистанционно на RAS-402GDRH е абсолютно недоразумение и абсолютна подигравка, както бутоните и индикаторите по таблата на повечето японски автомобили.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Инженер съм на яхта, колега, и английския ми е отличен, а и от години освен всичко друго, поддържам и хладилни и "чилър" системи за централна климатизация. Мисълта ми е, че тая техника не ми е непозната. Не съм наясно само с екстрите на домашните климатици и качеството на различните марки и модели. Та затова се допитвам тук.
    Знам, че от Суинг би трябвало да се пуска и спира люлеенето, а от Фикс - да се настройва фиксирана позиция на съотверните клапи, както е на всеки друг климатик, който съм ползвал, но тук явно не е така. Фикс само стеснява диапазона на люлеене. Досега не бях виждал такъв климатик.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #197

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Ако си решил да го слагаш там където си го драснал на схемата от другата тема забрави да го ползваш когато има хора в спалнята. Сложи го над вратата която е към коридора. Не разбирам и от какво идва ограничението за 90см. Не всеки модел климатик може да се настрои в режим на охлаждане да духа вертикално надолу, ако това ти е била идеята.
    https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...tml#post931915
    Не мога да го сложа над вратата, защото след 1-2г, когато и втория ни син си отиде в стаята на мястото на кошарата ще има баня и стената ѝ ще опира плътно до вратата. А и за струята, наистина искам във всеки сезон да мога да я насоча накъдето си искам, включително и право надолу през лятото.
    Единстяения алтернативен вариант е да е над скрина до леглото. И без това имам трегер, минаващ напречно по средата на спалнята, та при ремонта на спалнята тръбния път лесно ще се скрие с малко гипсокартон.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Този пост е редактиран от Valchev83; 18-08-19 в 12:00.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #198

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Valchev83, повечето машини софтуерно не позволяват да се насочват хоризонталните клапи (клапа) в режим охлаждане вертикално надолу. Надявам се, да се досещаш защо....

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #199

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Вълев83, натискай последователно swing бутона, докато всички клапи спрат да мърдат. Около 4 пъти. След това с бутон fix позиционирай последователно вертикалните и хоризонталните клапи в съответната посока. Ако си бил на яхта, бързо ще се сетиш как не трябва да насочваш струята във вертикална посока, дори да не си инженер. Единствената стойностна екстра на домашните климатизатори е прахосъбирачката, другото е пунтамара. Хубава е машината, по-добра европейка от нея е само PSB или PSC серията на Хитачи. Пиши ни зимата за дефроста при отрицателни температури, че е възможно да има промени.
    Успех!

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #200

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Вълев83, натискай последователно swing бутона, докато всички клапи спрат да мърдат. Около 4 пъти. След това с бутон fix позиционирай последователно вертикалните и хоризонталните клапи в съответната посока. Ако си бил на яхта, бързо ще се сетиш как не трябва да насочваш струята във вертикална посока, дори да не си инженер. Единствената стойностна екстра на домашните климатизатори е прахосъбирачката, другото е пунтамара. Хубава е машината, по-добра европейка от нея е само PSB или PSC серията на Хитачи. Пиши ни зимата за дефроста при отрицателни температури, че е възможно да има промени.
    Успех!

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Благодаря, колега. Значи вероятно не съм бил достатъчно настоятелен при натискането на Суинг Май не пробвах да го натисна повече от 3 пъти подред.
    Относно струята, явленията топлообмен и конвекция са ми познати и ми е ясно колко неефективно и неравномерно ще е охлаждането. В моя случай обаче се налага да се съобразявам с фактора "Жена ми" и просто няма никакъв шанс климатика да остане пуснат и през нощта, ако усети и най-лекия хладен полъх. Не мога да я убедя, че е много по-приятно и дори по-здравословно да се спи на 22 градуса с олекотена завивка, вместо да спиш без завивка на 27, а като спиш без завивка нали се сещате, че и най-лекия полъх се усеща.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #201

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9


    Ако успееш да я убедиш да спи на 22С драсни някой ред как,
    ще е полезно за много хора...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #202

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Ако успея да я убедя, ще се кандидатирам за президент на Америка и успеха ми е гарантиран

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #203

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Ние с жената спим на 24 градуса така по нейна идея...

  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #204

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Ние пък не спим

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #205

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Ние пък не спим
    И то е по-харно на хладничко...

    п.с. ще ни се карат май, стига сме офили!

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #206

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от miro_vampiro Виж публикацията
    от днес и аз съм с daiseikai 9 - 10 ка , все още го тествам и ще споделя мнение по късно
    Но имам въпрос, лампата на вътрешното тяло която отговаря за plasma ion purifier(изглежда като снежинка) премигва непрекъснато без значение дали е включена или изключена функцията , което не трябва да е нормално ако разбирам правилно упътването ? или аз бъркам нещо ?
    Май работата отива на гаранционна подмяна от вносителя. Сподели после приключения тук, моля те.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #207

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Здравейте
    ето и малко информация моя daiseikai 9 - 10 ка , монтиран е преди 10 дена
    от ден първи - плазмата не сработва, дава грешка след 10 до 30 мин и мига лампата за нея - индикация за грешка според сервизното упътване
    Ден 3 ти, започна да се чува тракащ шум, доста слаб но се чува от климатика
    Така че станаха два дефекта , обадих се на фирмата която го монтира след няколко дни , провериха всичко и препратиха информацията към сервиза на тошиба

    Днес дойдоха от тошиба, и ще се сменят мотор на вътрешното тяло(лагерите са проблема според техника) ,вътрешна платка или плазмен филтър

    Като цяло съм доволен от фирмата монтирала климатика, както и от сервиза за бързата реакция , спрямо фирмата производител "TO SHIBA " - засега съм мааалко разочарован от качествения им контрол

    И вече чакаме ремонта на чисто новия климатик, ще споделя като всичко мине

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Май работата отива на гаранционна подмяна от вносителя. Сподели после приключения тук, моля те.
    Този пост е редактиран от miro_vampiro; 19-08-19 в 19:00.

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    9
    #208

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Преди повече от година се чудех дали е оправен проблемът с клапите при off от предишната серия. Е, купих си Daiseikai 9 и разбрах какво ги мъчеше хората с Daiseikai 8

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #209

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Джонибраво, проблемът с клапите на дайсейкай 8 е съвсем различен и изобщо не засяга тези, за които си писал, а другите. Той мъчи само през лятото. Има си настройка, която решава проблема с хоризонталните клапи при отопляване на прекалено малки помещения. Писано е отдавна, поинтересувай се, дали алгоритъмът за настройка е същия и при 9-та серия.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #210

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от JohnnyBravo Виж публикацията
    Преди повече от година се чудех дали е оправен проблемът с клапите при off от предишната серия. Е, купих си Daiseikai 9 и разбрах какво ги мъчеше хората с Daiseikai 8
    Какво точно имаш в предвид, че са шумни или че се успива?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 47 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 20:49
  2. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 17:55
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 22:31
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 12:35
  5. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 18:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе