Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

Проблем с батерия на лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #16

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    не бъркайте оригинална батерия държаща 3 часа и повече със китайски заместител държащ до 1,30мин.
    Вярно че цената е кат за 3 , но ......

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #17

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    Никога не съм поръчвал от този сайт.Кликнал съм го в любими ако се наложи.Доколкот виждам поръчката би трябвало да бъде изпратена от Хонг-конг или поне така пише.Виждам, че ще я изпратят с UPS, но ако желаеш можеш да посочиш желаната куриерска фирма и ти.
    Поръчвал съм от тук и от тук около 20-на поръчки и досега не съм имал проблеми.Нито веднъж обаче не съм поръчвал техника или техническа част.Предстои ми поръчка на РАМ(2 х 4ГБ) за лаптопа и след това след тестовете ще пусна настоящите две "плочки" от по 2 ГБ всяка за продажба.


    От вторият сайт обаче трябва да си по-предпазлив, защото има повече мошеници , но доколкото знам когхато плащането е през Paypal можеш да си поискаш парите обратно, ако стоката е дефектна и дори продавача да откаже Paypal може да ти събере и върне парите обратно.Все пак внимавай и чети отзивите(feedbacks) за конкретния продавач.
    А бре, ако нямаш излишни пари и можеш да го изполваш и без батерия не рискувай .Аз просто ми писна да се пазя всеки път когато пазарувам в Бг и затова оттам пазарувам една част от работите които ми излизат по-евтино, което не означава че и там няма мошеници.

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #18

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    Айде и тук тръгна мита за евтините китайчета които видиш ли работят като истинските батерии.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #19

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    А бре о'ра.Няма митове, няма легенди.Не съм казал, че "евтините китайчета" работят като оригиналите, защото никога не съм позлвал такива.досега винаги когато е ставало въпрос за техника предпочитам оригинала.

    Не разбирам обаче защо момчето да не си купи нещо което е ново и по-евтино макар и не толкова качествено, особено когато става въпрос за стар лаптоп ...
    Ами има ли смисъл да харчи 1** + пари за нещо морално одъртяло.А и в един друг форум има доволни от тези китайчета за цената на която са ги закупили ...


    П.П. Китайчета-митайчета- ами то целият ми лаптоп е "китайче" или поне е асемблиран там... а на батерията си пише "клетки произведени в Корея, батерия асемблирана в Китай.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #20

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    Без никаква идея да се заяждам ще кажа защо. Ако захранването на HP-то му ползва допълнителният "шиш" за комуникация с батерията има голям шанс въобще да не се видят. Защото капацитета на батерията понеже е с чудни елементи ще държи няколко месеца и безславно ще почне да деградира, защото понеже батерията е създадена с презумцията да е евтина винаги има шанс да се прецака следачката за зарядка и да стане веселба ... Сутринта като се събудя мога да напиша още няколко защо-та. Пак казвам, не се заяждам, просто в практиката ми съм попадал на прекалено много китайчета и не бих предложил такава на никой. Не,че няма и читави сред евтинджосите ама шанса да си купиш боклук май е по-голям.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #21

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    Много са си арни даже китайците....наскоро взех екстендет 7800ма за дела ( малко настърча отзад ) за 37 долара с доставката. Еми 4часа и 30 мин си ги държи, какво да си кривя душата а и какво да искам повече за тия пари. Сигурно има и отврат екземпляри, но досега не съм попадал на такива.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #22

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    Лек

    Тръгнах да си купувам батерия за фотоапарата "Canon SD200" - на доста годинки но работи добре все още....
    и какво да видя 110лв ужаст....
    http://www.battery.store.bg/p41823/o...non-nb-4l.html

    Казвам си НЕ - посмъртно няма да дам толкова пари за нова батерия- че той апарата не струва толкова - и бегом в ebay - Only US $2.75 - с доставката - че и по-мощна на всичкото отгоре

    http://www.ebay.com/itm/NB-4L-Batter...item4ab84fe11e

    Батерията отдавна е при мен и работи перфектно - издържа доволно дълго време - не съм засичал колко точно, но много повече от оригиналната..

    Втори пример:

    Искам да си купя допълнителна батерия и зарядно за камерата "Canon LEGRIA HF M52" и отново шок и ужаст.....

    Батерия 204лв, зарядно us$ 75 (без доставката)
    http://www.battery.store.bg/p78907/o...on-bp-727.html
    http://www.bhphotovideo.com/c/produc...y_Charger.html

    Уважавам оригиналните продукти, но това вече си е пладнешки обир - теглих им една майна и бегом отново в ebay
    в крайна сметка за US $18.96 с доставката взех и двете батерия + зарядно.

    http://www.ebay.com/itm/150812551741...84.m1497.l2649

    Работят си перфектно и двете - няма никакви забележки.

    Та така за оригиналните и неоригинални батерии.......



  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #23

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    еми... тъй като всичко се произвежда там, достатъчно е да се попадне на китайски продукт, който е правен за нещо си, но няма привилегията да носи логото на нещото си там, и само заради това да струва около 5 пъти по евтино, от тоя с лепенката, но в крайна сметка да е точно толкова качествен, колкото и оня с лепенката.

    Опаа лошо се изразих, аз сам не мога да схвана кво съм писал.

    Имам предвид, че всичко се прави там. Примерно, ако дадена фирма поръча при някоя друга, производството, на дадено нещо си. Китаецът веднага си е направил сметката - 20% продажба, от стоката, като марка, на безбожна цена и 80%, като не марка 10 пъти по евтино. Въпросът е търговията да се върти и стоката да не се задържа, като не се изпуска и главният клиент разбира се. По какъв начин става това, това е друг въпрос, но все пак става.

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #24

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    На моя фотоапарат сглупих пък да купя неоригинална батерия (става въпрос за Panasonic DMZ FZ-50). Исках да имам една резервна ако много ми се снима пък свърши тока .. проблема беше, че понеже апарата е стар и вече трудно се намират батерии за него. И китайчето държи два пъти по-малко от оригиналната ми батерия която не си знае годините.

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #25

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    брачед, това е ясно, и прекалено ясно. Аз дадох, само пример, как става при някой апарати, но иначе съм на същото мнение, като теб

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #26

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    Стънка, ако си я купил от БГ не се учудвам и аз съм вземал от тук батерии неоригинални за телефон - наистина държат много по-малко от оригиналната. Не знам от къде и какви боклуци вземат нашите търговци.... но досега съм нямал никакъв проблем с нещо поръчано и доставено директно от Китай.

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #27

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    Верно , че от тук я взех Митак. Ма чувството, че съм прецакан няма как да избяга от главата ми. За това и изказах мнение което не се понрави на доста народ Но пък доста хора са идвали в сервиза със проблемни лаптопи и батерии, та за това и писах така. И все още си държа на мнението. Да ми е мирна главата, предпочитам да е оригинална

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 14-03-12, 15:31
  2. Проблем с батерия на лаптоп
    От yasenp във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 03-11-09, 17:01
  3. Лаптоп Батерия
    От eror във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 16-03-07, 14:24
  4. Проблем с батерия на лаптоп FS
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 02-10-05, 21:30
  5. Батерия на лаптоп
    От diviq във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-04, 02:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе