Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37

Скорост на рутер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #1

    Скорост на рутер

    Здравейте!
    Имам в къщи рутер TP-Link модел TL-R460,който рутира на два десктопа,единия е с Уиндоус ХР,а другия - с Дебиан и го правеше досега добре,т.е. нямах оплаквания от него.Скоростта на интернета ми беше 12 мегабита/сек допреди седмица и толкова се получаваше и от рутера.
    Преди седмица скоростта на нета се вдигна на 20 мегабита/сек,но скоростта след рутера си остана твърдо на 1.5 МВ/сек (т.е. на 12 мегабита/сек).
    Какво направих:
    Тествах скоростта на нета без рутера (кабел директно към лан-картата на всеки от тях) и на двата десктопа и наистина се оказа 20 мегабита/сек,че и повече.Значи няма лъжа от доставчика ми.
    Не съм включвал QoS на рутера.В него работи само DHCP и NAT.Не съм пускал защитната му стена.
    Връзката ми е PPPoE и е настроена в рутера коректно.

    Защо се получава така?Имат ли рутерите граница за скорост?
    Ако последното е вярно,какво ще ме посъветвате да направя за да използвам пълната скорост на връзката си?Ясно ми е,че се разпределя между десктопите но сега е много по-малка от това,което получавам.

    Благодаря предваритерно на отзовалите се!

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #2

    Re:Скорост на рутер

    Явно толкова му е бързината на рутера , което е възможно и съм го наблюдавал но при безжична връзка , при жична връзка към рутера да не е 100МБИТ но поне 35-40МБИТ трябва да пуска.

  4. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #3

    Re:Скорост на рутер

    Виж дали има по-нов firmware и го сложи него, друго не ми хрумва. Границата на този рутер през PPPoE е 40мбит/с.

    P.S. Сетих се още нещо - как тестваш скоростта?

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #4

    Re:Скорост на рутер

    Цитат Първоначално публикувано от etg
    Виж дали има по-нов firmware и го сложи него, друго не ми хрумва. Границата на този рутер през PPPoE е 40мбит/с.

    P.S. Сетих се още нещо - как тестваш скоростта?
    С последния официален фърмуер съм,още откакто излезе.А за скоростта - със speedtest.net или по показанията на мю-торента,при сваляне на торенти.
    Но показаното от speedtest.net от един и същи сървър се различава с много при единия или другия случай на тест.И това го правя по 4-5 пъти и след това го усреднявам.

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:Скорост на рутер

    Няма да стане с това "рутерче". Чудно е как е стигнал и 12 Mbps... За да рутираш 20 и нагоре Mbps ти трябва сериозен рутер (с процесор които може да обработва този трафик).
    Най-добрия вариант е да се рутира с някои *nix (а и най-евтиния) Сиреч, този рутер да се направи, конфигурира...

    Защо се получава така?Имат ли рутерите граница за скорост?
    - Не има граница от към ресурси и производителност...

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #6

    Re:Скорост на рутер

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Няма да стане с това "рутерче". Чудно е как е стигнал и 12 Mbps... За да рутираш 20 и нагоре Mbps ти трябва сериозен рутер
    Най-добрия вариант е да се рутира с някои *nix (а и най-евтиния) Сиреч, този рутер да се направи, конфигурира...
    Така си мислех и аз,но все пак реших да попитам.Явно,че трябва да изровя стария хардуер и да почвам.Има ли Линукс-дистрибуция специализирана за целта?Порових тази вечер и открих нещо,но и другите мнения са важни.
    zeroshell.net - това ще свърши ли работа?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:Скорост на рутер

    Това за пръв път го виждам... Но като гледам би трябвало да свърши... BTW ти ползваш Debian за какво ти е "специализирана Linux система" освен ако не ти трябват глезотии от рода на WEB интерфейс... Нещата са сравнително прости... какъвто и да е Linux (още по добре BSD от там
    WAN --> NAT --> Wireless
    --> LAN

    забележка! защо сте махнали дяволчето от емотиконите

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #8

    Re:Скорост на рутер

    Още един въпрос,може да ви се стори малко тъп,но не съм се занимавал с рутери досега,освен да настроя моя и толкова.
    Wireless рутерите имат една спесификация 54 mbps...Това означава ли,че това им е максималната скорост на връзката?Ако да - та това са си близо 7 МВ/сек,което е много добре и проблемът ми би могъл да си оправи просто със закупуване на нов рутер.
    От друга страна тази скорост май важи само за безжичната връзка,не знам дали важи и ако връзката е чрез вградения суич,т.е. с кабел.

    Ако това,което написах по-горе е вярно,какъв добър рутер бихте ми препоръчали?

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Re:Скорост на рутер

    54 мегабита май е теоретична скорост без криптиране с добра видимост и никакви плътни обекти между рутера и устройството. Скоростта която аз съм постигал с моя D-Link DIR-300 е около 3 мегабайта в секунда между жичната и безжичната мрежа.

  12. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #10

    Re:Скорост на рутер

    Аз доколко знам 802.11g е до 20mbps реална скорост и съм го тествал с едва ли не допрени антени и наистина повече не вдигна. С 802.11n съм вдигал до 40mbps, но там рутера си беше 160N.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #11

    Re:Скорост на рутер

    Малко пояснение - става въпрос за жична мрежа,но с добър рутер,който да може да рутира на тази скорост (20 и повече mbps).
    Въпросът ми е дали wireless рутерите могат да рутират жична мрежа с голяма скорост?Дали скоростта 54 mbps се отнася и за случая,когато мрежата е само жична?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re:Скорост на рутер

    Цитат Първоначално публикувано от pland
    Малко пояснение - става въпрос за жична мрежа,но с добър рутер,който да може да рутира на тази скорост (20 и повече mbps).
    Въпросът ми е дали wireless рутерите могат да рутират жична мрежа с голяма скорост?Дали скоростта 54 mbps се отнася и за случая,когато мрежата е само жична?
    Уточнявам - жичната връзка е между рутера и мрежовата ти карта.
    ако входящия нет идва по кабел - скоростта ти е 100Мbps ( ~ 10MB в сек теоретично )

    Безжичния нет прави връзка с безжична карта със скорост каквато се поддържа и от двете устройства
    Първите бяха на 11 mbps ( 802.11b) после 802.11G ( 54mbps) и 802.11N - 108mbps
    (ако рутера ти е N стандарт а wif iкартата е G - що получиш 54мб скорост ! За да получш максимална скорост ти трябва и двете безжични у-ва да са с търсената скорост.
    Това което ти изписва че си се свързал с 100 мб или 54 е локалната връзка между рутера и картата и то е максималния който може да постигнеш.

    Ако рутера ти работи в WDS режим ( repiter ) t.e - взема нет по безжичен път а жично предава колкото му дава входа.
    Ако доставчик n ти даде безжично нет на wi-fi рутера ти ( примерно в режим AP + WDS ) жично ще получиш скоростта която доставчика n ти дава , но ако компа ти е свързан с кабел а лаптопа безжично - кабела ще имаш по-добра скорост от колкото на лаптопа.( пример - рутил, 2 мб безжично. с кабел компа ги получава на макс , и безжино теглиш пак толкова - но вътре обмена в мрежата ще е по-бавен ако прехвърляш нещо от единия на другия.)

    дано не съм те объркал.

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #13

    Re:Скорост на рутер

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    скоростта ти е 100Мbps ( ~ 10MB в сек теоретично )
    извинявай ама не е така.
    100/8=12,5MB

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Re:Скорост на рутер

    Фанта ,мисля, че забравяш за QOS никога не съм видял 100 мегабитова карта под Windows да направи повече от 10 мегабайта.

  18. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #15

    Re:Скорост на рутер

    говорим, за теорично, а теорично са толкова.
    Просто не може да се прехвърля от една мярка на друга, без да се спазва правилното деление
    Друг е въпроса, коя карта колко може.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. скорост на FAN
    От kaki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 82
    Последно: 23-01-14, 07:13
  2. Отговори: 19
    Последно: 27-01-13, 11:32
  3. Отговори: 5
    Последно: 06-09-11, 16:04
  4. Отговори: 3
    Последно: 01-06-10, 23:38
  5. MP3 от CD-ROM na 1x-2x скорост
    От Baby Thomas във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 25-03-02, 12:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе