Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 67

За една бира ще отнемат книжката за цял живот

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. VPM
    VPM е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    159
    #31

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    FearMe
    Камери навсякъде му е майката! Придружени с ефективни държавни вземания и/или запори.
    Един прост пример:
    Работя в София и карам софийска служебна кола. Лятото за превишена скорост в Пловдив ми пишат фиш и след няколко месеца пращам майка ми да ми плати глобата във Варна (защото там ми е издадена книжката). И понеже мама ги познава лелките, те й говорят директно нещо от сорта: "Ми няма я още глобата, не е пристигнала. Може да дойде, може и да не дойде. Ако дойде - може да я плащаш, може и да не я плащаш." ЕБАТИ ДЪРЖАВАТА, А!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #32

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    по магистралите ни ограничението 120 е остаряло
    всъщност е 130

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #33

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    VPM, с 2 ръце нагоре съм ЗА камерите!

    може би наистина си прав, че трябва пренасищане на пътищата с униформи... много лошо говори това за нас като народопсихология, мнооого лошо. и сме тръгнали да се подиграваме на германците, че били "под строй". под строй, ама там клякам на зебрата да си завържа обувката и не да ме сгазят, ами няма никой да ми свирне!

    Цитат Първоначално публикувано от Cvetanov
    всъщност е 130
    whatever

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #34

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    "ако няма полицай около теб, който да те проконтролира дали убиваш АКО СИ РЕШИЛ ДА ГО ПРАВИШ - ще убиваш ли? ти просто нямаш право да убиваш/крадеш/караш пил, НО ИМАШ ПРАВОТО ДА РЕШИШ ДА ГО НАПРАВИШ И ДА СИ ПОНЕСЕШ ПОСЛЕДСТВИЯТА. наличието и присъствието на контролен орган около теб не определя ДАЛИ имаш право да го правиш - ти просто НЯМАШ ПРАВО ДА НАРУШАВАШ ЗАКОНИТЕ, НО ИМАШ ПРАВО ДА РЕШИШ ДА ГО НАПРАВИШ И АКО ГО НАПРАВИШ - ДА ПОНЕСЕШ ПОСЛЕДСТВИЯТА ОТ РЕШЕНИЕТО СИ!"
    Абсолютно словоблудство! Не може хем туй в онуй до края, хем душата в рая.
    И в двата случая, за които давам цитати има вече нарушение на закона и ролята на полицая е да спре неговото продължаване и да ограничи вредните последици.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #35

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    lupus, съжалявам, че не можеш да направиш разлика между термините "свободна воля" и "регламентирано право". повече няма какво да кажа и няма да обяснявам по темата

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    87
    #36

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    Цитат Първоначално публикувано от Cvetanov
    всъщност е 130
    Все пак е 120:

    Чл. 73. (1) При избиране на скоростта на движение на водача на пътно превозно
    средство е забранено да превишава следните стойности на скоростта в км/час:


    ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ў¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ў¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ў¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
    Пътно превозно ¦ В населено ¦ Извън ¦ По автомагистрала
    средство ¦ място ¦ населено¦
    ¦ ¦ място ¦
    ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤Ў¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤Ў¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤Ў¤¤¤¤¤¤¤¤¤
    Категория А 50 80 100
    Категория В 50 90 120
    Категории С, D 50 80 100
    Категории
    В + Е, С + Е, 50 70 100
    D + Е
    Категории Т, М 50 50 -
    Самоходни
    машини 40 40 -
    ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #37

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял жи

    Пътно превозно средство от: Населено място Извън населено място Автомагистрала
    (изм.,ДВ,бр.43 от 2002 г.)
    Категория B   50                                             90                         130


    И все пак е 130, но както правилно каза @FearMe - Whatever...


    Аз като цяло определено съм против шофирането след употреба на алкохол, но в случая май за сетен път сме по-големи католици от папата. Никъде не съм чувал да отнемат книжката до живот при първо такова (а и каквото и да е) нарушение. Ако става дума за рецидив, например за трети път те хващат, тогава мога да го приема някак си, макар че ДОЖИВОТНО продължава да ми е малко грубо.
    @FearMe обясни и моето виждане по въпроса, а аз ще го преразкажа с поговорка: За кокошка няма прошка, за милиони...
    За мен не е необходимо да се налагат по-крути мерки, а да се направи нещо в посока на спазване на досегашните санкции, като се отнеме възможността за допълнителна трактовка в съда. Т.е. наказанието не да е "ДО" хх месеца и уу лева, а както някой предложа на всеки 0.1 промила например (не се опитвам да кажа, че е най-добрата схема, но все пак е нещо).
    Какво става в момента? При подходяща сума на подходящ човек, може дори и за убийство да ти се размине с глоба и условна присъда. Е кой смята, че това няма да продължи да съществува???

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #38

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Абсолютно словоблудство! Не може хем туй в онуй до края, хем душата в рая.
    И в двата случая, за които давам цитати има вече нарушение на закона и ролята на полицая е да спре неговото продължаване и да ограничи вредните последици.
    Lupus, толкова ли е сложно? Нямам право да нарушавам закона - да така е! Но имам право да избирам как ще живея - спазвайки законите или нарушавайки ги, за което ще си нося всички произтичащи от това последици.
    Ако аз нямам това право - това означава само едно - аз не съм свободен!


  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #39

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    А какво трябва да се направи? След теб кротичко да потегли патрулна кола и да те следва, чакайки те смирено да се врежеш в идващата насреща такава, а във купчината след минути да се врежат още няколко както се случи преди дни в пловдивско, където загинаха 7 души и 4-годишно дете....това ли? Ако ножа с който си мажеш кротко сандвича започнеш да размахваш напред назад неконтролируемо, ще се наложи не само да ти го избия от ръката ами бих искал да ти я и отрежа ама до над лакътя, а отрязаната ръка бих ти я наврял някъде...да не казвам къде. Брех как се отплеснах
    Първо - хайде без груби нападки, ако имаш извратени сексуални желания - муши си каквото и където искаш, на мен на посягай.
    и второ - защо ми вменяваш престъпление което НЕ СЪМ ИЗВЪРШИЛ. Да, АКО съм пил и АКО карам и АКО съм некадърен МОЖЕ да ударя някой. Но това важи с пълна сила и за трезвен НЕКАДЪРЕН шофьор, нали? Странна е твойта логика - щом съм пил - непременно ще ударя някой. Ми дай да арестуваме всички шофьори, все някога може да пият и може да карат след това.
    И след като ГДПОП имат капацитет да следят 1 000 000 интернет потребители (според Явор Колев), защо да не отделят малко хора и за контрола над пътищата?

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #40

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Lupus, толкова ли е сложно? Нямам право да нарушавам закона - да така е! Но имам право да избирам как ще живея - спазвайки законите или нарушавайки ги, за което ще си нося всички произтичащи от това последици.
    Ако аз нямам това право - това означава само едно - аз не съм свободен!
    Нали разбираш, че това е абсурдно. Няма абсолютна свобода. Твоята свобода е ограничена от законите. Ти можеш да избираш дали да ги спазваш или не, но не и свободата да вършиш неща отвъд рамките на закона.


  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #41

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Нали разбираш, че това е абсурдно. Няма абсолютна свобода. Твоята свобода е ограничена от законите. Ти можеш да избираш дали да ги спазваш или не, но не и свободата да вършиш неща отвъд рамките на закона.
    Точно така! Законите ограничават действията, а не избора. Ако нямаш право на избор, значи не си свободен. Няма противоречие в мненията ви (твоето и на FearMe)

    BTW, най-развитата демокрация (тази в САЩ) е базирана точно на свободата на избора. По този начин отговорността се прехвърля в/у отделния индивид и държавата не се преструва, че му е майка и баща, които се грижат за него. Ако искаш, карай без да си минал курсове - ако не нарушаваш правилата за движение, няма проблем. Твой си е избора дали ще се метнеш в колата и ще караш или ще си платиш за курсове.

    Аз казвам, че санкциите за каране в нетрезво състояние трябва да бъдат жестоки. Твой си е избора дали дали ще го направиш. За да има ефект, трябва да има и проверки, но да бъдат направени по уместен начин:

    - Добър ден. Аз съм Ст. с-т "Еди-кой-си", спряхме Ви за алкохолна проверка.
    Прави се проверката и ако е ОК
    - Довиждане, лек път и приятен ден!

    А не да се почва: "-къде ти е застраховката, къде ти е пожарогаситела, а ти на технически преглед минал ли си, я да видим какво имаш в багажника..ооооо! ми къде ти е резервната гума...аха...а що я носиш на задната седалка...обаче не виждам аптечка...ааа! нямаш , значи...МИ СЕГА КАКВО ЩЕ ПРАВИМ?"


  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #42

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Нали разбираш, че това е абсурдно. Няма абсолютна свобода. Твоята свобода е ограничена от законите. Ти можеш да избираш дали да ги спазваш или не, но не и свободата да вършиш неща отвъд рамките на закона.

    Незнам дали е абсурдно, но е факт. Щом аз имам възможност да извърша някакво престъпление, значи имам избор - да го извърша или не. Дали ще го направя - ТОВА е моя избор, НЕЗАВИСИМО дали това е разрешено от закона или не. Ако срещу мен бъдат предприети мерки които ораничават тази моя възможност (без аз да съм извършил още каквото и да е - пресен пример - орязване достъпа до Арената на абонатите на бТк) тогава вече е нарушено правото ми свободно да избирам начина си на живот.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #43

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    @Pat, Не си прав! Обществото има право на превенция срещу деяния, които са опасни за другите или за обществените интереси като цяло. Понякога се налага даже да бъдем предпазени от самите себе си. Това е положението, щом живеем в някаква общност, принудени сме да търпим някакви ограничения на личната и абсолютната свобода. Иначе оръжие щеше да се продава по бакалиите свободно, а копчетата на ракетните установки с ядрени бойни глави щяха да са на свободен достъп пред Белия дом и Кремъл.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #44

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    Всяко правило си има изключения. Ти наблягаш на тях - аз говоря принципно.

    Добавено:
    Следвайки твоята логика може да решим проблема много лесно - забраняваме (силно ограничаваме продажбата на алкохол - по аналогия с оръжието) , а също така критериите за издаване ма свидетелсто за правоспособност на МПС да се изравнят с тези за космонавт (по аналогия с достъпа до копчетата на ракетните установки с ядрени бойни глави).
    Как го виждаш да стане това? И иам ли въобще смисъл? Нали пак е в името на опазване на обществото и "да бъдем предпазени от самите себе си".

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #45

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    @Lupus с какво аз съм опасен за обществото като тегля филми от Арената ?
    С какво застраших живота на другите че ме ограничиха ?
    ( Наказанието за алкохол е много сурово и прекалено крайно за да е истина !)
    В USA те проверяват само ако си направил нарушение!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Странен "аксесоар" към ME MSZ-GC35VA, който не е описан в книжката.
    От Creep във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 18
    Последно: 06-08-10, 20:24
  2. Живот на CRT монитори
    От Anton във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 19-02-05, 15:47
  3. Тайният живот на форумите
    От DEKAH във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 31-07-04, 20:03
  4. Живот на CPU-то при овърклокинг???
    От didoriginal във форум Овърклок
    Отговори: 42
    Последно: 21-05-03, 13:23
  5. Живот на CD-Rs
    От Aquadark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 21-01-03, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе