Страница 6 от 19 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 272

Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #76

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Malone: Абакалъм!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #77

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Истината си е, че пиратлъка ще се гони все повече и повече. Няма значение дали това ни харесва или не.

    Причините са 2 - Първо, но не особено важно - правене на имидж пред европейските и презокеански партньори. и ВТОРО, което си е истинската причина - наличието на свободен обмен на нелегално съдържание в България, нанася изключителни щети на:

    - разпространителите на музика и особено филми
    - мафията занимаваща се с разпространение - колко смятате губят мутрите и покровителите им, да речем от софтуера на Славейков или нереализирани продажби на пиратска музика и филми по сергиите в цялата страна?

    Така че акциите ще продължават и който иска да се занимава сериозно с сийд ще трябва да си мисли за сигурността си ... дори и да не те осъдят ефективно, стига ти условната присъда и конфискацията на хардуера ...

    Преди време бях гледал снимка на сериозно скрит в мазе безжичен рутер* :coolsmiley:

    Хрумва ми една идея - защо не се направи сайт на ЛЕГАЛИЗИРАНОТО ПИРАТСТВО? Имам предвид сайт с качени снимки на сергиите с музика от всички градова с адресите на престъплението ... ако не друго ще е интересно, дали НСБОП ще направи нещо по въпроса.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #78

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    ivo, моя милост е икономист и идеално знае разликата между думичката "щета" и фразата "пропусната полза"! нещо, което журналистите и юристите не знаят. затова и никъде в изказванията ми няма да я срещнеш.

    прочее, painmaster, точно там допускаш и ти грешка в твоята "точка 2" - ЩЕТИ е нещо съвсем различно от пропуснати ползи, и пиратството на интелектуален продукт НЕ Е ЩЕТА!

    за справка - НК, чл.172а. няма квалификация на това "престъпление" и не е ясно това какво е - противозаконно отнемане, присвояване или каквото и да било (говоря за строго юридическите термини, по които трябва да си виновен!)

    интересно допълнение!!!
    няма НИКАКЪВ проблем да ви нахлуят в жилището дори и без подписана заповед, защото тя може да бъде взета следварително в рамките на 24 часа и ще бъде напълно законна!

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #79

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ivo, моя милост е икономист и идеално знае разликата между думичката "щета" и фразата "пропусната полза"! нещо, което журналистите и юристите не знаят. затова и никъде в изказванията ми няма да я срещнеш.

    Извинявай, ако съм те засегнал приятелю, най-малкото съм искал да прозвуча "поучително". Разбира се, че знам какъв си - имам ти IP-то, адреса, мобилните номера, списък на любимите ти кръчми и свалени мацки в тях. Ей ся идвам... да почерпиш.




    P.S. Аз се изчерпах по темата и повече няма да се включвам в тази дискусия.

    <- това е вода!!! свалете жълтите цайсички!!!

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #80

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Може би*
    Какво означава "поемни лица", как да разбера дали има такива и за какво служат?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #81

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Интересното е за какви права става дума , след като по закона за авторските права ( и моя милост е икономист ) пише - не се дават патенти , защити и тн. на изделия от Компютърно Информационен вид ( Софтуер , програми и тн. )
    всеки си защитава програмата по свой начин и ако някой му я краде се оплаква !

    Интересно ми е как ще ми влезе в къщата - по никакъв начин , не и без съдия изпълнител със сътветната заповед, и в тази заповед трябва да пише какво аджеба търсят ( софтуер - да имам софтуер- на вас какво Ви трябва
    филми нямам - програмите са ми за дом. ползване - т.е безплатно )
    докато аз се разправям с тях - жена ми може да даде един Quick format na F: и нека си търсят !
    За обиск по дисковете , трябва да имат специално разрешение - и то точно указан - ако имат заповед за оптични носители* трябва да е упоменато какви оптични носители !

    Но ми е интересно - що не спрат сървърите да ги еба . Ако отрежеш главата , опашката сама ще замине !
    Ако няма торент сървъри - няма да има и от къде да се тегли ей така
    Да не говоря за i-net доставчиците* с техните DC++ Hubчета
    там какво има- не е истина! Че и трафик не правиш !

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #82

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    @FearMe
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    интересно допълнение!!!
    няма НИКАКЪВ проблем да ви нахлуят в жилището дори и без подписана заповед, защото тя може да бъде взета следварително в рамките на 24 часа и ще бъде напълно законна!
    Не струва интересното ти допълнение Камене.
    Едно от най-трудните неща за доказване в съда е обстоятелството по чл. 162, ал. 2 [неотложност], при условията на които може да се извърши претърсване и изземване без разрешение на съдия [с 24 часовия срок].
    Никой в общия случай не може да докаже, че аз съм имал намерение да укрия вещи или да се укрия аз самия с цел укриване на незаконна дейност или престъпление, та да е било неотложно да претърсят в нас без подписано разрешение.
    Пък за такъв род престъпление, това е абсурд.

    Така че ... забрави тази хипотеза с "влизането, като прасе в царевица", както го наричат някои мои приятели ушета. После те чакат сериозни неприятности в съда. Ама наистина сериозни с възможна ефективна или условна присъда.

    @Pat
    Поемните лица са тези, които свидетелстват после за законността на действията на органите по претърсването и изземването.
    Да кажем ако те преби ... респектират, те ще свидетелстват [бъди сигурен], че си оказал съпротива.
    Общо взето те са си дежурни поемни лица, ако ме разбираш какво искам да кажа.
    Редки са случаите на съседи.
    Няма начин да не ги познаеш. Със сигурност.
    Те обикновено изглеждат най-зле. Представи си абортирала гугутка, ей така изглеждат.

    Радисткото съкращение е ШПЗВНШНМГП [Шат, Пат Зад Врата ... Не Шава, Не Мърда и Гледа Кат' Пукал]
    Произнася се "ШъПъЗъВъНеШъНеМъГъПъ"

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #83

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ivo, моя милост е икономист и идеално знае разликата между думичката "щета" и фразата "пропусната полза"! нещо, което журналистите и юристите не знаят. затова и никъде в изказванията ми няма да я срещнеш.

    прочее, painmaster, точно там допускаш и ти грешка в твоята "точка 2" - ЩЕТИ е нещо съвсем различно от пропуснати ползи, и пиратството на интелектуален продукт НЕ Е ЩЕТА!
    FearMe,
    Дали е щета или пропусната полза в случая не е от особено значение - хващаш се за думичката ... прав си, пропуснати ползи са, но ефекта е все един и същ ... когато някой се занимава със "официално пиратство" всяка дръпната безплатно песен от интернет е равнозначна на 1 диск закупен по-малко от улицата и няма никакво значение факта, че едва ли ще тръгна да си купувам 2 или 3000 албума от пиратските сергии ...

    Ако искаш да седнем да смятаме какви са пропуснатите ползи от торентите - с малко повече ровене, бихме могли да го сметнем поне приблизително *...

    Ако оценим свалящите нелегално съдържание в България на 50-60000, то ползващите такова със сигурност са 4-5 пъти повече ... какви са пропуснатите ползи ... да кажем средно:

    -1-2 музикалени диска месечно от пиратска сергия
    -2-3 филма заети от видеорент на седмица
    -1 ходене на кино месечно

    Трудно е да се направи обективна оценка, но ако искаш да смятаме и да видим какви са приблизителните загуби на тази индустрия ...

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #84

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    пропуснал си да прочетеш какво съм написал:
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    интересно допълнение!!!
    няма НИКАКЪВ проблем да ви нахлуят в жилището дори и без подписана заповед, защото тя може да бъде взета следварително в рамките на 24 часа и ще бъде напълно законна!
    друг цитат:
    за момента няма да се преследват лица, използващи не-български тракери
    нима после ще се преследват и на какво основание?!

    цитат от НК, чл.172а:
    Който с търговска цел...
    човек ще каже, че уж би трябвало да се докаже някаква търговия, но недейте се осланя на това...

    важно:
    в сегашния чл.172а НЕ ПРИСЪСТВА думата "държи", която има в предложеното, но невлязло в сила изменение. към настоящия момент не би трябвало да си виновен, ако имаш дискове, но не ги гледаш в момента (хеле пък и да не обръщаме внимание на "търговска цел" - освен ако не сте решили да си ги продавате сам на себе си!)

    привеждането на компютъра в неработещо състояние се оказва, че не е достатъчно, за да не бъде пипан. трябва да няма хард, на който да има въпросните "незаконни" файлове, но не виждам как това би попречило да го вземат, за да установят по-късно, че няма хард

    последен "въпрос" - какво стана с microsoft и windows хр, когато преди около година лъсна факта, че в гола, новоинсталирана OS се намират 3 не-microsoft-ски файла? помните ли случая?

    p.s. painmaster, "хващането за думичката" e разликата между гниенето в затвора и разхождането по улицата свободен след 2-3 часа

    p.p.s. ползването на "пиратско" копие НЕ ОЗНАЧАВА по презумпция, че бих платил "легалното"!!! оставам с впечатлението, че не си икономист, затова само ще вметна, че няма установен, още по-малко РЕАЛИСТИЧЕН метод за изчисляване на пропуснатите ползи

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #85

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    FearMe,

    И понеже съм непрактикуващ икономист приемам известни критики но и ти не си съвсем прав ... пропуснатите ползи при определени обстоятелства могат да се докажат лесно ... в конкретния случай не може да става дума за пропуснати ползи именно защото говорим за потенциални такива ...

    И ако прочетеш внимателно каква сметка ти предлагам да правим, ще видиш че ти говоря именно за реални потенциални продажби и никъде не казвам, че ще си купиш легалния еквивалент на 30ГБ МП3-ки примерно ...

    Както и да е - спорим за глупости а факта си е факт ... именно заради тези било щети, пропуснати ползи, потенциални продажби се извършват и тези показни акции ... но официално се борим срещу пиратството по-принцип.

    Все пак ще ми е интересно, ако наистина се изнесат IP адресите на хората от министерствата, дали ще се вземат някакви официали мерки за борба с пиратите държавни служители - особено на тези от МВР :knuppel2:

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #86

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    [img width=448 height=600]http://img.ircimages.com/ircimages/9/5/953173b0c35344aaa444b166cec29e3e.jpg[/img]

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    27
    #87

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Pochvam da triq, uplashih se ...

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #88

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Решението е просто...ако имате един хард-купувате шкафче за него и като почукат на врата ...бегом шкафчето вън (може само харда) и харда го криете в гащите...
    Другия вариант намирате стар хард на около 2-3 години и разархивирате един файл коментиран в една тема от Общ Софтуер и им го давате за проверка

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #89

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Ако въпроса е дали заради съдържанието на харда ми е равностойно на солидна глоба и затвор - компа с Един солиден Ритник , по корпуса - точно където стои хард диска - определено го прави неработещ, да не говоря че ако е отворен - едно леко и незначително махане на радиатора с леко натискане на крачето в единия край го прави паметник на изкуството!

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #90

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Ако въпроса е дали заради съдържанието на харда ми е равностойно на солидна глоба и затвор* - компа с Един солиден Ритник , по корпуса - точно където стои хард диска - определено го прави неработещ, да не говоря че ако е отворен - едно леко и незначително махане на радиатора с леко натискане на крачето в единия край* го прави паметник на изкуството!
    Кой радиатор и кое краче ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 19 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Антимафиоти разбиха мрежа за нелегален софтуер
    От dragozow във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-07, 10:25
  2. Arenabg.com ??????
    От T.Spasov във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 28-06-07, 20:39
  3. Arenabg
    От anton_sl във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-06, 22:55
  4. Антимафиоти започват лов на LAN оператори без лиценз
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 8
    Последно: 17-07-06, 14:39
  5. arenabg
    От Ghost във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 07-09-04, 15:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе