Страница 4 от 18 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 259
Like Tree8Одобрявам

eReader - устройства за четене на електронни книги

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    6
    #46

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс

    Логична причина все още да не се плаща е, че никой не го използва масово за брауз поради очевидните му неудобства и затова не е оправдано въвеждането на система за заплащане например, знам ли.


    Цените на платените услуги варират, затова ви препоръчваме да посещавате сайта на Amazon за актуална информация.
    Най-систематизираният коментар за тази безплатна услуга, който съм чел.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #47

    Електронна книга с E-ink Pearl дисплей възпроизвежда видео плавно!


  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #48

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Някой има може ли да даде мнение за Archos eBook Reader 70B WiFi/Android ?
    http://plesio.bg/ebook-c-69981201/eb...-p-286501.html
    Мислех да си взема за път някакъв четец. Бях се спрял на Amazon Kindle 3 заради съотношението цена/качество. При прегледа на "100-те най-известни електронни четци", Archos eBook Reader 70B е веднага след най-популярните.
    Устройва ме цената и възможностите му. Става и за гледане на филми по път - не знам дали може да поддържа субтитри. За доста неща, по мое скромно мнение, се доближава до таблетите. Притеснява ме дали няма да ми уморява очите при четене и ако не поддържа субтитри се обезмисля възможността за гледане на филми. Благодаря предварително ако ме посъветвате!


  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #49

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    ... Почва да ми писва да обяснявам едно и също! Ако беше прочел темата, нямаше да ти е необходим отговор.
    Това, което си посочил НЕ Е електронен четец, а евтин, долнокачествен таблет с коренно различно приложение, който става за всичко друго, но не и за четене!

    Не знам чие творение е цитираното от теб "100-те най-известни електронни четци", но чието е да е притежава нулева стойност, след като този боклук, освен, че е включен в класацията е и на предно място.
    Хм, видях го - това четиво наистина е пълен боклук Kindle 3 на 3-то място, но за сметка на това световно неизвестната изгъзица 1Cross Tech MIDhybrid. комбинираща E-ink и LCD е първа

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #50

    Re:Устройства за четене на електронни книг

    ХОРА Андроид знаете ли какво е, че така сте му наскачали. Или викатe голяма работа, после ще му шибна едно XP
    П.С. Става въпрос за тези които са не нахвърлили на разни устройства (предимно таблети)

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #51

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Айде сега... Какво си му е на Androiid-а. Чудесна ОС, тук иде реч за хардуерна несъвместимост при екрана. Операционната си е чудесна, когато иде реч за таблети, а не за книжка - вече не знам кой месец не мога да се наситя на таблетчето ми.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #52

    6" или 9"

    навил съм се да си купувам нещо, най-вероятно Киндле 3. Доколкото четох екрана му е най-доброто в момента.

    Кажете сега, който е чел повече на такова нещо, 6 или 9 инча?
    6 инча достатъчно ли е, какви са ви личните впечатления? Не е ли малко, особено за вестници?
    От друга страна, 9" не е ли прекалено голям кютук за разнасяне?

    И още, навсякъде го хвалят, че можело да се чете на ярка светлина. А може ли на тъмно, без лампа?

    10х

  10. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #53

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Здравей! Имам 6 инчовия модел на Киндъл. Много съм доволен от него и много го използвам. Преди време и аз бях питал Крис за неговото мнение по отношение на големината на дисплея и съм доволен, че го послушах и взех 6 инчовия модел. Това е идеалният вариант за удобство при пренасяне. Ако смяташ да разглеждаш основно ПДФ файлове, може би трябва да вземеш 9,7 инчовия. Наистина може да се чете на ярка светлина , а на тъмно нищичко не се вижда-досущ като истинска книга. Затова съм си взел калъф с вградена ЛЕД лампа и проблемът се решава. Ако си свикнал с Touch дисплеите - погледни моделите на Сони и Nook. Те са със същия хубав дисплей, но имат и тази функция.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #54

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    от няколко дена и аз се обзаведох с едно Prestigio 3162BN

    гложди ме само един въпрос:

    каква е идеята да се изключва книгата?

    (уточняваме, че автоматичното завъртане на страницата е изключено, така че няма активност при носене, въртене и т.н.)

    P.S. какви са ви наблюденията относно батерията? аз в момента съм в режим на човъркане и не мога да кажа точно колко страници е показала, но веднъж вече имам едно пълно разреждане. малко ме съмнява да издържи "около 4000 страници", защото да съм прочел максимум 200-300, а 3500 цъквания по друг повод е абсурд да съм навъртял

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #55

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Няма особена идея. Настройваш си я автоматично да се изключва след 20-ина минути неактивност и толкова.
    Ако и автоматичното изключване не е настроено - разход на енергия винаги има, макар и да не е голям. Това, че екранът не гълта докато е със статична картина не означава, че флаша, процесора и паметта не харчат докато не се загаси книгата.

  13. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #56

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    За Киндъла обясняват, че трябва да се изключва книгата, защото когато не е изключена бутоните на клавиатурата и отстрани за прелистването на страниците са активни и случайно могат да бъдат натиснати, докато, когато е изключена това е невъзможно!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    27
    #57

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan19
    За Киндъла обясняват, че трябва да се изключва книгата, защото когато не е изключена бутоните на клавиатурата и отстрани за прелистването на страниците са активни и случайно могат да бъдат натиснати, докато, когато е изключена това е невъзможно!
    Не е така - като отиде в спящ режим кратко слайдване на бутона на включване изключване го включва отново. Бутоните отстрани не са активни.

    Реално изклучването е слайдване и задържане повече от 5 сек. Няма особена разлика между спящ режим и изключване (освен по-бързото вклюяване) по отношение на батерия, когато си без включена мрежа (Wi-fi или 3G). Вече ако имаш мрежа малко по-малко батерията ти заминава при спящ режим.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #58

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Имам проблем с моето Prestigio 3162BN

    До вчера бях с 2GB карта, но заедно с вградената 2 ми беше малко и си взех 8GB SDHC4.

    Качих й цялата библиотека (някъде към 22 500 книги), но от средата на буква М (~12 000 заглавия, ~2.6 GB ) нататък имам проблем - при отваряне на папката на съответната буква, вътре няма подпапки с имената на авторите, а само друга буква. Пример - отварям буква Н, а вътре вместо Найден Геров, има само папка с име главно Й. Опитът да вляза в него връща "Грешен формат на файл".

    Картата е форматирана на FAT32, книгата не чете NTFS, проверих и това. При слагането на картата на компютър всичко е наред - книгите са там.

    Идеи?

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #59

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    проблемът взе май да се изяснява

    замислих се върху проявлението на грешката и в един момент ми изникнаха от древността някакви спомени за ограниченията на FAT32. всяка директория има лимит от 65К ентрита, като дългите файлови имена заемаха повече от едно (в зависимост колко надхвърлят 8.3)

    така че мистерията е разгадана, решението очевидно е скъсяването на имената до нещо по-близо до 8.3 (по дяволите!)

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #60

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Оооо купи си най-накрая? Честито!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 18 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гъвкави електронни книги, по-евтини от Kindle!
    От kod във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 12
    Последно: 30-10-14, 15:18
  2. Разпределение на пазара на електронни книги
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 19-01-11, 17:59
  3. Google отваря книжарница за електронни книги
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 01-12-10, 13:19
  4. Търся сайт с електронни книги
    От nommo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 11-06-04, 20:58

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе