Вижте резултатите от анкетата: Каква марка прахосмукачка имате ?

Гласували
243. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Arieli

    0 0%
  • Ariete

    0 0%
  • Beko

    7 2.88%
  • Bosch

    14 5.76%
  • Daewoo

    8 3.29%
  • DeLonghi

    3 1.23%
  • Electrolux

    2 0.82%
  • Elite

    2 0.82%
  • Gorenje

    7 2.88%
  • Hoover

    3 1.23%
  • Karcher

    13 5.35%
  • LG

    27 11.11%
  • Miele

    14 5.76%
  • Moulinex

    3 1.23%
  • Neo

    7 2.88%
  • Panasonic

    9 3.70%
  • Philips

    25 10.29%
  • Rohnson

    0 0%
  • Rowenta

    24 9.88%
  • Samsung

    67 27.57%
  • Sang

    4 1.65%
  • Seres Vasilius

    0 0%
  • Severin

    0 0%
  • Siemens

    4 1.65%
  • Singer

    0 0%
Страница 39 от 66 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследноПоследно
Резултати от 571 до 585 от общо 979
Like Tree107Одобрявам

Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    14
    #571

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Щом жената настоява за перяща насочи се към Zelmer , наистина качествени на разумни цени и 48 месеца гаранция са ако не се лъжа !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    265
    #572

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Kaкво мислите за тези модели? За Ровентата нищо не открих - дори в офиц. сайт... консумативите имате ли идея колко струват?За Филипса са 25лв kитчето от 5части


    Rowenta RО 3731EA 157лв (в техмом. беше 160лв (от 200лв)
    Koнтейнера лесно се изваждаше , но май е по-добре от Зора. Има и онлайн опция, +безплатна доставка.
    Клас ААСА (емисия прах А, С-то е за килими...)

    https://www.zora.bg/rowenta/ro3731ea/31752
    спец-я:
    ROWENTA RO3731EA bij Vanden Borre: gemakkelijk vergelijken en aankopen !



    -------------
    Бях се засилил към филипса, но не е висок клас. (емисия прах С)
    Philips FC9323 - 120лв
    Technické údaje PowerPro Compact Прахосмукачка без торба FC9323/09 | Philips
    филтри -кит =25лв
    120лв
    PHILIPS FC 9323 / 09
    ----------------------------------------
    други оферти:
    С контейнер
    Прахосмукачки
    ---------
    За до 160лв по-добро май няма да открия като клас (за изхвърляне ми е приоритет), колко е верен етикета е друг въпрос.
    С торбите като гледам на кутията й пишеше 96% и се отказах от този тип.

    Heрa 10 - колко се води?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #573

    Отговор: Избор на прахосмукачка

    Аз купих въпросната Rowenta. Още не е пробвана, но за 157 лв няма друга прахосмукачка д подобни характеристики - твърд под "А" , емисии "А" и килими "C". Не е от най-тихите според етикета, но няма пълно щастие.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #574

    Отговор: Избор на прахосмукачка

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Аз купих въпросната Rowenta. Още не е пробвана, но за 157 лв няма друга прахосмукачка д подобни характеристики - твърд под "А" , емисии "А" и килими "C". Не е от най-тихите според етикета, но няма пълно щастие.
    За тези пари и класове, 79 децибела е най-малкия кусур, ако не е високочестотен и свистящ звука . Чувал съм две прахосмукачки от една марка с еднакви децибели по етикет, обаче едната си вадеше по неприятен остър звук.

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    2
    #575

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,

    Цяла сутрин се чете мненията в тази тема и се ровичкам из всезнаещия google, но не мога да намеря отговор на следния въпрос: Кое е по-добре - торбичка или циклон.
    Живея в къща, има килими и гредоред. Като ценова граница ми е 150-200лв. За тези пари сносен воден филтър май няма да се намери из атова отпада като вариант. Все пак, колкото и да искам не мога да изчистя като в операционна. Бих искал нещо с което да мога да изчистя и след това да не виждам още боклуци като се вгледам. Старата машинка има подобен ефект, но тя е сигурно на 10г и е взета от Метро.
    Бях се спрял на PHILIPS FC 8521 / 09 , но забелязах, че е има много ниски стойности на почистване, Е. От мненията над мен видях и тази https://zora.bg/rowenta/ro-3731ea/31752 , която ми харесва какви стойности има, но ми изглеждат малко съмнителни. За тези пари, подобно почистване.....абе както и да е, може, не ги разбирам. Мися, че до 2-3 години рязко ще и спадне качеството и ще се наложи подмяна.

    Много бих се радвал на мнение за циклон или тобичка и препоръка за прахосмукчака.

    П.С. Извинявам се, ако има вече подобни отговори, стигнах до 14 стр. на темата (от зад -> напред ) и ме заболяха очите. Предимно се обсъжда Zelmer, Miele и машини, които в момента не мога да си позволя. В други направления бих инвестирал парите.
    Този пост е редактиран от avataris; 16-04-16 в 15:29.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #576

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Аз вече пробвах въпросната Rowenta, сравнително тиха е. Чисти много добре. Моделът е нов и затова няма много мнения.

    Първият път като я пуснахме четката беше на "режим" килими и приятелката ми не можа да я отлепи от паркета. Лошото е, че на другия ден отидох да взема още една, но нямаше. Бяха я изкупили в Зора.
    Този пост е редактиран от gurcayy; 16-04-16 в 19:44.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    2
    #577

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Аз вече пробвах въпросната Rowenta, сравнително тиха е. Чисти много добре. Моделът е нов и затова няма много мнения.

    Първият път като я пуснахме четката беше на "режим" килими и приятелката ми не можа да я отлепи от паркета. Лошото е, че на другия ден отидох да взема още една, но нямаше. Бяха я изкупили в Зора.

    Звучи добре. Ще се поразходя до някое представителство на Зора, за да я видя. За тези пари няма друга, която да има подобни стойности, но все пак няма и как да ги измерим ние потребителите. Дано да не стане първите няколко пъти да работи безупречно и след месец-два да и спаднат показателите.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #578

    Отговор: Избор на прахосмукачка

    В Техмарт също я има, ако не се лъжа и цената беше подобна като тази в Зора. Има същата прахосмукачка с допълнителна четка ( сива вместо синя ) за 20 лв отгоре и абсолютно същите параметри.

    Иначе си е Made in China, но изработката е доста добра. Всъщност и моделите Silent Force за 400 лв също са Made in China и това не трябва да те притеснява. Ще видим след 5-6 месеца как се държи.

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #579

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Zelmer били закупени от Bosch в далечната 2012. Явно след това се появява и етикета Made in China.

    Хвърлих и един поглед на моята, къде е произведена. Made in EU.
    Този пост е редактиран от Momchil; 17-04-16 в 13:40.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #580

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Откакто на етикетите позволиха да се пише Made in E.U. иди, че разбери къде е сглобена и от какви части.
    Включително и на част от нещата, произведени в турските заводи надписът е същият. Има връзка с процента вложени части на "европейски" фирми и т.н. Нищо, че идват от заводите в Далечния Изток.

    Отдавна съм спрял да гледам етикети, баркодове и т.н. Само като човек види опаковката и външния вид му става ясно що за стока е това.
    няма значение каква марка е написана на кашона и какво е изделието.
    gurcayy одобрява това.

  13. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #581

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Абсолютно съм съгласен с теб.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    265
    #582

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    На Rowenta-та по-горе, четох, че няма данни за смукателна мощност?!?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #583

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,
    Каква прахосмукачка да избера за родителите на жена ми?
    Отдавна не съм гледал прахосмукачки, сега има някакви класове на почистване, всмукателна мощност.
    В къщи ползвам прахосмукачка самсунг с пластмсасов контейнер, 2200W, контрол от ръкохватката. Това последното е уникално удобство и не бих купил прахосмукачка без контрол от ръкохватката повече.
    За съжаление повечето модели нямат тази екстра.
    Прави ми впечатление, че прахосмукачките вече са с ниска мощност 700 - 1000W, дали това влияе на качеството на почистване?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    28
    #584

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, прочетох доста от мненията и останах с впечатление,
    че повечето потребители избират прахосмукачки със сух филтър ( с или без торбичка )
    предимно заради ангажиращото почистване на такива с воден филтър.

    Аз обаче съм си "навил на пръста" да е с воден филтър
    С малко дете сме и прахосмукачката ще се ползва често и основно за почистване на помещения с ламинат и плочки (от време на време дивани и матраци)
    След като разбрах колко струва една Rainbow прахосмукачка вече всички останали ми се струват евтини
    та бих отделил бюджет от около 600-700лв за подобна, която не е необходимо да има "938470" екстри, които няма да ползвам.


    Първата, която ми направи добро впечатление е karcher ds 5.800 и по-точно сравнително компактния размер, семпла и лесното почистване на водния филтър.

    Не открих обаче характеристики за всмукателната мощност а само следните характеристики.

    Технически данни:
    Номинално напрежение 1~50/60 Hz 220-240 V
    Мощност Р ном. 900 W
    Количество на пълнене на резервоара с воден филтър 1,7 л
    Допустимо ниво на шума 66 dB(A)
    Тегло (без принадлеж- ности) 7,5 кг
    Номинална ширина, принадлежности 35 мм
    DS 6.000 Waterfilter Mediclean: Филтър HEPA клас H 13 по EN 1822 (ре- дакция 1998)
    DS 5.800 Waterfilter: Филтър HEPA клас H 12 по EN 1822 (ре- дакция 1998)

    Някой може ли да ме ориентира тая прахосмукачка ще смуче ли достатъчно в домашни условия

    Благодаря
    Поздрави
    Димчо одобрява това.

  18. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #585

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Защо не си вземеш Rainbow на изплащане. Струва си.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 39 от 66 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От huba-buba във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 274
    Последно: 29-02-24, 10:16
  2. Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Друга битова техника
    Отговори: 76
    Последно: 29-12-23, 19:37
  3. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  4. Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 50
    Последно: 02-06-20, 21:20
  5. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 17:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе