Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 97
Like Tree2Одобрявам

10% данък върху банковите лихви

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #46

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Много от вас пропускат, че данъка не е върху главницата, а върху лихвата...
    Всички страни от европейският съюз имат такъв данък - ние пак сме последни. С новият датък всички станаха равнопоставени - не може някои да плащат данъци върху приходите си, а други печелещи от лихва не.
    Защо въвеждаме данък "Депозит" - Факторът Кошлуков - TV7


    FearMe
    Пак искривяваш темата с тези магистрали. Това си е за другата тема.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #47

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    ....Много от вас пропускат, че данъка не е върху главницата, а върху лихвата...
    И кои са те по-точно? Аз не видях никой до сега да коментира данък върху главницата. Това би било втори данък върху едни (предполага се) вече обложени пари! Или и ти гърмиш "на посоки"?

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #48

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    E,хайде сега проблемът не е в данъка,все едно лихвата е паднала от 4% на 3.6 % ,проблемът е ,че ще се получи достъп до информацията за влоговете,без да се нарушава банковата тайна.Дори и жена ми не знае колко пари имам,а сега след данъка ще е почти публична информация.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #49

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    E,хайде сега проблемът не е в данъка,все едно лихвата е паднала от 4% на 3.6 % ,проблемът е ,че ще се получи достъп до информацията за влоговете,без да се нарушава банковата тайна.Дори и жена ми не знае колко пари имам,а сега след данъка ще е почти публична информация.
    И как го решихте това? Като плащате ДДС, да не би НАП да праща СМС на жена ви със списъка на покупките?

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #50

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Не издребнявай,това с жената е фигуративно казано,но досега без прокурор нямаше достъп до тази информация.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #51

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Това, което казвам е, че не е необходим достъп до информация за сметката ви, за да бъде събран този данък.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #52

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Е това е още по-лошо да ти го съберат,преди да си го декларирал.Досега на данъчните им трябваше прокурор за да разберат какви сметки и колко имаш в тях.
    Нямам недекларирани доходи по влог,но инфото е деликатно и не искам да може да се събира от още няколко места,освен самата банка.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #53

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Имам усещането, че много хора си фантазират, а после на база фантазиите си почват да виждат и таласъми.
    На единия му се сторило, че някой бил си мислил, че ще се облага главницата и подскача. Друг сънувал, че ще разкрият банковата тайна пред жена му и вече пищи.
    Защо трябва да се разкрива банкова тайна не виждам. Някой да е казал, че трябва да се декларират доходите от лихви? До сега не съм чул такъв! Някой да е казал, че списъците с платилите данък върху депозитите ще се публикуват в пресата? Не съм чул такова нещо! Някой да е казал, че банките ще дават в НАП поименни списъци с депозитите на всеки, лихвения процент на който са договорени и удържания данък върху тях? Ами май не!
    Процедурата е проста като кройка за цвички - изтича ти срока на депозита, банката удържа от дължимата лихва десятъка и останалото или ти го внася по сметка или го капитализира. Когато отидеш да си предоговориш депозита виждаш какво е станало. Или ако ползваш електронно банкиране влизаш си в акаунта и виждаш как са ти нещата.
    Ако има нещо, което истински трябва да ви притеснява, това е, че обявиха инфлация на годишна база към 5%, и толкова са сега горе-долу и лихвите по депозитите. Като махнеш обаче данъка, се оказва, че ти минаваш на загуба, ако си държиш парите на депозит. От това могат да се породят много реални заплахи!
    Този пост е редактиран от Lupus; 13-10-12 в 17:03.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #54

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    ти вярваш на тези 5%?

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #55

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ти вярваш на тези 5%?
    Ако говориш за инфлацията - определено не! Те я смятат на база "голяма кошница", а сега народа не купува скъпи стоки за бита. Ако се сметне с "малката кошница" сигурно е двойно по-голяма.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #56

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Банката да ми ги удържи,май никога не си си плащал данъци.Отваш ,декларираш и бецалиш или ти го върши счетоводителя,това няма да мине като данък сгради и смет,които си ги пишат и бъркат редовно от данъчното.
    Инфлацията винаги е по-голяма от лихвите по депозит.Лошото е,че имам спествания от бизнес и в момента е по-добре да ги оставя в банка,а не да ги влагам във формулата с "прим".

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #57

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    Банката да ми ги удържи,май никога не си си плащал данъци.Отваш ,декларираш и бецалиш или ти го върши счетоводителя,това няма да мине като данък сгради и смет,които си ги пишат и бъркат редовно от данъчното.
    ......
    А какъв е проблема да не е така? Декларира се тогава, когато данъка не е предварително известен. В случая той Е! Както е с наемите - наемателя след като направи 10% отчисление за признатите разходите на наемодателя, авансово удържа от дължимата сума 10% и ги внася в НАП. Остатъка дава на наемодателя. Защо за наемите да може, а за депозитите - не? Схемата е същата, само че няма нормативно признати разходи и се облага с 10% цялата сума от лихвата.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #58

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    Банката да ми ги удържи,май никога не си си плащал данъци.Отваш ,декларираш и бецалиш или ти го върши счетоводителя,това няма да мине като данък сгради и смет,които си ги пишат и бъркат редовно от данъчното.
    Плащам си акцизите и ДДС-то без никакви декларации. Ти какво, да не се редиш на опашки?

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #59

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Приеми, че всяка следваща година ти трябват 20% повече от предходната за да поддържаш същия стандарт на живот и няма да сбъркаш.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #60

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Уточнил съм ,че има счетоводител,сега по новините споменаха,че ще е задължение на банката да отчислява данъка,но с това правителство никога не се знае кое е последно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Плащане на данък за МПС през интернет?
    От Cko във форум Автомобили
    Отговори: 5
    Последно: 09-03-13, 00:45
  2. Данък за автомобил
    От ops5 във форум Автомобили
    Отговори: 5
    Последно: 27-10-12, 13:18
  3. Данък МПС за 2009 година
    От alexx във форум Автомобили
    Отговори: 35
    Последно: 14-07-09, 22:44
  4. Програмка за изчисляване на лихви
    От nommo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 26-11-04, 16:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе