Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 58

Отново за избор на плеър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    18
    #16

    Re:Отново за избор на плеър

    А какъв избор на плеъри имам, които да работят с външна памет (хард диск) 2ТВ?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #17

    Re:Отново за избор на плеър

    Голям , но не и по Техно.... магазините !! Но модела трябва да е по-нов или софтуера да е обновен ! И тоя диск какъв е - външен , с собствено захранване или вътрешен за компютър ? Като за начало може да се ползва и по-малък диск , но " апетита идва с яденето " !


    Лично мнение , а и като съвет - като за първи плеър , нещо до 250лв е разумен вариант ! Не че и по-скъп не става , но няма да го ползваш на 100% , убеден съм в това , а и се изискват малко познания по компютри и боравене с тях .

    Купуваш си плеър , примерно Egreat R180 / нов 225лв , модел 2011 с новия чип 1185 на Реалтек /, слагаш вътре в него един сата2 хард диск 2 ТБ и си теглиш торенти или си прехвърляш инфо от компютъра и после плеъра си го " бодваш " в ТВ-то и си гледаш филмите с качество , което го няма по нашите ширини !

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #18

    Re:Отново за избор на плеър

    Цитат Първоначално публикувано от listening
    Искам да ви попитам за него, мога ли да го включа към компютъра първоначално и да копирам колекцията си от филми, които така или иначе съм изтеглила вече. Някои от тях трудно намирам вече активни.
    Искам да ви питам и какво ще рече един торент клиент. Не значи само един сайт, нали? Тъй като аз в повечето имам регистрация и всеки си има предимства.
    Специално попкорна, аи всеки плеър с вграден диск можеш да го закачиш към компютъра чрез USB. Става като външен диск, копираш си всичко каквото ти трябва и го връщаш обратно.
    Моя съвет е, ако ще взимаш плеър с вграден диск да не взимаш външен. Просто не ти трябва.
    Вградения торент клиент означава, че имаш софтуер/програма за сваляне на торенти от който сайт иска. Зареждаш си ги, те се свалят на вградения диск директно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    18
    #19

    Re:Отново за избор на плеър

    Благодаря, Лазарус (такъв благозвучен ник рядко съм срещала :rolleyes.
    За външната памет ще ти кажа защо смятам, че ми е нужна. Нали знаеш, че като порастват децата, бройката на компютрите също трябва, понеже всеки си окупира пространство. Филми ще се гледат активно и на телевизора и на компа, даже по едно и също време.
    А когато избирахме компютъра навремето, спестихме от памет, за да вземем добра конфигурация и тънък монитор и т.н. И от тогава кретаме с малко памет и свалям всичко на DVD. Но имам около 20 филма, които толкова често се въртят, че са си в компютъра. И той си е задръстен постоянно. Искам спешно да го разтоваря на външен диск, който хем после ще си остане с компютъра, хем временно може да си доставим удоволствието да гледаме и на тв-то, докато вземем плеър.
    За малко време може и без субтитри (на мен лично субтитри не ми трябват, аз съм англоговоряща), а и на съпруга ми - поне докато изгледаме до болка познатите филми . От децата се научихме да гледаме едно и също по много пъти.
    Като разглеждах видовете външна памет в Мултирама, харесах WD MyBook Essential, който е на промоция в момента - 2TB, 200 лв.
    Тогава ми хрумна, че можем да вземем плеър, който да работи с тази памет, докато му вземем и на него - така по-на части да стане плащането. Първо хард диск, после плеър, после памет и за плеъра.
    Така че тъкмо бях тръгнала да купувам хард диск - тефтера и установих, че някои плеъри не приемат памет над 1 ТВ.
    И съм зациклила до тук.

    Сивик, обмислям и твоя вариант. Обаче, като ги купуваш отвън, гаранцията им отпада. Не, че у нас има изобщо коректно гаранционно обслужване, по-добре да не се налага. Но ти даваш ли някаква собствена гаранция, като специалист, че поне година, примерно, ще оказваш помощ? Ако някакви части изгорят или каквото там се поврежда?

    Последно, ако взема най-стария модел Попкорн, без хард диск, ще работи ли с външна памет 2ТВ?
    angel Хубаво е, че сте тук

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #20

    Re:Отново за избор на плеър


    И защо ще взимаш нещо старо , като има толкова много нови модели на цени разни на пазара ?? Всички плеъри идват отвън , просто някои имат дилъри в БГ !!

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #21

    Re:Отново за избор на плеър

    Всеки плеър, който вземеш поддържа външен диск от 2ТВ, но както каза колега малко се обезсмисля.
    По-евтино излиза да сложиш 2ТВ диск във самия плеър, а неговото съдържание ще виждаш по мрежата и от компютъра и пак може да ги пускаш на него.
    Иначе външен диск не пречи да си вземеш за допълнително пространство /никога не стига/, за архив и и тн.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    18
    #22

    Re:Отново за избор на плеър

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    ... а неговото съдържание ще виждаш по мрежата и от компютъра и пак може да ги пускаш на него.
    Ето този момент не ми беше ясен, че без кабел може да стане.
    А обратното валидно ли е? Плеъра да вижда паметта на компа?
    При мен има и друга мотивация, която не бях споменала - тъй като компютъра ми беше хакнат поне два пъти, аз свалих всички снимки и документи от него, всичко лично на флашки. Обаче ние правим много снимки и клипчета и свалянето на флашки ме ограничава. Това е една от причините да си мисля за вариант едното устройство с хард диск да не ми е свързано изобщо с мрежата, за да съм сигурна, че ще мога да свалям там по-лични неща и никой няма да рови из тях. По тази причина мислех, да оставя компютъра с неговата памет в мрежата, а другия хард диск към плеъра изобщо да не е свързан с мрежата.
    Просто по определени причини има някакъв интерес към личния ми живот, какво ще ме посъветвате?

    Сивик, разбрах за гаранцията.
    Под старо имаш предвид за по-стария модел на Попкорн ли? Т.е., ти ми предлагаш нещо ново на по-ниска цена от тукашното старо?
    Като го погледнеш отвсякъде си е сделка, ако наистина е така и техниката си струва.
    Разпиши ми някаква конкретна оферта (може на лични) какво трябва да взема и как предлагаш да стане, предвид разстоянието - куриер?

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #23

    Re:Отново за избор на плеър

    Цитат Първоначално публикувано от listening
    Ето този момент не ми беше ясен, че без кабел може да стане.
    А обратното валидно ли е? Плеъра да вижда паметта на компа?
    Разбира се ,че е валидно. С моя дъртият плеър Asus O!Play, първо гледам филма от харда на компа, ако ми хареса тогава го мятам на външният хард закачен за плеъра. За защитата , предполагам ,че си вързан директно на кабела на доставчика ти и за това някой "хакер" се разхожда по компа ти. Провери си дали фаеруола на операционната ти система работи или си сложи Zone Alarm.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #24

    Re:Отново за избор на плеър

    Няма как да се виждат двете устройства без да са в мрежа. Не знам кой те е хакнал, но ако имаш рутер, сложиш някакви по-сериозни пароли на него и на мрежата трудно някой би пробил.

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #25

    Re:Отново за избор на плеър


    И все пак аз не разбрах какъв диск ще си купуваш- външен с собствено захранване или вътрешен ?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    18
    #26

    Re:Отново за избор на плеър

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Няма как да се виждат двете устройства без да са в мрежа. Не знам кой те е хакнал, но ако имаш рутер, сложиш някакви по-сериозни пароли на него и на мрежата трудно някой би пробил.
    Да и на мен ми е ясно, че няма да се виждат, но като не се чувствам защитена, някак ще ми е по-спокойно така.
    Единият хард диск да е в мрежата, на компа, без да има нищо лично на него, а вторият, който ще е към плеъра и ще съдържа лични данни изобщо да не го ползвам за сваляне, а само да го включвам например веднъж седмично към компа и да записвам сваленото от там.
    Имам чувството, че този вариант изглежда супер супер глупав, обаче се притеснявам, че ако някой си има за цел да рови, все ще стигне до инфото, ако съм в мрежата.
    Ако те разбирам правилно, ако няма кабел, рискът е по-малък. Но изключено ли е да се случи? Явно трябва да си преодолея тревогите от мрежата.

    Сивик, благодаря за офертата, много е възможно да я приема - наистина звучат добре нещата, а и никой тук не е писал нещо лошо за споменатата марка, ако и на мен да ми е неизвестна. За тази сума мога да поема риска. А за диска не съм решила, ако има плюсове и минуси, просто ме посъветвай.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #27

    Re:Отново за избор на плеър

    Препоръчвам ти вътрешен хард за компютър , 3.5" сата2 , слагаш го в плеъра и си имаш и плеър и външен хард диск ! По удобно от това , .... ами не се сещам !!


  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    18
    #28

    Re:Отново за избор на плеър

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Препоръчвам ти вътрешен хард за компютър , 3.5" сата2 , слагаш го в плеъра и си имаш и плеър и външен хард диск ! По удобно от това , .... ами не се сещам !!

    Марката е достатъчно известна , но все пак си трябва и реклама , но за БГ ...... е има и подробности , но те не те интересуват , от тях не зависи качеството на плеъра !
    Да разбирам ли, (трудно зацепвам на тези теми , затова повтарям какво съм разбрала )че плеърът не е в мрежата (всъщност губи ми се твоят модел имаше ли изобщо опцията да е в мрежата и да има торент клиент?), слагам си там личните неща и периодично записвам от компютъра сваленото?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    19
    #29

    Re:Отново за избор на плеър

    listening, сivica бързо те омота а
    Имам чувството, че сivica участва в този раздел на форума само за да продава плеърите си.

    Какво всъшност получаваш?

    Получаваш плеър, купуван от чужбина - ако нещо се случи трябва да се разправяш немски магазини, да уговаряш транспорт, да чакаш плеърът да пътува до там и обратно... а през това време да стискаш палци, защото ако нещо се обърка няма към кого да се обърнеш.

    Да поговорим за поддръжка. Незнам дали ти е направило впечатление, че единствения пишещ в темата за Egreat е сivica - който си върти амбулантна търговия с тях и всъшност всеки 4ти пост в темата е че продава еди какъв си плеър С други думи няма кой друг да ти даде каквато и да е информация за плеъра, да ти помогне със съвет ако имаш проблем с менюта, работа на плеъра, настройки и т.н.

    Получаваш нов модел, вместо стария А-200
    Любопитно е, че тук не спомена, че разликата между новия А-210 и така наречения стар А-200 е - кутията
    Единствената разлика между двата плеъра е, че А-200 е с пластмасова кутия и перка, а при А-210 кутията е алуминиева и охлажда плеъра пасивно. Тази кутия се предлага и като ъпгрейд кит, чрез който за скромна сума така нареченият стар А-200, се превръща в новия и актуален А-210

    Значи какво имаме до тук - Плеър на Попкорн - А-200, с най-новия, мощен чип на Сигма, който има вече сигурно стотици потребители в България, продава се от няколко фирми - официално регистрирани, предлагащи официална гаранция за България. Теми по форумите с тонове изписан материал, постоянно излизане на нови и усъвършенствани фърмуери... В общи линии този плеър беше бест бай в световен мащаб дори преди намалението на цената!

    От друга страна имаме плеър на Egreat, който никой не внася в България официално, който е с чип на Realtek - според стотици хора в интернет по-несполучливия чип сравнение със Sigma. Плеър който няма гаранция за България и евентуалното му сервизно обслужване би било свързано с доста логистични и лингвистични разправии. Плеър който притежават двама души в България и съответно пъддръжката като съвети, дискусии по форумите и т.н. на практика липсва...

    Плеър, който ти обяснява че е чудесен и супер изгоден, единствено младежът, който върти амбулантна търговия с единични бройки такива плеъри...


    Не ме разбирайте погрешно - не казвам, че плеърите на Egreat са лоши или не струват.
    Казвам просто за пореден път, че изцепките на сvica са смехотворни, обективността му клони към нула и в повечето случаи изказванията му се свеждат основно до идеята да продаде на някой не-достатъчно информиран някой от пелърите си.

    Чудя се как форума толерира такова поведение

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #30

    Re:Отново за избор на плеър



    Nataraja , имаш нещо лично против мен ли ? Има доста подробности , който не знаеш , а няма откъде дори да се досетиш за такива, но няма да ти обяснявам защо и как ! В БГ има много повече притежатели на тези плеъри , така че не се изказвай неподготвен !
    Информация за тези плеъри има толкова много , колкото за Пуканката и Дюн , но ти явно недовиждаш или недочуваш , младеж !

    Никой не карам насила да купува каквото и да било от мен , но за предлаганата цена/качество няма такава друга стока !

    Реалтек срещу Сигма - мания за величие , ми купи си плеър за1000 лв , а аз ще си ползвам такъв за 200 лв , избора си е лично мой ! А разлика в крайния продукт - няма !

    И пак за твоя информация , продавал съм и от Пуканката А-200/А210 , но ти пак няма как да знаеш !!


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отново за избор на климатик
    От RebelAct във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 46
    Последно: 30-10-12, 20:26
  2. отново избор на климатик
    От divi4 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 03-10-11, 08:07
  3. Отново сравнения и избор
    От owerto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 17-02-10, 10:12
  4. Отново DivX плеър
    От PeterPan във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 27
    Последно: 11-02-07, 11:59
  5. Отново за избор на 17" LCD
    От saint056a във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-04-05, 00:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе