Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 68

34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    Прогноза: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    16% от населението у нас живее с по-малко от два долара дневно, сочи изследване

    24.08.2005 г., НетИнфо.БГ


    "16% от населението в България живее с по-малко от два долара дневно, сочи доклад на изследователската организация Институт за изследване на населението, цитиран от АФП.

    В доклада се прогнозира, че през 2050 г. населението на страната ще достигне 5.1 млн. души, което означава, че през следващите 45 години българите ще станат с 34% по-малко.

    Според авторите въпреки спада в раждаемостта, до 2050 г. Индия ще отнеме първото място на Китай по брой на населението, което тогава ще наброява 1.63 млрд. души.

    След 45 години жителите на земята ще бъдат 9.3 млрд.

    Повече от половината хора в света живеят в бедност с по-малко от два долара на ден, сочат данните от изследването."



    Новината: http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=768748


    Коментар: Това включва ли и ромите?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    включва, включва... както и изследванията показват, че те си удвояват броя на около 20 години... Welcome to Република Цигания

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    ами чакайте още , аз имам 2 деца , вие сте наред* да правите , аз вече приключих*

    ПП:
    ако някой иска да ставаме рода- оферти приемам на маила* *:couple: :headbang: :worry:

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    нашите са неофициални

    а и ти с тези две накъде? трябва 4-5, че да се "бориш" както трябва , ама после ще си

  6. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #5

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    Ако не са поне 3 - не се брои! :-)

    Нали като остареем - някой трябва да плаща за пенсиите ни ;-) ... поне.

    Това си е много болна тема. До сега не съм чул и един смислен отговор на въпроса
    "Как да се стимулира раждаемостта?"

    И изобщо - какво отличава хората (семействата), които имат много деца, от тези, които спират на 1-2? (За тези с 0 няма да говорим.)



  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    @Prt "Тато" навремето я стимулираше - след 20.30 гасяха тока - т.н програма за стимулиране на раждаемостта

    а за сега каквото и да кажем , тук ще си остане
    поне докато не престанат толелиранията за малцинствата пред мнозинствата . Но да не отваряме теми - да спрем до тук !

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #7

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    Не е съвсем по темата, но има нещо общо. Вчера бях на гости на един познат и той ми разправя, че в РПУ-тата имало 200 000 молби от българи да станат цигани, за да може да не си плащат тока. Не се шегувам. Дори един негов приятел си извадил документ, че е циганин, за да му издадат виза да посети Америка, защото като българин не му давали. И като му издали документ, че е циганин, за което има и свидетели, веднага му издали виза за Америка! Та, орентирайте се докато е време, после да не съжалявате.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #8

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години


    А за мармота разкза ли ти :coolsmiley:


    Аз с две съм се отчел...Ако нормата е три - след някоя и друга година ще покрием норматива. Да му мислят тия, които са още на старта

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    Жалкото в случая е това, че разказвам самата истина, а не виц, примерно. Не учете английски а цигански и турски, защото след 5 години тези езици ще са много актуални, и който не ги владее, няма да може да попълни данъчна декларация или да прочете фиша си за глоба от КАТ.

    Варненци да побързат с турския, защото след броени дни областният им управител ще бъде турчин и ако имат проблем за решаване няма как да комуникират с областният си управител. Да ви е честито.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #10

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години


    Изумително е как от всяка тема може да се премине към "проблема" с малцинствата. Не виждам общо м/у новината и областния управител.

    Колкото до това дали разказваш виц - няма (като казвам няма имам предвид не съществува) документ, който да определя български гражданин като циганин, турчин, помак, арменец, евреин или какъвто и да е друг. Също така не виждам как ще се впечатлят в американското посолство от листче, на което пише "Гошо е циганин - има права".

  13. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #11

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    @Edin_Lud
    Карай де - лаф да става.................
    Поне звучи почти като правдоподобно...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    16
    #12

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud

    Колкото до това дали разказваш виц - няма (като казвам няма имам предвид не съществува) документ, който да определя български гражданин като циганин, турчин, помак, арменец, евреин или какъвто и да е друг. Също така не виждам как ще се впечатлят в американското посолство от листче, на което пише "Гошо е циганин - има права".
    Напълно прав си !!! Ако използвам игра на думи: Лошото не е че си един луд, ами че си само един!
    Някои са много далече от понятието българин, явно са трудни времената :coolsmiley:

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #13

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    Бях прочел нещо съвсем кратко от онзи фъфлещия ... Любен Дилов.
    Хубави ги пише някой път.
    Че той беше писал, че след немного години в България ще останат само българи от тези дето виждат България на три морета или на ... три ракии.

    Мен лично ми се ще по това време да си пия леден бърбън с BobyTT. При него разбира се.
    /Поздрави Boby ... /

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    93
    #14

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    @edin_lud, не си съвсем прав. При преброяването ни питаха като какви се самоопределяме етнически и религиозно. Спомни си! И освен това не разглеждайте нещата толкова повърхностно! Американското посолство директно не би рискувало да се издаде с действия, те за това си имат най-различни организацийки за защита на човешките (разбирай на малцинствата) права. И не ме разбирайте погрешно - нямам нищо против циганите(, ... освен напалм и бомби!). Но това, че след 45 (а може и по-малко) години ние ще сме малцинство в собствената си държава, въобще не ми осигурява спокойни сънища!

  18. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #15

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    Цитат Първоначално публикувано от alek
    Но това, че след 45 (а може и по-малко) години ние ще сме малцинство в собствената си държава, въобще не ми осигурява спокойни сънища!
    Всеки иска да спи спокойно. Но какво прави (или може да направи) за да го постигне?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Икеа се ебава с българите
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 47
    Последно: 21-09-11, 14:43
  2. Отговори: 14
    Последно: 12-01-11, 19:20
  3. Какво ядат българите...
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 25
    Последно: 13-11-06, 08:57
  4. Отговори: 3
    Последно: 17-10-05, 14:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе