Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21

И аз имам проблем !!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    27
    #16

    И аз имам проблем !!!

    бре, бре ти се засегна нещо, а Linux-e

    Пък AutoCad не ползвам, така че ... be happy, don't worry

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    298
    #17

    И аз имам проблем !!!

    Neta mi idva s koaksial i dostav4ik mi e Orbitel

    Ne e barz no e stabilen.Sega 6te mi puskat optika .Za jalos i dnes se se opraviha ne6tata sled kato se izklu4i XPto problema ostana (

    Utre si otivam na mqsto da otstrane problema -- dano mi se otdade )

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    114
    #18

    И аз имам проблем !!!

    След като ти идва с коаксиал нямасх ли някакъв сървар или нещо такова за нета да го разпръскваш или как става далаверата там



    а btw според мен наи добре си слойи едно Linux серверче и помоли някои твои познат да ти го конфигурира или ако можеш сам и мисля ше се оправят нещата

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    102
    #19

    И аз имам проблем !!!

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">

    наи добре си слойи едно Linux серверче и помоли някои твои познат да ти го конфигурира или ако можеш сам и мисля ше се оправят нещата

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Може и две сървърчета да си "слойне" само че това едва ли ще му реши проблема.

    ---------------------------

    Vova понеже казваш че проблема се е появил едва след като си сменил стария Switch-а с два нови би трябвало проблема да е някъде на по ниско ниво. Тези SURECOM не ги знам що за стока са, но в една L2 мрежа има няколко точки които трябва да се проверят и то още при пускането на мрежата:



    1) настройки на портове Switch <-> PC

    -скорост - 10/100 МБ , Дуплекс- full/half , auto/auto

    трябва да пасват от двете страни

    ако скоростта не пасва - съответното PC "няма мрежа"

    ако дуплекса не пасва- нета на съответното PC върви ама бавно (получават се така наречените late collisions)



    2) L2 redundancy - тук става въпрос за spanning tree (STP) - ако имаш повече от един Switch и STP е изключен може много лесно да направиш т.нар. loop. Ефекта е че нищо в мрежата не функционира или е много бавно. В твоя случай изключване на единия switch (премахване на L2 redundancy) би трябвало да покаже дали има loop или не.



    3) L2 broadcast в ethernet сегмента- broadcast пакетите (L2) са предназначени за всички машини в ethernet сегмента. Всяко PC трябва да погледне какво има вътре в пакета и ако не е получател да го игнорира. Това коства време. Проблем възниква когато има много broadcast пакети (над 40-50 % от общия трафик). Понеже мрежата ти е малка предполагам обаче че не би трябвало да е това. Все пак може да има някоя мащина която по непонятни причини "бълва" broadcasts. Това може да се провери с network analyzer. Например www.ethereal.com



    Чак след като си проверил всички тези неща може да се насочиш към, IP (L3), Windows (L5-L7 application layer) и така нататък. Истината е да имаш изградена система при търсенето на проблеми в компютърни мрежи и то винаги става от "долу на горе" L1 (physical layer) към L7 (application layer).


  6. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    298
    #20

    И аз имам проблем !!!

    draganka 10x za podrobnoto info

    Az malko po-hamalski postapih kato smenih SWITHCa s 24 portov

    3COM - i problema si ostama .Mahnah XP-to i vsi4ko se opravi ?????

    Ostanah mnogo u4uden Moje da e bilo ot lan kartata ,no sega si ba4ka s neq ?????????

    10x na vsi4ki 6te vi zapomnq savetite [}]


  7. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #21

    И аз имам проблем !!!

    Predpolagam che polzvash IPX/SPX protokol problema e v nego i po tochno v broadcata na tozi protocol za da se izbegne nesuvmestimostta mejdu XP i WIN98 se pravi samo edna nastroika na IPX protocola i tqa e frame type == 802.3 tova e vsichko restart i zabravqash za problemite...

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!
    От DIDOTO във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 09-01-11, 16:29
  2. Имам проблем
    От p3ps1 във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 02-03-06, 21:18
  3. Имам проблем с IP
    От Diva във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 09-04-05, 10:53
  4. Имам проблем с LAN...
    От rony във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 09-05-04, 19:34
  5. Имам проблем с HDD
    От heat_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 07-09-03, 19:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе