Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 66

Инфо @ ХП

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #46

    Инфо @ ХП

    Иване, по-кротко карай!

    Язък за толкова мнения ако се наложи да те изхвърля...

    Мислех, че сме се разбрали - на мен можеш да ми обясняваш по 10 пъти колко съм тъп и как от нищо не зацепвам - не ме засягаш и ти го позволявам за да си компенсираш липсата на знания, но с други участници във форума не си и помисляй да си го позволяваш.

    ПС - Предупреждението е сериозно - ако държиш да продължиш участието си тук е крайно време да промениш тона и мнението си както относно нивото на твоите знания, така и относно нивото на чуждите знания.




  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    48
    #47

    Инфо @ ХП

    DPetrov и ти се изказваш неподготвен по темата.

    Celeron 1.2 има L2 256К кеш с 256 битов достъп до него но латентността му е 1 за разлика от тази на PIII на когото е 0 при същите характеристики на кеша ... Това е доста по добре от любимия ви Athlon(XP)/Duron на когото въпреки че има 128К L1 кеш и съответно 256К/64К L2 с 64 битов достъп, за латентността маи е 0 но за това не съм сигурен. Така че аиде по леко с хвалбите. ..

    На новите PIII/Celeron Tualatin проблемът им е в малко по слабия коопроцесор(което например не се забелязва толкова в игри за разлика от 3D Studio MAX) и много по кофти - невъзможността да се възползва DDR или RAMBUS памет.



    mitkohr

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #48

    Инфо @ ХП

    Едно уточнение-за 4-битовия достъп:тва е до Л1 кеша,32Кб-товия,да Л2 незнам колко е при новите Селерони,ше проверя:със сигурност не е повече от 32Б.

    Недей моля те да бъркаш ширина на адресната магистралата към кеша със достъп по разредност-обикновено първата е със порядъци по голяма:както сам знаеш,един 32битов процесор не може да адресира 64битово поле,тва да не е П4:-)



    Приятели!Не е тва смисъла на топика!Стига разправии:-)

    Хората правят 3Д марк отбори.а ние се караме!:-)



    Ванка,нали ти казах,че няма да коментирам с теб такива теми повече?

    Виж,за 2000 може да говорим-има какво да научи човек от теб там.




  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    118
    #49

    Инфо @ ХП

    E, iasna mi e kartinkata weche... iazyk za tolkowa pisane




  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #50

    Инфо @ ХП

    Kristiane Krisiane sa kakvo sum napravil nali ne sum kazal pak neshto za Mozuci po visoki mesta ako imash v predvid tova za SHADER toi nadiavam se ne mi se e obidil, no factite govoriat sami a ako vse pak sum zasegnal niakoi mu predlagam moite dulboki izvinenia ne e imalo nishto lichno prosto spazvam praviloto na drevnite filosofi "Istinata se rajda v spora" ..

    Mite s tebe triabva edin den da si organizirame niakolko testovi postanovki i da se natestvame zdravo ta da se vidi nagledno kakvo mogat tia proslovuti procesori!!!

    Osven tova ne sme pili bira v skoro vreme Dulgia i toi e pokanen da uchastva osven ako ne mi e surdit a i iskam da obsudime edin vupros za windows 2000 che v momenta pravia niakoi novovuvedenia i izkam da se konsultiram i s dvamata da vidime kakvo shte izleze.....



    http://www.rootbg.com

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #51

    Инфо @ ХП

    Off topic: Sorry, znam, 4e mjastoto ne e tuk.



    Do Ivan:



    Nesto ne moga da vljaza vyv ftp-to, nisto ne sym promenjal vyv ftp-programata, a do predi sedmica mozheh. Osven tova kogato vljaza v saita se otvarja na4alnata stranica, no vyv foruma pak ne moga. Dava mi gre6ka???




  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #52

    Инфо @ ХП

    Predstoi mi smiana na dostavchika poradi tova che nastoiashti mi dostavchik e tolkova nekaduren che veche preskochi vsichki granici

    zatova ne sa pusnati vsichki uslugi



    http://www.rootbg.com

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    118
    #53

    Инфо @ ХП

    Ne sym se obidil, Ivane. Ima mnoo po wazni nesta w ziwota, ta da si kysame nervite tuka.




  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    48
    #54

    Инфо @ ХП

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    Едно уточнение-за 4-битовия достъп:тва е до Л1 кеша,32Кб-товия,да Л2 незнам колко е при новите Селерони,ше проверя:със сигурност не е повече от 32Б.

    Недей моля те да бъркаш ширина на адресната магистралата към кеша със достъп по разредност-обикновено първата е със порядъци по голяма:както сам знаеш,един 32битов процесор не може да адресира 64битово поле,тва да не е П4:-)



    Приятели!Не е тва смисъла на топика!Стига разправии:-)

    Хората правят 3Д марк отбори.а ние се караме!:-)



    Ванка,нали ти казах,че няма да коментирам с теб такива теми повече?

    Виж,за 2000 може да говорим-има какво да научи човек от теб там.





    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

    Кажи точно къде го прочете това 4-бит адресиране? все пак се сещаш че с така не можеш да адресираш 32Кб Л1 кеш(с 8 може и да стане)?



    mitkohr

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #55

    Инфо @ ХП

    Една последна лекция на темата:

    със 4-битово адресиране мога не 32Кб,а 64Мб поле да адресирам,със 16-битово максимума е 128Гб,но дори и той беше прехвърлен скоро от Макстор.

    Има една незаменима книжка:Микропроцесорна техника с автор доц.Р.Рачев-прочетете я ако имате време.




  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #56

    Инфо @ ХП

    Ia chakaite malko che neshto tuka i na mene ne mi e iasno osobenno s tova adresirane na prostranstvo i mislia da vnesa malko iasnota...

    Sega ako tova deto DPetrov go kazva za 4b dostup do kesha na Celerona e viarno shtot az taka i ne sum go prochel oshte niakude, no 4b kato adresirane mojesh da adresirash do 2n4 ili do 16 poleta moje bi tova tochno se ima v predvid samo che tova e napulno dostatuchno za L1 kesha poneje ot nego se iska samo da adresira registrite v procesora..





    Osven tova dneska mi popadna P4 1.5G moga da tvurdia s chisto surce che intel mnogo losho sa se izdunili s toia procesor osobenno kato go sravnivam s Celeron c "4b dostup do L1 kesha" nachi po tova deto mi napravi vpechatlenie P4 1.5 chuvstvitelno otstupva na Celeron na 1.2G

    bez da clockvam celerona a pri overclock Celerona outperformna P4 na edna i sushta chestota t.e. 1.5G s poveche ot 40% pri tova P4 beshe s RAMBUS i duno INTEL 850 koeto opredeleno e ne samo po-skupo no i po-burzo ot 815B ...



    Taka che DPetrov 4b dostup do kesha si kaza dumata izglejda e po dobre da imash 4b dostup do kesha i 32kb kesh otkolkoto 8kb kesh...









    http://www.rootbg.com

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #57

    Инфо @ ХП

    Dpetrov tova poslednoto ne go razbrah mnogo dobre deto si go napisal

    moje i da si imal neshto drugo v predvid, no ako stava vupros za adresirane na pamet ukazatelite sa slednite:

    4b addresira do 16

    8b addresira do 256 1-byte

    16b addresira do 65535 2-byte

    32b addresira do 4GB 4-byte





    http://www.rootbg.com

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #58

    Инфо @ ХП

    Аз като ви казвах, че P-4 e въздух под налягане вие не вярвахте ....




  17. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    388
    #59

    Инфо @ ХП

    Е го знаеха, ама неискаха да си го признаят



    Сериозно - Р4 го "има" само след 2GHz и 512k L2 cache.....



    <-- AMD Inside -->

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    356
    #60

    Инфо @ ХП

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    DPetrov и ти се изказваш неподготвен по темата.

    Celeron 1.2 има L2 256К кеш с 256 битов достъп до него но латентността му е 1 за разлика от тази на PIII на когото е 0 при същите характеристики на кеша ... Това е доста по добре от любимия ви Athlon(XP)/Duron на когото въпреки че има 128К L1 кеш и съответно 256К/64К L2 с 64 битов достъп, за латентността маи е 0 но за това не съм сигурен. <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

    Хайде да уточним нещата:

    П3 НИКОГА не е имал латентност 0/1 такта на Л2 кеша. Не би и могъл. Най-бързия кеш Л2 - на П4 има от 8 до 14 такта латентност. Този на П3 е по-бавен с ~ 20-30%, мързи ме да търся точните цифри. Най-отзад е Атлона с над 15. За сравнение - за да постигнат минимална латентност на Л1 кеша Интел намалиха този на П4 до по 8КБ данни/инструкции. Естествено там има и трейс-кеш , който е доста голям (оценява се на 90 до 130КБ), но това е друга тема.

    Л2 кеша на П3 е с 256-битова (ЕФЕКТИВНО) шина за данни. Ефективно защото е 64-битова с по 4бита на такт (Quad-pumped). Но (пак ефективно) може да прехвърля данни на всеки ВТОРИ такт. Т.е. практически ефективната ширина е 128-бита на такт. 256 е хубаво число... за реклами.

    Тези неща ги пише в съответните документи на Интел и не подлежат на коментар.

    А бисера

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>A s tova poslednoto za 7GB transfer VGA procesor napravo iztepa ribata 3000000 poligona hehehe goliam smiah 7GB mi to celia unreal 2 e pod 1GB be ili si napravi edna prosta smetka...<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

    просто е велик , просто ще напомня че в 3-Д пространството един полигон(триъгълник обикновено) се описва с 3 точки. За всяка точка се задават 3 координати + (най-често) 4-то число даващо ъгъла на нормалата. Без допълнителни упражнения стигнахме до 12 байта на полигон..... в най-добрия случай (със strips) стигаме до 4.

    А П4 ИМХО все пак не е толкова лош колкото доста хора(и аз в това число) го изкарваха. Не че е най-доброто де




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инфо: А/S-IPS vs H-IPS
    От TAHCY във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-02-11, 12:33
  2. Инфо за PS 2
    От aniv4o във форум Конзоли за игра
    Отговори: 14
    Последно: 08-02-10, 10:00
  3. Инфо за ....
    От ipnaid във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 17-06-06, 12:43
  4. Инфо за CD Key
    От Hicko във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 07-04-04, 14:54
  5. AGP, PCI, RAM инфо
    От pavkata във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 16-12-03, 14:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе