Вижте резултатите от анкетата: Какъв мултимедиен плейър имате ?

Гласували
446. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Popcorn Hour

    99 22.20%
  • Western Digital

    85 19.06%
  • Dune

    36 8.07%
  • Diva

    123 27.58%
  • Apacer

    15 3.36%
  • AC Ryan

    15 3.36%
  • Zinwell

    9 2.02%
  • Xtreamer

    6 1.35%
  • Asus

    23 5.16%
  • Egreat

    13 2.91%
  • Hyundai

    14 3.14%
  • LG

    6 1.35%
  • Philips

    2 0.45%
Страница 80 от 118 ПърваПърва ... 3070787980818290 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,186 до 1,200 от общо 1760
Like Tree93Одобрявам

Помощ при избор на мултимедиен плейър .

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #1186

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .


  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    6
    #1187

    Talking Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Здравейте,доста четох напоследък за мултимедийните плеъри,което е нещо непознато за мен.В смисъл такъв,че досега май само такова чудо на техниката не съм имал.Иначе не ми е проблем да работя с всякакви операционни системи,включително Линукс базирани.Проблема,който ме докара до любопитството ми за покупка на мултимедиен плеър е,че компютъра ми се товари сериозно на ISO 3Д блурей файлове от порядъка на 40 гигабайта и нагоре.Не ми се взима нов компютър,зотова се огледах за подобен плеър.Та същинския въпрос е:С модел Мултимедиeн плеър DUNE HD TV-303D,ще мога ли да гледам гореспоменатите файлове,като идеята ми е да свържа плеъра с HDMI към телевизора,интернета с кабел от плеъра до рутера,тъй като за сега няма средства за харддиск.Тоест да шервам филмите от харда на компа през мрежа до плеъра.Аудиото ще върви по оптика от система за домашно кино.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1188

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Няма нищо невъзможно в описаната схема. Тя е стандартно решение при почти всеки потребител.
    Ако мрежата ти е добре направена спокойно можеш да гледаш филмите директно от диска на компютъра.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    6
    #1189

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Благодаря за отговора,днес ще умувам окончателно и ще видя дали ще купувам!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #1190

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Привет на всички.Решил съм да се сдобия с мултимедиен плеър.Поизчетох доста теми,натрупах доста информация и вследствие на това се спрях на HD Base3d.От доста време преглеждам и обяви с надеждата някой да реши да смени стария си модел с нов понеже 3D-то не ми е приоритет но уви ,явно който притежава такъв си го ползва и не иска да се разделя с него,което всъщност говори добре за този плеър.Имам няколко въпроса към разбиращите за да разбера дали правилно съм се насочил.По въпроса с поддържаните формати всичко е ясно,там нямам неясноти.Концепцията е следната:От плеъра с HDMI кабел към телевизора,с оптика звука отива към ресивър,с аналоговия изход пак към ресивър за слушане на стерео.Първо да питам могат ли да работят едновременно и аналоговия и оптичния изход за звук,смисъл както си гледам филм , решавам да слушам музика и не се налага да влизам из менютата и да превключвам изходите.Второ, имам USB дак ,който много харесвам като звучене и сега взема сигнал от лаптоп през USB порт,но има ли начин да го ползвам с плеъра?Трето,удобно ли е организирано и лесно достъпно създаването на плейлисти за музика за да може без да се включва ТВ,спокойно да си включиш плеъра и на дисплея му да разлистиш между папки,плейлисти и директорий?И четвърто доколкото разбрах може плеърът да е свързан в домашната мрежа и от компютърът в другата стая да тегля торенти(филми) ,които директно да се записват на харда на плеъра,демек би трябвало да виждам харда на плеъра на компютъра си като устройство,така ли е ?Доколкото разбирам,тук във форума има представители на фирмите където се предлагат тези плеъри,ако може да ми пишат как и от къде да направя поръчка когато реша и дали има възможност да ми сложат харддиск ,който е подходящ за целта,и да го подготвят за употреба(визирам форматиране,разделяне ако е нужно де).Предполагам,че има подробен user manual,но все пак за първи път ще имам досег до такова устройство.Благодаря предварително,надявам се че зададох правилно въпросите които ме интересуват.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #1191

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Никой не отговаря,дали аз не зададох правилно въпросите които ме интересуват?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    77
    #1192

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Аз мога да ти отговоря само по въпроса със звука. Нямам такъв плеър а друг, но мисля че е идентично за всички.
    Няма нужда да пускаш оптичен и аналогов кабел към ресивера.
    По оптиката си върви и многоканален и стерео сигнал. Ресивера си ги опознава и си превключва на различните конфигурации говорители.
    Дефакто ако си пуснеш филм който е със звук долби дигитал или дтс 5.1 то ресивера ако има съответните декодери ще си опознае сигнала и ще си го разкодира за съответните колони. В следващия момент пускаш музика със стерео сигнал, то ресивера автоматично си опознава че сигнала е стерео и се превключва.
    Поне при мен е така, а ресивера ми е старичък.
    Аз дори съм му пуснал оптика от телевизора, а от плеъра коаксиален, понеже ресивера ми има само един оптичен вход, а телевизора има изход само с оптика.
    Но и от двете места няма проблеми с опознаване на сигнала и превключване на колоните. Само съм му задал на входния сигнал да си го опознава автоматично.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1193

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    splitservice,
    1. Работят и двата изхода едновременно, но както каза колегата, ако става дума за един и същ ресийвър, няма нужда от два отделни кабели.
    2. Ако DAC-a ти е само с USB вход, няма да можеш да го ползваш. Ако има коаксиален или оптичен вход, да.
    3. При DUNE, с техния софтуер не е много удобно да се ползва за музика. Можеш да пускаш песни само от една папка. Тях можеш да ги въртиш, разбъркваш и това е. Без дисплей е почти невъзможно да пуснеш нещо, макар че има дисплей, който покзва имената на папките. Има допълнителни програми, които могат да се сложат и да се управляват със смартфон. Не съм го опитвал обаче.
    4. На плеъра може лесно да се сложи торент клиент. Така той сам ще си сваля филмите. Това да ползваш компютъра да сваля на неговия диск не е добра идея, въпреки че е възможно. Най-добрия и лесен вариант е да си ги сваляш на компютъра и от там по мрежата дисректно да ги гледаш на плеъра.
    Общо взето акцента при тези плеъри е при гледането на HD филми. Ползват се доста елементарно и са много удобни.
    frizera одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #1194

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Здравейте и благодаря за отговорите.Смятах че възможностите му за управление на музика са доста по-големи от това,но както каза lazarus18 този плеър е насочен към гледането на HD филми.Аз сега ползвам лаптоп за гледане на филми и слушане на музика,но идеята ми е с този плеър изцяло да заменя компютъра.А мога ли свободно да си копирам и обменям файлове между плеъра и компютъра и обратно като и двата са свързани в безжична мрежа,смисъл тегля нещо на компютъра и решавам да го копирам на харда на плеъра без да ползвам флашки,жици?

  12. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #1195

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Да, можеш. Но както lazarus18 се опита да ти обясни, не е необходимо. След като имаш нещо на компютъра и плейъра го "вижда" по мрежата, не е необходимо да го прехвърляш, просто си го пускаш да го гледаш. В моя плейър няма диск.

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    3
    #1196

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Привет! Търся си възможно най-евтиния вариянт на плейър, който да поддържа 3D субтитри и възможност за външен хард посредством USB. Моля помагайте!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    77
    #1197

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Според мен това е Egreat, но аз се отказах от него тъй като няма коаксиален изход на звука а само оптичен.
    Лично аз си купих DivaPremium V2 втора ръка на изгодна цена. В момента има една в Продавалника на 140 лв, но е изгубена гаранционната карта иначе щях да я купя и нея.

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1198

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Egreat R6S Plus Pro поръчан от Алиекспрес ми излезе ~135лв., но не знам дали поддържа 3Д субтитри, защото нямам такива филми. Има и по-евтин модел, който е без WiFi опция - Egreat R6S.

  17. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #1199

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Egreat R6S Plus Pro поръчан от Алиекспрес ми излезе ~135лв., но не знам дали поддържа 3Д субтитри, защото нямам такива филми. Има и по-евтин модел, който е без WiFi опция - Egreat R6S.
    Поддържа IDX/SUB,PGS и други формати. Пише го в спецификацията - Egreat R6S 3D Full HD 1080p HDMI 1 4 Blu Ray ISO Media Player Realtek 1186 | eBay. Вярно че инфото не е за PRO модела, но когато се купува с идеята да се гледа предимно 3D тези малки детайли са много важни. Ако идеята е за дългосрочна употреба не съветвам да се купува евтин плеър. По този въпрос може да се спори много, но не е тук мястото, а и в крайна сметка всеки сам решава колко и за какво да похарчи. Съветвам всеки решил да си закупи такова устройство хубаво да чете по форуми и сайтове на производители подробно, защото често се прилагат търговски трикове и някои от истинските дефекти или недостатъци остават умело прикрити и накрая потърпевши сме ние - крайните потребители, особено когато продукта е поръчан от братския Китай. Върви го връщай или рекламирай.....

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #1200

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Повече от година ползвам R6S+ (Pro) без никакви проблеми и си чете всичко - за цена около 130-140лв няма по-добър избор . Вече към 200 и нагоре са моделите на Дива (технически май идентични с Egreat) , но с някаква елементарна софтуерна поддръжка (Egreat-а бих казал ,че нямат никаква такава , ама и не ми е потрябвала) . Най-доброто с тоя чип за мен са си моделите на Mede8er , но и там цените са други .
    Antonov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 80 от 118 ПърваПърва ... 3070787980818290 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продава-Мултимедиен плейър
    От Mitko R във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 26-05-13, 00:16
  2. Избор на мултимедиен плейър?
    От DimIl във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 7
    Последно: 27-08-12, 10:28
  3. Продавам мултимедиен плейър WD LIVE HD
    От vasta във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 16-07-12, 00:57
  4. Избор на мултимедиен плейър и рекордер
    От renault_fen във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 8
    Последно: 07-07-11, 12:00
  5. Отговори: 0
    Последно: 16-10-06, 11:29

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе