Страница 11 от 15 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 220

Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #151

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от Zaphod B
    глупост е това дето са написали "инжинерите" там, а хименно:
    Не знам дали е глупост, но ти си изписал толкова много за нещо, което въобще не е от значение, а именно увеличения разход на гориво. Далеч по-важно е, че пуснатите през деня фарове пречат да се виждат ясно другите участници в движението, които си нямат светулки. На всичкото отгоре, точно те са по-уязвими на пътя. Честата смяна на крушки, ключове, акумулатори и други подобни също е далеч по-скъпо от колкото разхода на гориво.
    Гасенето на двигателя на светофари също е доста голяма глупост, освен ако автомобилът не е със старт-стоп система. Спестеното гориво няма да компенсира възможните неизправности, които биха възникнали. Да не говорим, че лятото климатикът няма да охлажда или зимата парното няма да топли. Въобще, икономията, особено за такива дребни неща, е майка на мизерията.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #152

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    Да премеря пак ?
    Добре
    Ами 1000 м делено на 60 е равно на 16,666.
    16,6 м/с умножено по 3,6 = 60 км/ч .Ако карам с 60 км в час ще измина 1 км за 1 мин.
    такааа и сега без да се заяждам, човешки те питам, това което си написал, какво общо има с консумацията пред светофар и консумацията, при определеното придвижване, което си дал, за пример в предния си пост?

    Не знам как си го смятал това, в предният си пост, но първото което чета е, и ми прави впечатление е, че гасиш, което води насилствено до палиш, в даден момент. Ако си малко запознат, ше знаеш, че паленето не е като гасенето, спрямо консумацията.

    После идват и се изреждат купчина прости фактори:

    -като примерно думата инерция, а за да се развие дадена инерция, колата сака мръвки, и мръвките може да са повече, при натоварена кола, или по тежка кола
    -изникнал непредвиден насрещен вятър (рязко покачване на консумацията)
    -непознат път (което води задължително, до неикономично шофиране)
    -пречки по пътя (баба излязла на джадето и пресича пътя - намаляваш скорост - която после задължително трябва да покачиш, и пак мръвки)
    -неправилно сменяне на скоростите (смяна на предавка в ниски обороти, или смяна на предавка при по високи обороти на режим от нужните, и двата варианта водят до рязка консумация)

    И още други, дето не ми се изреждат, и не мога да се сетя в момента.

    Да не говорим, за факта, че тия 1800 оборота не отговарят на нищо, като се има в предвид, че всеки автомобил е различен, по тегло, коне, цилиндри, литри и консумация при дадени обстоятелства.

    Така, че честно казано според мен консумацията при един светофар надали ще може да ти помогне реално в нещо, до придвижването до бензиностанцията.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #153

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Добре де тия всичките неща дето си ги изброил ги има и при неизгасен двигател на светофара.
    После паленето при моята кола е на 3-тата секунда, оборотите всеки сам си решава колко да форсира,разглеждам варианта с бърза смяна на предавките и включване на 5-та предавка на 45-50 км/ч. Не можеш да ме убедиш че, колата гори много бензин при паленето .Това са приказки на "разбирачи" коити така и не могат да обяснят защо гори повече, според мен ако е така трябва да се влива бензин с 10 пъти по-голям дебит от нормалния. Една две секунди след паленето двигателя заработва с такива обороти и такъв режим все едно не е гасен.
    Отделно за 10 години каране на 10 годишна кола сега 20, не се е разваляло нито стартер, нито нещо свързано с паленето, акумулатора кара по 5 години без да го поглеждам и така и аз не се заяждам.
    Всеки да кара както си иска , но поне като пише тука да говори или от собствен опит или неща които се доказват.

    п.с
    Това за колата го споменавам тъй като карам на къси дистанции с много гасенета и паленета. Между другото минавам само два светофара ежедневно и те държат по 20 тина секунди и не гася.
    Ако имаш 50 мл бензин в колата и ги изгориш на светофара ,няма да минеш и метър повече,докато при другият вариант ще изминеш някакво разстояние , не е ли така.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #154

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Какви са тия тънки сметки дето ги правите, не ми е ясно. Аз само в горивния филтър имам 0.5л нафта, вие за 50мл какво смятане му ударихте.

  6. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    985
    #155

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    Добре де тия всичките неща дето си ги изброил ги има и при неизгасен двигател на светофара.
    После паленето при моята кола е на 3-тата секунда, оборотите всеки сам си решава колко да форсира,разглеждам варианта с бърза смяна на предавките и включване на 5-та предавка на 45-50 км/ч. Не можеш да ме убедиш че, колата гори много бензин при паленето .Това са приказки на "разбирачи" коити така и не могат да обяснят защо гори повече, според мен ако е така трябва да се влива бензин с 10 пъти по-голям дебит от нормалния. Една две секунди след паленето двигателя заработва с такива обороти и такъв режим все едно не е гасен.
    Отделно за 10 години каране на 10 годишна кола сега 20, не се е разваляло нито стартер, нито нещо свързано с паленето, акумулатора кара по 5 години без да го поглеждам и така и аз не се заяждам.
    Всеки да кара както си иска , но поне като пише тука да говори или от собствен опит или неща които се доказват.

    п.с
    Това за колата го споменавам тъй като карам на къси дистанции с много гасенета и паленета. Между другото минавам само два светофара ежедневно и те държат по 20 тина секунди и не гася.
    Ако имаш 50 мл бензин в колата и ги изгориш на светофара ,няма да минеш и метър повече,докато при другият вариант ще изминеш някакво разстояние , не е ли така.
    "

    Ще се опитам да ти го обясня:
    Да речем, че автомобилът ти е снабден с 4 цилиндров двигател с мощност 2000 куб.см. Разделяме тези 2000 куб.см. на 4 и получаваме, че един цилиндър е 500 куб.см. При задействуването на стартера за запалване на двигателя, този един цилиндър започва да се пълни с гориво-въздушна смес, буталото взема да го сгъстява ( при бензините се подава искра, а при дизелите се самозапалва от високата температура получена при сгъстяване). При новите автомобили всичко изглежда наред и проблеми с разхода ( освен при студен двигател) няма, но при старите автомобили има проблем, който е в нормалното износване на бутало-цилиндровата група и от раз не запалват, а се нуждаят от по-дълго въртене на стартера. Е къде отива това гориво което по няколко пъти пълни цилиндъра ? Отива в ауспуха. Като умножим сега този цилиндър по 4 за да получим 2000-те кубика на двигателя ни, то грамовете необходими за запалването вече клонят към трицифрено число. Попрескочих малко в обяснението си, но ме мързи да пиша в момента. Надявам се, че ме разбра.
    Поздрави: Вики

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #156

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Ами не знам кой как си прави сметките, но честото гасене и палене на двигателя в градски условия е съсипващо за акумулатора мероприятие. Карането на къси му идва като лека утринна гимнастика в сравнение с това упражнение.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #157

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Колеги, 4етете моля Ви.Не казвам че трябва да си гасите двигателя, казвам че и това дава разход.
    отделно спорът за разхода със фарове
    http://varna.dir.bg/news.php?id=11875866
    или сега ще кажете че и това е глупост, но следващия фактор е налице: по-скъпи билети за градски транспорт и извънградски след това.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #158

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Vdsvicky, добре го обясни но не си даваш сметка че това е на теория.
    Ако въртиш стартера 10 ,15 секунди може би си прав, в предният пост писах, че паля на третата секунда, но в повечето пъти с завъртането на ключа в крайно положение колата е запалила дори и на първата секунда. Говоря за топъл двигател.
    Колата е най обикновен сеат, с двигател на фолксваген 1,6литра.
    п.с.
    Сега си направих разбор на начина на каране в моя случай, разстоянието ми до работното ми място е около 9 км, имам общо 3 паленета на двигателя. В обратна посока са повече даже. Разхода е 8 на 100 изминавайки ги на 10 пъти за 5 дена . Има общо по 6 запалвания на двигателя на ден общо 30 пъти.
    Ако както казваш е трицифрено число това са 3 литра. Нещо си в грешка май, щото 100 км минати наведнъж на прав път дават разход 6 на 100.
    Тука двата литра разлика са от автоматичният смукач , който затваря въздуха за сметка на бензина.
    Както и да го въртим минута и половина са много време и не могат да се компенсират от едно палене.


  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #159

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Само че това изхабява стартер а той също е над 100лв.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,829
    #160

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Колеги, 4етете моля Ви.Не казвам че трябва да си гасите двигателя, казвам че и това дава разход.
    отделно спорът за разхода със фарове
    http://varna.dir.bg/news.php?id=11875866
    или сега ще кажете че и това е глупост, но следващия фактор е налице: по-скъпи билети за градски транспорт и извънградски след това.
    Не виждам как може да отречеш, че статията наистина е глупост. Дори да приемем, че 1,2 тона нафта са 1200 литра, това са около 3000 лв повече пари /уж заради фаровете/. Намерих някаква статистика за 2010, в която е написано, че автобусите на градския транспорт изминават по 2,6 млн. км. на месец. Това означава, че разхода се е повишил с 0,0005л. на 100км.
    Сериозно основание наистина.

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #161

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    акумулатора кара по 5 години без да го поглеждам и така и аз не се заяждам.
    А би ли споделил какъв ти е акумулатора? Напоследък не ми изкарват и по 3 години...

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #162

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Не виждам как може да отречеш, че статията наистина е глупост. Дори да приемем, че 1,2 тона нафта са 1200 литра, това са около 3000 лв повече пари /уж заради фаровете/. Намерих някаква статистика за 2010, в която е написано, че автобусите на градския транспорт изминават по 2,6 млн. км. на месец. Това означава, че разхода се е повишил с 0,0005л. на 100км.
    Сериозно основание наистина.
    Статията е наистина пълна глупост! Ако някой иска да си компенсира кражбите е друг въпрос, но вече да се прави апокалипсис от най дребното си стана традиция.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #163

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - при&#

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Не виждам как може да отречеш, че статията наистина е глупост. Дори да приемем, че 1,2 тона нафта са 1200 литра, това са около 3000 лв повече пари /уж заради фаровете/. Намерих някаква статистика за 2010, в която е написано, че автобусите на градския транспорт изминават по 2,6 млн. км. на месец. Това означава, че разхода се е повишил с 0,0005л. на 100км.
    Сериозно основание наистина.
    Искаш да кажеш всички автобуси в страната. Аз говоря за тези от Варна ,които няма как да минат тези километри за 1 месец. Силно ме съмнява че ги минават и за година.
    Аз не отричам нищо, но тук не виждам един обективен отговор. Всички изведнъж почнаха да разбират от гориво.
    Аз вярвам на данни официално предоставени. Те имат доказателства за това - Вашите къде са ?

    Каквото и да кажете - факт е че една фирма обявява допълнителни разходи и то в голям аспект 1200 литра в повече на месец си е нещо голямо.
    Колко харчи един автобус от новите ( казват че са икономични ) и Икарусите на 100к в града ? Наистина незнам и питам.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,829
    #164

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Искаш да кажеш всички автобуси в страната. Аз говоря за тези от Варна ,които няма как да минат тези километри за 1 месец. Силно ме съмнява че ги минават и за година.
    Извинявам се, наистина не съм обърнал внимание, че става дума за Варна. То и откъде да видя като никъде не пише града, освен в url-то.
    Въпреки това не приемам цитираните количества като "нещо голямо". Дадените км. пробег от мен са само за София. Във Варна и 10 пъти по-малко да са пак е пренебрежимо малко, че да се отрази на цената на билетчето.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #165

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo
    А би ли споделил какъв ти е акумулатора? Напоследък не ми изкарват и по 3 години...
    Последния ми е Гигават от преди 6 месеца,преди това Искра - този изкара 4 и половина години, и преди това 5 години с един на който не му помня марката с който си купих колата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 15 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 26-08-13, 18:09
  2. Отговори: 2
    Последно: 10-07-12, 16:15
  3. Препоръчайте ми Midea за целогодишно ползване .
    От evsibo във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-05-12, 03:49
  4. Модул за автоматични фарове
    От BaHko_goTuHoTo във форум Автомобили
    Отговори: 17
    Последно: 20-03-11, 22:12
  5. От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.
    От Black Adder във форум Коментирай новина
    Отговори: 26
    Последно: 04-03-07, 14:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе