Най-систематизираният коментар за тази безплатна услуга, който съм чел.Първоначално публикувано от КрИс
Най-систематизираният коментар за тази безплатна услуга, който съм чел.Първоначално публикувано от КрИс
Някой има може ли да даде мнение за Archos eBook Reader 70B WiFi/Android ?
http://plesio.bg/ebook-c-69981201/eb...-p-286501.html
Мислех да си взема за път някакъв четец. Бях се спрял на Amazon Kindle 3 заради съотношението цена/качество. При прегледа на "100-те най-известни електронни четци", Archos eBook Reader 70B е веднага след най-популярните.
Устройва ме цената и възможностите му. Става и за гледане на филми по път - не знам дали може да поддържа субтитри. За доста неща, по мое скромно мнение, се доближава до таблетите. Притеснява ме дали няма да ми уморява очите при четене и ако не поддържа субтитри се обезмисля възможността за гледане на филми. Благодаря предварително ако ме посъветвате!
... Почва да ми писва да обяснявам едно и също! Ако беше прочел темата, нямаше да ти е необходим отговор.
Това, което си посочил НЕ Е електронен четец, а евтин, долнокачествен таблет с коренно различно приложение, който става за всичко друго, но не и за четене!
Не знам чие творение е цитираното от теб "100-те най-известни електронни четци", но чието е да е притежава нулева стойност, след като този боклук, освен, че е включен в класацията е и на предно място.
Хм, видях го - това четиво наистина е пълен боклук Kindle 3 на 3-то място, но за сметка на това световно неизвестната изгъзица 1Cross Tech MIDhybrid. комбинираща E-ink и LCD е първа
ХОРА Андроид знаете ли какво е, че така сте му наскачали. Или викатe голяма работа, после ще му шибна едно XP
П.С. Става въпрос за тези които са не нахвърлили на разни устройства (предимно таблети)
Айде сега... Какво си му е на Androiid-а. Чудесна ОС, тук иде реч за хардуерна несъвместимост при екрана. Операционната си е чудесна, когато иде реч за таблети, а не за книжка - вече не знам кой месец не мога да се наситя на таблетчето ми.
навил съм се да си купувам нещо, най-вероятно Киндле 3. Доколкото четох екрана му е най-доброто в момента.
Кажете сега, който е чел повече на такова нещо, 6 или 9 инча?
6 инча достатъчно ли е, какви са ви личните впечатления? Не е ли малко, особено за вестници?
От друга страна, 9" не е ли прекалено голям кютук за разнасяне?
И още, навсякъде го хвалят, че можело да се чете на ярка светлина. А може ли на тъмно, без лампа?
10х
Здравей! Имам 6 инчовия модел на Киндъл. Много съм доволен от него и много го използвам. Преди време и аз бях питал Крис за неговото мнение по отношение на големината на дисплея и съм доволен, че го послушах и взех 6 инчовия модел. Това е идеалният вариант за удобство при пренасяне. Ако смяташ да разглеждаш основно ПДФ файлове, може би трябва да вземеш 9,7 инчовия. Наистина може да се чете на ярка светлина , а на тъмно нищичко не се вижда-досущ като истинска книга. Затова съм си взел калъф с вградена ЛЕД лампа и проблемът се решава. Ако си свикнал с Touch дисплеите - погледни моделите на Сони и Nook. Те са със същия хубав дисплей, но имат и тази функция.
от няколко дена и аз се обзаведох с едно Prestigio 3162BN
гложди ме само един въпрос:
каква е идеята да се изключва книгата?
(уточняваме, че автоматичното завъртане на страницата е изключено, така че няма активност при носене, въртене и т.н.)
P.S. какви са ви наблюденията относно батерията? аз в момента съм в режим на човъркане и не мога да кажа точно колко страници е показала, но веднъж вече имам едно пълно разреждане. малко ме съмнява да издържи "около 4000 страници", защото да съм прочел максимум 200-300, а 3500 цъквания по друг повод е абсурд да съм навъртял
Няма особена идея. Настройваш си я автоматично да се изключва след 20-ина минути неактивност и толкова.
Ако и автоматичното изключване не е настроено - разход на енергия винаги има, макар и да не е голям. Това, че екранът не гълта докато е със статична картина не означава, че флаша, процесора и паметта не харчат докато не се загаси книгата.
За Киндъла обясняват, че трябва да се изключва книгата, защото когато не е изключена бутоните на клавиатурата и отстрани за прелистването на страниците са активни и случайно могат да бъдат натиснати, докато, когато е изключена това е невъзможно!
Не е така - като отиде в спящ режим кратко слайдване на бутона на включване изключване го включва отново. Бутоните отстрани не са активни.Първоначално публикувано от Ivan19
Реално изклучването е слайдване и задържане повече от 5 сек. Няма особена разлика между спящ режим и изключване (освен по-бързото вклюяване) по отношение на батерия, когато си без включена мрежа (Wi-fi или 3G). Вече ако имаш мрежа малко по-малко батерията ти заминава при спящ режим.
Имам проблем с моето Prestigio 3162BN
До вчера бях с 2GB карта, но заедно с вградената 2 ми беше малко и си взех 8GB SDHC4.
Качих й цялата библиотека (някъде към 22 500 книги), но от средата на буква М (~12 000 заглавия, ~2.6 GB ) нататък имам проблем - при отваряне на папката на съответната буква, вътре няма подпапки с имената на авторите, а само друга буква. Пример - отварям буква Н, а вътре вместо Найден Геров, има само папка с име главно Й. Опитът да вляза в него връща "Грешен формат на файл".
Картата е форматирана на FAT32, книгата не чете NTFS, проверих и това. При слагането на картата на компютър всичко е наред - книгите са там.
Идеи?
проблемът взе май да се изяснява
замислих се върху проявлението на грешката и в един момент ми изникнаха от древността някакви спомени за ограниченията на FAT32. всяка директория има лимит от 65К ентрита, като дългите файлови имена заемаха повече от едно (в зависимост колко надхвърлят 8.3)
така че мистерията е разгадана, решението очевидно е скъсяването на имената до нещо по-близо до 8.3 (по дяволите!)