Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 52

Рутер??

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #16

    Отговор: Рутер??

    Рутера и безжичната връзка на лаптопа защитени ли са? Може и някой друг да ти ползва Интернета.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #17

    Отговор: Рутер??

    За вашите нужди и най-евтиния модел ще свърши работа. По принцип по-високата цена гарантира по-голям капацитет и покритие на сигнала. Ако са само лаптоп и таблет най-евтиния би трябвало да върши добра работа.
    Ако го купите по интернет го инсталирайте веднага и вижте как се държи. Ако не ви харесва може да го върнете до 2 седмици и да си вземете друг.

  4. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #18

    Отговор: Рутер??

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Калчев, твоя рутер Виваком ли ти го даде или сам си си го купувал? Може да е друг модела.
    Вивакомски, бял на цвят, преди около 3 години или повече масово даваха от тях за ADSL, не знам как е сега. Че и кораво куче излезе, лятото бях му метнал една тениска отгоре за няколко часа и като я облякох беше топла, все едно току-що изгладена

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #19

    Отговор: Рутер??

    Цитат Първоначално публикувано от JORO71 Виж публикацията
    Здравейте, имам проблем с рутера tp-link/tl-wr741n ползвам оптичен интернет FiberNet 30 Mbps от Виваком през деня доло горе е добре но след 20ч вечерта започва да забива и сигнала пада значително устройството е на около 5 метра от лаптопа през една стена панел. Идваха техници от Виваком мериха щариха казаха, че всичко е наред да ама всяка вечер след 20-21ч кошмара се повтаря. На 123 оператора ми препоръча да си взема по-добър рутер. След дълго четене се спрях на следните модели :
    TP-LINK TL-WR841ND - 37лв
    TP-LINK-TL-WR842ND - 55лв
    TP-LINK-TL-WR1043ND-84лв

    Моля за съвет от разбиращите има ли смисъл да купувам нов рутер и евентуално кой от моделите да избера. Рутера ще се използва да захранва един лаптоп и един таблет.
    отворен съм за всякаквипредложения.
    Благодаря ви предварително.
    841 би свършил работа. Но мисля, че при теб има някакви смущения. Я микровълнова, а нещо от сорта което ти скачва сигнала. Сигурен съм, че след 12 часа сигнала пак ще си е наред...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #20

    Отговор: Рутер??

    emil vasilev -Рутера и безжичната връзка на лаптопа са защитени, няколко пъти съм проверявал чрез оператора дали няма други потребители свързани към моята мрежа казват, че всичко е ОК и няма други. Просто нивото на сигнала след около 20ч. пада много и нета става много бавен,след 0:00ч се подобрява значително.На 123 оператора ми каза,че е възможно някой от съседите да има по-мощен рутер и да влияе на моя. Разгледах доста модели и мисля да пробвам с TP-LINK TL-WR841ND с две антени е 2 x Външна 5 dBi MIMO и е с по-голяма скорост на прехвърляне 300Mbps стария е със скорост 150Mbp, и ако пак има проблеми с новия прочетох, че двата могат да се вържат заедно

    - - - - - - - - - -

    glowndark - Да има микровълнова на около 1м от рутера но когато има смущения в нета печката не работи,(само е включена в ел.мрежа) може ли само от това,че е включена в мрежата да влияе по някакъв начин на рутера също така рутера е поставен в една ниша на кухненския шкаф на около 80см. от земята зад коминно тяло, лаптопа и таблета се ползват в съседната стая на около 4м от рутера в права линия разделя ги само една панелна стена. Казаха ми също, че панелната стена също може да спира сигнала много бетон и желязо (мисля, че във Варна не само аз живея в панелка)

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #21

    Отговор: Рутер??

    Това дали има проблем в панелната стена може много лесно да се провери. Просто когато започнат проблемите върви с лаптопа в стаята с рутера и тествай връзката.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    46
    #22

    Re: Отговор: Рутер??

    Проблема надали ще се реши от ъгрейд към 300Mbp. Според мен имаш проблем от interference на мрежи около теб. Решенията са два:

    1) минаваш на 5ghz-ов рутер, които обикновено са по - скъпи.
    2) можеш да пробваш приложения като https://play.google.com/store/apps/d...nalytics&hl=en правиш една разходка около апартамента и гледаш на кои канали са пуснати мрежите. После слагаш на канал, който е свободен и по възможност да няма в близките също мрежа. Примерна картинка https://lh6.ggpht.com/Nm1Kg_Tto13ltl...KObefU=h900-rw , на картинката са показани няколко мрежи и една паднала. Оптимално е на нейните канали да се вържеш(сигнала и най - слаб).

    Успех. Aз също имам проблем с мрежата в момента и то точно вечер като се накачулят много хора. В момента си чакам 5ghz-овия рутер, защото оправих проблема по начин 2), но това няма да е за дълго.
    Този пост е редактиран от nikolavp; 05-05-16 в 13:49.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #23

    Отговор: Рутер??

    Досега не съм предполагал в тези панелки какво електромагнитно замърсяване има.И за да e щастлив някой трябва да наддава с по-голяма мощ.
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 05-05-16 в 15:26.

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #24

    Отговор: Рутер??

    В панелките е като във Фарадеев кафез. Всякакви безжични комуникации са трудно осъществими.

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #25

    Отговор: Рутер??

    5ghz е по зле като обхват а и не всички у-ва имат този стандарт. Единствения плюс на 5-те ghz е че имат по малко зашумяване..

    Ако имаш смартфон/таблет има програмки с които можеш да видиш реално какви wifi около теб и на кои честоти са(канали) - та така можеш да си подбереш подходящия канал(честота) за да не се смущава от съседните wifi-та...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #26

    Отговор: Рутер??

    Здравейте,
    Благодаря на всички за мненията и съветите по моя проблем. Мисля, че проблема е в рутера и по-точно в силата на сигнала който излъчва (може би причината за това е и панелната стена).Възползвах се от вашите съвети и инсталирах на телефона приложението от Google Play с което проверих силата на сигнала на моя и на рутерите на съседите и каналите на който са рутерите, резултатите: 1.В единия по далечния край (там сигнала минава и през секция) на стаята където се намира лаптопа сигнала варира от 35% до 55% в другия край на стаята 80% до 100%.
    2.В стаята където е рутера сигнала е 100% без никакви колебания.
    3.Всички съседски рутери са на ралични канали от моя аз съм сам на 1канал, този канал е свободен и само аз съм на него - следователно варианта с натоварен канал отпада.
    Днес почъчах рутера за който писах по горе TP-LINK-TL-WR842ND надявам се да е по-добър от сегашния tp-link/tl-wr741n и ако пак има проблеми ще опитам да ги вържа двата заедно.
    Благодаря още веднъж на всички за помощта лека вечер.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #27

    Отговор: Рутер??

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    5ghz е по зле като обхват а и не всички у-ва имат този стандарт. Единствения плюс на 5-те ghz е че имат по малко зашумяване..

    Ако имаш смартфон/таблет има програмки с които можеш да видиш реално какви wifi около теб и на кои честоти са(канали) - та така можеш да си подбереш подходящия канал(честота) за да не се смущава от съседните wifi-та...
    5 гигарерца има и повече капацитет също. Откакто си взех двубабдов рутер се родих. Единствено ме е яд, че лаптопа ми е старичък и не поддържа 5 гигарерца и някой път забива на 2.4.

  16. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #28

    Отговор: Рутер??

    Купи си външна антена

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #29

    Отговор: Рутер??

    Цитат Първоначално публикувано от JORO71 Виж публикацията
    emil vasilev -Рутера и безжичната връзка на лаптопа са защитени, няколко пъти съм проверявал чрез оператора дали няма други потребители свързани към моята мрежа казват, че всичко е ОК и няма други. Просто нивото на сигнала след около 20ч. пада много и нета става много бавен,след 0:00ч се подобрява значително.На 123 оператора ми каза,че е възможно някой от съседите да има по-мощен рутер и да влияе на моя. Разгледах доста модели и мисля да пробвам с TP-LINK TL-WR841ND с две антени е 2 x Външна 5 dBi MIMO и е с по-голяма скорост на прехвърляне 300Mbps стария е със скорост 150Mbp, и ако пак има проблеми с новия прочетох, че двата могат да се вържат заедно

    - - - - - - - - - -

    glowndark - Да има микровълнова на около 1м от рутера но когато има смущения в нета печката не работи,(само е включена в ел.мрежа) може ли само от това,че е включена в мрежата да влияе по някакъв начин на рутера също така рутера е поставен в една ниша на кухненския шкаф на около 80см. от земята зад коминно тяло, лаптопа и таблета се ползват в съседната стая на около 4м от рутера в права линия разделя ги само една панелна стена. Казаха ми също, че панелната стена също може да спира сигнала много бетон и желязо (мисля, че във Варна не само аз живея в панелка)
    Като цяло рутера не е добре да е в ниша. Трябва да е на високо. Щом е на 1 метър от микровълновата, незнам дали не го е изпържила Дръж новия на поне 2 метра...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #30

    Отговор: Рутер??

    Здравейте,
    Днес сложих новия рутер TP-LINK TL-WR841ND има някакво минимално подобрение в сигнала но не е това което очаквах ще си проличи довечера след 20ч. Пробвах да вържа двата последователно но пак не се получи явяват се като две самостоятелни мрежи като тази от стария рутер е с една идея по-слаба, май ще се наложи да местя рутера.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 19
    Последно: 27-01-13, 12:32
  2. рутер след рутер
    От rymbym във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 04-10-12, 11:39
  3. Отговори: 5
    Последно: 06-09-11, 17:04
  4. Отговори: 3
    Последно: 02-06-10, 00:38
  5. Рутер
    От relsys във форум Мрежи
    Отговори: 21
    Последно: 27-05-03, 11:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе