listening, хайде стига с тази "ПАМЕТ", че нерви. Не използваш правилното понятие - в случая това е ХАРД ДИСК (HDD, ХДД, твърд диск), който може да побере определено количество информация. Терминът "ПАМЕТ" се използва за съвсем друг елемент при компютър или плеар. ХДД (вътрешен и външен) не върви с плеара, а се продава напълно отделно и може да има много варианти по вид, марка, модел, размер и т.н. Някои магазини или частни продавачи може и да ти предложат избрана от тях комбинация, но това не е задължително и е частен случай. Има няколко варианта за плеар и хард диск.
1. Плеар, в който може да се сложи обикновен "вътрешен" ("метален" ха-ха) хард диск, който се слага и използва и в компютър. На този плеар няма проблем да се използва и външен" (с негов си корупус - пластмасов или метален) самостоятелен хард диск, който се включва към плеара посредством USB или E-Sata порт. Отделно, самият плеар с намиращ се вътре обикновен "вътрешен" ("метален" ха-ха) хард диск може да се разкарва навсякъде поради малките си размери и да се връзва посредством USB порт към компютъра и така да му се прехвърля информация без да има нужда от мрежа (жична- лан, или безжична) в жилището.
2. Плеар, в който няма място да се сложи обикновен "вътрешен" ("железен" ха-ха) хард диск, а може само да се използва "външен" (с негов си корупус - пластмасов или метален), самостоятелен хард диск. Има също така възможност да е свързан по мрежа (жична- лан, или безжична) в жилището с компютъра и директно да чете от неговия хард диск информация. Тогава няма нужда от никакъв допълнителен хард диск.
Обобщено:
1. Плеар с вътрешен ХДД, като самият плеар се носи до компа и чрез USB му се прехвърля инфо.
2. Плеар с възможност за вътрешен ХДД, в който не е сложен такъв, а се използва външен ХДД. Самият външен ХДД се носи до компа и чрез USB му се прехвърля инфо.
3. Комбинация от горните две - плеар с външен и вътрешен ХДД, като може да си носиш, което искаш до компа.
4. Плеар без възможност за вътрешен ХДД, на който може да се използва външен ХДД. Самият външен ХДД се носи до компа и чрез USB му се прехвърля инфо.
5. Всеки от горните варианти придружен с мрежа (жична- лан, или безжична). И в двата случая се иска допълнително закупуване на домашен рутер (жичен или безжичен). При вариант с безжичен за повечето плеари трябва да се закупи отделно USB донгъл (една USB "цвъцка" "антенка"), който се поставя в USB порт на плеара. Тогава или самият плеар може да си сваля директно от Интернет на неговия си ХДД инфо, да чете от ХДД на компа инфо и да го прехвърля на неговия си ХДД или да чете директно от ХДД на компа инфото и да го възпроизвежда без нужда от собствен ХДД. При последния вариант безжичната мрежа може да се окаже бавна за някои видове видеосъдържание.
listening, Civica доколкото знам не е магазин, за да искаш от него прекомерно много услуги. Човекът най-вероятно има роднини или познати в чужбина (или някакъв друг канал), които му пращат плеари закупени на добра цена от там, които той тук разпродава с някаква печалба за себе си. Вид амбулантна търговия, в която няма нищо лошо. Може и да греша, но мисля, че той не се занимава с гаранции и поддръжка.