Страница 20 от 47 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 694
Like Tree610Одобрявам

TOSHIBA Daiseikai 9

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #286

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    А кой казва, че модула на 8-ма серия, трябва да е като на 9-та? Питам, защото лично съм виждал как модула работи. Дори нощем жужи малко повечко на интервали.
    Не казвам, че двата модула трябва да са едни и същи. Но от написаното разбрах, че климатикът дава съобщение за грешка и има проблем с работата на пречистващата система, аз лично не бих ползвал климатика за пречистване на въздуха. Нито система с филтри.
    miro_vampiro одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #287

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    И всичко това генерализира цялата 9-та серия? Иначе сте прав, има други начини за пречистване на въздуха. А модула дава грешка от две неща и двете се оправят за 20 минути.

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #288

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    И всичко това генерализира цялата 9-та серия?
    В никакъв случай не генерализира цялата 9-та серия. Може конкретната партида да има проблем.
    При наличието на такъв търговецът трябва да информира вносителят, а вносителят от своя страна производителят и съответно последният да отстрани проблемите в проблемната партида своевременно, за да не се стига до генерализиране на проблема в цялата 9-та серия.
    Може да се оправят за 20 минути, ама явно проблема не е решен щом колегата продължава да пише, иначе щеше да е доволен и щастлив.
    miro_vampiro одобрява това.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #289

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Може конкретната партида да има проблем.
    Според мен е много по-вероятно, конкретната машина да има проблем. Ама е много по-яко да има двоен стандарт при климите, липсващи модули и световна конспирация срещу българските потребители...
    Mega одобрява това.

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #290

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Според мен е много по-вероятно, конкретната машина да има проблем. Ама е много по-яко да има двоен стандарт при климите, липсващи модули и световна конспирация срещу българските потребители...
    Много по-вероятна е конспирацията срещу българските потребители:
    - за справка лиценз за Windows 10 Retail е на цена: от 28 USD, а в България се предлага на цена от 82 USD.
    Сигурно покупателната способност на българина е в пъти по-висока, след като се предлага на цена в пъти по-висока.
    Същото е и при другите продукти, високи цени на храната с ниско качество. При климатичната техника ситуацията не е по-различна.
    И не само при климатичната техника.
    Phoenix_1, rosswen и Mig82 харесват това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,533
    #291

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Да, и с ефшеснайските ни е същата работа, ама те ще могат да летят малко по-така:


    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    miro_vampiro и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #292

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от miro_vampiro Виж публикацията
    Здравейте колега
    благодаря за настройките за cold draft prevention

    Относно описано от вас :

    1 - Климатика се рекламира като тих , 19 - 20 децибела, не е описано в рекламите тракане виене и тн - така че няма кой да чака нещо да се оправи от само себе си, или работи или се ремонтира/заменя

    2. Йонизатора(плазмата) ЩЕ заработят както трябва или просто марката ще бъде сменена моментално!

    Йонизатора(плазмата) при правилна работа ще пречиства въздуха, поне за София въздуха е доста мръсен,особено това което дишаме в апартаментите си.
    Имам пречиствател на xiaomi и виждам какво дишам при почистване на филтрите, затова и взех тошибата която се рекламира с активно пречистване на въздуха... Така че за мен е важно това да работи коректно

    Явно и вие имате проблем с плазмата,моля споделете ?
    За мен е важно да знам какво точно се случва, вече говорих с колеги които имат проблеми с нея, искам да знам дали съм изолиран случай или това е по скоро честно срещано явление.. И ако е така, аз и вие и всички останали с проблеми в дадена машина сме длъжни да си търсим правата докато проблема не бъде отремонтиран!!

    В момента в които имам информация относно работата на плазмата при мен и дали е оправена ще споделя веднага

    Пробвахте ли настройките? Инересува ме защото вероятно ще ми трябват два, но ако не могат да се спират клапите ще е MHI.

    При мен на осмицата йонизатора работи около месец като нов и повече не съм го чувал. Откажете се, просто е бъгав. Имаме си носна лигавица, не ни трябват други филтри и йонизатори.

    Иначе много долно от страна на тошиба:
    1) Проблемът с йонизатора не е решен
    2) Клапите явно са си все така шумни
    3) По-леко външно тяло с 3 кг
    4) 500лв по-скъп
    5) Като цяло 8ца с по-висока цена.

    Поне засега никой не се е оплакал че спят.
    miro_vampiro и Rafailiev харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #293

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Много лесно се проверява плазма-йонизатора дали работи, с прост ватметър за 20лв. Пуска се на отопление с по ниско задание така, че да излезе в off. Ватметъра ще показва примерно 9W. ( или някъде там.) Пуска се плазмата и ако работи показанието ще отиде около 3W нагоре.
    Йонизатора когато работи се усеща, с противагаз да си пак се усеща. Когато не работи или липсва модула не се усеща.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,533
    #294

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Що пишеш глупости? За 8 серия, предполагам и за 9-та ще ти трябва високоволтова сонда или поне фазомер! Освен това, трябва да се изведе тънка жичка от отрицателния електрод навън, до която да приближиш фазомера или да допреш сондата.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Rumb@ta одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,782
    #295

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Не разбрах, защо с предложението на Миланов да не може да се провери ами трябва високоволтова сонда? По възможност по простичко ми го обяснете, че не ги разбирам тоците.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,533
    #296

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Защото на тези модели външния електрод е къс и с малка площ, на всичкото отгоре стоящ далеч от топлообменника. Двата вата консумация може и да ги няма, ако не е достатъчно влажно в помещението, затова ватметърът е безполезен. Освен това, йонизаторът работи в импулсен режим и дърпа тока за много кратко време. Вместо сонда може да се ползва и обикновен фазоуказател с глимлампа, но не бива да се доближава повече от половин - един сантиметър до електрода. За да не се налага да гледате насила премиерата на македонския игрален филм "Одмаштението на Йонизаторот".
    https://www.youtube.com/watch?v=WICzm-CV2Yw

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    miro_vampiro, bobivg, Jack Krauser и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #297

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    dodo, не насърчавай рискови операции по климатиците от потребителите, ватметъра е напълно достатъчен. Пробвай на твоя и пиши.
    bobivg одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,533
    #298

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Ватовете са само 2, до 3. Моят плазмен филтър ще го махна, ще изрежа всички пластмаси около него и ще си монтирам истинска плазмена касета под въздушните филтри. Това наричам аз насърчаване. Така изпълнен от производителя, плазменият филтър е пълен смях.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    miro_vampiro, bobivg, milanov и 1 други харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #299

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Здравейте колега MEGA
    благодаря ви за включването в темата
    аз казвам че модула е абсолютно същия като на 8 ма серия , но нека подкрепя с малко факти:

    модул за плазмата на 8 ма серия сниман от колегата dodo_pv , а и аз съм го видял на живо у нас сравнен с модула на 9 та серия


    модула на 9 та серия :




    Всичко е едно и също, рибената кост и йонизатора, волтажа на който работи системата както и номера на платката!

    При мен ЛИПСВА йонизатора , при проверка от фирмата е установено че липсва и в други бройки, не знам дали е във всички внесени в България или не!
    Също така не знам дали просто от тошиба са решили да го махнат?

    Но спрямо рекламата на тошиба трябва да го има при мен , но го НЯМА , така че може да се каже че се чувствам подведен.



    След като знаете как може да бъде оправен проблема, моля споделете за да се реши веднъж завинаги.
    Смяна на модула или да се търси проблема другаде? Нека си помагаме един на друг, затова е и форума ?

    Относно генерализирането на 9 та серия, след като не малко клиенти с 8 ма серия се оплакват с проблеми с работата на плазмата, и аз се оплаквам от проблеми с 9 та серия, явно има нещо сбъркано в дизайна на плазмата , може и да не съм прав, но преглеждайки темата и след разговори с колеги при които явно не работи , лично мое мнение е че има проблем които не е отстранен с години!

    Така че съм напълно прав като клиент да изисквам нещо да работи коректно , а може би съм просто един Монк(оня лудия от сериала) и се хващам за едни дребни проблемчета които масовия потребител не го интересуват... кой ли знае?

    Как се доказва че плазмата не работи, лесно , тя така и не заработи при мен с изключение на 1 ден макс през което време не мигаше лампата за грешка !

    Относно другите начини за пречистване на въздуха, ползвам ги, просто исках и още .

    В крайна сметка вярвам че форума е за да коментираме работата на дадена машина , и ако има проблеми да ги решим заедно












    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    А кой казва, че модула на 8-ма серия, трябва да е като на 9-та? Питам, защото лично съм виждал как модула работи. Дори нощем жужи малко повечко на интервали.
    - - - - - - - - - -

    Здравейте колега
    все още не съм имам време да пробвам настройките

    Добре сте дошъл и вие и който колега иска на място у нас в София да види как работи климатика и да прецени за себе си дали да го вземе
    или да се довери на друга марка


    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    Пробвахте ли настройките? Инересува ме защото вероятно ще ми трябват два, но ако не могат да се спират клапите ще е MHI.

    При мен на осмицата йонизатора работи около месец като нов и повече не съм го чувал. Откажете се, просто е бъгав. Имаме си носна лигавица, не ни трябват други филтри и йонизатори.

    Иначе много долно от страна на тошиба:
    1) Проблемът с йонизатора не е решен
    2) Клапите явно са си все така шумни
    3) По-леко външно тяло с 3 кг
    4) 500лв по-скъп
    5) Като цяло 8ца с по-висока цена.

    Поне засега никой не се е оплакал че спят.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    bobivg, zxc0, Phoenix_1 и 1 други харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #300

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Как така ти липсва йонизатора? Искаш да кажеш, че при една бройка има, а при друга няма?
    miro_vampiro одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 47 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 19:49
  2. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  5. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе