Страница 43 от 76 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 1139

Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #631

    Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Аз ви писах, че съм го чел във финландския форум, ама няма кой да чете. Условието или зона "D", важи само при Нордик моделите на Тошиба. Поредната неточност в сервизните. Никъде не е пояснено, че се отнася само за Нордик. Има го и при по-старите модели, който не вярва-да прочете и да се убеди. Иначе всяка Тошиба, дори Дайсейкай, трябва да прави дефрост на всеки 70мин., още на +1гр външна температура, което не е така. Ето в това сервизно, още от Сузуми има същата зона
    "Достоверната" информация на Еуровент и сервизните на Тошиба, както и качествата на Стар Уайт или каквото му е там името, няма да ги коментирам...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #632

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Аз ви писах, че съм го чел във финландския форум, ама няма кой да чете. Условието или зона "D", важи само при Нордик моделите на Тошиба. Поредната неточност в сервизните. Никъде не е пояснено, че се отнася само за Нордик.
    Не ми звучи логично.
    Ако зона D не съществува при обикновените модели, тогава по кое условие Едж ще прави дефрост при +9 градуса?
    Най-близкото е зона, А, това означава, че за да попадне в нея трябва външната пита да е под -5° при температура на въздуха +9°, което няма как да стане.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #633

    Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Не ми звучи логично.
    Ако зона D не съществува при обикновените модели, тогава по кое условие Едж ще прави дефрост при +9 градуса?
    Най-близкото е зона, А, това означава, че за да попадне в нея трябва външната пита да е под -5° при температура на въздуха +9°, което няма как да стане.
    Не търси винаги логика. Моя ZMX, супер разтоварен, се беше бъгнал и правеше дефрост на он/офф цикли, на +8гр., а това го няма в условието. И фреон си има. Оказа се, че нещо се е сбъгясал, мерих му датчици, какво ли не. Като му свалях захранването, за да слагам нагреварел и о, чудо! Вече ги няма тези дефрости. А на -13 бачкаше без дефрости с дни, като държи 24гр. Ха сега де! Спрете да търсите под вола теле. Понякога, колкото повече споделя човек-толкова по-зле. От последните незнам си колко поста, човек ще остане с впечатление, че Тошиба са пълна трагедия и да слагаме всички Стар нещо си. Малко по-сериозно и не прибързвайте с генералните заключения. Поне не подхожда на сериозните и мислещи хора... Надявам се да са останали и такива тук, но нещо все повече се разколебавам.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #634

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    ...Иначе всяка Тошиба, дори Дайсейкай, трябва да прави дефрост на всеки 70мин., още на +1гр външна температура, което не е така...
    Рос, нещо се бъркаш.
    Погледни, при стария Дайсекай алгоритъмът е съвсем различен спрямо този на новия Едж. Виж, че зона Д започва на -13

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #635

    Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Рос, нещо се бъркаш.
    Погледни, при стария Дайсекай алгоритъмът е съвсем различен спрямо този на новия Едж. Виж, че зона Д започва на -13

    А за този, на новия Дайсейкай, какво ще кажеш? Че прави дефрост на 70мин. още около 0-та?

    Споделих и на Сузумито по-горе, за да видиш, че го има писано още в по-старите модели, които доказно не правят на 90мин.
    Сервизните на Тошиба са пълна каша. Дори за един и същи модел има по няколко редакции. Има разлика във въпросните алгоритми, дебитите, децибелите и какво ли още не. Нали не смяташ, че машината е дефростнала по удовлетворяване на зона "D", дори и да съществуваше? На +9, ТО да е -2??? Как ли пък не...
    Този пост е редактиран от rosswen; 24-01-21 в 01:14.

  7. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #636

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    и да слагаме всички Стар нещо си. Малко по-сериозно и не прибързвайте с генералните заключения. Поне не подхожда на сериозните и мислещи хора... Надявам се да са останали и такива тук, но нещо все повече се разколебавам.
    Ти да не ги сънуваш тези Старо-ве, че все са ти в устата? Не съм видял някъде да се предлат на който и да е било. Все пак не всеки е дорасъл за да ползва звездна светлина
    По принцип на всяка партида може да има кофти бройка, лошото е, когато са повече от една,

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #637

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE


    Ето ви ги сензорите...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #638

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Ти да не ги сънуваш тези Старо-ве, че все са ти в устата? Не съм видял някъде да се предлат на който и да е било. Все пак не всеки е дорасъл за да ползва звездна светлина
    По принцип на всяка партида може да има кофти бройка, лошото е, когато са повече от една,
    Ми по-нагоре, Джак няколко пъти ги цитира, като по-добра алтернатива.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #639

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Китайците направо отвяха тошибите....

  12. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #640

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Ми по-нагоре, Джак няколко пъти ги цитира, като по-добра алтернатива.
    Джак ги цитира по-скоро на майтап за да осмее прехвалените тошиби, не мисля, че би ги препоръчал на сериозно

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #641

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    А за този, на новия Дайсейкай, какво ще кажеш? Че прави дефрост на 70мин. още около 0-та?

    Нали не смяташ, че машината е дефростнала по удовлетворяване на зона "D", дори и да съществуваше? На +9, ТО да е -2??? Как ли пък не...
    Ами щом е написано, значи прави.

    Тези графики и таблици не си ги измислям аз. Ако е намалял фреона може ТО да спада под -2 при положителни температури. Най-добре е да го видят техниците.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Джак ги цитира по-скоро на майтап за да осмее прехвалените тошиби, не мисля, че би ги препоръчал на сериозно
    Не препоръчвам на никого нищо.
    Моите критерии за хубав климатик са
    - да работи максимално тихо и безшумно
    - да топли
    - да не размразява когато не трябва
    Какъв надпис имало на етикета изобщо не ме интересува
    Мисля, че фактите сами говорят коя машина как се справя. Който робува на "марки" да се оправя с "марковите" дървета.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 24-01-21 в 01:38.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #642

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    ... човек ще остане с впечатление, че Тошиба са пълна трагедия ...
    Гледай да не го установиш с личен опит.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #643

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Съжалявам да го кажа, но при похарчени 9 бона... моите Тошиби са трагедия! 4 от 5 машини показаха дефекти, факт!
    Все още се надявам, че следващото посещение на сервиза ще оправи всичко!

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #644

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    според мен поискай да ги заменят с друга марка/модел като внимателно обмислиш новия си избор

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #645

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Може би просто модела не е подходящ за отопление на неизолирана къща в твоите условия....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 76 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung S6 Edge +
    От KI_YOOU във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-16, 16:17
  2. Samsung Galaxy S7 & S7 Edge
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-16, 13:07
  3. Съвет за Покупка на ТВ Plasma or LED Edge
    От vlady_1986 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-13, 08:25
  4. NXcam na Solid Edge
    От mmt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 12:10
  5. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 01:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе