Резултати от 1 до 11 от общо 11

Имам проблем с LAN...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    58
    #1

    Имам проблем с LAN...

    Имам проблем с LAN, които се състои в това, че единия компютър много бавно прехвърля информацията по локалната мрежа. Става въпрос за това че към единият компютър няма трансвер и за да прехвурля един фаил от около 5 МБ ми дава че ще го прехвърли за 60мин. А това е вътрешна мрежа...

    Предполагам че става дума за проблем с фраиверите на ЛАН картата, но не мога да намеря точните драивери и карам с тези на WinXP. Мрежовата катра е Realtex 8029AS. Ако някои знае как мога да оправя този проблем или от къде да си сваля драивери нека да драсне някои ред.

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Имам проблем с LAN...

    Според мен не в драйверите е проблема, а в настройките и/или дефект на мрежовата карта.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    58
    #3

    Имам проблем с LAN...

    Картата е работила преди. От известно време е така. Както казах проблемът е главно в това че трансвера е много занижен 5МБ за 1 час. Ако е в настройките кажи какво смяташ че трабва да променя...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #4

    Имам проблем с LAN...

    По - скоро ти кажи малко повече - какви са операционните системи на компютрите, какъв тип е връзката и т.н.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    58
    #5

    Имам проблем с LAN...

    Операционната система е WinXP, картата както казах е Realtec Combo но се използва UTP, (имам в предвид че мрежата не е с коаксиален кабел) Два суича един 5 портов и един 8 портов.

    Но не виждам какво може да има в картата освен ако като е имало буря да я ударила някаква гръмотевица, затова си мисля че може би просто трябва драиверите да се преиснталират

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Имам проблем с LAN...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Операционната система е WinXP, картата както казах е Realtec Combo но се използва UTP, (имам в предвид че мрежата не е с коаксиален кабел) Два суича един 5 портов и един 8 портов.

    Но не виждам какво може да има в картата освен ако като е имало буря да я ударила някаква гръмотевица, затова си мисля че може би просто трябва драиверите да се преиснталират



    <div align="right">Originally posted by rony*-*08/05/2004*:* 12:14:32</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Изтрии тогава драйвера и рестартирай РС-то и ХР-то само ще инсталира драйвера на картата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #7

    Имам проблем с LAN...

    IMHO кабелът е нефелен.

  10. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #8

    Имам проблем с LAN...

    Да не си дал на картата Full duplex а примерно някой суич да не издържа?

    Опитай на Half duplex.

    На сайта на Realtek има по-нови драйвери.

    Просто за проба смени местата на кабелите с някое друго РС, или остави само 1 суич и пак пробвай.


  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #9

    Имам проблем с LAN...

    Какви мрежови протоколи имаш инсталирани към тази карта ?

  12. Novice
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    7
    #10

    Имам проблем с LAN...

    може да се е прецакал някой от суичовете. пробваи с друго РС(което си сигурен че е изправно) на същия кабел и виш дали показва същото. ако е така турси проблема в суичовете или кабела, а ако с второто РС си теглиш нормално тогава проблема е в ЛАН картата или по настроиките и. Като споменаваш буря и гръмотевица не изключваи и вероятността да е отишъл някои от портовете на суичовете. Грумотевица може да ти прецака ЛАН карта или суич ако има въздушен кабел тоест ЮТП кабела които е включен към едно от тези устроиства минава по въздуха

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #11

    Имам проблем с LAN...

    Виж как е пинга с големи пакети. Или е натакован някой суич/порт или е кабела.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!
    От DIDOTO във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 09-01-11, 16:29
  2. Имам проблем
    От p3ps1 във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 02-03-06, 21:18
  3. Имам проблем с IP
    От Diva във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 09-04-05, 10:53
  4. Имам проблем с HDD
    От heat_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 07-09-03, 19:01
  5. И аз имам проблем !!!
    От Vova във форум Мрежи
    Отговори: 20
    Последно: 28-02-03, 22:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе