Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 40

необходима техника за и-нет разпространение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    38
    #16

    необходима техника за и-нет разпространение

    тва беше в смисъл че клиентите ще имат необходимост да купуват нещо скъпо ли какво

    всъщност на тях какво им трябва че да ми е по-трудно да ги намеря кат съм с безжична връзка от колкото с суичовете

    знам че задавам малко смешни въпроси за вас не искам да ми стане ясно кое как е

    благодаря

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #17

    необходима техника за и-нет разпространение

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">тва беше в смисъл че клиентите ще имат необходимост да купуват нещо скъпо ли какво

    всъщност на тях какво им трябва че да ми е по-трудно да ги намеря кат съм с безжична връзка от колкото с суичовете

    знам че задавам малко смешни въпроси за вас не искам да ми стане ясно кое как е

    благодаря



    <div align="right">оргинално мнение на the_tree</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Естествено - няма с радиото да го приемат тоя интернет, я! Около 180 - 200 долара на клиент струва оборудването.

    И хайде стига, че верно смешно стана - интернет - широк, сайтове - всякакви, хващай се да четеш! Ще намериш всичко каквото ти трябва.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    115
    #18

    необходима техника за и-нет разпространение

    Най добре да изгреадиш подземна оптична мрежя в района който си решил да покриваш . Така ще имаш най малко проблеми !!!


  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #19

    необходима техника за и-нет разпространение

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Най добре да изгреадиш подземна оптична мрежя в района който си решил да покриваш . Така ще имаш най малко проблеми !!!





    <div align="right">оргинално мнение на IPOC</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    <font color="red"><font size="3">ШОК и УЖАС! </font id="size3"></font id="red">

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    115
    #20

    необходима техника за и-нет разпространение

    Що бе ?

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    163
    #21

    необходима техника за и-нет разпространение

    що ли бе ти ненормален ли си.. ти знаеш ли какви пари са кабелите.. да не говорим за крайните устройства както за потребителите така и за доставчика. не че имам нещо против оптиката само че едва ли ще се изплати на някой малък доставчик не за година а за 5 години. Wireless-а е най удобното и най евтиното за момента.. цените на устройствата паднаха достатъчно така че крайните клиенти няма да имат проблеми с копуванеот на обурудване(има и бриджове за по 60-100$). Разбира се на доставчика ще трябва обурудване на Cisco ако иска да е качествен достъпа и да си няма проблеми( 2 антени(най малко) аксес поинт, рутер, прокси евентуално) разбира се остава въпроса с персонала че ...

  8.  
     
  9. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #22

    необходима техника за и-нет разпространение

    "... няма с радиото да го приемат тоя интернет, я! Около 180 - 200 долара на клиент струва оборудването."

    Беше така. Сега има wireless устройства под 50 лв (без ДДС) - конкретен пример:

    PCMCIA - 46лв

    PCI - 48 лв

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    38
    #23

    необходима техника за и-нет разпространение

    еми щом са паднали цените по добре wireless устройства да се прави но ще е доста качествено благодаря ви мисля че ми стана ясно сега трябва да се вършат другите неща

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #24

    необходима техника за и-нет разпространение

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Беше така. Сега има wireless устройства под 50 лв (без ДДС) - конкретен пример:

    PCMCIA - 46лв

    PCI - 48 лв



    <div align="right">оргинално мнение на etg</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Я дай пример, както се дава пример, с конкретни марки и модели, да видим дали изобщо стават за нещо. Ами антена, ами кабел, конектори, монтажни приспособления, пиг-тейл?

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #25

    необходима техника за и-нет разпространение

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Що бе ?



    <div align="right">оргинално мнение на IPOC</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    ЩО! Ти знаеш ли какво представлява този кабел! От къде се купува, как се слага, с колко подкупи и бакшиши ще ти позволят от БТК и не напоследно място колоко струват периферийте (усер устроиствата)!

  13. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #26

    необходима техника за и-нет разпространение

    QUBS

    Имаше и някакви АП-та с 5-портов switch, не помня нито марката, нито цената, но имам спомени за нещо от рода на $38, на външен вид са като switch Surecom (Qubs), само че с антенка.

    Колко са читави - нямам представа, като ги тествам ще споделя.

    Каквито и да са, качеството не мрежата няма да е като по кабел, за това няма спор.

    Но определено трябва да се мисли за алтернатива, защото сегашните мрежи няма да изкарат много дълго, няма защо да си затваряме очите. И ако има АП на всеки блок (а защо не и няколко) се спестяват много от скъпите аксесоари за клиентите, така че разликата в цената няма да е фрапираща.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #27

    необходима техника за и-нет разпространение

    Хм-хм, много интересно! "Торнадо системс" - румънската фирма, която работи и в България... Не бях видял, че QUBS е тяхна марка, дали да считаме тези устройства за румънски? Суичовете им се държат доста стабилно, ама безжичната техника е доста капризна. Случайно да знаеш кой им ги произвежда, или някой друг да знае? Дали е Глобал сън пак?

    PCI-картите им определено заслужават внимание с тези свалящи се антени.

    И още нещо да те питам - тия цени за QUBS в чия ценова листа ги гледаш?

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #28

    необходима техника за и-нет разпространение

    Направо се гъбаркате с момчето!

    Не ги слушай, има хляб за всички.



    Влез на КомелСофт примерно, там има Wireless Access Points и цени съответно. Малко над 100 долара мисля за най обикновения /11 Mb-ов.

    Оттам антена, 1 метър кабел /специален/ до антената. Кутия за външен монтаж, ако е нужна и т.н.

    Рутер. Не е задължително да е някоя корава машина /около 100 долара/

    Това най-малко при тебе за да приемаш.

    Оттук нататък, както решиш.

    Ако си решил да окабеляваш блока в който живееш ще ти трябват суичове, на 80-100 метра. Един осем портов Репотек струва 25-26 долара. Ще трябват и мрежови карти на клиентите ти. Ако желаеш /препоръчително е/ можеш да сложиш предпазители на суичовете. Цени не мога да кажа. На APC са най-високи /50-60 лева/. Моя предпазител ми го направи един келеш за 5 лева заедно с материалите и съм доволен.

    Ако ще окабеляваш определен район, трябва да опъваш кабели между блоковете, но се приготви за разходи по изгорелите суичове при гръмотевици.

    По добре е с Wireless Access Points. Държат до 400 м. пряка видимост с малките антени. Подчертавам пряка, без дървета, да не говорим за стени.

    Малко по скъпо е, но в дългосрочен план излиза по-евтино.

    Примерно по точка на блок. Оттам надолу обясних.

    Имай предвид, че използването на мрежата през 11 Mb Wireless за игра в мрежа ще го "запушва". За Интернет е идеален обаче.

    Това е накратко.

    На твое разположение и за нещо друго.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    20
    #29

    необходима техника за и-нет разпространение

    Прочетох всичко в тази тема и ви се чудя откъде сте научили толкова по тази тема ? Можете ли да ми препоръчате подходяща литература или всичко сте научили от собствен опит?



    <font color="blue">WISP</font id="blue"> може ли да те попитам в крайна сметка колко пари си вкарал в този бизнес, колко време след вложението започна да печелиш, колко персонал ти е необходим или имаш, и дали въобще си заслужава такова нещо да се предприема в момента [?]

    Благодаря.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #30

    необходима техника за и-нет разпространение

    Научили сме и от практика и от много четене, разбира се. Като начало можеш да тръгнеш от тук: http://www.isp-planet.com/resources/...ide/index.html

    Колкото до втората част от поста, не мисля, че е много удачно да се обсъжда толкова конкретна информация във форум (нищо лошо не искам да кажа, просто не е редно). Само ще ти кажа за парите - въпреки планирането и уж прецизните сметки, отиват два пъти повече средства.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Станция за събиране на фреон. Необходима ли е?
    От VD във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 7
    Последно: 29-08-12, 09:00
  2. Необходима ми е компетентна помощ за избор на климатик!
    От Redasi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 25-08-10, 20:05
  3. Каква мощност ми е необходима?
    От tottenham във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 19-09-09, 12:52
  4. Каква топлинна мощност ми е необходима?
    От naydenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 37
    Последно: 19-11-07, 13:51
  5. Отговори: 8
    Последно: 06-07-04, 11:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе