Страница 10 от 18 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 259
Like Tree8Одобрявам

eReader - устройства за четене на електронни книги

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    74
    #136

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Няма такъв пач. Имаш два варианта, ако държиш на оригиналния фърм:
    1. Да си сложиш шрифтове с кирилица на reader-а и да си преправиш книгите, така че да ги ползват:Sony Font Hack: How to Change Fonts on a Sony Reader | The eBook Reader Blog
    2. Да вградиш шрифтовете в самите книги:
    How to embed fonts in ePub after Calibre - MobileRead Forums

    Първият начин е по-елегантен, тъй като размерът на книгите се запазва.

  2.  
     
  3. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    870
    #137

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Ммммм да не си струва още повече че оригиналният не поддържа .fb2 а оставам с впечатление че е най-добър за този модел а и е с най малък размер де. Значи оставам си с алтернативния фърмуер на eBook Applications който м/у другото никак не е лош, дори си поиграх малко и го направих с БГ меню и стана перфектен. Сега остава да открия някаква програмка за правене на скриншот на книгата когато е включена към PC, ама не е чак такава болка ако не открия важното е че вече имам и БГ меню.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    5
    #138

    Отговор: Устройства за четене на електронни книги

    az se kolebaeh m/y tezi dvete, no si vzeh Amazon Kindle, evtin e za kachestvoto, koeto predlaga. a i moi poznati mi go preporuchaha. edinstveniq nedostauk na e- readurite e otsustvieto na starata mirizma na knigi :P

    Спазвай правилата на форума.
    Писането на кирилица тук е задължително!
    kod

  5. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    5
    #139

    Отговор: Re:Устройства за четене на електронни книги

    Цитат Първоначално публикувано от Io Виж публикацията
    Мои приятели ползват Kindle на Amazon.
    Kindle Keyboard with Wi-Fi, 6" E Ink Display
    Изглежда много добре! За книги казват, че е идеално. Интернет браузъра му заби при опит да се заредят шарениите при влизане в един фейсбук акаунт.
    Много познати ми препоръчват Амазон Кинъл, но аз все още се колебая между него и Нуук на Барнс и Нобъл. Гледах в интернет някакви сравнения да видя кой е по- добър (Comparing Amazon Kindle vs. Barnes & Noble NOOK Color - Seven Reasons for the Amazon Kindle - VERSUS IO)и излиза, че Нуул- а е по- добър.
    Какъв съвет ще ми дадете тук?

    Благодаря предварително

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,558
    #140

    Отговор: Re:Устройства за четене на електронни книги

    Това е все едно да питаш кой е по-добър - Левски или ЦСКА . Мнения ще чуеш безброй, но по-важното е кой ти допада на теб повече. Имай предвид, че Киндъл не чете .epub. Лошото е, че който и да избереш, ще трябва да се занимаваш да ги "хакнеш" - root, jail break и конвертиране, за да използваш потенциала им. Ако не ти се занимава с тези неща, ти препоръчвам Pocketbook Touch. Малко е по-скъп от останалите, но забравяш за всякакви играчки, които ти казах по-напред и направо се наслажаваш на книгата..
    kod одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #141

    Отговор: Re:Устройства за четене на електронни книги

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Това е все едно да питаш кой е по-добър - Левски или ЦСКА . Мнения ще чуеш безброй, но по-важното е кой ти допада на теб повече. Имай предвид, че Киндъл не чете .epub. Лошото е, че който и да избереш, ще трябва да се занимаваш да ги "хакнеш" - root, jail break и конвертиране, за да използваш потенциала им. Ако не ти се занимава с тези неща, ти препоръчвам Pocketbook Touch. Малко е по-скъп от останалите, но забравяш за всякакви играчки, които ти казах по-напред и направо се наслажаваш на книгата..
    Че защо да се "хаква" електронната книга? Така или иначе като се теглят книги всичко минава през Calibre-то и няма никакъв проблем.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    5
    #142

    Отговор: Re:Устройства за четене на електронни книги

    Така е. Трябва да видя кой ще ми върши най- добра работа за бюджета който имам. Благодаря ))

  10. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #143

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    От днес в Технополис дават Kindle WLAN 6" за 170 лв.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #144

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    В Техномаркет има Prestigio PER3464B за 149 лв. Аз поне не виждам причина да давам повече пари за да се заигравам с хакове и конвертори.
    Че и е с по-малко памет като гледам. Приставката на Amazon просто не и виждам плюсовете.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 13-07-13 в 23:21.

  12. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #145

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    От днес в Технополис дават Kindle WLAN 6" за 170 лв.
    Днес грабнах едно такова чудо, но от Зора.
    Според интернет сайтовете на Техномаркет и Технополис, при тях предлагат Kindle 4 за тази цена, докато в Зора е Kindle 5. За Технополис имам леки колебания, т.к. в промоционалнатра им брошура е показан 5, а в сайта - 4.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #146

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Днес грабнах едно такова чудо, но от Зора.
    Според интернет сайтовете на Техномаркет и Технополис, при тях предлагат Kindle 4 за тази цена, докато в Зора е Kindle 5. За Технополис имам леки колебания, т.к. в промоционалнатра им брошура е показан 5, а в сайта - 4.
    Аз днес бая си мислех, дали да не си взема и аз такова, но малко са ограничени форматите като че ли?
    Честито!

  14.  
     
  15. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #147

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    technopolis ме изненадаха със странна информация, на сайта имат обявени 2 киндъл-а - тоя(1) и тоя(2)
    Странното е, че за (1) не пише да поддържа AZW и MOBI. ... Така е като няма коректори.

    След последните постове, се замислих каква е разликата между киндъл 4 и 5. Мислех че съм си купил 4 - този , а всъщност се оказва че е 5.
    Разликата е почти никаква - 4 е от 2011, 5 - от 2012, различен цвят на пластмасата и вероятно леко по-бързодействие на този от 2012, поне според тия фенове, които правят интересно сравнение на двете устройства:



    И както изглежда всики - техно-хипермаркети продават 5 , но само от Зора го знаят.

  16. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #148

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    @Dominator, за форматите - ми не знам, според мен са достатъчни най-разпространените, пък и имаме на разположение Calibre (още не съм го тествал).

    @diaflin6: Ами да, информацията в сайтовете им е доста неясна, а за да се убедя трябваше да кръстосвам няколко часа из магазините, докато Зора ми бяха на 2 крачки пеша. На по-евтиния пише, че е 4 (с объркана снимка съответно), докато на другия няма информация, най-вероятно 5. Техномаркет направо са показали 4: AMAZON KINDLE WIFI 6'' READER :: E-Book :: E-Book :: IT Продукти :: Technomarket Bulgaria и допускам, че предлагат именно него, т.к. специално за София имат доста малко бройки (само в магазина на Цариградско, няма да се учудя ако 1 мостра само ).
    За разликите между двата модела и аз открих, че са общо взето тези + по-добър контраст заради самия дисплей и заради черната рамка. Сивата пък създава илюзия, че екранът е малко по-голям. Въпрос на избор... Да не забравяме и факта, че батерията се очаква да е една идея по-нова. Стареенето в опаковката без никакви цикли на зареждане-разреждане май не оказва особено добро влияние.
    Този пост е редактиран от Shmi; 25-07-13 в 10:18.

  17. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #149

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Не мисля че трябва да се притеснявате за формата. Вярно киндъл има ограничение на поддържаните формати, в сравнение с някой други устройства, но конвертирането не изглежда толкова трудно - мнението ми е на базата малкия опит който имам с калибре. Междупрочем във форума на читанката може да се намери линк към зипнат целия им архив до юни 2013 в моби формат - това са доста заглавия.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    12
    #150

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Здравейте,
    От доста време чета на телефон и взех решение да инвестирам в електронна книга. Почетох, както си му е реда, реших че няма да е Kindle, по причина че орязаните формати винаги са ме дразнели, и се спрях на това.

    https://www.technomarket.bg/products...ltireader-3664

    Сърдечно моля за мнение. Нещо ме човърка, може би пропускам нещо...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 18 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гъвкави електронни книги, по-евтини от Kindle!
    От kod във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 12
    Последно: 30-10-14, 15:18
  2. Разпределение на пазара на електронни книги
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 19-01-11, 17:59
  3. Google отваря книжарница за електронни книги
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 01-12-10, 13:19
  4. Търся сайт с електронни книги
    От nommo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 11-06-04, 20:58

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе