Вижте резултатите от анкетата: Каква хлебопекарна ползвате ?

Гласували
88. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Ariete

    0 0%
  • Delonghi

    1 1.14%
  • Electrolux

    2 2.27%
  • Gorenje

    10 11.36%
  • Kenwood

    5 5.68%
  • Moulinex

    26 29.55%
  • Neo

    4 4.55%
  • Panasonic

    5 5.68%
  • Philips

    8 9.09%
  • Taurus

    2 2.27%
  • Tefal

    5 5.68%
  • Zelmer

    5 5.68%
  • Clatronic

    2 2.27%
  • Elite

    0 0%
  • Alaska

    4 4.55%
  • Midea

    5 5.68%
  • MyDomo

    4 4.55%
Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 125

Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    43
    #76

    Отговор: Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    Да, и аз съм в дилема за купуване на хлебопекарна, при това голяма дилема.

    Основната идея при мен е да се прави хляб с квас, а не с мая. Заради това я искам. Обаче при всички машини пише, че се работи с мая.
    При този модел Tefal PF250135 е споменато тук
    https://zora.bg/product/pf250135
    ...7 други програми: Квасен хляб / кекс / паста / само готвене / овесена каша/ зърнена храна / мармалад 3 програми за млечни храни:

    обаче когато свалих потребителското ръководство от официалния сайт на тефал за България
    https://www.tefal.bg/%D0%A3%D1%80%D0...5/p/7211003102

    никъде не се споменава за квасен хляб.

    Иначе колебанията ми са от лидълските, които доскоро ги имаше по 111 лева, а лятото дори бяха на промоция по 75 лева, та сега ме е яд, че не купих тогава, та до мулинекс/тефал за 300 лева, че и отгоре.
    Мулинекс в България изглежда вече не се предлага. Дочух отнякъде, че са били купени от Тефал, и наистина сега Тефал предлагат модели, които поне на пръв поглед изглеждат по същия начин като моделите на Мулинекс.
    Интересното е, че хлебопекарни Мулинекс все още се предлагат в немския Амазон. При това за скъпият им модел, струващ 170 евро отзивите са отлични. Две бъркалки, два нагревателя, добри отзиви, и цена, която леко ме кара да се чувствам некомфортно. Плюс доставка от Германия. Дори с някоя от фирмите като Лерон или Габко пак транспорта не е за пренебрегване.

    Ядох хляб, изпечен в подобен мулинекс, но купен в България, при мои приятели, определено е много вкусен. Та съм и от това повлиян, не знам доколко има значение марката за качеството и вкуса на хляба, предполагам, би трябвало да има.
    От друга страна, Tefal PF250135, който е за 1 кг хляб и с една бъркалка има потребителска програма, т.е. човек сам може да си програмира времетраенето на отделните процеси, което може би е добре ако човек иска квасен хляб, и такава програма не е предвидена.

    Ясно ми е, че с две бъркалки са само моделите за над 1 кг хляб. А с два нагревателя изглежда са много малко модели - само от най-скъпите, с изключение на лидълския модел silver crest, но и той е за 1.5 кг..


    Та от всичко написано - пробвал ли е някой да прави хляб с квас на някаква хлебопекарна, и ако може да сподели подробности - какъв модел, как се приготвя, получава ли се и т.н.

    - - - - - - - - - -

    Допълнение - открих в нета, че според някои мнения хлебопекарна Panasonic била най-подходяща за квасен хляб.
    Избрах един модел за проучване - Panasonic SD-ZB2512.
    На различни места намирам различна информация за този модел. На някои места пише, че бил със 17 програми, на други - с 33. Навсякъде пише, че ставал за квасен хляб.
    Намерих ръководство за тази хлебопекарна на английски само -
    https://www.manualslib.com/manual/12...page=31#manual

    Езикът принципно не е проблем, но има специфични думи, които трябваше да науча - sourdough - квас, също leaven.
    Обаче в това ръководство има противоречиви неща. Написано е, че има програма, която очевидно поддържа температура за узряване на кваса 24 часа.
    После обаче в рецептата за квасен хляб пише да се сложи суха мая!? Също в рецептата за тъй наречения sourdough starter също фигурира суха мая и кисело мляко (yogurt), като последното донякъде е по-разбираемо, макар аз да знам, че квас се прави само с брашно, вода и евентуално захар..
    Какъв е смисълът да се прави квасен хляб ако се слага и мая не разбирам. За мен това опорочава целия смисъл на заниманието.
    Засега съм се отказал от този Панасоник.

    А започвам да си мисля и че изобщо тези хлебопекарни не са подходящи за квасен хляб. Освен може би да се ползват само за месенето.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #77

    Отговор: Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    Колега, единственият вариант за квасен хляб е евентуално чрез потребителската програма, ако позволява такива дълги времеви стойности за програмиране.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #78

    Отговор: Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    Не се вживявай толкова. Всички стават, важното е да има програма само за правене на тесто - без печене.
    Или поне ти да си настройваш колко часа да втасва.
    Нашите имат най-обикновената пекарна Ariette от Метро.
    Лятото оставяха машината да замеси тестото и престояваше около 4 часа в нея. После пускаш да се пече.
    Зимата в неотопляема стая - 16-17С го оставяха за цяла вечер, примерно пускаш го към 22 да се меси и на сутринта печеш.
    Ще имаш няколко проби-грешки докато му свикнеш.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #79

    Отговор: Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    Аз съм с 2502 - много доволен.Имам упътването на БГ на телефона,но не знам как да го кача.
    С квас обаче не съм пробвал.


    ето за 2512 :
    https://tda.panasonic-europe-service...-ZB2512_bg.pdf
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ccankov73; 15-12-19 в 00:15.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    43
    #80

    Отговор: Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    @ccankov73 Ами виж ако можеш в телефона си дали пише нещо за квас.
    Можеш да го прикрепиш към имейл и да го свалиш на компютър след това.
    Друг начин е да свържеш с кабел телефона към компютъра и да намериш ръководството и да го копираш на твърдия диск на компютъра.
    Ако не можеш да се справиш, не се мъчи.
    Благодаря за това ръководство, което си качил, сега ще го погледна да видя.

    P.S. Сега видях - това, което си прикачил тук е едно към едно същото с ръководството на английски, което четох.
    Забележи, че в рецептата за квас пише да се добави суха мая. Точно това не ми харесва и според мен няма как да е това истински квас щом се добавя суха мая.

    Няма нужда да вадиш другото ръководство, освен ако там не пише нещо различно за квасения хляб.
    Тези панасоници са доста скъпи, ако не ми дава някакво предимство, не бих дал близо 400 лева за такъв модел. Малко в повече ми идва.
    Този пост е редактиран от movx2000; 15-12-19 в 00:44.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    18
    #81

    Отговор: Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте, ако ще се прави безглутенов хляб в хлебопекарна, трябва ли да има изрично такава функция? Може ли да се прави такъв хляб във всякаква хлебопекарна ? Оказа се , че член от семейството не трябва да хапва глутен.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #82

    Отговор: Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от iaskoto Виж публикацията
    Здравейте, ако ще се прави безглутенов хляб в хлебопекарна, трябва ли да има изрично такава функция? Може ли да се прави такъв хляб във всякаква хлебопекарна ? Оказа се , че член от семейството не трябва да хапва глутен.
    Ще ти бъде по-лесно, ако уредът има такива програми.
    Решение е, ако няма безглутенови програми, то да се програмира последната - потребителска програма с параметрите/тайминга на оригинална такава.
    Останалите стандартни програми, се опасявам, че няма да ти паснат, тъй като безглутеновите брашна/смески втасват по-различно (например 1 кг. безглутенов хляб става готов за 2 часа).
    И намери безглутенова мая.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    18
    #83
    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Ще ти бъде по-лесно, ако уредът има такива програми.
    Решение е, ако няма безглутенови програми, то да се програмира последната - потребителска програма с параметрите/тайминга на оригинална такава.
    Останалите стандартни програми, се опасявам, че няма да ти паснат, тъй като безглутеновите брашна/смески втасват по-различно (например 1 кг. безглутенов хляб става готов за 2 часа).
    И намери безглутенова мая.


    За сега следя онлайн за оферти. За съжаление за нито една хлебопекарна не прочетох да има специална програма за безглутенови хляб. Ако някой има.июи знае може ли да препоръча конкретни модели? За съжаление, предполагам по-бюджетните модели няма да имат такава функция.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #84

    Отговор: Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    Прегледай Tefal pain&tresors .... и имат не една програма само. Не са и от най-скъпите.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #85

    Отговор: Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    Панасониците май всички имат.SD-ZB2502 поне има.Не са точно бюджетни, но щом ти е важно.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    18
    #86

    Отговор: Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    Така.....купих една много бюджетна на промоция от Емаг. Нямам база за сравнение, тъй като до сега не съм ползвал. Прави хляб, остана да намеря и безглутенови брашно.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #87

    Отговор: Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от iaskoto Виж публикацията
    Така.....купих една много бюджетна на промоция от Емаг. Нямам база за сравнение, тъй като до сега не съм ползвал. Прави хляб, остана да намеря и безглутенови брашно.
    + ...още и мая безглутенова...
    Има ги, примерно в Кауфланд мисля...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    146
    #88

    Отговор: Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    Преди седмица взех от Кауфланд за 75 лв. Краун за 900гр. хляб. Ползвам рецептата от книжката. 330мл вода,сол,захар,олио,520гр.брашно и пакетче суха мая на Йоткер. До вчера нямах провал. Реших да сменя маята с една немска от Лидъл. Спазвах си технологията от предишните ми опити,но се получи една тестяна тухла в половината съд за хляб, а в края имаше тънка като юфка коричка до ръба на съда за печене. Все едно се е надуло като балон и се се спукало тестото. Машината не е отваряна през целия процеа тъй като я заредихме и излязохме по задачи. Брашно ползвам н а топаз мел Карнобат.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #89

    Отговор: Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    С лидълдката суха мая в едни зелени пакетчета ми дава перфектен резултат на тефалска машина. 595гр брашно, 335мл вода, 10мл олио, захар 1 малка мерителна лъжичка, сол 1.5 малки мерителни лъжички. Програма 1, 1000гр, средно препечен. Става да 3,07часа.И 1 пакетче от лидълската суха мая, на опаковката пише за 500гр.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #90

    Отговор: Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от krasio_79bs Виж публикацията
    Преди седмица взех от Кауфланд за 75 лв. Краун за 900гр. хляб. Ползвам рецептата от книжката. 330мл вода,сол,захар,олио,520гр.брашно и пакетче суха мая на Йоткер. До вчера нямах провал. Реших да сменя маята с една немска от Лидъл. Спазвах си технологията от предишните ми опити,но се получи една тестяна тухла в половината съд за хляб, а в края имаше тънка като юфка коричка до ръба на съда за печене. Все едно се е надуло като балон и се се спукало тестото. Машината не е отваряна през целия процеа тъй като я заредихме и излязохме по задачи. Брашно ползвам н а топаз мел Карнобат.
    Провери какво пише на пакетчето мая - за колко грама брашно/сме е. И като оставиш машината да работи - стайната температура да не е висока/ниска или променлива (напр. достатъчно е да оставиш отворен прозорец за проветрение, или да работи газов котлон наблизо и т.н.), че лесно дава отражение на втасването.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1685
    Последно: 16-03-24, 13:36
  2. Сокоизтисквачки / FAQ - мнения, обсъждане
    От kod във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 68
    Последно: 02-01-24, 13:36
  3. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 19:32
  4. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 19:52
  5. Samsung LCD-PDP / Faq , обсъждане , мнения
    От Ivan444o във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 17-04-09, 20:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе