Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 52
Like Tree2Одобрявам

Рутер??

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    5
    #1

    Рутер??

    Привет! Като момиче, нищо не разбирам от тези неща...за това реших да потърся помощ в този форум! Направих грешката да си включа кабелна и интернет към Виваком....прецаках се жестоко за интернета.....Голяма мъка е, хора! Играя онлайн игри и направо ми се реве с този лаг...Обаждах се на виваком 100 пъти...идваха дори у нас, да преместят рутера, понеже дори през 1 стена губи сигнал. Но нямаше възможност, и си остана на същото място. Но дори на 2 метра от рутера нещата са зле...И техниците бяха учудени от слабия сигнал! Купих някакъв повтарач- нищо не стана и с него. И направо се побърках, чувствам се като през 90те, да чакам да ми се отвори картинка... -.- Та освен да купя друг рутер, не знам какво мога да направя. За това моля да ми препоръчате, или да ми кажете какви характеристики да търся....И се извинявам, ако темата е на грешно място.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #2

    Отговор: Рутер??

    За каква скорост на интеренета плащаш на Виваком? Отностно рутери, почти всичко над 200 лв ще ти върши работа. Има ли начин да вържеш компютъра с кабел към интернета?

  4. Novice
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    5
    #3

    Отговор: Рутер??

    За 50mbps....Иначе не е удобно да го връзвам с кабел.....Ох.....Сериозно ли трябва да се охарча толкова заради тия виваком с некачествени рутери? ;((

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Рутер??

    какви рутери за 200 лева, какви чудесии!?

    за да губи през една стена, причината е или в стената, или претоварения канал, на който е мрежата

    вариант 1 - местене на рутера
    явно пробвано и не е приемливо

    вариант 2 - смяна на канала
    ползва се жокер "помощ от приятел" или "викане на техник с конкретно искане"

    вариант 3 - слагане на личен рутер, директно свързан по кабел с оригиналния вивакомски, който разпръсква нова безжична мрежа и/или свързва директно компа по късо кабелче
    струва 25 лева + кабела + почерпката на приятеля

    200 лева... ти ме уби бе, kokovox

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #5

    Отговор: Рутер??

    Може и някои от твоите варианти да проработят. И аз имах проблеми с покритие и скорост, докато не си взех рутер за 350 лв. и засега проблемите ми останаха в миналото. Разбира се аз и други хора в смейство използваме интернет интензивно и инвестицията се изплати.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от aeris Виж публикацията
    За 50mbps....Иначе не е удобно да го връзвам с кабел.....Ох.....Сериозно ли трябва да се охарча толкова заради тия виваком с некачествени рутери? ;((
    Това, което Виваком са ви дали като безплатен рутер предполагам е възможно най-некачествения и евтин рутер възможно. Аз имам ужасен опит с техните безплатни домашни джи ЕС Еми. В момента съм на третия за 4 месеца. Аз бих инвестирал в сносен AC Двубандов рутер, който ще може да използвате дори да смените доставчика си на интернет.

  7. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #6

    Отговор: Рутер??

    Ако още ползват ония пръчки Пирели, ясна е работата.

    Но след свършен факт... Както се казва, след дъжд, качулка.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Отговор: Рутер??

    Пирели бяха АДСЛ модемите. За рутери ползват ТП-линк. В случая обаче не мисля че проблема е във вида на рутера. Или бройката има проблем (което лесно може да се провери с подмяната му) или има някакви външни фактори.
    Lokoto одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    5
    #8

    Отговор: Рутер??

    На Huawei е рутерът ама е пълен боклук! А как смятате, ако сменя доставчикът на интернет, дали ще остане същият проблем? Принципно бих инвестирала в рутер, стига да съм сигурна, че проблемът си е от него, а не от Виваком ;d И да знам, че няма да се прецакам като с повтарача и просто да си дам парите ей така... ;(

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #9

    Отговор: Рутер??

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Пирели бяха АДСЛ модемите. За рутери ползват ТП-линк. В случая обаче не мисля че проблема е във вида на рутера. Или бройката има проблем (което лесно може да се провери с подмяната му) или има някакви външни фактори.
    Той беше и модем и рутер. Порт 1 се ползваше, като WAN порт.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Отговор: Рутер??

    Но дори на 2 метра от рутера нещата са зле...
    Това въобще не е нормално.
    Обади им се и поискай да доите отново техник. Поискай смяна на рутера, а като дойде техника нека пробва нета и на лаптопа които носи. виж там как е. Пробвай и с кабел за да се изключи вероятността проблема да е в самия интернет (линията).

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Той беше и модем и рутер. Порт 1 се ползваше, като WAN порт.
    Да, така е, но се използваха само за нет по телефонната линия. От няколко години не се предлагат.

  13. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #11

    Отговор: Рутер??

    Цитат Първоначално публикувано от aeris Виж публикацията
    ...На Huawei е рутерът ама е пълен боклук! ... ;(
    И аз смятам, че нещо съвсем не е наред. И при мен рутерът е бял, на Хуяуей, и е на втория етаж на къща. Сигналът минава през 2 железобетонни плочи и хващам нет в мазата, като се губи една, максимум 2 черти от 5. Обаче забелязах, че ориентацията е от ключово значение. И аз бях на косъм да сипя грешни парици за рипийтъри или уж по-качествен рутер, докато не позавъртях хуяуейя и сигналът се отпуши.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #12

    Отговор: Рутер??

    Калчев, твоя рутер Виваком ли ти го даде или сам си си го купувал? Може да е друг модела.
    Аерис доколкото разбирам проблема е в сигнала на рутера. Предполагам и да смениш доставчика на интеренет, ако ползваш същия рутер ще имаш същия резултат. Или ги викаш да ти сменят дефектния боклук, който са ти пробутали или си купи сносен рутер (пак казвам АС двубандов за предпочитане) и си решаваш преблемите с WIFI.

  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #13

    Отговор: Рутер??

    Aeris, ако имаш възможност, сменяй доставчика.
    Който и да е от другите известни такива, ще е по-добре от вивацом.

  17. Novice
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    5
    #14

    Отговор: Рутер??

    Благодаря на всички за отговорите!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #15

    Отговор: Рутер??

    Здравейте, имам проблем с рутера tp-link/tl-wr741n ползвам оптичен интернет FiberNet 30 Mbps от Виваком през деня доло горе е добре но след 20ч вечерта започва да забива и сигнала пада значително устройството е на около 5 метра от лаптопа през една стена панел. Идваха техници от Виваком мериха щариха казаха, че всичко е наред да ама всяка вечер след 20-21ч кошмара се повтаря. На 123 оператора ми препоръча да си взема по-добър рутер. След дълго четене се спрях на следните модели :
    TP-LINK TL-WR841ND - 37лв
    TP-LINK-TL-WR842ND - 55лв
    TP-LINK-TL-WR1043ND-84лв

    Моля за съвет от разбиращите има ли смисъл да купувам нов рутер и евентуално кой от моделите да избера. Рутера ще се използва да захранва един лаптоп и един таблет.
    отворен съм за всякаквипредложения.
    Благодаря ви предварително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 19
    Последно: 27-01-13, 11:32
  2. рутер след рутер
    От rymbym във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 04-10-12, 10:39
  3. Отговори: 5
    Последно: 06-09-11, 16:04
  4. Отговори: 3
    Последно: 01-06-10, 23:38
  5. Рутер
    От relsys във форум Мрежи
    Отговори: 21
    Последно: 27-05-03, 10:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе