Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 52
Like Tree2Одобрявам

Рутер??

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #31

    Отговор: Рутер??

    Bridge-инга на межди тплинк рутери понекога става понякога не. Особенно ако са различни модели...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #32

    Отговор: Рутер??

    Да различни модели са и може би това е причината.Между другото пробвах и нета на съседа който при мен показва отличен сигнал (това се оказа, че е така защото рутера му е на стената зад мен на 1м от моя лаптоп) но скоростта му се оказа доста по-ниска от моя нет макар, че той плаща пакет 60 Mbit а аз 30 Mbit (двамата ползваме различен доставчик-но явно него го цака и доставчика). И така стигнах до извода,че моя нет е по-добър от неговия, явно проблема ще се окаже панелната стена и трябва да местя рутера за да се реши проблема или да сложа втория рутер в другата стая да ги вържа с лан кабел и да ползвам две отделни мрежи.
    Още веднъж благодаря на всички който се включиха в темата!

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #33

    Отговор: Рутер??

    И защо две отделни мрежи?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #34

    Отговор: Рутер??

    Като ги вързах двата пробно се получихя две отделни мрежи. Не знам как може да се направи и двата рутера да са в една мрежа. Четох доста неща в нета но има много противоречива информация. Ако е удобно пиши (може и на лични) по - подробно как може да се направи.Малко съм на вие с тези техники.

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #35

    Отговор: Рутер??

    Как са свързани 2-та рутера? Трябва едниния да си е рутер а другия AP - т.е. да не му се ползва wan порта на втория (от суич порта на 1-ви мрежовоя кабел свързва 2-ри и пак в суич порта) и да им настроиш едно и също име за wifi и на двата

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #36

    Отговор: Рутер??

    Да така ги свързах от суич порта на 1-ви мрежовия кабел свързва 2-ри и пак в суич порта, но не съм променял името на мрежата за wifi, двете устройства са с различни имена. Трябва ли да се променя нещо в настройките на втория рутер и как мога да направя двете мрежи с еднакви имена. Ако трябва да променя нещо в настройките на втория рутер може ли да вляза в настройките на рутера с IP адреса му ако е вързан като втори рутер в мрежата. Защото когато вляза с IP (който е еднакъв за двата рутера) виждам само първи рутер който е вързан към доставчика. Извинявай за въпросите но никога не съм се занимавал с такива операции.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #37

    Отговор: Рутер??

    Няма как да са с еднакви IP - ще има конфликт! Принципно рутерите си има уеб сървър и могат да се настройват през браузъра.
    Първо се връзваш през wifi-то на първия рутер и си взимаш данните за IP (твоя адрес) , mask, gateway (локално IP на рутера което обикновено е от вида 192.168.xx.1 за тоя клас мрежа) - тези данни ще използваш за настройки после и на втория рутер. 2-рия рутер не трябва да е в мрежата а само му пускаш захранване и се свързваш към wifi-то на 2-рия рутер- тук има 2 варианта - или става връзката или не става! Ако стане виждаш какъв е гейта ти и използваш адреса през браузъра да го отвориш с дефоутните юзер и пасс (user: admin, pass: admin или за парола празно поле не помня точно). Ако не се вържеш сложи си IP на компа 192.168.0.2 (примерно но да е различно от 192.168.0.1) mask:255.255.255.0 и GW 192.168.0.1 - после през бразузъра отваряш адрес 192.168.0.1 , юзер и пасс - по подразбиране които са и си настройваш в секция локални мрежови настройки local IP нещо от сорта 192.168.0.254 (примерно) и в wifi секцията сменяш името на същото каквото е на първия рутер и секюрито - пак същото като на 1-вия рутер. Задължително на 2-рия рутер деактивираш DHCP-то...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #38

    Отговор: Рутер??

    ОК ! Благодаря ти за инфото като остане време ще пробвам да ги свържа да видим дали ще се получи!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    54
    #39

    Отговор: Рутер??

    Привет колеги
    Ще ползвам темата за да не пущам нова.

    Наскоро купихме къща и аз съм на втория етаж и искам да сложа рутер на тавана и от там да праща добър сигнал във всички стаи.
    Етажа е 110квадрата и рутра мога да го сложа горе-долу по средата(на таванския етаж)
    Бюджета е до 100лв
    Какво да избера, че до сега в Апартамента бях с един TP линк(с една антена) дето през 2 стени и го нямаше...

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #40

    Отговор: Рутер??

    Етаж от къща или цялата къща?

    Асус са стабилна марка, но са по-скъпи. Може да пробваш с някой от по-скъпите модели на ТП линк. Виж какво има в емаг. Ако го купиш от он-лайн магазин можеш да го върнеш до 15 дни, ако не ти харесва
    Безжични рутери - eMAG.bg

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    54
    #41

    Отговор: Рутер??

    Само моя Втория етаж ме интересува(долу да се спасяват)
    Четох че трябвало обхвата(или там както се води ) да е AC
    Какво ще кажете за тези 3 модела ?
    https://www.aliexpress.com/item/Orig...3-5e10fdf16327
    https://www.aliexpress.com/item/1300...f-9809771e2e0c
    https://www.aliexpress.com/item/TP-L...f-9809771e2e0c

    Аз сега ще погледна и в ЕМАГ ама хич не ми се разправя с връщане на стоки и тн...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #42

    Отговор: Рутер??

    То не трябва да е ac, но 5ghz е два пъти повече от 2.4ghz. Но от друга страна обхвата на 5ghz мрежа е по малък от 2.4ghz. Ако го купиш от чужбина и не ти върши работа как ще го върнеш?

  16. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #43

    Отговор: Рутер??

    Отпусни 20$ и https://www.aliexpress.com/item/TP-L...3f7b4ab4&tpp=1

    - - - - - - - - - -

    че другите са с китайски Firmware
    Този пост е редактиран от bagerista9; 13-11-16 в 08:30.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    54
    #44

    Отговор: Рутер??

    Аз скорост не гоня въобще, обхвата ми е важен да го има навсякъде ако ще и с 10мегабита да свалям.

  18. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #45

    Отговор: Рутер??

    Няма да имаш проблеми с TL-WDR7500 само насочи антените надолу щом ще е на тавана,и викни човек да ти направи настройките


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 19
    Последно: 27-01-13, 11:32
  2. рутер след рутер
    От rymbym във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 04-10-12, 10:39
  3. Отговори: 5
    Последно: 06-09-11, 16:04
  4. Отговори: 3
    Последно: 01-06-10, 23:38
  5. Рутер
    От relsys във форум Мрежи
    Отговори: 21
    Последно: 27-05-03, 10:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе