Вижте резултатите от анкетата: Каква марка прахосмукачка имате ?

Гласували
243. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Arieli

    0 0%
  • Ariete

    0 0%
  • Beko

    7 2.88%
  • Bosch

    14 5.76%
  • Daewoo

    8 3.29%
  • DeLonghi

    3 1.23%
  • Electrolux

    2 0.82%
  • Elite

    2 0.82%
  • Gorenje

    7 2.88%
  • Hoover

    3 1.23%
  • Karcher

    13 5.35%
  • LG

    27 11.11%
  • Miele

    14 5.76%
  • Moulinex

    3 1.23%
  • Neo

    7 2.88%
  • Panasonic

    9 3.70%
  • Philips

    25 10.29%
  • Rohnson

    0 0%
  • Rowenta

    24 9.88%
  • Samsung

    67 27.57%
  • Sang

    4 1.65%
  • Seres Vasilius

    0 0%
  • Severin

    0 0%
  • Siemens

    4 1.65%
  • Singer

    0 0%
Страница 37 от 66 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 979
Like Tree107Одобрявам

Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,259
    #541

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Отиди на място в магазин, където има и двете марки и сравнявай!
    Цените за върховите модели са съвместими. Сравни и наличностите и цената на филтрите!
    Не само на торбичките.
    Мен ме изнедаха с цената на Hepa 10 за Philips - 50лв. и само с поръчка.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    2
    #542

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Дано някой скоро пише в темата
    Накратко - имам Самсунг, боклука се събира в кутия. Но след като веднъж вече му издаде багажа мотора, а цената му е колкото 1/2 прахосмукачка, а е напът пак да изгори и освен това ми надра ламината, вече е време за смяна.

    НО съм в голяма чуденка какво да купя. Първо ми е важно да не дере ламината. Второ да чисти добре. Бях се насочила към Зелмер - но е прекалено тежка и само това ме отказва. Гледах Керхер, но пак мисля, че колелцата ще дерат, а и не съм сигурна доколко ефективно ще смуче.
    Миле - притеснява ме, че е с торба. Някак ми е странно пак да се върна на торба. А и ще трябва да купувам честичко нови торби.
    Филипс - чудя се дали като самсунга няма да връща прах отзад, въпреки хепа филтъра. А казвате, че консуматива е скъп за смяна.
    И направо не знам какво да купя.
    Бюджета ми е до 350 лв, но ми е важно и да отговаря на изискванията за добро чистене, максимално евтини смяна на консумативи и да не дере ламината.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #543

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Може да разгледаш Ровента. Аз лично съм с Филипс за около 400лв я взех, но въпреки "silent" етикетите е в пъти по-шумна от Ровентата при нашите. 4 оригинални торби са 20лв и мисля, че ще стигнат за година поне.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,574
    #544

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от iletovp Виж публикацията
    Филипс - чудя се дали като самсунга няма да връща прах отзад, въпреки хепа филтъра.
    Самсунг с циклон е някаква пародия на прахосмукачка с оформлението на филтърната система. Направена е да се счупи. Филипс е класа спрямо Самсунг.

  6. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #545

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    май трябва да помислиш за смяна на ламината,не е нормално толкова лесно да се драска, а за Керхера мненията ни се различават особено в частта за смученето
    Цитат Първоначално публикувано от iletovp Виж публикацията
    Дано някой скоро пише в темата
    Накратко - имам Самсунг, боклука се събира в кутия. Но след като веднъж вече му издаде багажа мотора, а цената му е колкото 1/2 прахосмукачка, а е напът пак да изгори и освен това ми надра ламината, вече е време за смяна.

    НО съм в голяма чуденка какво да купя. Първо ми е важно да не дере ламината. Второ да чисти добре. Бях се насочила към Зелмер - но е прекалено тежка и само това ме отказва. Гледах Керхер, но пак мисля, че колелцата ще дерат, а и не съм сигурна доколко ефективно ще смуче.
    Миле - притеснява ме, че е с торба. Някак ми е странно пак да се върна на торба. А и ще трябва да купувам честичко нови торби.
    Филипс - чудя се дали като самсунга няма да връща прах отзад, въпреки хепа филтъра. А казвате, че консуматива е скъп за смяна.
    И направо не знам какво да купя.
    Бюджета ми е до 350 лв, но ми е важно и да отговаря на изискванията за добро чистене, максимално евтини смяна на консумативи и да не дере ламината.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    3
    #546

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    здравейте, предстои ми покупка на прахосмукачка бюджет до 200лв. Харесах си:
    http://www.technomarket.bg/products/...lips-fc8371-09
    http://www.technomarket.bg/products/...owenta-ro-5295
    Този пост е редактиран от yastreb; 21-01-16 в 22:25.

  8.  
     
  9. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #547

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Еднакви са по тт данни

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    2
    #548

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Все пак се спрях на марката - Миле...
    Надявамс е да съм направила добър избор..
    Miro1972 одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #549

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте! Оглеждам се за тиха прахосмукачка -до около 70-72дб , работеща с хартиени торби и клас А емисии прах. Разгледах няколко модела прахосмукачки с клас на емисии прах А . Относно филтрите ХЕПА които са миещи и немиещи се-кои са за предпочитане ? А също тези миещите дали не е по-добре да се чистят сухо например с четка или друга прахосмукачка вместо да се мият? Може би има и съвместимост между миещи се и немиещи - например за даден модел прахосмукачка да стават и двата вида филтри? Също ми прави впечатление и това,че някои модели с по-малка смукателна мощност например около 190 вата имат по-висок клас на почистване спрямо други с по-голяма смукателна мощност-например 320....

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #550

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Какъв е бюджета?
    Питам, защото вече има достатъчно добри прахосмукачки с воден филтър на сносна цена, при които емисиите прах са на практика нулеви. И нямам предвид тези скъпите, които перат, тупат и сушат. На този вид прахосмукачки няма скъпи консумативи като препарати и хартиени/текстилни торбички.

    http://www.emag.bg/prahosmukachka-s-.../pd/ER75TBBBM/

    Е, има и комбинирани, които могат да се ползват с воден филтър или хартиена торбичка (DUO моделите на Zelmer), но естествено са по-скъпи.
    Този пост е редактиран от podredko; 28-03-16 в 18:03.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #551

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Какъв е бюджета?
    Питам, защото вече има достатъчно добри прахосмукачки с воден филтър на сносна цена, при които емисиите прах са на практика нулеви. И нямам предвид тези скъпите, които перат, тупат и сушат. На този вид прахосмукачки няма скъпи консумативи като препарати и хартиени/текстилни торбички.

    Прахосмукачка с воден филтър Zelmer Aquos 829.0 SP, 4 л, Телескопична тръба, 1600 W, HEPA, Лилава - eMAG.bg

    Е, има и комбинирани, които могат да се ползват с воден филтър или хартиена торбичка (DUOS моделите на Zelmer), но естествено са по-скъпи.
    Бюджет до около 250-300лв примерно.
    Не знам защо но не им виждам ЕУ стикерите на тези Землер никъде и нямам данни какъв клас почистване и емисии прах имат, виждам само че са шумни - 80 дб като тези "марковите" от по 60лв . А и водните са тежки и обемни, после трябва да се мият след всяко чистене.-казват че смърдят ужасно контейнерите. Те също трябва да имат миещ се ХЕПА филтър след водния иначе във финните капчици бактериите си остават в стаята или пък им мокрят двигателя.
    Нещо такова: Прахосмукачка с торба Electrolux ZSPPARKETT, 3.5 л, Телескопична тръба, 700 W, Филтър Hygiene 12 миещ, Червена - eMAG.bg ми изглежда добре поне по данните на стикера. Или пък това с немиещ филтър : https://electron.bg/gorenje-vcea21sb...-p-313031.html
    Дали има смисъл от миещия филтър и дали може миещия да се чисти сухо -така да не въди бактерии от мокренето и да има по-дълга експлоатация-някъде четох че миенето го амортизира. Дали и тези 2 модела са sealed - добре запечатана система, а не да пушат покрай филтрите. Трябва на живо да се видят, ако някой има такива впечатления да сподели.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #552

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Прахосмукачките с воден филтър ТРЯБВА да се почистват ВЕДНАГА след употреба - съдържанието на контейнера спокойно може да се изхвърля в тоалетната чиния, без опасност от "задръстване" . За някои е неудобство (или мързел) за други (като мен) не чак толкова.
    Щом слугувате на децибели и хартиени торбички - ваша воля!
    И малко "лирическо" отклонение.
    Това за наличието на бактерии винаги ми е било крайно смешно. Едва ли сте наясно (или не сте внимавали в часовете по биология), но в човешката уста има много повече "бактерии", отколкото околната вам среда, която се опитвате да "почистите" от тях. В "мократа" баня също, но това не ви пречи да се къпете (под угроза от "заразяване", нали?
    avenger и kalcheff1 харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #553

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Зелмерите с водния филтър и те си имат ХЕПА филтри и филтър на мотора-едни с микро а други пяна. Не знам кой е по-добре -пяна или микро и дали се перат и двата, а за тази с воден филтър в сравнение със Зелмера как е ? - http://www.technomarket.bg/prahosmuk...01-wf-09112307
    Този пост е редактиран от avenger; 28-03-16 в 22:14.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #554

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Този с пяната (нещо като сюнгер) се пере след всяко почистване, защото се замърсява. Под него има още един филтър - по-фин с влакна и пореста материя. Ако това е ХЕПА филтъра, аз изпирам и него, макар че май не го препоръчват. И двата ги има като резервни аксесоари, но за 7 години не се е налагало да ги подменям.
    За ZELMER DUO става въпрос. Контейнера с торбичка за сухо почистване никога не сме ги ползвали.
    Този пост е редактиран от podredko; 28-03-16 в 18:05.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #555

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Според мен водния филтър просто предпазва от вдигане на прах при почистване на контейнера за разлика от тези от типа циклон или с хартиена торба-евентуално при смяната и ако се вдигне прах . Чистотата на изходящия от прахосмукачката въздух зависи само от филтъра на изхода й. ХЕПА 14 ,13, 12 филтрира доста по-добре от ХЕПА 10, така даже и на бг сайта на зелмер го пише:
    Какво да вземем предвид когато закупуваме прахосмукачка. • Zelmer - надеждно

    Ако водните прахосмукачки повече щадят ХЕПА филтъра и примерно стават за чистене на по-мръсни обекти като тераси, стълбища, помещения след ремонт и не си задръстват ХЕПА-та ,тогава това е голям плюс за тях, понеже другите типове веднага си задръстват Хепа филтрите. Сега някой ще спомене, че Керхер или Рейнбоу могат...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 66 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От huba-buba във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 274
    Последно: 29-02-24, 10:16
  2. Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Друга битова техника
    Отговори: 76
    Последно: 29-12-23, 19:37
  3. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  4. Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 50
    Последно: 02-06-20, 21:20
  5. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 17:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе