Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 119
Like Tree3Одобрявам

Климатици - линкове (връзки)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    66
    #61

    Re: климатици - линкове/връзки/

    Нека да спомена,че класацията е направена за машини който са за Европейския пазар и са на 220V,който са далеч от Японските си събратя на 100V !

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #62

    Re: климатици - линкове/връзки/

    http://www.varmepumpsforum.com/
    Много добър шведски форум за отопление и климатизация! Има много неща изписани, а преводачът на Гугъл се справя прилично. Има и данни за консумация (както в нашия форум).

  4. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #63

    Re: климатици - линкове/връзки/

    Инфо за FUJITSU GENERAL LIMITED (в картинки)

    http://www.fgitalia-general.com/stor...%20Limited.pdf

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #64

    Re:климатици - линкове/връзки/

    http://www.guesswatt.com/view.asp?C=4&P=10 тук има много интересна информаци яза много модели машини - консумация в СТЕНДБАЙ, при изключен, номинална и къде е правена машината.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1
    #65

    Re:Климатици - линкове /връзки/

    Здравейте на всички! Обращам се към вас дали някой може да ми помогне да си разработя дипломна работа с тема: Климатични системи. За сега ми е необходимо за увода видове климатици но не като производители. Трябват ми 10-15 листа информация. Смятам,че все някой ще помогне с нещо. Благодаря предварително !!!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #66

    Re:Климатици - линкове /връзки/

    На Деян линка има само за термопомпите, но не и за климатиците!
    А линка на Еди1 не ни върши много работа, защото аз такива модели за пръв път виждам...явно въобще не се внасят у нас!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #67

    Re:Климатици - линкове /връзки/

    А климатикът не е ли термопомпа?
    Begi, чети в интернет, пък каквото не е ясно питай, има хора във форума, които могат да помогнат.
    Предполага се, че след като ти е дипломна работа си поне малко наясно с нещата... трябва да си го учил

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #68

    Re:Климатици - линкове /връзки/

    Видовете климатици не са толкова много.
    Според мен като исторически факт можеш да споменеш неинверторните домашни климатици, тъй като са замираща технология. Инверторната технология иначе се ползва във всички видове и затова трябва да я разгледаш по- обстойно, като нещо фундаментално.

    След това можеш да видиш най-обикновения клас - домашните климатици, където в зависимост конструкцията и начина на монтаж са мобилни, прозоръчни, подови и за високостенен монтаж (най-разпространения вид).

    По високия клас климатици са тези използвани за професионални цели и там има, канални, касетъчни, мулти сплит, колонни, подово таванни.

    Седват два класа които са конкуренти- VRF климатици (с директно изпарение на фреона) и чилърни системи. Всеки един клас си има своите предимства и недостатъци, като основното предимство на VRF-а е много добри нива на енергийна ефективност при частично натоварване (до 80% от капацитета), презизно управление и т.н.. специално тук темата е много голяма, а аз само ти нахвърлям темички.

    Термопомпите също са вид климатици, като могат да бъдат вода-вода, въздух-вода или вода-въздух, имам предвид от къде се взима енергия и къде се добавя. Въщност всички климатици са термопомпи, но има неточност в превода от английски език. Английско говорящите обикновено наричат един климатик термопомпа ако има възможност да работи както на отопление така и на охлаждане (не едновремнно разбира се)- heat pump, докато тези които могат да работят само на охлаждане ги наричат просто климатици- airconditioner.

    Дано съм ти помогнал да започнеш

  11. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #69

    Re:Климатици - линкове /връзки/

    Цитат Първоначално публикувано от Begi
    Здравейте на всички! Обращам се към вас дали някой може да ми помогне да си разработя дипломна работа с тема: Климатични системи. За сега ми е необходимо за увода видове климатици но не като производители. Трябват ми 10-15 листа информация. Смятам,че все някой ще помогне с нещо. Благодаря предварително !!!
    Сигурно може някой да ти помогне.
    Само дано не му се случи на този "помощник" точно Ти(като млад проектант) да му проектираш климатичната инсталация за сградата!

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #70

    Re:Климатици - линкове (връзки)

    http://www.scanoffice.fi/tuotteet_jaahdytys.html ето тука има малко финландски тестове.Който вдява фински и го интересува, да погледне - където пише VTT тестове.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    42
    #71

    Re:Климатици - линкове (връзки)

    Стига с тези "КЛИМАТИЦИ" такОво чудо нЕма има КЛИМАТИЗАТОР.
    ......климатична техника, климатични инсталации и тннннн..............

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #72

    Re:Климатици - линкове (връзки)

    Защото наистина има проблем с напрежението и работата на климатиците!
    http://www.eon-bulgaria.com/bulgaria..._service.htm#1

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #73

    Re:Климатици - линкове (връзки)

    Не всички климатици имат проблем с напрежението, ако са обикновенни те ще си работят горе долу, но ако са инверторни може и да вземат да дадат фира. Това обаче е много трудно доказуемо, защото е достатъчно да падне напрежението под 200 волата и инвертора да си замине, след това напрежението се възтановява и идват на проверка и хоп напрежението си е нормално. Ходи да доказваш, че климатика е изгорял защото нямало много ток

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #74

    Re:Климатици - линкове (връзки)

    Някой знае ли тази фирма дали съществува още http://kandk.hit.bg/index.html
    Няма обявени цени, не ми отговориха на запитване по и-мейла, а имат интересни модели

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    1
    #75

    Re:Климатици - линкове (връзки)

    Ние ще Ви консултираме, ще проектираме и изградим за Вас най-оптималния вариант за централна климатизация, отоплителни системи, слънчеви системи и вентилация в зависимост от Вашите изисквания и бюджет. При нас ще намерите още климатична техника, проектиране и монтаж на климатици, решения за цялостна климатизация, изграждане на ОВК инсталации за Вашия дом, бизнес обект или инвестиционен проект.

    Фирма -------------------------
    гр.Варна
    ----------------------

    Отоплителни системи, Централна климатизация, Цялостна климатизация, Проектиране и монтаж климатици, Климатична техника, Слънчеви системи, Вентилация, ОВК инсталации, Централни климатични инсталации, Комплексни климатични решения

    ---------------------------------------------------------------------------------
    valen1: При желание за директна реклама се обърнете към КрИс. Индиректно дейността на фирмата може да бъде рекламирана чрез помагане на участниците във форума с: мнения, съвети, различни примери от практиката, ако има и снимки още по-добре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. климатик с гъвкави връзки
    От TIREX1 във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 5
    Последно: 06-09-12, 09:36
  2. ЛАН ВРЪЗКИ
    От li4ko72 във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 05-12-08, 19:38
  3. Искрене на гъвкавите връзки от бойлера
    От fikata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 22-04-08, 22:07
  4. 2 връзки едновременно?
    От peter_nn във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 23-09-07, 14:06
  5. 2 входящи интернет връзки на XP?
    От naughty hacker във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 01-04-05, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе