Страница 10 от 19 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 275
Like Tree32Одобрявам

Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

  1. Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    81
    #136

    Отговор: робот-прахосмукачка

    Цитат Първоначално публикувано от martinich Виж публикацията
    В моя случай не е точно така, защото взех румбата на цената на шаомито. Ако струваше двойно щях да се замисля сериозно. Не съм тесногръд и не робувам на марки, но шаоми у дома не съм тествал, а румба тествах. Идеята с поръчване и евентуално връщане не ми допадна.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Взел си хаотичен модел на румба на цената на систематичен Xiaomi. Честито, да ти служи дълго.

    ето малко за Xiaomi с моп на цена от 670 лв.

    https://forum.setcombg.com/gearbest/...%BE%D0%BF.html

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    25
    #137

    Отговор: робот-прахосмукачка

    Цитат Първоначално публикувано от GearBest Виж публикацията
    Взел си хаотичен модел на румба на цената на систематичен Xiaomi. Честито, да ти служи дълго.

    ето малко за Xiaomi с моп на цена от 670 лв.

    https://forum.setcombg.com/gearbest/...%BE%D0%BF.html
    Не са ли 800+ лв.


    Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    62
    #138

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Е как да няма?
    Моя модел е Neato...
    Това беше втория ми избор, но 1600 лв срещу 870, разума надделя.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #139

    Отговор: робот-прахосмукачка

    Цитат Първоначално публикувано от GearBest Виж публикацията
    Взел си хаотичен модел на румба на цената на систематичен Xiaomi. Честито, да ти служи дълго.

    ето малко за Xiaomi с моп на цена от 670 лв.

    https://forum.setcombg.com/gearbest/...%BE%D0%BF.html
    GearBest, вероятно не си виждал и не знаеш, но "хаотичните" модели почистват по-добре от повечето "систематични".... ако желаеш - ще ти обясня
    Коректно ще е, ако евентуално коригираш цената в поста си по-горе от 670 лв. на реалните 810 лв.(по днешен курс на долара) или пък ако ти е още по-лесно - може евентуално да коригираш цената на сайта gearbest от 474$ на 390$.
    Всъщност, би ли ни разяснил като на потенциални клиенти аджеба въпросът с гаранцията - кой я поема, колко години е, кой къде ремонтира продукта, безплатно ли е/платено има ли?! Как е защитен клиента?
    Може ли да се върне дадена стока обратно, ако не отговаря на очакванията на клиента и продавача да му възстанови напълно заплатената сума - както е по закон у нас?!
    Предварително ти благодаря!
    Shimbadze одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #140

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    И докато чакаме колегата/колежката GearBеst да отговори и осветли въпроса за магазина и неговата политика на гаранция, ще отскоча малко назад в постовете ми....
    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    ..........09-01-19, 13:01 #110
    ...В момента тече CES 2019 в Лас Вегас... да видим пък, дали нещо по-ново/добро ще се появи
    ... и ще добавя малко ъпдейт - свързан с модел на iLife и модел на Electroux.
    В ежедневника на Xiaomi може да се прочете ревюто за новия модел iLife А9S: New ILIFE A9s robot vacuum cleaner , който тръгва в продажба от март месец. От всички прахосмукачки-роботи с моп за влажно почистване - този е с най-усъвършенстваната приставка за влажно почистване и обещава да е лидер в тази част. Иначе е копие на iRobot Roomba 980 - ползва същия тип панорамна камера и VSLAM метод за навигация - прави карта, има гласово известяване и т.н. Има само 1 централен валяк, а не 2 както при първообраза. Но, струва към 330 долара.
    Другото моделче - Liectroux C30B/(E30) е развитие на по-рано споменат от мен модел от същата марка. Интересен е заради почти същите възможности като на флагманите от големите брандове (iRobot, Neato, Xiaomi) - и то чертае карта горкото (но не чрез панорамна камера или с лазерен далекомер, а чисто и просто....с жироскопа си), пее свири и приказва , че има и моп, пък всмукателната сила е най-голяма от всички известни дотук.... 3000Ра, a струва има-няма .... едни 230 долара.
    Ей, само какво нещо е ривърс инженеринга за едни...и "прогреса" чрез даунгрейда за други....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #141

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Xiaomi показаха новия си модел прахосмукачка-робот Xiaomi S6(T6), наследник на RoboRock S50. Основните технически характеристики - като размери, тегло, всмукателна мощност, продължителност на автономна работа, батерия, принцип на събиране на отпадък и т.н., остават същите. Относно хардуера - увеличен е незначително резервоара за боклук, кърпите на мопа за мокро почистване вече са само за еднократна употреба, а външния дизайн е леееко променен. Главно е пипнат софтуера - добавена е възможност да се запаметяват различни етажи - всеки със специфично разпределение на площите си. Има опция за намаляване на шума чрез намаляване силата на всумкване. Цената е все ще неясна. Но каквато и да се очаква, това означава поевтиняване на предходния модел

    Този пост е редактиран от Kaar; 29-04-19 в 10:58.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    90
    #142

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Както бях писал, няколко страници назад, следя темата с интерес, а и днес вече взех решение. Поръчах Xiaomi MiJia Roborock S50, от български търговец, ще е подарък на жена ми за предстоящите празници. Съберем ли впечатления ще споделя. Хубави семейни празници на всички.

  10. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #143

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Мина година вече, откакто взех(ме) "Роболина" (Роборок С50)... Всяка седмица по два пъти чисти навсякъде.
    Откачил съм я/го от Шаоми МиХоме, ползва се валетудото, собствен пакет български език.
    С изключение на 2 издънки с калпав фърмуер (ресетващ се до дефаулт посред нощ), които бързо отстраних - всичко е тип-топ.

    Препоръчвам закупилите робороци да погледнат в али-то и да поръчат отрано един кит с четки и филтри. За двайсетина леффа - 4 филтъра с мрежичка, 4 странични четки, 2 основни четки, примерно.

    Здраве и късмет!

  11. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #144

    Отговор: робот-прахосмукачка

    И аз искам да се оборудваме у дома с робот. Бюджетът не е важен.
    Моля кажете кой е най-добрия, не най-евтиния.

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #145

    Отговор: робот-прахосмукачка

    Цитат Първоначално публикувано от ayl Виж публикацията
    И аз искам да се оборудваме у дома с робот. Бюджетът не е важен.
    Моля кажете кой е най-добрия, не най-евтиния.
    У дома сме с Neato Botvac Connected
    Навира се навсякъде, смукатела е добър и обикаля всички стаи в апартамента - за 50-60 мин. изчиства около 80м2, като батерията му пада на около 40-50%... Никога не се губи - прави и карта на изчистената площ... Доволни сме от робота.
    Ако има нещо от което не сме доволни то е, че има доста пречки (саксии, столове, цветарници и т.н. за да мине навсякъде пода! Налага се да обикаля около краката на тези мебели а чистенето в тези зони не е идеално (но това си е проблем за всички роботи) - та се налага с ръчната прахосмукачка да се минава отвреме на време покрай мебелите...
    Отзивите в нета и за румбата са добри!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    36
    #146

    Отговор: робот-прахосмукачка

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    GearBest, вероятно не си виждал и не знаеш, но "хаотичните" модели почистват по-добре от повечето "систематични".... ако желаеш - ще ти обясня
    .....
    Предварително ти благодаря!
    Това ми и интересно и аз съм пред дилема каква да взема, защо смяташ, че хаотичните чистят по-добре от тези с многото сензори и правещи карти ?

  14.  
     
  15. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #147

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Щото се мотат и минават през едни и същи места по n-брой пъти...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    36
    #148

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Shimbadze Виж публикацията
    Щото се мотат и минават през едни и същи места по n-брой пъти...
    Наблюдавах една IlifeA7, която се води с жироскоп, няма карта, забелязах, че мина многократно една зона, беше напълно почистена и въпреки това завъртя поне 5 пъти там, докато имаше зона през която мина само един път и затова не мога да си обесня защо го прави, дали е програмирана така или не може да си 'представи' правилно разположението на стаята. Иначе резултата беше добър изчистила беше, само дето ако беше минала един път щеше да стане по-бързо заради липсата на пповторения.

  17. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #149

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Shimbadze Виж публикацията
    Щото се мотат и минават през едни и същи места по n-брой пъти...
    Докато им свърши батерията и дали са минали навсякъде един господ знае!
    Имам наблюдения над такива хаотични - оставят зони непочистени! Например да нацели малка пролука - мисия невъзможна! Но за тези с карта (съдя по моя модел разбира се) рядко оставя зона непочистена и се навира дори м/у краката на жената...опа м/у краката на стол исках да кажа
    Няма такава ефективност хаотичната както тези с орентация - стига да е качествена и да работи както се очаква...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #150

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Докато им свърши батерията и дали са минали навсякъде един господ знае!
    Имам наблюдения над такива хаотични - оставят зони непочистени! Например да нацели малка пролука - мисия невъзможна! Но за тези с карта (съдя по моя модел разбира се) рядко оставя зона непочистена и се навира дори м/у краката на жената...опа м/у краката на стол исках да кажа
    Няма такава ефективност хаотичната както тези с орентация - стига да е качествена и да работи както се очаква...
    При равни условия като всмукателна мощност, валяци и калибър на боклука - "хаотичната" чисти по-добре поради факта, описан по-горе от Shimbadze.
    Отнема им повече време за почистване на дадена площ, но резултата е по-добър. А колко площ ще успее да почисти уреда с едно зареждане, зависи от батерията (производителя е указал и капацитета на батерията, и приблизително за каква площ с едно зареждане ще свърши работа).
    И досега няма излязъл модел с достатъчна всмукателна мощност, че да се справи с различен калибър боклук без помощта на напречна четка/валяк (като на едновремешните подочистачки). Дори и без камери за навигация, лазерни далекомери и т.н., по-обикновените модели с читав алгоритъм чистят навсякъде, където успяват и "по-умните" им събратя.
    Следва да се избягват модели без централен напречен валяк/четка, разчитащи само на засмукване на частиците боклук.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 19 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  2. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  3. Отговори: 1
    Последно: 30-06-14, 19:54
  4. Робот прахосмукачка Agama 530A
    От brian198686 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 02-09-13, 21:19
  5. Кухненски робот, блендер и миксер / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 17:03

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе