Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

Скорост на рутер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #16

    Re:Скорост на рутер

    Тези 100Mbs са в първи слой. Ето една от многото статии по TCP/IP протокола: TCP - How it works . Обръщам внимание на структурата на TCP/IP пакета:

    Клиетът го интересуват само байтовете, сумирани в кутийката TCP Data!
    Отделно има необходимите договаряния и т.н. Затова реалната корост е 80-90Mbs, или ~10МBs.
    Edit: ВСЯКА FastEthernet мрежова карта може да поддържа тази скорост. Митът, че 3Сом са дъбест вече отзвучава, защото тяхния качествен контрол вече е по силите и на други производители.

    По темата - ето тук съм публикувал ревю на евтин Wi-Fi рутер, тестван с 3 лаптопа и РС като iperf сървър. Хубавото в теста беше, че теорията се реализира много нагледно: 54Mbs свързаност дават не повече от 22-24Mbs трансфер с TCP/IP протокола. А throughput-a на FastEthernet суича определено е над тази на Wi-Fi интерфейса...


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #17

    Re:Скорост на рутер

    @emos моята иде бе че каквато и да е връзката ти от интернет - вътре в локалната мрежа по лан ще си постигнеш далеч по-голяма скорст от колко безжично.
    навън - постигаш това което ти дава доставчика.
    ако доставчика е бавен като бтк - за изходящ трафик е без значение е дали си с лан или Wifi.


    Fanta забравяш за резервите , за забавянето , за загубите на протоколи. Затова най-лесно и сигурно ги смятам като деля на 10, не на 8. ( @Pat ме е учил на това - и досега се е доказало. )

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #18

    Re:Скорост на рутер

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Fanta забравяш за резервите , за забавянето , за за губите на протоколи. Затова най-лесно и сигунро ги смятам като деля на 10, не на 8.
    Е аз какво написах?!?
    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    ...каквато и да е връзката ти от интернет - вътре в локалната мрежа по лан ще си постигнеш далеч по-голяма скорст от колко безжично.
    Странна терминология - "лан" да разбирам ли, че ще рече "100Base-TX"? Защото "LAN" ще рече "Local Area Network" - локална (месна) мрежа. И в нея трафикът може да е по "жичен" или "безжичен" пренос, да не изреждам десетките стандарти за това...


    Апропо, кое е бавното на достъпа до Интернет, предоставян от БТК? Ако за теб това "Интернет от БТК" ще рече този, доставян до домашните потребители чрез ADSL технологията, то ти е много ограничен мирогледа, дето го имаш! За яснота ще допълня, че по ITU чрез ADSL могат да се постигнат скорости до 26Mbs към клиента и до 2Mbs от клиента към Интернет. А отделно има VDSL, FTTx (Fiber-to-the-home/FTTH/, Fiber-to-the-building /FTTB/, Fiber-to-the premises /FTTP/, Fiber-to-the-cabinet или Ffiber-to-the-curb /FTTC/, Fiber-to-the-node (FTTN)/, PON, AON, Wi-MAX - всеки ISP си избира инфраструктурата, с която може да постигне таргетите си... И забележи, в тези технологии не се и споменава UTP, дето вече станаха обичайна гледка между блоковете ни...
    Та наслагавайки това ти становище към предходни твои такива, мисля, че е време да ти кажа, че ако си решил при всеки сгоден случай да споделяш негативите си към БТК, то или си направи тема за това, или още по-добре - блог!

  5. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #19

    Re:Скорост на рутер

    Случайно попаднах и имам въпрос. Доставчика ми твърди, че рутера ми е ограничен на входа. Тоест, ако го махна скоростта ми ще е по-голяма. Пробвах и нямаше разлика. Та имат ли рутерите ограничение на входа? Също тъка възможна ли е загуба по трасето? Да кажем - доставчика ми пуща 16Mb а до мен скоростта вече е 14Mb?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #20

    Re:Скорост на рутер

    Emos ето че почваш пак с рогата.
    според теб BTC 12 / 1 добър нет ли е за това време ?
    на базата на останалите които дават 60 /40

    само за това говорех. Но по-скоро ти почна да пишеш блог за ADSL
    Всички тези неща и сам мога да си ги прочета инфото го има навсякъде.

    Човека пита - обяснихме му , сега почнахме да си ги мерим.
    стига сме се заяждали помежду си . Ако ще си мерим знанията- не участвам.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #21

    Re:Скорост на рутер

    За съжаление е истина, че само си мерихте разни неща. Pland все още няма отговор на въпроса си.

    Той не пита кой интерфейс какви теоретични и практични скорости поддържа, защото очевидно портовете на негови рутер поддържат 100 Mbps, но производителността му е 20 Mbps.

    Въпросът му е дали безжичните рутери, които работят на стандарт 802.11g и поддържат теоретично 54 Mbps, могат да му гарантират и производителност поне 20 Mbps. Ако някои могат, а други не, да му се препоръча подходящ. Какви TCP/IP пакети, какъв ADSL?

    За съжаление аз не мога да помогна Ей сега дойде момента на разбирачите!


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #22

    Re:Скорост на рутер

    @dmanov , аз обясних как стоят скоростите .
    ОТ Входящия зависи каква скорост ще получиш.
    Ако ти дадат 54mbps - рутера ще ти даде толкова.
    Но:
    Зависи от рутера колко ще препрати - както сам каза.
    зависи и от wifi- lan колко макс може да поеме.
    Това че пише 54mbps е локалната връзка.

    тука става дума като при дъната- поддържат ддр 2 800 , но реалния трансфер между паметта и дъното е друга величина и всеки проиводител си прави собствени скорости
    При рутерите е важно да имат по-бърз процесор и повече рам.
    добре е да е с линукс ядро за по-оптимално рутиране. Ако няма криптиране ще е по-бързо.
    Аз препоръчвам Linsys WRT54GL , но флашнат с dd-wrt. ( 4мб Rom & 16MB RAM - има модели и със 32мб РАМ. )
    този firmware Позволява да дигнеш честотата на процесора му 200MHz ->233MHz , и да увеличиш от 70 -> 100 мV мощноста на излъчване на Wi-fi сигнала.
    Може и повече де, но не препоръчвам да се вдига нагоре - може да изгори.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #23

    Re:Скорост на рутер

    Това доста повече прилича на отговор по темата, но защо му препоръчваш рутер с wireless? Само оскъпява устройството.

    Pland, ако си от София, мога да ти продам един рутер Linksys BEFSX41 за 60 лв. с три дни money back guarantee, ако не свърши работа.

    П.П. Пиши на мейла от профила, а не на лични, че нямам навик да ги чета.

  11. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #24

    Re:Скорост на рутер

    Да обобщя накратко нещата, пък нататък който каквото иска да си мери. В спорове няма да се включвам, който ми има доверие може да го приеме като аксиома:
    1. Обикновен рутер TL-R402М и повечето подобни - 40мбит/с (5МБ/с)
    2. Безжичен рутер TL-WR542G и повечето подобни
    2.1. Връзка чрез кабел - 55-60мбит/с (около 7МБ/с)
    2.2. Безжична връзка - 20-24Мбит/с (2.5-3МБ/с)
    Казаното по-горе се отнася за реален трансфер при максимално добри условия и не важи за торенти.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #25

    Re:Скорост на рутер

    Цитат Първоначално публикувано от etg
    Да обобщя накратко нещата, пък нататък който каквото иска да си мери. В спорове няма да се включвам, който ми има доверие може да го приеме като аксиома:
    1. Обикновен рутер TL-R402М и повечето подобни - 40мбит/с (5МБ/с)
    2. Безжичен рутер TL-WR542G и повечето подобни
    2.1. Връзка чрез кабел - 55-60мбит/с (около 7МБ/с)
    2.2. Безжична връзка - 20-24Мбит/с (2.5-3МБ/с)
    Казаното по-горе се отнася за реален трансфер при максимално добри условия и не важи за торенти.
    Това,което си написал не го оспорвам ни най-малко,но ако може да попитам пак за това,което написах в началото.
    Защо през рутера скоростта ми пада (т.е. стига макс. до 12 мбит/сек,при условие,че той трябва да пуска до 40 мбит/сек),а при включване на входящия кабел директно към мрежовата карта си е такава,каквато ми пуска доставчикът ми (около 20 и повече mbps)?!
    Нали рутерът трябва да ги пуска?И нали е аксиома?

  13. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #26

    Re:Скорост на рутер

    Аз ти отговорих вече, но ще отговоря пак - не знам
    Тези стойности ги написах защото гледам, че има различни интерпретации по въпроса за пропусквателната способност на рутерите, и ако не се достигат да се знае, че трябва да се търси проблем, а не да се приключи с фразата "Ми тоя рутер явно толкова си може". Както и да не се очакват космически скорости от една сапунерка за 30-40 лева.

    Кофти firmware отпада. Като следващи стъпки пробвай следното:
    1. Спри всичко, което може да прави трафик. Остави да има само един компютър вързан към рутера. Намери сървър, от който може да теглиш добре, и пусни сваляне на някой голям файл. Докато върви трансферът, пусни пинг до рутера и до сървъра на доставчика си и кажи резултатите. От това може евентуално да се прецени къде по веригата е проблемът.
    2. Ако и двата компютъра са ти вързани с кабел, пробвай трансферът между тях колко е, тествай в двете посоки - може да има несъвместимост между лан картите ти и рутера.
    3. И с двата ли компютъра директно се достигат 20мбит/с?
    4. Пробвай с друг такъв рутер, ако можеш да намериш.
    5. Обърни се към доставчика си за помощ. По принцип не съм привърженик на обсъждането на такива проблеми във форум. Във форум може да помогне някой, ако проблемът е свързан с някакви настройки, но тук не е такъв случаят. Или да се изясни дали даден "проблем" наистина е проблем. Ако е проблем, той нормално се решава със съдействието на доставчика, защото ти имаш ограничен поглед върху ситуацията - виждаш само нещата от твоята страна, но отсреща какво става не се знае. Още повече, че и от твоята страна почти нищо не можеш да видиш, защото не можеш да видиш какво става в рутера, т.е. остава една черна кутия, около която да се гадае и евентуално при късмет да се налучка решението.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #27

    Re:Скорост на рутер

    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov
    Случайно попаднах и имам въпрос. Доставчика ми твърди, че рутера ми е ограничен на входа. Тоест, ако го махна скоростта ми ще е по-голяма. Пробвах и нямаше разлика. Та имат ли рутерите ограничение на входа? Също тъка възможна ли е загуба по трасето? Да кажем - доставчика ми пуща 16Mb а до мен скоростта вече е 14Mb?
    Както казах повечето модели рутери имат ограничение от към хардуер а не от към софтуер. И от там идва това, че ако искаш да рутираш повече 20 Mbps ти трябва Linux рутер. (компютър с линукс които е конфигуриран като рутер)

    По другия въпрос (на @pland)
    Реално скоростта може да се вдигне малко, но ка каква цена
    Изключи всичко което може да се изключи от рутера, DHCP, КРИПТИРАНЕ, QoS... и изобщо дай disable на всички услуги на рутера ти. Рестартирай и пак си провери скоростта... Определено ще има промяна, но дали тази конфигурация на рутера ще те устрой?!
    За какво WPA криптиране може да се говори при процесор 180 - 200MHz?

  16. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #28

    Re:Скорост на рутер

    @glowndark: рутерът на pland НЕ е безжичен

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #29

    Re:Скорост на рутер

    Я виж ти... Нещо съм се объркал Доколкото си спомням се говореше за 54 Mbps затова съм останал с впечтление, че е безжичен. Добре пак важи същото, спираш всички допълнителни услуги които могат да се спрът и тестваш... Също така ако си се опитвал да ограничаваш скороста към IP-тата ли си задавал рутера да приоритизира интернета. Пусни си просто да рутира...

  18. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #30

    Re:Скорост на рутер

    Цитат Първоначално публикувано от pland
    ...
    Не съм включвал QoS на рутера.В него работи само DHCP и NAT.Не съм пускал защитната му стена.
    ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. скорост на FAN
    От kaki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 82
    Последно: 23-01-14, 07:13
  2. Отговори: 19
    Последно: 27-01-13, 11:32
  3. Отговори: 5
    Последно: 06-09-11, 16:04
  4. Отговори: 3
    Последно: 01-06-10, 23:38
  5. MP3 от CD-ROM na 1x-2x скорост
    От Baby Thomas във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 25-03-02, 12:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе