Вижте резултатите от анкетата: Каква марка кафемашина използвате ?

Гласували
261. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    4 1.53%
  • Arieli

    2 0.77%
  • Ariete

    0 0%
  • Beko

    1 0.38%
  • Bosch

    6 2.30%
  • Brasilia

    2 0.77%
  • Briel

    5 1.92%
  • Daewoo

    0 0%
  • DeLonghi

    69 26.44%
  • Diplomat

    1 0.38%
  • Electrolux

    1 0.38%
  • Elite

    2 0.77%
  • Fagor

    0 0%
  • Gaggia

    18 6.90%
  • Illy

    1 0.38%
  • Jura

    5 1.92%
  • Kenwood

    2 0.77%
  • Krups

    28 10.73%
  • Monix

    0 0%
  • Miele

    1 0.38%
  • Moulinex

    0 0%
  • Neo

    7 2.68%
  • Philips - Saeco

    99 37.93%
  • Rohnson

    4 1.53%
  • Rowenta

    3 1.15%
Страница 15 от 47 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 696
Like Tree130Одобрявам

Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    51
    #211

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,насочил съм се към тази машина Philips hd8761 minuto обаче не съм пил от таква кафе и нямам никакви наблюдения към тези модели,в момента пия от капсули, но искам да сменям машината,пил съм от делонги магнифика много ми хареса кафето.Също съм чувал, че новите модели на саеко със филипс не били много сполучливи,има ли някой, който да ползва такава машина ,да каже нещо за нея.
    Този пост е редактиран от avenger; 24-12-14 в 18:17.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    3
    #212

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравей, и аз бях пред голяма дилема. Но се реших и си поръчах Intuita (HD8750/81), взех я втора употреба и вече 6 месеца, да чукна на дърво ..., зареждам с кафе и вода, изпразвам ваничката и кошчето за отпадъци, когато се налага, измивам попарващата група веднъж седмично и пия страхотно кафе. Какви ли не форуми изчетох, какви ли не мнения намерих ..., дори тук ми препоръчаха доста по-стар модел кафе машина. Но ако не ти харесва на външен вид, няма да ти хареса и кафето А, да вметна, че "капучинатора" в началото си мислех да не го ползвам, но се оказа мнооого приятна екстра. Прави невероятна пяна без плескане, пресипвания и т.н. занимавки.
    След покупката на машина се започва с търсенето на кафето, което най-много ти допада.
    Мятай се смело, ако не я вземеш сега.... ще я вземеш по-късно Щом това ти е грабнало окото ... ясна е работата
    Весело посрещане на Новата 2015. Дано машините да не се развалят и пием все по-хубави кафета.

  4. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #213

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Така , да споделя опита си от т.н. автомати по-точно Saeco XSmall купена за около 600лв. , след 2год. и 2мес.(т.е 2 мес извън гаранцията) и при около 10-тина кафета дневно тя умря изведнъж . След като предишния ден до последно си работеше нормално на сутринта след промивката и чека при командата да започне да прави кафето ни вопъл ни стон , а всички светлини мигат . След няколко рестарта нищо и отивам в сервиза на Saeco където започва веселата част . Оказва се изгорял мотор на мелачката и от там изгоряла платка и ремонта струва 370лв. - 216лв. нова мелачка другото нова платка и труд , машинката в момента струва нова м/у 450-500лв. НОВА !? Сега обясненията им бяха сигурно в кафето е попаднал камък , но тя изобщо не тръгна да върти , значи не е това . И ето какво излиза от споделени мнения на майстори , този модел , а и подобните бюджетни , имат често този проблем да им гърми моторът на мелачката поради супер заниженото качество на намотките и материалите с цел ниската цена . Сега от сервиза ми искат , ако откажа да ми я ремонтират, да им заплатя 35лв. за отварянето ( 5винтчета ,другото е щипки). Интересното е ,че една отделна мелачка с камъни струва 95лв. Споделям горното , защото в момента този модел е на много зарибяваща цена и някой ,който мисли да си закупува този автомат да знае , че това е уред за 2 години ,докато има гаранция и после в контейнера . Само да кажа , че не е китайска , а румънска сглобка.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #214

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Жалко за машинката. И аз си прецаках така любимата мелница с камък. Затова не трябва да се правят компромиси с качеството на кафето. Цената дето ти търсят ми се струва висока, та поразпитай из други сервизи колко би струвал подобен ремонт.

  6. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #215

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Огледай и в интернет за цената на мотора.
    От друга страна, при 1 кафе на ден, какъвто е моят режим, това прави ~ 20 години ползване.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    75
    #216

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Привет тук намерих едно моторче ако е сищото излиза 82лв с доставката SAECO Motor Kaffeemühle Mahlwerk Incanto Odea Talea Primea xsmall + Zahnrad | eBay
    И тук в продавлника има с мелачка или само мотор http://olx.bg/keramichna-melachka-za...aeco-i59904276
    Този пост е редактиран от presar; 23-01-15 в 10:21.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    43
    #217

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте! Скоро си взех кафе автомат Saeco Minuto HD8862/09. Кафето е супер като вкус без да правя настройки на мелачката. Не е вряло обаче, както водата като си правя чай и млякото. Близо месец и нещо я ползвам и сега ми изведе надпис, че трябва да се почиства от котлен камък. Искам да попитам, точно за такъв модел ли трябва да търся препарат, както пише в книжката или става и друг? Моля, който има подобна от по-дълго време да сподели. И има ли някакви особености при тази операция? Мерси предварително

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #218

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Оригиналните препарати на Philips са много скъпи. Има в Техномаркет едни по 8лв, в Кауфланд едни по 3лв. В сиви шишета са. Тея от Кауфланд общо взето са боклуци... случвало ми се е течността да е на парцали, което може да запуши тръбите. Изсипваш препарата в отделението за вода, наливаш вода до МАХ, махаш накрайника за капучино и слагаш един голям буркан под него. Натискаш DECALC и като се понапълни буркана, даваш Pause/Stop изливаш в мивката и продължаваш така 5-6 пъти. Като свърши водата то ще ти изпише, наливаш пак на МАКС и действаш. При мен минават 3 контейнера - първия вода+препарат и още 2 само вода за изчистване. То на дисплея изписва докъде е стигнало, някъде към 15-20мин е цялата работа.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    43
    #219

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Благодаря за инфото! Това с кафето да не е горещо като водата и млякото нормално ли е? За почистването, машината е програмирана на месец да извежда този надпис или като натрупа котлен камък тогава го изписва, че е нужно почистване? Питам, понеже мина точно месец откакто започнах да я ползвам. Значи препарата от Техномаркет от 8 лева върши работа? Аз попаднах на този от 15 лева в нета, мислех че само с този става: Philips-Saeco Препарат за премахване на котлен камък от кафемашини за еспресо Philips Saeco 250 мл (CA6700/98) Други домашни потреби и химикали Цени, оферти и мнения, списък с магазини, евтино Philips-Saeco Препарат за премахване на котлен камък от к
    Четох за някакъв филтър, който се слагал във ваничката за вода. Той каква работа върши?
    И накрая от какво кафе на зърна сте доволни? Аз последно взех на промоция от Лидъл Лаваца за 22 лева килограма, супер е на вкус и аромат.

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #220

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от brainwave Виж публикацията
    И накрая от какво кафе на зърна сте доволни?
    Пробвай Espressto, на мен много ми харесва.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #221

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Мисля, че има настройка колко гореща да е водата, разгледай книжката. Но май наистина не е чак толкова гореща. А за котления камък предполагам, че е програмиран на брой кафета да се включва. Филтъра е просто филтър BRITA който се слага и в кани за вода. Аз съм доволен от Douwe Egberts, но почти никъде го няма вече, последно взех от Метро, но оня ден и там нямаше. Сега съм с някакво Segafredo, но ми идва малко слабо.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,784
    #222

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Преди известно време си взех от Метро Rioba Platinium -превъзходно кафе,повече ми хареса от Лаваците.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    43
    #223

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Скоро правих капучино с пенообразувателя, който се нахлузва на човката за гореща вода. Млякото беше много гъсто и тръбичката се задръсти сигурно от каймака. Въобразявам ли си, че от отдушниците които се намират от лявата страна на кафе автомата започна да излиза пара след това или принципно си излиза? Дори се получава малък конденз над двата отдушника? Най-много излиза като пусна парата, при вас така ли е?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #224

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    В книжката пише да се ползва нискомаслено мляко до 1.5%, пара не съм забелязал да излиза. Може би веднъж само първия път след като се ползва накрайника за капучино.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    75
    #225

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Аз мисля,че колкото по-висока масленост е млякото толкова по добър каймак прави

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 47 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 470
    Последно: 16-04-24, 17:08
  2. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  3. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  4. Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 50
    Последно: 02-06-20, 21:20
  5. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 17:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе