Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 67

За една бира ще отнемат книжката за цял живот

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #46

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Първо - хайде без груби нападки, ако имаш извратени сексуални желания - муши си каквото и където искаш, на мен на посягай.
    и второ - защо ми вменяваш престъпление което НЕ СЪМ ИЗВЪРШИЛ. Да, АКО съм пил и АКО карам и АКО съм некадърен МОЖЕ да ударя някой. Но това важи с пълна сила и за трезвен НЕКАДЪРЕН шофьор, нали? Странна е твойта логика - щом съм пил - непременно ще ударя някой. Ми дай да арестуваме всички шофьори, все някога може да пият и може да карат след това.
    И след като ГДПОП имат капацитет да следят 1 000 000 интернет потребители (според Явор Колев), защо да не отделят малко хора и за контрола над пътищата?
    Нищо лично, просто прекалих с образното. Сега ще опитам сериозно. Ако си ми приятел или дори добър познат и те видя да се качваш в колата си на 6 ракии след запивка, ще извърша всичко законно и незаконно за да те спра. Ако се наложи и разума в тебе не се подчини на словените ми доводи ще те бия докато те смажа. Половината от ударите ми ще бъдат заради теб защото ми пука за теб, другата половина ще са за всички онези които би могъл да убиеш. След това можеш да не ме погледнеш цял живот ако искаш или да ме дадеш подсъд, че съм нарушил личното ти пространство и свобода.

    Иначе по темата вече съм дал мнението си.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #47

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    .........
    Следвайки твоята логика може да решим проблема много лесно - забраняваме (силно ограничаваме продажбата на алкохол - по аналогия с оръжието) , а също така критериите за издаване ма свидетелсто за правоспособност на МПС да се изравнят с тези за космонавт (по аналогия с достъпа до копчетата на ракетните установки с ядрени бойни глави).
    Как го виждаш да стане това? И иам ли въобще смисъл? Нали пак е в името на опазване на обществото и "да бъдем предпазени от самите себе си".
    Тоталните забрани са като абсолютната свобода - водят до абсурди. Забрани за едно или друго нещо помагат само ако са разумни и има конрол по спазването им. Тоталната забрана на алкохола в САЩ през 30те години не доведе до нищо, освен до колосални печалби и разрастване на мафията. Тоталната забрана за употреба на алкохол от водачите ще доведе само до още по-голяма корупция сред катаджиите и масовото каране без книжки. Не суровостта на наказаниято води до ефект, а знанието за неговата неотменимост. И последно по повод на защитниците на абсолютната свобода и неограниченото право на избор - всяка общност се крепи на система от правила и някакъв обществен договор. И право на това общество е да взема мерки да не се допускат деяния, които биха представлявали опасност за другите му членове или биха навредили на цялата общност. В хилядолетната си история хората са стигнали до правилния извод, че е по-добре да предотвратиш нещо, отколкото после да наказваш жестоко виновния и да се опитваш да се справяш с последиците. И който не го разбира това съзнателно му го налагат със сила. И ако някой иска да има абсолютната свобода и неограничено право на избор, може да напусне обществото, да отиде на самотен остров или да стане отшелник в пустинята. Там ще се съобразява само с природните закони.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #48

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    Аз съм "ЗА" по- строги мерки срещу нарушителите. Lupus е прав- законите са за да се спазват. Колкото сме по- диви, толкова по- строги мерки трябва да има. Какви са тия тъпи твърдения (и тук имаше такива мнения) "Аз мога да пия и да си карам" ? Че при 2 и отгоре промила не можеш да ходиш, камо ли да караш! Имало е и други "изхвърляния" по темите- в духа на "Аз мога да вдигна 180 km/h с мойта...". Ама никой не се хвали как ще се спира кола при тая скорост... Явно много- много не мислим като караме?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #49

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    Закона е Пътя , а не Начина !!!

    Няколко пъти съм казвал на сбирки и тн. , че съм карал с висока скорост , но ми бе нужен един път да се наложи да спра и се уплаших много.
    От тогава не прекалявам.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #50

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    А кой е по-опасен за участниците в пътното движение - пияния чиче със строшения москвич, дето кара с 40 км по нанадолнище или трезвия юнак с последен модел BMW засилил се с 200 по Цариградско шосе? И защо на тоя с москвича ще трябва да му вземат доживотно книжката, а на тоя с BMW-то ще му се размине с глоба?
    Утре може би ще има и предложение за 1 MP3-ка да забраняват доживотно ползването на интернет и конфискация на компютъра в полза на МВР.
    Не претендирам да няма наказание или да го намаляват, а че е идиотщина непозната по света да се наказват доживот хора за нещо от което нито е умрял някой, нито има щети.
    Както се каза и по-горе, забраната не води до размисляне, той пияницата ще си кара пак, щото ако е на 4 ракии и е решил да кара колата, надали ще се сети за закона.
    По същата логика като се сеща че може да се качи на кола, може да се сети да заколи някой. Там какво ще му вземат?

  7. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #51

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    А кой е по-опасен за участниците в пътното движение - пияния чиче със строшения москвич, дето кара с 40 км по нанадолнище или трезвия юнак с последен модел BMW засилил се с 200 по Цариградско шосе? И защо на тоя с москвича ще трябва да му вземат доживотно книжката, а на тоя с BMW-то ще му се размине с глоба?
    В тоя случай е ясно че и двамата са виновни.Тоя ,който е с Москвича в никакъв случай не е оправдан че се е напил та ако оня с Бмв-то ще да кара с триста.Трябва да има разграничение,или пиеш или караш.Днес един такъв гъзар по бул. България с един скъп Лексус беше изпотрошил оградата на трамвая и то на прав участък.Капне малко дъжд и се избиват веднага.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #52

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    Има и екстремни положения. Представете си, че е петък вечер. В едно младо семейство само бащата има книжка и след тежък, работен ден е решил да вкара няколко бири. Обаче по някое време на малкото им детенце му става много лошо. Родителите се паникьосват и след като знаят, че "Бърза помощ" действа със скоростта на настъпан по тестисите охлюв, бащата решава да закара детенцето в болницата, за да не се случи най-лошото. По пътя обаче ги спира КАТ и...

    Предполагам ще има доста такива случаи със стари хора/инвалиди/тежко болни и т.н.

    Ето я и цялата абсурдност на ситуацията, според мен.

    Кой от вас би си останал вкъщи, за да не наруши закона и за да не попадне случайно на КАТ?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #53

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    А кой е по-опасен за участниците в пътното движение - пияния чиче със строшения москвич, дето кара с 40 км по нанадолнище или трезвия юнак с последен модел BMW засилил се с 200 по Цариградско шосе?
    Обикновено пияния чиче с Москвича се движи с колкото може да вдигне талигата...ако има начин и 400 ще вдигне...без мисъл как ще се спира...

    Това с взимането на книжката доживот е гиганстка глупост. Дори за убийство рядко се дава наказание доживот. Ако ще наказанието да е "взимане на книжката доживот, на децата и на внуците", каква е файдата като не се прилага...Доколкото помня, преди години приеха за над 1,2 промила затвор по бързата процедура. И какво? Пияните шофьори се увеличават вместо да са рядкост.

    Неведнъж е споменавано тук...силата на наказанието не е в размера, а в неизбежността му. С такъв закон ще увеличат единствено семейния бюджет на катаджийте.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #54

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    Да де, ама вече втори случай имало, казват любимото ни БТВ, на пиян таксиметров шофьор. Ееее, дай да го погалим по тиквата проста и да ни обещае, че няма повече да прави така.

    IvO™, в този случай или викаш такси. При всички случаи ще дойде преди бавна помощ. :-)

  12. SAGE
    Guest
    #55

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    Цитат Първоначално публикувано от NO CARRIER
    Да де, ама вече втори случай имало, казват любимото ни БТВ, на пиян таксиметров шофьор. Ееее, дай да го погалим по тиквата проста и да ни обещае, че няма повече да прави така.

    IvO™, в този случай или викаш такси. При всички случаи ще дойде преди бавна помощ. :-)
    .... И се надяваш шофьора на таксито да не е пил много.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #56

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    Цитат Първоначално публикувано от NO CARRIER
    IvO™, в този случай или викаш такси. При всички случаи ще дойде преди бавна помощ. :-)
    В наше село има само едно такси (незнам даже дали го има вече) и бачкаше на 8-часов работен ден...

    А в паниката нали знаеш, че се действа първосигнално... вземаш най-лесното решение.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #57

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    На мене като техническо лице не ми е ясна тази формулировка "за една бира". Един тежи 50кг, друг - 150кг и тази "една бира" носи различно съдържание(промили) на алкохол в кръвта - при някой 0.4, при друг 0.2. После пък, в зависимост от моментното физическо и емоционално състояние на човек абсорбирането на този алкохол в кръвта е различно. По мои наблюдения, една бира ми влияе несравнимо много по-малко, отколкото психическата обремененост понякога от претовареното ежедневие, струпани проблеми за решаване, при липса на време! Което пък няма как да се измери! Освен това колко по-опасна е употребата на една бира от редовната употреба на медикаменти, предизвикващи сънливост или дрога - нека каже някой специалист, само че употребата на последните не се мери!

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #58

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    В тоя случай е ясно че и двамата са виновни.Тоя ,който е с Москвича в никакъв случай не е оправдан че се е напил та ако оня с Бмв-то ще да кара с триста.Трябва да има разграничение,или пиеш или караш.Днес един такъв гъзар по бул. България с един скъп Лексус беше изпотрошил оградата на трамвая и то на прав участък.Капне малко дъжд и се избиват веднага.
    Гъзара е Николай Михайлов - вратар на Левски.
    Вратар на Левски оцеля в катастрофа
    Ники Михайлов размаза лъскав джип, аверите му ритат човек на "Стандарт"

    http://standartnews.com/bg/article.p...article=183085

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #59

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    Михайлов малдши се осра май от издънки !
    Лошото бе че ако бе прегазил някой - всичко щеше дасе потули. Язък че харчи парите на татко си - Ето на такива трябва да вземат книжката доживот .

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #60

    Re: За една бира ще отнемат книжката за цял живот

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    В наше село има само едно такси (незнам даже дали го има вече) и бачкаше на 8-часов работен ден...

    А в паниката нали знаеш, че се действа първосигнално... вземаш най-лесното решение.
    Хвана ме натясно. Да, ако е в някое забутано село, вариантът отпада и става трудно. Може би караш до първите срещнати полицаи и се предаваш в ръцете им с молба те да закарат болното дете.
    Не знам, предавам се.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Странен "аксесоар" към ME MSZ-GC35VA, който не е описан в книжката.
    От Creep във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 18
    Последно: 06-08-10, 19:24
  2. Живот на CRT монитори
    От Anton във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 19-02-05, 14:47
  3. Тайният живот на форумите
    От DEKAH във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 31-07-04, 19:03
  4. Живот на CPU-то при овърклокинг???
    От didoriginal във форум Овърклок
    Отговори: 42
    Последно: 21-05-03, 12:23
  5. Живот на CD-Rs
    От Aquadark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 21-01-03, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе