Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 53

Преместване на голям фаил

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #31

    Re:Преместване на голям фаил

    Цитат Първоначално публикувано от cyb3rtrust
    Не зная от къде се включи, но предложениото ти няма абсолютно никаква логика ...личи си, че не четеш

    прочети какво сме говорили по-нагоре и на първо място какъв е проблема
    Млади момко,кое точно от написаното от мен не ти е ясно и не решава проблема???

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    22
    #32

    Re:Преместване на голям фаил

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Млади момко,кое точно от написаното от мен не ти е ясно и не решава проблема???
    На първо място, не си разбрал, че в Hard Disk-а има 600 ГБ информация, която няма къде другаде да бъде съхранена, т.е. автоматично онова, което си написал с 2-та TB (понеже целия хард е толкова, а ти си ги определил като "свободни") се анулира, ако изобщо някой разбере какво си имал предвид. Както и да е, няма да те коментирам повече...пак повтарям, не се заяждам, просто не четеш...

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #33

    Re:Преместване на голям фаил

    Цитат Първоначално публикувано от cyb3rtrust
    На първо място, не си разбрал, че в Hard Disk-а има 600 ГБ информация, която няма къде другаде да бъде съхранена, т.е. автоматично онова, което си написал с 2-та TB (понеже целия хард е толкова, а ти си ги определил като "свободни") се анулира, ако изобщо някой разбере какво си имал предвид. Както и да е, няма да те коментирам повече...пак повтарям, не се заяждам, просто не четеш...
    cyb3rtrust ,виждам,че бързо се засягаш при това без да има защо.Прочети пак какво съм написал и ако не ти е ясно,питай ще ти обясня.Мен няма смисъл да ме коментираш,просто помисли и кажи по какво се различават моето и твоето предложение...
    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    cyb3rtrust,според мен първо трябва този дял който е 2ТБ да го намали до 600ГБ,и вече след това на празното място да създаде нов дял който да форматира NTFS...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    22
    #34

    Re:Преместване на голям фаил

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    cyb3rtrust ,виждам,че бързо се засягаш при това без да има защо.Прочети пак какво съм написал и ако не ти е ясно,питай ще ти обясня.Мен няма смисъл да ме коментираш,просто помисли и кажи по какво се различават моето и твоето предложение...
    В тази връзка има ли смисъл да ме повтаряш..., прав си иначе, осмислих го просто не съм те разбрал - моя грешка Важното е, че това е начинът

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #35

    Re:Преместване на голям фаил

    Явно не си разбрал,че не съм те повтарял,а само допълних малките подробности без които нямаше да направи нищо...

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #36

    Re:Преместване на голям фаил

    само ще добавя едно, идеята е добра, но в случаят няма нужда от никакви магически парчетосани софтове и тем подобни.
    Ако наистина става въпрос, за windows 7, си има много по прост начин, за тая работа, нека желаещите прочетат началото на тази тема, пускал съм я за Виста но се практикува по същият начин и на 7.


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #37

    Re:Преместване на голям фаил

    IS DONE
    Така, направих Disk Check както ме посъветва Johny22 :
    [img width=800 height=416]http://img688.imageshack.us/img688/6639/masage.png[/img]
    By null at 2011-01-06

    ...след това започнах отново 'процедурите' - ENTER - изчакахдокато завърши:
    [img width=556 height=600]http://img12.imageshack.us/img12/3881/converth.png[/img]
    By null at 2011-01-06

    проверка:

    By null at 2011-01-06

    ...май това беше ... Вече ще пробвам дали ще мога да прехвърля 'my big files' Благодаря ви мнооого - вие сте THE BEST

    п.п. ееее не бойте се има още материал - пак ще търся помощ (че вече втори вътрешен ми се скапва ) - затова ще побързам да си прехвърля фаиловете във външния че трябва да откачам този вътрешен и да го връщам ( в гаранция е )

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    49
    #38

    Re:Преместване на голям фаил

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    само ще добавя едно, идеята е добра, но в случаят няма нужда от никакви магически парчетосани софтове и тем подобни.
    Ако наистина става въпрос, за windows 7, си има много по прост начин, за тая работа, нека желаещите прочетат началото на тази тема, пускал съм я за Виста но се практикува по същият начин и на 7.

    Tова го знам, но имах съмнения, че ще се загуби информацията. Току що го пробвах и всичко е ОК.
    Така че да действа. Това е най-лесният начин.

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #39

    Re:Преместване на голям фаил

    Tова го знам, но имах съмнения, че ще се загуби информацията. Току що го пробвах и всичко е ОК.
    Така че да действа. Това е най-лесният начин.
    лично не бих дал съвети, за нещо, което не е тествано и сигурно.
    Това наистина е най простият начин.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    49
    #40

    Re:Преместване на голям фаил

    nafplio Бравo! Послушай и другият съвет и докато не е напълнен, раздели този хард поне на 2 частиа, а след това помисли и за основния хард, както съм ти писал.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #41

    Re:Преместване на голям фаил

    Цитат Първоначално публикувано от Johny22
    nafplio Бравo! Послушай и другият съвет и докато не е напълнен, раздели този хард поне на 2 частиа, а след това помисли и за основния хард, както съм ти писал.
    БРАВО на вас - на мен за какво ... Не знам какъв е смисъла да деля външния диск на парчета ?!? – все пак вие ще кажете. Виж за вътрешния там където е WINDOWS-a , няма да е зле (първо трябва да видя какво ще правя с този - май ще го сменям) че ми изпписва (излиза в прозорче след стартирането на компа):
    "Windows откри проблем с твърдия диск"
    "Архивиране на файлове незабавно да се предотврати загуба на информация"

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    22
    #42

    Re:Преместване на голям фаил

    nafplio машина си Както всички знаем, малко е трудно да се говори дистанционно, но според мен този проблем, който Уиндоус ти го открива ще се реши с една преинсталация или добра дефрагментация. Лично аз мисля, че просто диска ти се е фрагментирал...иска да се поизчисти от лоши сектори и ще си работи нормално. Докато не изгасне няма проблем
    Johny22 не мисля, че трябва да го дели. Вътрешния хард е логично да се раздели - един с ОС, друг с информация (като се преинсталира да се чисти спокойно системния партитишън), но при положение, че този преносим целия му е архив няма смисъл...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #43

    Re:Преместване на голям фаил

    Цитат Първоначално публикувано от cyb3rtrust
    nafplio машина си
    Thanks Man
    Мислех да пусна друга тема (в хардуер) за 'тази ми болка' . за два месеца вече втори твърд ще сменям - не знам дали е проблема в "дефектен диск" както ми казаха "майсторите" гърци или има някаква повреда или грешка в самата кутия (в другите 'джунджурии' де ) ... Но ако продължава така ще ми изпуши главата само да пренабивам Ундоус-и - драйвери - програми и т.н. а и ще превърна стаята в склад с 'неизползваеми' хард дискове

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    49
    #44

    Re:Преместване на голям фаил

    Ти сам си отговорил с последният пост. При някакви проблеми при отделни дялове е по-лесно да ги разрешиш. Най-общо казано за по-лесна и сигурна работа. Ето ти пример: преди доста време по невнимание форматирах целият хард /тогава имах само един/. Той беше разделен на няколко части. Знаейки физически къде се намира ценната информация, аз инсталирах на друго място един Уиндоус, колкото да кача програма за възстановяване итака спасих дългогодишен труд. Ако беше само един дял, това нямаше да е възможно.
    Когато компютъра пише в/у харда, той пише на първото свободно място, но.... в рамките на един дял /партиция/. По този начин един файл физически може да бъде записан на 100 места, но само в рамките на 1 дял. Нали разбираш разликата - 1 от например 3 дяла и целият хард.
    От там идва и другата полза - колкото един файл е по-компактен, толкова по- бързо работи харда. Той не губи време, за да чете отделните разпръснати парчета ба файла. Дефрагментацията решава този проблем, но ти не я правиш всеки ден. Някой въобще не са чували за това.
    Дано съм ти бил полезен.
    cyb3rtrust на базата на гореизложеното и принципа - ако не помогне, няма да попречи - поддържам позицията си.

    nafplio
    Изтегли си тази програма : HDD Regenerator и я пусни само да сканира. Mисля, че в Замундата я има.
    Прочети и това: http://www.kaldata.com/articles.php?...howarticle=188 . Тази програма ще ти спести ядовете при преинсталация - драйвери програми и т.н.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #45

    Re:Преместване на голям фаил

    Цитат Първоначално публикувано от Johny22
    Ти сам си отговорил с последният пост. При някакви проблеми при отделни дялове е по-лесно да ги разрешиш..

    nafplio
    Изтегли си тази програма : HDD Regenerator и я пусни само да сканира. Mисля, че в Замундата я има.
    ....съгласен съм вече че е по удобно да се раздели на дялове диска - НО ако повредата е в самия диск (както ми казаха тук ) и не може да се зареди Windows-а (дори и да няма проблем в другите партиции) - аз не мога да 'подкарам' компа та да си оправя проблема ... С две думи ако 'изпуши' твърдия диск (той е едно цяло) - е нужно да сложа друг (както и направиха в моя случай) - да инсталирам Windows - оставиха ми и стария вътре - затова си взех външен - прехвърлих каквото можах на външния а останалото на новия и го извадих (постоянно ми излизаше прозорчето с предупреждение) - а сега и 'новия' пак същата...
    ..колкото до Замунда - тук в Гърция не се отваря -вече годинина и нещо

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Преместване на врата на хладилник AEG !?
    От saint056a във форум Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 29-01-13, 11:52
  2. Преместване на три климатика
    От elmo82 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 0
    Последно: 30-10-10, 14:03
  3. Преместване на инвертор Осака
    От zak7 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 11
    Последно: 12-07-10, 23:38
  4. Преместване на климатик
    От Toshimoto във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 18-05-10, 18:39
  5. Преместване на външно тяло
    От goshoo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 15
    Последно: 11-01-08, 15:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе