Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 100
Like Tree15Одобрявам

Избор на рутер.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #31

    Отговор: Избор на рутер.

    Ако уцелиш "промоция" , може и за 65лв , както го взех аз от румънците преди 2-3 месеца (1043).

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #32

    Отговор: Избор на рутер.

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Ако уцелиш "промоция" , може и за 65лв , както го взех аз от румънците преди 2-3 месеца (1043).
    Коя версия продават румънците? Предполагам 1

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #33

    Отговор: Избор на рутер.

    2 е моя ... даже гледам сега е 85 лв ...
    Този пост е редактиран от svetlio1; 12-12-14 в 23:41.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #34

    Отговор: Избор на рутер.

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    И в тази връзка, има ли смисъл да се вземе WDR3600, WDR4300 или пък ARCHER C2, понеже Z710 e и на 2,4 и на 5Гхц WiFi?
    В един румънски интернет магазин са на -15% сега, тези които представляват интерес също и за мен, че 841ND вече мисля да го сменям. Иначе сравнително малко грижи създава и за малко устройства е ОК, но съвета към Сашо е поне 1043ND, понеже е с Гигабитов суич /връзката по кабел с десктоп компа - 1Gb/s /, а 841 - не.
    Той избора за малко натоварена мрежа дотук е ясен, но МОЖЕ ли да ми отговорите на моя въпрос? Питам, понеже Z510 с Уин7х64 някой път като го събудя, и не ще да се закачи в мрежата. С Уин7х86 пък още по-често и при различни обстоятелства се разкача. Преинсталвал съм драйверите на wirelessa ама същата работа. С другите 3 лаптопа няма проблеми в това отношение. Някой ми каза че може да е от типа криптиране, ама май не е това? Съвети?

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #35

    Отговор: Избор на рутер.

    5Ghz освен ако не си в много "натоварена градска среда" не виждам смисъл да се взема. WDR 4300 и нагоре както и Archer са много добри рутери, стига да ти са по джоба.
    Относно твоя проблем с разкачането, като за начало може да пробваш с ралични канали от 8 надолу. Ако пак проблема остане, преинсталация на уин, и ако пак е така, пстава да е някаква рутерна несъвместимост( лаптопа и рутера не се харесват)...
    Межди другото ти с 1043 и dd-wrt ли беше?

    П.С. това само за събуждане ли се отнася? Ако след рестарт работи нормално почти сигурно е софтуерно...

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #36

    Отговор: Избор на рутер.

    Имам ТL-WR1043ND Ver 1.1 - вече втора година работи със свързани 2 компютъра, 1 DVR (с кабел) и 1 таблет и 2 телефона безжично - ако щете вярвайте не е забил нито веднъж. Захранва се от UPS и поради това не помня и кога е бил рестартиран последно....

    ------------------
    5GHz са добри за открити пространства. Преди да взема 1043, пробвах няколко рутера някой от които имаха и 5GHz. През 2 бетонни стени почти не може да пробие, докато същия рутер като го включа на 2.4ГХз си минава спокойно (разстоянието не е голямо) - 10м.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #37

    Отговор: Избор на рутер.

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    5Ghz освен ако не си в много "натоварена градска среда" не виждам смисъл да се взема. WDR 4300 и нагоре както и Archer са много добри рутери, стига да ти са по джоба.
    Относно твоя проблем с разкачането, като за начало може да пробваш с ралични канали от 8 надолу. Ако пак проблема остане, преинсталация на уин, и ако пак е така, пстава да е някаква рутерна несъвместимост( лаптопа и рутера не се харесват)...
    Межди другото ти с 1043 и dd-wrt ли беше?

    П.С. това само за събуждане ли се отнася? Ако след рестарт работи нормално почти сигурно е софтуерно...
    След заспиване и ново събуждане или рестарт се закача . В момента ползвам 841ND, иначе имам едно харизано 1043 с dd-wrt, което не съм флашвал аз, и което беше нестабилно /май и едната му антена не работи както трябва/, но пък не съм го пробвал със Z510. Явно първо ще го пробвам.
    Хич да не е, се виждат едно 12-15 мрежи наоколо. 841 е на 9 или 10 канал обикновено.
    Archer C2 e долу горе на цената на 1043 - т.е. сега в румънския инт. магазин е 89-90 лв с доставката

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #38

    Отговор: Избор на рутер.

    Не съм ползвал друг N-рутер, но мога да споделя за 1043НД. Имам първата версия на рутера. Основното, заради което го купих, беше ЮСБ-то и идеята да закача мрежов диск. До диск така и не стигнах, но при проби с флашка (доста бърза и е около средния клас) скоростите на запис бяха изключително ниски - под 2 МБ/с, а при четене стигаше до 3 - 3.5 МБ/с. За повечето филми може би е задоволителна скорост, но реша ли да прехвърля наведнъж голямо количество данни - започва голямото чакане. Затова не я ползвам тази функция. Може и от флашката да е било, но не вярвам, защото на компютъра си постигаше много по-високи скорости.

    Иначе за нуждите на автора - ако ти се дават ~ 90-100 лв - рутерът 1043 НД е перфектен и едва ли някога ще имаш какъвто и да е проблем, стига първоначално да се настрои правилно.

    Пробвал съм го с ДД-ВРТ, но не работеше дпбре и съм му върнал оригиналния фърм. С него е бетон. Когато съм вкъщи, доста често към рутера са свързани 8-9 устройства, и без значение от натоварването - никакви проблеми с прекъсване или нещо подобно. Това включва един компютър и един телевизор по кабел; освен тях - два лаптопа, два телефона, 1 таблет, 1 телевизор, един принтер - всичко това е безжично.

    Поддържа също юсб-хъб, има отделна настройка за силата на излъчване и едно от най-важните неща - гигабитов е (демек - по кабела). Ако имаш вътрешна мрежа и ти се налага често да прехвърляш обемна информация между тях - от полза е. 30-40 МБ/с се постигат с лекота, а с хубави кабели и бързи компютри - сигурно двойно. Но ако не ти трябват свалящи се антени, юсб-порт, ДЛНА-сървър и разни други щуротии, а имаш единствено нужда от устройство, което да пръсне нета от кабела по въздуха - 841 е оптимален вариант според мен. Имаш 2 5-децибелови антени, 300-мегабитов, приличен чипсет. Досега съм сложил 4-5 такива на приятели, които нямат никакви претенции, само им трябва безжичен нет, и до момента никой не ме е търсил отново за проблем и пренастройване. Рестартират ги само ако спре тока, т.е. не ги и рестартират ръчно. И да знаеш - 300 мегабита са си 300, не са като 150, затова модел 740N изобщо не го гледай, ако ще и пари да ти дават. Досега два пъти съм имал досег със 740N, и двата пъти падна голямо псуване, но така и не се справих. Забиваха си веднъж седмично горе долу, и това е. Май беше от чипсета, не помня вече, че беше отдавна. Дано следващите модели да са били по-добре.
    V_Simeonov одобрява това.

  11. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #39

    Отговор: Избор на рутер.

    @glowndark
    Понеже явно те интересуват рутери с по-голяма мощност, ето едно предложение, което получих днес по мейла, около 800mW:
    AirLive AP60 Hi-Power 11n passive POE Access Point / Router WiFi Точки за достъп - AP, Bridge /AIRLIVE БЕЗЖИЧНИ / WIRELESS - карти, рутери, AP ... Products List Арго - Контар

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #40

    Отговор: Избор на рутер.

    Наистина е интересно, осоенно на тази цена... [emoji2]
    Този пост е редактиран от glowndark; 16-12-14 в 13:51.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #41

    Отговор: Избор на рутер.

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Наистина е омтервсно, оспбенно на тази цена... [emoji2]
    Щях да се задавя докато видя точката след 47

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #42

    Отговор: Избор на рутер.

    Тя точката с 3 нули обикновено си е пак 47000 ама ...

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #43

    Отговор: Избор на рутер.

    Взех си едно просто рутерче - WR842N. Закачих го и мога да кажа, че съм повече от доволен от резултата.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    6
    #44

    Отговор: Избор на рутер.

    Здравейте, преди няколко дни ми се скапа рутера- D-Link DIR-300. Използвах го около половин година след като ми го даде приятел. Трябваше да го рестартирам доста често накрая, но иначе ми вършеше добра работа. Към него връзвам лаптоп, един-два телефона и пс4 за онлайн игри. Може ли да ме посъветвате за модел до 50ина лева.
    Погледнах TP-LINK WR841N, TP-Link TL-WR740N, а днес видях на промоция и dlink go-rt N300. Кое устройство бихте ми препоръчали? Благодаря!

  18. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #45

    Отговор: Избор на рутер.

    Wr841

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Рутер
    От inkost във форум Технологии
    Отговори: 5
    Последно: 24-10-13, 12:19
  2. Избор на рутер
    От ronnie72 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 25-12-11, 19:34
  3. избор на рутер
    От getzov във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 30-03-11, 10:48
  4. избор на рутер
    От vast във форум Технологии
    Отговори: 7
    Последно: 12-06-07, 08:27
  5. Избор на рутер
    От blue_ във форум Мрежи
    Отговори: 15
    Последно: 19-11-04, 19:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе