Страница 2 от 15 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 220

Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #16

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    За мен това е супер тъпотия, ако не виждаш и не можеш да прецениш дистанция по добре не карай автомобил. Използването на фарове през лятото е огромно натоварване на алтернатора при условие че се ползва климатик и поне два литра гориво от горе. С тези цени на горивата мисля че е поредното дране на кожи което се случва в страната

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #17

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    малко ще се сетят за това, което аз, дървеният философ, се опитах за започна преди 3 години:

    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,40755.0.html

    защото именно аз, дето се присмивам на дълбокомисленото решение да се кара на фарове през жежкото и СВЕТЛО българско лято, се опитах да дам "моите 5 стотинки" в опитите да се лекуват причините, а не симптомите на модерното заболяване "тъпота"

    когато мамини синчета с оранжеви ламборджинита летят с 250 по булевард в средата на града посред ден, и когато нощем не може да се спи от моторджийските кушии, аз искам въпросните кретени не да карат с фарове, за да мога аз да им избягам, а да бъдат СПРЕНИ!

    при повече късмет могат да се блъснат един с друг и да освободят генофонда от идиотизма си

    когато една кифла не може да кара, не фарове, ако ще процесия с факли да върви пред нея, тя ще помете хората...

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #18

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    а знаеш ли, имаш ли изобщо на представа, каква ще е разликата на пробяганият спирачен път между 130 и 140Км/ч?
    А ти как мислиш? Аз не съм ти "пъпчиво дупе".
    Разликата в спирачния път между 130 и 140 км/ч е доста мижава спрямо разликата в спирачния път между 140 и 200 км/ч, с каквато доста келеши се движат по нашите "прекрасни" магистрали.
    И пак казвам, това е максимално допустима скорост, а не задължителна. Има голяма разлика. Който не се чувства сигурен, просто не е длъжен да се движи с тази скорост. Не знам защо въобще го поставяте този въпрос.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #19

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Пълна простотия. Е толкова ли са малоумни българските водачи, че да не могат да преценят кога има необходимост да си пуснат фаровете, и кога е абсолютно безмислено....
    Че чак с закон да им се налага.... Абе не всички слушат

    Най-много при излизане от някои завой, да заслепиш някои, които си е пуснал сенника, но не се е сетил, че в 50 градуса жега, някои ще му изскочи с включени фарове

    Иначе, дайте да сложим по един син буркан, много по-добра видимост ще има, от някакви си фарове....

    Но докато не се приеме, закон да се кара ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с включен климатик (може на някои водач, от жегата да му се свари мозъка), и на максимум час, да се удрят по-едни чистачки (за по-добра видимост), няма да се оправим...

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #20

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    latzi е прав. По закон халогенните фарове се включват, само при лоша видимост. Трябва да си пълен кретен, за да караш със фарове и халогенки, дали денем или нощем, значението е едно и също.


    @latzi
    Аз пък си карам без алкохолен тестер, и без това закона ще бъде валиден чак през октомври, ако изобщо остане.
    Сигурно щото съм кретен, ама как точно халогените /като че ли другите не са халогени/ще заслепят който и да е? Говоря за фабрично поставени в най долната част на бронята.
    И проблема не е през деня, а през нощта, когато истинските кретени си карат на дълги!

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1342831800[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от jony
    За мен това е супер тъпотия, ако не виждаш и не можеш да прецениш дистанция по добре не карай автомобил. Използването на фарове през лятото е огромно натоварване на алтернатора при условие че се ползва климатик и поне два литра гориво от горе. С тези цени на горивата мисля че е поредното дране на кожи което се случва в страната
    Това абсолютно не е вярно! Климатика вдига разхода с около 0.2л, а фаровете с нищо реално измеримо! Общия разход с фарове и климатик е по нисък от този през зимата без фарове и климатик.

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #21

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al
    Сигурно щото съм кретен, ама как точно халогените /като че ли другите не са халогени/ще заслепят който и да е? Говоря за фабрично поставени в най долната част на бронята.
    Еми човек, не мога да ти го обясня, ако ти сам не си го обясниш. Сега ще ти дам прост пример при проста ситуация.
    Нощем е, аз слизам баир, ти го изпъваш, замисли се как ще се чувствам в тоя момент. Иначе примери много други още....

    П.П.
    Не се засягай, не съм го казал точно, за теб, просто изразих разсъдъка си.


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #22

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    аз съм доволен от решението , ако не друго се подобрява видимостта, и по лесно се забелязват автомобилите останалите идиоти на пътя.
    аз си карам с фарове винаги.

    както винаги предполагам в парламента са в пълна грешка и са приели да се кара с дневни светлини,които ги има в по новите автомобили, а не с включени къси. но това не е упоменато.
    гербаджии.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #23

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    колко от вас са карали кола с фарове постоянно и през деня имат над 30 изключвания и после пак да палиш и тръгваш.
    Това го правя постоянно зимата и на всеки два месеца се налага да си проверявам акумулатора.
    А това сегаи през деня е безсмислено според мен. катастрофите ще си стават и с фарове. Не е проблем видимостта - проблемът е надценяването на новите коли, липсата на опит на шофьорите и естествено - превишената скорост.

    От този закон вижте как са новите вече цени на акумулаторите - + 20% за 1 месец скок и то през лятото - сезон много "мъртъв" за този бранш.
    Фарове + климатик в града = на нов акумулатор всяка година ,т.е + 200лв върху разхода.
    Как по-рано нашите бащи нямаха тези проблеми. Как млади деца на по 18г карат коли с по над 200 коня и как все те правят проблемите на пътя.
    Как надути жени са все с джипове с по 5литров двигател и карат както си искат и където си искат - ето тях трябва да спрем и да видим пак.
    Нас могат да ни глобят за абсурден знак за ограничение за 60км при 3 лентов път с възможност за поне 90км час, а тези дето карат с 200 и минават Варна Шумен за 15мин не ги глобяват. Сложете камери на входа и изхода на магистралите и ще изловите за под месец всички проблемни водачи.
    Но нали някой трябва да си продаде калпавите акумулатори на добра цена е редно да се направи необходимото да се приеме поредния абсурден закон.

    Фарове няма да помогнат на наглите и безразсъдните да правят глупости. Просто ще направят богат поредния търговец. При минимална заплата от 270лв на месец, акумулатора излиза почти толкова.
    Масово няма да се спазва това от сега Ви казвам.

  11. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #24

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Ще се спазва ден - до пладне!
    Както беше със светоотразителните жилетки! Има ли поне 10 души от този форум, ползвали тези жилетки / реално-на пътя/?
    Някой се нагушва - не знам как става де!
    Според мен няма нищо общо с ползването на колани - там е доказано, че намаляват смъртните случаи.
    Може би от глобите за невключени фарове, аптечки, апарат за изкуствено дишане .......?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #25

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Техно пишеш щуротии! От както съм шофьор (99 год.) карам с включени фарове целогодишно, на година навъртам по 30К км и повече, акумулатора на сегашният ми автомобил е от 2008 година и все още не е за смяна. Служебната ми кола вече е на 250000 км. и задължително се кара целогодишно на фарове- това е изискване на собственика на фирмата, акумулатора не помня кога е сменян, но алтернатора със сигурност не е ремонтиран или сменян. Подкрепям решението за постоянно светещите фарове особено заради тези които пестят ток и карат без фарове в сумрака сутрин и вечер.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #26

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - при&#

    Блу от 1993г съм шофьор , 8 коли смених. Колко пъти гасиш и палиш двигателя за 1 ден и колко километра градско въртиш не наведнъж ?Защо при таксиджиите, акумулатора заминава до 2 години. Климатик + фарове + малки отсечки - издухват акумулатора. Ако не ходиш 200км да го заредиш- има инфекции. Зимата е парно с фарове - пак същата работа.
    Ако ще се заяждаме правя по 60 000 на година и съм по-дълго от теб шофьор. Ако си вземеш акумулатор много по-голям от този който се слага- много ясно. Но там цената е дебела. Искам да ми кажеш колко хора имат възможност да дават по 200лв за хубав акумулатор при условие че едвам е събрал 90.
    Реното ми дойде с акумулатор Перион ( няква уж варта ) на 3г. през 2008. до сега още си работи , и е повече от добър , но лятото в града не карам на фарове- няма смисъл. Извън града - да , там карам особено на места със завои, но не ги държа постоянно пуснати. Когато залезе слънцето ги пускам, това е задължително. Но не ме обвинявай че съм безразсъден. Аз който не си пускам фаровете нямам ПТП вече много години, а по моя вина още не съм правил такова. Тия с фаровете дето скачат "че трябва" -съм сигурен че имат поне 1-2 през последната година А аз пътувам наистина много.
    Но истината е че карам РАЗУМНО и не правя рискови изпреварвания и не сека път на друг. В четвъртък се връщах от Севлиево - един идиот направи изпреварване в прохода Боаза в завой с микробус - изпреварвайки друг микробус - навря всички в канавките . Е този дали ще ме спаси че имам фарове , след като вече ме е наврял 90% в пропастта.
    Трябва да се промени културата ни и начина на следене. В Англия не обръщат внимание толкова на фаровете - за 150км отсе4ка има 300 камери. Смей да вдигнеш над максимума.

  14.  
     
  15. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #27

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Техно искаше да каже, че когато са включени фаровете и се пътува на къси разстояния с чести спирания и изключване и включване на двигателя, то алтернатора няма да има време да зареди акумулатора. Иначе на дълги разстояния няма да има проблеми.
    Катастрофите през деня са предимно от превишена скорост, неспазване на предимство, надценяване на възможностите на автомобила и каките с къси полички. Дали ще съм с фарове или без, то ака видя някоя засукана кака с два 'убави бедъра и поклащащи се "бузки", то ойдех angel

    П.С. Оппа, Техно ме е изпреварил

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #28

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Този проблем има и друг аспект.Крушките на фаровете и габаритите на автомобил са поне 130вт.
    При милиони автомобили консумацията ще е по-висока от тази за домашното осветление.
    Това са ненужни разходи.Посред бял ден през лятото, ако някой не вижда кола без да и светят фаровете, то за такъв няма място на пътя.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #29

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - при&#

    Аз си купих диодни - по икономични са. Но продължавам да си мисля че всичко е за някой който да му се продават акумулаторите дето стоят на склад и бутнал нещо. Утре ще караме и на аварийни , ще имаме и задължителна звукова сигнализация при маневра - натиснат клаксон до завършването и. И тогава пак ще има кьорави и глухи и пак ще стават катастрофи. Те светофарите и знаците не виждат , моите фарове ли ще забележи. От другата година знаците ще са всички светлинни и със звук - да не каже някой - "ииии не го видях"

    vdsvicky - благодаря !

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #30

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от jony
    За мен това е супер тъпотия, ако не виждаш и не можеш да прецениш дистанция по добре не карай автомобил. Използването на фарове през лятото е огромно натоварване на алтернатора при условие че се ползва климатик и поне два литра гориво от горе. С тези цени на горивата мисля че е поредното дране на кожи което се случва в страната
    Какви 2 литра отгоре? На мен с климатика ми се вдига разхода с 0,5л/100. Винаги карам с пуснати фарове и приветствам това решение. Писна ми от разни заспи, които в 10 часа вечерта ми карат без фарове.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 15 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 26-08-13, 18:09
  2. Отговори: 2
    Последно: 10-07-12, 16:15
  3. Препоръчайте ми Midea за целогодишно ползване .
    От evsibo във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-05-12, 03:49
  4. Модул за автоматични фарове
    От BaHko_goTuHoTo във форум Автомобили
    Отговори: 17
    Последно: 20-03-11, 22:12
  5. От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.
    От Black Adder във форум Коментирай новина
    Отговори: 26
    Последно: 04-03-07, 14:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе