Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35

Как да си направа FTP сърварче

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Gadget
    Guest
    #16

    Как да си направа FTP сърварче

    Явно имаш пуснато FTP вече. Пусни го на друг порт. Някой над 1023. После пробвай да се вържеш на този порт през браузъра

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #17

    Как да си направа FTP сърварче

    Не зная дали имам FTP поне аз не съм пускал.[:D]

    Можели няка да се разбере. Смених порт и ми изписва същото.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #18

    Как да си направа FTP сърварче

    Ами върви на start - settings - control pannel - add or remowe programs - add or remove windows components - internet information settings и си деинсталирай вграденото ftp. Явно е, че двете няма да тръгнат, въпреки нашите предположения тук - проблемът не е може би само в портове, но и в приоритетен достъп до протоколи. Не си чел внимателно тази точка, бях ти го писал това по - горе[]. След това рестартирай G6 ftp-то.

    И не забравяй да го върнеш на порт 21 !!!!!

    За да провериш дали работи, директориите ок ли са и т.н. на първо време отвори интернет експлорера и пиши:

    ftp://твоето име в мрежата

    За да провериш пермишъните вече трябва да помолиш някой друг от лана да ти влеза във ftp-то.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #19

    Как да си направа FTP сърварче

    Нямам инсталиран друг FTP сър. Неще и неще да тръгне.[V]

    Значи стартирам:

    1. "G6 FTP"

    2. Oт там на "user accaunt" най дясният прозорец +add написвам си акаунта примерно "tores"

    3. Средният прозорец "Аccess Rights" +add избирам си паката с шоркътите "<font color="red">C:\pic\</font id="red">" , посел пак +аdd избирам мястото кадето се намира фаила " <font color="red">D:\\ Snimki\pic</font id="red"> " [?]или бъркам[?]

    4. На долу "Home IP" има само две възможности : <font color="red">All IP Homes</font id="red"> и мойто си IР , защо не мога да го променя както ми каза 192.168.*.*

    5. Правя и другите настройки както и каза и натискам ОК

    6. После на "General"

    "Server Name : ftp:// Hollm - <font color="red">незнам може ли така </font id="red">"

    порта разбира се 21 и натискам ОК

    Има еда опция "Dynamic IP" да не би тука да трябва да се ръчне нещо.

    7. На главният просорец най в дясно +add IP 192.168.*.*

    и така натискам Оn-line / светкавичката/ и:

    "<font color="red">6/7/2004 5:37:13 PM SERVER: Unable to start server, port 21 may already be in used"</font id="red">

    Възможно ли е да е от антивирусната ми програма.

    [:D]сигорно пиша глупсти[:D] но все пак сам с "Norton"

    Ми това ако баркам някаде кажете.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #20

    Как да си направа FTP сърварче

    Tова, което ти казах, направи ли го? ДЕИНСТАЛИРА ли тези неща във add or remove windows components?

    Махни въобще отметката на Internet Informating Services.

    Слагай във FTP предимно дирректории.

    Шорткътите им ги добавяш във ftproot а после посочваш и самите директории на харда ти.

    Къде живееш, че май ще ми е по - лесно да дойда да го пусна[:D]. Твърдо това съобщение е понеже услуга или програма се е залепила яко за фтп и не ще и не ще да го пусне.

    С 90% сигурност поне мога да кажа, че тая услуга е някой сървър и то - сигурно вградения във Уиндоус, понеже под Бозата той ще се ползва с най - голям приоритет.

    Не е нужно да си инсталирал ФТП - с инсталацията на Уина(prof) то се качва по подразбиране. Просто върви където трябва и махни каквото трябва....


  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #21

    Как да си направа FTP сърварче

    Направих всичко както ми каза . Махнах отметкат на "IIS"не иска и не иска да тръгне.

    Нкрая като взема чука и ще му м.....та [:D] на тоя порт така ще го отворя че .............[:D]

    Но това е варянт Б

    Врянт А : четов друг форум човека Х имам същият проблем и му се оказало че имал " <font color="red">ip_nat_ftp modul </font id="red">" ако ти говори нещто.




  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #22

    Как да си направа FTP сърварче

    WWW File Share Pro (2.50) това е решението на въпроса. Елементарни настройки, мамсимум ефект.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #23

    Как да си направа FTP сърварче

    Ама Ру-бой, не е там въпроса. Каквото и да сложи, най - вероятно няма да го пусне за FTP през Уиндоуса. Ако искаш, Торес, можеш да опиташ все пак и с друга програмка, ама се смнявам ефекта да е по - добър - едва ли има несъвместимост между FTP и Win XP при условие, че много хора го ползват... Шансът пък G6ftp да не се "оправя" с протокола или порта е смешно въобще да се обсъжда - ползвана е програмката за файлов сървър на стотици юзъри със собствени имена и пароли и то под ХР. Това ftp_nat си ми мяза на някакъв линукски модул за ftp, да не е за линукс тоя форум, дето го четеш? Ще потърся още нещо за да ти помогна, ти през това време разгледай програмите си, помисли коя от тях би могла да включва ftp и я махни.

    Добавка:

    Помисли и за програма, която е или включва и firewall. Ако се сетиш за такава, пробвай да я настроиш или да я махнеш. Макар че е логично не само ФТП да не може да се върже, ами и "стената" да те предупреждава, че някой "зъл" иска да мине.

    Такава стена има на : strt - settings - network connections - local area connection - advanced - махаш отметката ако я има на Protect my computer by limiting or preventing acces from the network.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #24

    Как да си направа FTP сърварче

    значи качих си "File Zilla server" и се вързах.

    но ми пише:

    Server Adres 127.0.0.1

    Port 14147

    нищо не разбирам[V]

    Какъв е тоя сървър? И ка да разбера дали съм шарнал и дали може да се тегли?


  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #25

    Как да си направа FTP сърварче

    [:D][:D][:D] Хе хе значи от какво било. Преди месец бях си качил една програмка "iMeshV4" за Мр3-ки бях е махнал но в регистрите беше останало яко боза[:D] Така че отворих "regedit" написах името на програмата и изчистих всичкият боклук[:D]

    Сега вече като го пусна ми излиза:

    <font color="red">"6/8/2004 11:36:11 PM SERVER: Unable to start server, port 21 may already be in use."</font id="red">

    "порт 21 може вече да бъде в употреба."/ така се превежда нали/

    Нещто в настройките сам объркал май.

    Но ако има нещо ти си на срещта "ДЗВЕР"[:D][:D][:D]

    Дано тръгне.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #26

    Как да си направа FTP сърварче

    Ех не стана и този път:

    разгледах хелпа на програмата и там на основния интерфейс пишеше така:

    <font color="red">" FTP Server On-line: IP(s) 127.0.0.1 port 21"</font id="red">

    Какво е това IP и на другата програма ми го искара е тя поне тръгна.

    Да не би да трябва да се напище някаде?




  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    5
    #27

    Как да си направа FTP сърварче

    а някой да може да обясни как може да работи сървър в PASSIVE режим? и какви настройки точно се правят (аз използвам bulletproof FTP и ми се струва чее леко бездарен)

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #28

    Как да си направа FTP сърварче

    Всичко е ок. 127.0.0.1 е тъй да се каже IP огледало - когато го избереш, все едно че избираш себе си, твоето IP. Eто ти и първия ред на моето:

    FTP Server On-line : IP(s) 127.0.0.1, on port 21

    Това е всичко е ок. Програмата ти върви. Ако не може да се влезе - нещо си оцапал настроиките.

    Опитай пак; действай внимателно, описвай подробно какво става.... Програмата ти вече върви, във сървъра ти трябва да се влиза с ftp:име(мрежоово).

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #29

    Как да си направа FTP сърварче

    Абе, ДЗВЕР, как разбираш какво питат?



    Освен първия ти постинг натам нищо не разбирам. Още малко ще повярвам, че никога не съм пускал FTP и не знам за какво става на въпрос.



    "Ех не стана и този път:

    разгледах хелпа на програмата и там на основния интерфейс пишеше така:

    " FTP Server On-line: IP(s) 127.0.0.1 port 21"

    Какво е това IP и на другата програма ми го искара е тя поне тръгна."

    Конкретно: на теб ясно ли ти е Торес на кое вика "програмата" - дето и бил чел хелпа? На кое вика "другата програма".


  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #30

    Как да си направа FTP сърварче

    [8D][8D][8D]Хее най после тръгна[8D][8D][8D]

    Оправих го вече всичко е ОК.

    Благодаря на всички за помоща.

    [8D]Но най вече на теб "ДЗВЕР"[8D] Супес си човече.

    Мерси още веднъж. Ако имам проблем знам че си на среща[:D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за направа на зъбно колелце
    От -CTPAX- във форум Автомобили
    Отговори: 13
    Последно: 15-04-10, 10:30
  2. Пенополиуретанови плоскости за направа на въздуховоди
    От mumon във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 8
    Последно: 09-05-09, 11:35
  3. направа на имейдж на Windows
    От novamen във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 23-09-08, 22:03
  4. Как да си направа FTP сървър (II) ?
    От sclera_bg във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 28-02-06, 20:41
  5. Направа на торент.
    От fiorino във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 12-05-05, 09:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе