Страница 9 от 19 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 275
Like Tree32Одобрявам

Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #121

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Тъъъъкмо в тези 1,5-2-3 см дебелина на килима/дължина на косъма се крие проблема на всички роботчета - слаба е всмукателната им сила, за да достигне до основата, но и не само...
    Има значение материята на косъма на килима/пътеката - дали е естествен или изкуствен материал (вълна/памук/ПЕ/ПП и т.н.), както и структурата на килима (рязана нишка, бримка и т.н.) По-лесно за прахосмукачките е косъмът да е от изкуствена материя при равни други условия (дължина и дебелина на косъма, оплетка, структура и височина на килима), тъй като самият косъм в този случай е гладък, а от вълна/памук и др. естествени материи - не е и структурата им действа като контри, задържащи чужди тела - попаднали/втикани навътре/надолу към основата. Тук помагат ръчните прахосмукачки... Ако чуждите косми (човешки, животински или извънземни), разглеждани като най-общ замърсител, са на повърхността на килимчето - няма проблем - ще бъдат обрани от роботчетата, но ако все пак космите са втрити по един или по друг начин вече към основата (напр. кученцето се е изсуркало по килимчето или човека се поразтъпкал отгоре) - тогава няма как... вади се старата ръчна фуражомелка/прахосмукачка и се решава проблема.

    martinich, в твоя случай няма тежки дилеми - от сорта "ама ДАЛИ" и "КАК" или "ми после...", защото стоката е налична и в БГ онлайн магазините - купуваш я онлайн от технополис примерно и я пробваш - ако не ти върши работа я връщаш на другия ден без проблем. Също може и да погледнеш тук за безплатен тест.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    62
    #122

    Отговор: робот-прахосмукачка

    Благодаря за изчерпателния отговор. Килима е чистен до сега (няколко години) с турбочетка (синия зелмер) на максимална мощност и не се е повредил. Ясно ми е че роботчето няма да го изчисти както зелмера и ще трябва да ползвам и двете. Въпроса беше дали румбата ще се качи на килима и дали няма да се оплете/спре. Теста с 6-та серия мина добре, но там има четка и силиконов валяк, а 896 е с два силиконово валяка. Бюджета ми е до 1000 лв. Това автоматично изключва неато д7 и румба 9-та серия. Ксиомито s50/2 изглежда добре, но четката е една и е с косъм, по често чистене и смяна. И нямам идея от къде мога да взема за тест в провинцията. Цената му е същата като на румбата.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #123

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Има поне 3 онлайн магазина в БГ на продукти Xiaomi. Единият е www.kupimi.bg и за стоки в него можеш да питаш директно тук.
    Четките 1-2-3.... все тая колко са и какви - все им се намотават косми....еле дъъъълги руси, па и черни де... Четката на Xiaomi е една и е комбинирана - хем силиконово перо + косъм.
    Та, консуматив са всички четки (+филтри, батерии и др.) и тъй или иначе - се подменят периодично, оттам според вида им няма да спестиш нито време за почистването/оскубването им, нито лев заради особена разлика в цената.

    Няма никакво значение къде си в БГ - стига да има път някакъв до теб, по който да може да дойде куриер с роботчето и наложен платеж.... примерно. По-горе ти дадох линк и за iRoomba представителството им, където също предлагат тест на техните роботи...
    Поръчваш - получаваш с куриер - оглеждаш и плащаш - пробваш - ако ти хареса, ОК остава - ако не ти хареса... връщаш.
    Разгледай въпросните онлайн магазини, харесай си нещо, коментирай го с продавача относно пробата/връщане и действай. Успех.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    62
    #124

    Отговор: робот-прахосмукачка

    За румбата е ясно, тествана е. За ксиомито не съм сигурен, че мога да я върна с довода не ми харесва, или по-скоро няма да е лесно. Не знам кой малък сайт ще се съгласи да прати прахосмукачка за 900 лв, някой да я ползва 2-3 дни и след това да я върне, защото не му харесва. В kupimi.bg има само една прахосмукачка робот и тя е друг модел.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Този пост е редактиран от avenger; 17-02-19 в 18:52.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #125

    Отговор: робот-прахосмукачка

    Ако магазинчето е регистрирано в БГ, българска фирма и не е фантом - ще си спази законодателството, в което е уредено именно това - да върнеш стока без обяснения в определения срок, която си купил онлайн, а те ти връщат парите. Транспорта е за твоя сметка.
    Неприятно е и за двете страни, НО...ако по някакъв начин търговецът не те е доинформирал или изкривил информация относно продукта и вследствие на което си се подлъгал да го поръчаш.....
    Примерно: Питаш търговеца дали робота ще ти обере космарлаците от дебелия ти вълнен сливенски килим и той ти се зарадва ухилено - "Чи как?! Тъкмо е за теб ей туй нещо" (ма не щото го знае или го е пробвал, а просто защото много иска да ти го.... ммм... продаде, завалията). И ти го поръчваш, плащаш и вечерта когато го пускаш да чисти - на лявото ти оченце му затрепква веждата нагоре като виждаш, че след роботчето сякаш е прела баба...прела баба 2 къдели космарлаааак. Че така....тогава го провождаш обратно на чорбаджи-търговеца... да го научи/обучи хайванчето да прави обещаното. Няма как.
    Сори за

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    62
    #126

    Отговор: робот-прахосмукачка

    Хаха. Поръчах румбата на маджарите, дано не се наложи да я връщам.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8.  
     

  9. Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    81
    #127

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Румбата е добра машинка, но са на тройни цени ако го сравним с едно Xiaomi Roborock. Шаоми се е доказало многократно и честно казано, който се сдобие с Xiaomi се влюбва в марката.
    Реални отзиви за Xiaomi Roborock S50 има тук: https://www.facebook.com/groups/7957...85100758344048

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    62
    #128

    Отговор: робот-прахосмукачка

    В моя случай не е точно така, защото взех румбата на цената на шаомито. Ако струваше двойно щях да се замисля сериозно. Не съм тесногръд и не робувам на марки, но шаоми у дома не съм тествал, а румба тествах. Идеята с поръчване и евентуално връщане не ми допадна.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #129

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    martinich, не забравяй да споделиш мнение за новата придобивка след опознаването.....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    62
    #130

    Отговор: робот-прахосмукачка

    Взех я преди два часа. В комплекта има резервен хепа филтър и стоп колона. Мобилното приложение са инсталира лесно. Батерията се заредни много бързо. Пуснах я от офиса, след 10 минути ми изписа грешка, беше захапала памперса на кучето, след това захапа едно перде. Ще трябва да се съобразяваме какво има по земята. Успешно минава 2++ см праг,влиза под канапето и качва килимите. След 31 минути изписа че контейнера е пълен и отива на докстанцията. Минусите са че няма карта на извършеното почистване и не може да се локализира от дистанция къде е. Само най високата серия 9-та (1500+++ лв). има тия опции. За сега съм доволен от Румбата, за разлика от кучо


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #131

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Честита придобивка у дома, martinich и със здраве да си я ползвате!
    След време, като премине еуфорията и остане единствено мисълта за предназначението на тази машинка, ще разбереш, че особена полза от тъй наречената "карта" - няма и ще те интересува само дали е изчистило роботчето или не е...та, не се коркай. Програмирайте си го и повече не му обръщайте внимание (освен почистване на контейнера му).

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #132

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Честита придобивка у дома, martinich и със здраве да си я ползвате!
    След време, като премине еуфорията и остане единствено мисълта за предназначението на тази машинка, ще разбереш, че особена полза от тъй наречената "карта" - няма и ще те интересува само дали е изчистило роботчето или не е...та, не се коркай. Програмирайте си го и повече не му обръщайте внимание (освен почистване на контейнера му).
    Е как да няма?
    Аз лично като приключи с чистенето машинката поглеждам и картата къде е минала. Ако няма карта няма как да се разбере има ли зони останали неизчистени и т.н.
    Моя модел е Neato...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #133

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    ivodivo, аз съм програмирал моя да чисти през ден и по време когато у дома няма никой. Няма пропуски, освен това в началото го пускахме всеки ден и подробно го следяхме именно дали пропуска площи и как се справя с препятствия и видове замърсяване. След като се убедихме, че всичко е ОК - повече не ме интересува нито колко време е работил робота, нито кога се е прибрал. Работата е перфектно свършена като за такова устройство. Виртуалната стена не ми трябва и не я ползвам, зониране също. Контейнера се пълни, съответно почиства 2 пъти седмично и толкоз.Това е единствената грижа и внимание по моя. Може да го приемеш като частен случай.....примерно

  17. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    286
    #134

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Така и трябва да бъде.
    Иначе,
    ТИ слугуваш на някакво тамагочи, а не обратното...
    Ще тичам аз след него, да не се спъне, да не захапе пердето, ама чертае ли си картата, напълни ли му се тумбака, филтърът задръсти ли се...
    Ей!
    Автоматизация.
    Нали това беше целта?
    А поддръжката на апарата - в разумни граници.
    Kaar одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #135

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Казвам само, че е удобно да има обратна връзка. Дори когато запецне нещо се разбира - изпраща съобщение на телефона и т.н. Не винаги минава навсякъде - я стол пречел да се шмугне и останала едната пътека покрай спалното легло...я вратата на едната стая била затворена , я кабел препречил пътя и т.н. Вероятността от изненади е не малка и с времето като имаме обратна връзка се понаучаваме и ние как да я ползваме...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 19 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  2. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  3. Отговори: 1
    Последно: 30-06-14, 19:54
  4. Робот прахосмукачка Agama 530A
    От brian198686 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 02-09-13, 21:19
  5. Кухненски робот, блендер и миксер / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 17:03

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе