Страница 9 от 61 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 908

Media Player - Zinwell (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    16
    #121

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Незнам за CinemaTube но във форума на EMTEC Movie Cube N200 Player разбрах че аптернативни на неговия фирм са фърмуерите на
    Astone Media Gear AP-100
    Zinwell ZP-500
    Olevia ZP-500


    http://emtec.mhdworld.com/modules/ne...=3848&forum=39
    Но този на емтеча не съм го пробвал и не съм сигурен дали става за zinwell zp-500

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    16
    #122

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Цитат Първоначално публикувано от Hell
    Хмммм, става вече интересно. Аз имам фирмуер за CinemaTube Brite View и се изкушавам да направя пробата, но се спрях заради кирилицата. Все пак този плеър е щатският им модел, не пише никъде как е с кирилицата. А като го флашна и нямам оригиналния 1.6, не мога да върна обратно нещата. А сега може да се пробва. CinemaTube e с повече софтуерни възможности от Zinwell-a и по-готино меню. Само дистанцията му е по-различна и не знам там дали няма да има проблем, но опитите ще покажат ;-)

    А който иска да види как се държи плеъра с плейване на различните видове файлове от USB 16G Flash и оригинален USB WiFi 11n. 1Т2R донгъл, нека да изгледа видеото от линка който е дал колегата. Пустите му австралийци, дадоха ни поле за действие ...

    Ето пак линка -> http://www.viddler.com/explore/TweakTown/videos/54/ ГЛЕДАЙТЕ ГО !

    @tomazs - ти с кой модел плеър си ?
    Аз съм с този от МЕТРО.
    Според теб кой модел е това след като на кутията не пише нищо.

  4. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #123

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Цитат Първоначално публикувано от tomazs
    Аз съм с този от МЕТРО.
    Според теб кой модел е това след като на кутията не пише нищо.
    Zinwell ZP-500 e плеърът от Метро, аз съм със същият фъстък. Пиши ако нещо интересно намериш, основно с USB WiFi-то се боря в момента, че иначе няма кой да помага тук от юзърите - или имат плеър и не разбират много (малко са все пак, е има и изключения) или нямат и са разбирачи (мноооого народ ;-) Без да се обижда никой, но е така ...

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    6
    #124

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Здравейте,
    и аз да се похваля...собственик съм на това малко "чудо". Премеждията ми с него започнаха от вчера ... взех едно от М 2 ...прибрах се в къщи ...и изненада... не се разпознаваше със дистанционното. По точно казано някои бутони работеха , а някои, не . Това до един момент. След 1/2 час опити спря да работи напълно. От там в кутята и обратно в М2 . Замениха ми го с ново и ситуацията вече е различна. Всичко си му работи. : . За сега нищо не му се е опряло. Имам обаче един поблем :
    По никакъв начин не мога да си пусна субтитри на *.TS фаил. Или направо казано не мога да подкарам субтитрите на ********************/details.php?id=63...e77bf20fb30f4c. Въпроса ми към знаещите : Дали, ако сменя фърмуеар ще оправя проблема. Мисля да провам с този на Astone. за инфото блсагодаря на tomazs. И ако някои вече го е правил - има ли някаква особенност в префлашването?
    Благодаря на всички отзовали се !

  6. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #125

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Цитат Първоначално публикувано от cornerstone
    Имам обаче един поблем :
    По никакъв начин не мога да си пусна субтитри на *.TS фаил. Или направо казано не мога да подкарам субтитрите на ********************/details.php?id=63...e77bf20fb30f4c. Въпроса ми към знаещите : Дали, ако сменя фърмуеар ще оправя проблема. Мисля да провам с този на Astone. за инфото блсагодаря на tomazs. И ако някои вече го е правил - има ли някаква особенност в префлашването?
    Благодаря на всички отзовали се !
    А пробва ли с жълтия бутон на дистанцията да ги заредиш след като си пуснал филма вече ? И нали са разархивирани в директорията където е филма ? Не се хвърляй веднага във флашването на плеъра, още не сме изтествали дали всичко е ОК.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    35
    #126

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Аз пък имам следният проблем. Когато почна да сменям звука и субтитрите с жълтия и зеления бутон, филмът почва да прекъсва. Докато не го пусна отново. Но тогава пак се пускат първоначалните настройки. Т.е. в случая - един филм с руски говор и без субтитри, което си е малък проблем, защото точно този филм е на немски и аз искам английските субтитри. При вас забелязва ли се подобна щуротия?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #127

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Цитат Първоначално публикувано от miuen4o
    Аз пък имам следният проблем. Когато почна да сменям звука и субтитрите с жълтия и зеления бутон, филмът почва да прекъсва. Докато не го пусна отново. Но тогава пак се пускат първоначалните настройки. Т.е. в случая - един филм с руски говор и без субтитри, което си е малък проблем, защото точно този филм е на немски и аз искам английските субтитри. При вас забелязва ли се подобна щуротия?
    Добре де, къде са ти субтитрите ? На файл в директорията на филма ли и той какъв е? Я дай по-смислено обяснение, че нещо не разбрах ...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    35
    #128

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    За вградените в mkv-то става въпрос. Нали знаеш как релийзите имат по много субс и езици в самите тях? Тръгна ли да ги сменям и почва един як сеч на филма.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    6
    #129

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Здравейте пак

    Не издържах снощи и флашнах фърмуера . Държи се абсолютно стабилно във всичко. И наистина подменюто за субтитрите работи без забележки !!! И в крайна сметка съм щастлив и доволен от живота
    Много , много благодаря още веднъж на всички в този форум !!!!
    Сега остава да се ръчкам катоHell с WI-FI донгълите.Ще пиша като имам резултати !!!

    Бъдете здрави !

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #130

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    E, бързам и аз да се похваля, направих си подарък за празника - взех я тази джаджа от Метро, чак до Варна се разкарах, голям мерак ми беше, че тоя трети РС в хола ми лазеше по нервите - беше адски неестетично. Сега и аз започвам експерименти. Дотук съм пробвал само един филм -*.avi 1.4 GB след началните настройки - засега нямам забележки, всичко тръгна от раз, само трябваше да избера субтитри на кирилица. Дотук каквото съм пипнал по дистанционното - работи.
    Е, понеже имах под ръка един USB to LAN донгъл - Edimax EW-7318UG - бучнах го директно - ама нъцки - неразпознато устройство. Очаквах го, защото вече по-горе в постовете някой вече беше писал, че не стават. В краен случай - ще прекарам Лан кабел от работното ми място до хола, където ще е плеъра, а синът ми ще прехвърля филми и музика през безжичния рутер към някой от дисковете. И това е решение, докато се намери читав съвместим донгъл.
    Да им се чудиш на нашите вносители - за какъв дявол не са го поръчали комплект с донгълче, че да се чувстваме бели хора.
    Или пък са решили да ги продават оделно, че да гушнат малко повечко парици..., ама пратката им нещо е закъсняла...

    @Hell : Ти откъде се снабди с този 54Мб - Repotec RP-WU 1420B - не си го споменавал в постовете си.
    А за всичко дотук дето си написал - респект!

    P.S. Като последен разглеждам варианта да конфигурирам локална мрежа през контактите на електрозахранването, ама там има много условия, а иска и паричен ресурс, който според мен не е оправдан, ама си е храна за размисъл де...

  13. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #131

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman
    @Hell : Ти откъде се снабди с този 54Мб - Repotec RP-WU 1420B - не си го споменавал в постовете си.
    Честито за покупката и Добре дошъл в клуба !

    За USB WiFi вече съм изписал доста неща които съм изпробвал, но основно търся съвместим донгъл с Realtek чип, защото оригиналния е такъв. Не че са нещо върха, но драйверите който са в Линукса на плеъра са само за този чипсет. Засега няма изгледи да има и други, затова вече 6 WiFi-та съм изпробвал и само Repotec RP-WU 1420B върви, но е 54Мб и за HD не става. Търси го в Мост Компютърс или техни дилъри, струва 18-20 лв., а те са вносителите на Repotek, но засега нямат 11n моделите. Нищо, ще почакаме, ква ни е работата ...
    Всички клонинги на Zinwell ZP-500 са с един и същи WiFi донгъл, но с различна абревиатура заради фирмите и се продават отделно. Това е ! Другото е да си пуснеш кабел и ако имаш такава възможност няма да съжаляваш, ще имаш за малко средства нормални скорости за трансфер на HD.

    Ето и малко информация за експериментите със смяната на фирмуера. Направих 3 флашвания с различни фирмуери и резултатът е следния:

    1. Най-много промени има в последния 1.7Beta за Astone AP-100
    2. Най-готин като визия е за Бразилският ZP-500, но е версия 1.6
    3. Фирмуерът за CinemaTube тръгва да се инсталира, но дава грешка и спира, играх си няколко пъти, но не става. Ще се помъча да го модна и тогава ще ви кажа резултата. На този фирмуеър залагам най-много, този клонинг е с най-богати вградени възможности - OnLine Youtube, OnLine Radios, Torrent client ... :-) Ех, защо не беше Opensource, но не се знае дали няма да стане hacksource ... ;-)

    Пробвах и още 2 (A.C.Ryan и Mvix Ultio), но и те правят checkID на плеъра и не искат да се инсталират. Ще се измисли нещо по въпроса ...

    Ако имате и други резултати от тестове с различните фирмуери пишете.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    16
    #132

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Ето и малко снимки с визията на бразилския фърмуер.









    Hell днес по обяд и аз пробвах фирма на CinemaTube и при мен дава същата грешка.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #133

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Цитат Първоначално публикувано от Hell
    Честито за покупката и Добре дошъл в клуба !

    ...Търси го в Мост Компютърс или техни дилъри ...
    Благодаря за поздравленията.
    То и аз знаех, че Мост внасят Репотек, ама преди седмица като им гледах листата го нямаше тоя донгъл Repotec RP-WU 1420B, затова питах дали не си го взел отдругаде. Сега гледам вече го има, ще взема да поръчам един за кяр на първо време, може и да си спестя дърпането на кабел, ако не ми хареса с него - тогава ще дърпам... Странно, че никой друг в БГ не внася n-серията на Репотек, поне Гугъла не ми дава такъв резултат.
    Засега плеърчето е бомба - извъртях 2-3 филма безпроблемно! Само разстоянията между буквите в субтитрите ми са леко дразнещо големи ама туй да е. И не разбрах как мога да сменя цвета на субтитрите - трябва да се чете. Вярно е, че от мерак не съм му още прочел подробно ръководството. Синът ми беше дръпнал "Трансформърс" - над 8 ГБ .mkv, който пуснат на РС-то не му излизаше говора, т.е. субтитри има, музиката върви, но говора на актьорите не се чува. С плеърчето обаче всичко беше на шест!

    А какви са точно промените във фърмуера на Астон и има ли смисъл да се слага тази бета 1.7? При мене е 1.6.
    tomazs e написал някои от тях, струва ли си само заради това? По-точно има ли ускоряване при превключване между менютата на плеъра?

  17. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #134

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman
    Благодаря за поздравленията.
    То и аз знаех, че Мост внасят Репотек, ама преди седмица като им гледах листата го нямаше тоя донгъл Repotec RP-WU 1420B, затова питах дали не си го взел отдругаде. Сега гледам вече го има, ще взема да поръчам един за кяр на първо време, може и да си спестя дърпането на кабел, ако не ми хареса с него - тогава ще дърпам... Странно, че никой друг в БГ не внася n-серията на Репотек, поне Гугъла не ми дава такъв резултат.
    Засега плеърчето е бомба - извъртях 2-3 филма безпроблемно! Само разстоянията между буквите в субтитрите ми са леко дразнещо големи ама туй да е. И не разбрах как мога да сменя цвета на субтитрите - трябва да се чете. Вярно е, че от мерак не съм му още прочел подробно ръководството. Синът ми беше дръпнал "Трансформърс" - над 8 ГБ .mkv, който пуснат на РС-то не му излизаше говора, т.е. субтитри има, музиката върви, но говора на актьорите не се чува. С плеърчето обаче всичко беше на шест!

    А какви са точно промените във фърмуера на Астон и има ли смисъл да се слага тази бета 1.7? При мене е 1.6.
    tomazs e написал някои от тях, струва ли си само заради това? По-точно има ли ускоряване при превключване между менютата на плеъра?
    1. Няма да ти хареса скоростта 54Мб на донгъла, иначе се държи много добре, около 6,2-6,6Мб/с беше максимума който изкарах, но не трябва да дърпаш или сийдваш с компа от който теглиш, че скоростта доста пада :-(
    2. Цвета се сменя перманентно от сетъпа в опциите за субовете.
    3. Фирмуерът на Astone 1.7b е хубав, но е Бета! (Оправени са субовете (сгъстено е разстоянието и леко по-дебели) и цялостното им управление по време на плейване с жълтия бутон). Ще чакаме да го поизгладят и тогава ще тестваме пак. Ако те дразнят субовете слагай го, но сигурно скоро ще излезе и стейбъл версията!

    Ето пълните промени от 1.6 към 1.7b, само хубави работи са направени:

    Version 1.7 Beta
    ---------------------------
    New function
    -------------------
    1. Support PGS subtitle in the Blu-ray Video M2TS file.
    2. New subtitle sub-menu:
    During movie playback, press yellow key to open sub-menu for detail options including subtitle number, subtitle encoding, subtitle color, font size (-30 to 30) , delay and position. External and internal subtitle can be choosed in the sub-menu.
    3. Add new information including repeat mode, video format and audio format in the movie info.
    4. Automatic playback for video and photo.
    -The device repeats and plays all movie files in the folder "AD_Video".
    -The device repeats and plays all photo files in the folder "AD_Photo".
    -If both folders "AD_Video" and "AD_Photo" are found, the device only repeats and plays all movie files in the folder "AD_Video".
    -In the initial setup, this function is temperatory disabled until the setup complete.
    -When power on even after power disconnection, the device finds the folder "AD_Video" or "AD_Photo" to play.
    5. Support PCM audio format for video recording of Canon and FUJIFILM digital still camera.
    6. Add Language Support: Janpanese, Korean

    Bugfix
    ----------------
    1. Fix the playback failure when the "Resume Play" database is damaged.
    2. Fix the occasional pink screen when connecting HDMI.
    3. Fix the audio output of MKV movie file within FLAC audio.

    New HDMI Debug tool
    ---------------
    1. Build the folder "HDMI_LOG" in the root directory of USB storage.
    2. Plug in the USB storage to the device and wait for the USB signal on, and then press "MENU" key.
    3. The device will save the information from HDMI port in the folder "HDMI_LOG".
    4. Unplug the USB storage after 5 seconds and plug in PC to check if the info exists in the folder.
    4. Другият вариант е да сложиш фирмуера за Бразилския ZP-500, който е с доста по-издържана визия, но е версия 1.6 като оригиналния ти. Аз лично ще чакам бразилците да изкарат своята 1.7 версия с тяхната визия и ще го слагам него (но в момента съм с този де, че ме кефи и заебах 1.7b-то :-).

    Линк за естетите: http://www.zinwell.com.br/Media_Play...ZP500_v160.zip

    Айде наздраве !

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    16
    #135

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Още един член от семейството на Zinwell zp-500.

    http://www.ismart.com.sg/product.php?id=204

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 61 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Dune (всички модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 535
    Последно: 18-05-21, 07:33
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  4. Media Player - ASUS (всички модели)
    От yavor44 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 177
    Последно: 29-06-14, 18:15
  5. Media Player - Hyundai (всички модели)
    От myDiva във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 508
    Последно: 29-03-14, 18:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе