Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 106

Перфектния плейър за домашни забавления?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #46

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    Пасивно захранване и оства шум само от процесора и от харда - хард лесно се обезшумява,охлаждане с голяма перка и бавни обороти е на практика безшумно,ако работи климатик в стаята няма да се чува изобщо.Така че и това не е болка за умиране.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #47

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс

    И пак да кажа, защото темата започна да се изкривява - изтъквай недостатъци на HTPC, това е единственият начин за сравнение, вместо хвалби за битов плеър. Просто, това, което го може битовия плеър е ясно, че го може и HTPC-то. Затова ако се сравняват е редно да му се намерят кусурите.
    Дотук както и горе отбелязах има един смислен, споменат в тази тема - шумът.
    1.Шумът
    2.Размера
    3.Цената
    4.Необходимостта от знания за асемблиране и настройване на софт и времето за това

    С кое от тези не си съгласен?
    Чакам имената на релийзите......

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #48

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    Цитат Първоначално публикувано от zlobarov
    1.Шумът
    2.Размера
    3.Цената
    4.Необходимостта от знания за асемблиране и настройване на софт и времето за това

    С кое от тези не си съгласен?
    - Шумът - преодолим, дори и без особено високи разходи ...
    - Цената е сравнима

    По точки 2 и 4 имаш право до някъде, но само толкова. Размера е функция на цената, т.е. ако вместо 500 лв. си склонен да похарчиш 1000 - размера намалява. Те ти едно mITX размер дъно със АМ2+ сокет:

    http://www.jarcomputers.bg/l_bg/?m=7&i=534167

    Добави към него ХДД за лаптоп или по-малък размер и оптично устройство пак за лаптоп и размера ще стане прилично малък.

    За необходимостта от знания за асемблиране и по-скоро за настройка си абсолютно прав. Трябва четене, знания и ентусиазъм.

    От друга страна като чета форума на попкорна, ентусиазъма и там е доста яко застъпен и има доволно много шансове да случиш на доволно много проблеми с които да не можеш да се справиш без четене.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #49

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    Шумът и размера са функция от цената с това съм съгласен!
    Въпроса е за 180$ можеш ли да сглобиш нещо толкова малко и абсолютно безшумно HTPC което да плейва 1080п без проблем?
    Пак казвам не оспорвам че HTPC дава повече възможности но....
    Знам че в БГ цената на пуканката е 410 лева и ще е така докато някоя по голяма фирма не внесе...
    Все пак ако си купувате чарколяка от "вносители" залагащи 100% печалба нямаше да става и дума за HTPC на прилична цена...

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #50

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    Цитат Първоначално публикувано от painmaster

    Другото "нещо" което показваш е базирано на mITX платка и най-вероятно е с вграден процесор на VIA - не че няма да ти върши перфектна работа като NAS, но няма ли да е прекалено скъпо решение за тази цел, вместо да вземеш една евтинджос барака, която да курдисаш в килера и да й накачиш колкото ти душа иска дискове?
    Точно за mITX платка ми трябва. Попкорн имат нов модел такава дънна платка, която си е реален плеър А-110 със същия софтуер и хардуерни способности без кутия, Хубаво е, че има възможност за 2 САТА диска и те са ми напълно достатъчни. За какво да слагам отделно макар и евтино устройство?

    Наистина има релийзи, които не тръгват на Попкорна. Аз също съм срещал такива. Това се дължи най-вече на некадърен енкодинг. Всички големи групи, които пускат филми из нета вече се съобразяват с особеностите на хардуерните плеъри. Обикновено това става при използване на профил High@5.1 в комбинация с много Ref.frames и висок битрейт. За щастие те стават все по-малко и последните месеци не съм попадал на такива.
    Дрого ограничение е когато във видеото има сцени с изключително висок битрейт - над 30Mbit. - дори и при гледане от хард диска почва да насича. В последната бета версия вече поддържа до около 36MBit. Честно казано досега това съм го срещал само в една сцена в Planet Earth със едно огромно ято птици, което лети. Там битрейта стига до над 40 и се наблюдава насичане за няколко сек. Другото е в едно демо на Самсунг, което е със среден битрейт 40Mbit.
    Общо взето всичко останало е под 10Mbit-a, което много под лимита на плеъра.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #51

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    Примерно на мен ми бе много по-лесно да си намеря и доставя частите за НТРС, отколкото да намеря какъвто и да е NMT в Плевен. Вярно имам твърде близки контакти с една ИТ фирма, но това няма нищо общо с доста трудното намиране на NMT устройствата на пазара.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #52

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    Примерно на мен ми бе много по-лесно да си намеря и доставя частите за НТРС, отколкото да намеря какъвто и да е NMT в Плевен. Вярно имам твърде близки контакти с една ИТ фирма, но това няма нищо общо с доста трудното намиране на NMT устройствата на пазара.
    Проблема не е намирането. Продавачите в БГ с удоволствие ще ти го пуснат по пощата с наложен платеж стига да желаеш да платиш цената. А проблема с NMT е до голяма степен и в цената. 400 до 900 лв + цената на хард диск си е високо.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #53

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Честно казано досега това съм го срещал само в една сцена в Planet Earth със едно огромно ято птици, което лети. Там битрейта стига до над 40 и се наблюдава насичане за няколко сек. Другото е в едно демо на Самсунг, което е със среден битрейт 40Mbit.
    1:0 за ПЦ Когато гледах Planeth Earth от компа на плазмата ,на сцената с ятото не ми е насичало.Вярно че видеото е EAH4850 ,но... 1:0 си е 1:0

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #54

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    @Vanquished
    Колко ти струва компа който без проблем плейва и колко перки има и колко му е голяма кутията?
    Спора е излишен ако искаш комп в хола няма и да помислиш за NMT алтернативата е ясна...

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #55

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    Цитат Първоначално публикувано от zlobarov
    @Vanquished
    Колко ти струва компа който без проблем плейва и колко перки има и колко му е голяма кутията?
    Спора е излишен ако искаш комп в хола няма и да помислиш за NMT алтернативата е ясна...
    Не си прав! И двете решени имат своите положителни и отрицателни страни. След като ги претегли, всеки решава за себе си, кое е по-добре за него самия. Да се твърди обаче, че едното решение има само положителни страни, а другото само отрицателни е най-малкото пристрастно. Дай някакъв коментар, за всичките проблеми които се коментират във форума на NMT и Попкорн! Лично аз съм претеглял плюсовете и минусите на 3 пъти през последните 12 месеца - в крайна сметка резултата беше, че комютър е по-доброто решение за мен самия.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #56

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    HTPC - POV M2 Mediacenter, X2 4600+, GB MA78G-DS3H, WD5000AAKS, 2x1GB A-Data, Fortron 350PNF, Creative Live 24bit
    Това на мен лично ми излезе някъде към 450-500лв. преди 6 месеца.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #57

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    Цитат Първоначално публикувано от zlobarov
    @Vanquished
    Колко ти струва компа който без проблем плейва и колко перки има и колко му е голяма кутията?
    Спора е излишен ако искаш комп в хола няма и да помислиш за NMT алтернативата е ясна...
    Това не HTPC,просто го бях преместил в хола ,за да гледам Planet Earth.Иначе без кутята ,защото е от предния и без хардовете,ми излезе 740 - Eah4850,Athlon 4450e,GB GA-MA790X - DS4,2x1gb ram Kingston ddr2 800,Chieftec 500w.Иначе за HTPC планувана конфигурация съм писал след отговор #17 на КриС и излиза около 500 лв.Така че ,не много по-скъпо,по-скоро еквивалентно ,но за сметка на това по гъвкаво решение.Иначе ако излезе плеър който да плейва lossless аудио формати(не само flac ) и има добър звук(читав DAC) бих го предпочел пред комп.
    Темата започна да се върти в кръг,дават се едни и същи примери и доводи и мисля,че няма какво повече да се каже.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #58

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    1:0 за ПЦ Когато гледах Planeth Earth от компа на плазмата ,на сцената с ятото не ми е насичало.Вярно че видеото е EAH4850 ,но... 1:0 си е 1:0
    1:0 е резултата спрямо твоя компютър с видео карта за 400 лева. Знаеш ли на колко хора на компютрите имат същия проблем с тази сцена.
    Да не говорим че в случая картата ти не вършила никаква работа защото дори и компютърните карти не поддържат хардуерно профил High@5.1 както и всички NMT плеъри. Така че явно и процесора ти е доста бърз.

    А за това колко лесно се ползва компютъра за плеър може да се съди по това как във всеки технически форум има десетки теми от сорта как да изкарат сигнал на телевизора. Започва се "свали ето този кодек пак, сложи този плеър...", всеки дава различни съвети за плеъри, видео настройки и тн. После започва да се спори какъв хардуер е необходим да върви всичко гладко, защо му се разминавало звука и картината, защо му режело таскбара......
    Същото е и в коментарите под почти всеки HD релийз по тракерите.

    Иначе наистина тема се поизчерпа. Стана ясно, че компютъра е решението на хората търсещи по-голяма фукционалност и нещо повече от само плеър, склонни са да дадат малко повече пари или да направят компромис със шума и външния вид.
    Тези, които искат един лесен за употреба, без да се изисква големи технически познания, уред биха избрали отделния домашен плеър.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #59

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    320лв А Barebone системите като кампактност?Сега се сетих за тях,но не съм запознат .

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #60

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    320лв А Barebone системите като кампактност?Сега се сетих за тях,но не съм запознат .
    Мда определено изглежда добре като параметри и дизайн... предполагам няма да има проблем с 1080п (някой с подобна система да каже)?
    Така като гледам всички се насочват към изработката на такива компактни "неща" (не знам как да ги нарека точно ) така че е въпрос на време и в нашенско да се появят на "нормални" цени....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам комплект домашни тонколони
    От vladata във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-06-12, 16:20
  2. Значение на символите на домашни кина LG
    От Shloser във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 26-07-11, 13:12
  3. Отговори: 10
    Последно: 23-04-07, 11:23
  4. Смяна на firmware на NOKIA GSM вече и в домашни условия.
    От TODD във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 29-09-06, 10:19
  5. Отговори: 7
    Последно: 09-02-06, 11:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе