Страница 6 от 31 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 452
Like Tree81Одобрявам

Отопление с климатик при -20 градуса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #76

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Опитвам се да направя една аналогия с автомобила която би звучала така :

    Автомобила не е направен да се движи по баири а само по равно или надолу. Няма никакъв смисъл от двигател с мощност над 100 коня - и 50 са достатъчни. Ако по пътя си попаднете на баир - все ще намерите някой (въпросната печка духалка) да ви бутне.
    По тая твоята аналогия и аз да попитам: Трябва ли цяла година да търкалям по пътищата на България OffRoad автомобил (нещо от сорта на Хамър) заради това, че веднъж годишно може да се наложи да се кача високо в планината и да карам по камънака? :coolsmiley:

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #77

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    По тая твоята аналогия и аз да попитам: Трябва ли цяла година да търкалям по пътищата на България OffRoad автомобил (нещо от сорта на Хамър) заради това, че веднъж годишно може да се наложи да се кача високо в планината и да карам по камънака? :coolsmiley:
    Забележката ти е уместна. Трябваше да доуточня че имам предвид автомобил от типа на Ford T който в началото не е имал скоростна кутия а в последствие са му сложили за да може да качва баири и тръва по-лесно - т.е. не се е наложило да увеличават мощността на двигателя.

    Правя аналогия с моя ниско-температурен кит и се опитвам да кажа че не е глупост и прищявка. Между другото всяка кола на 1-ва скорост харчи около 4 пъти повече от 5-та. С това искам да кажа че е нормално например под -10 да се включи допълнителен външен нагревател.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #78

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    @alexi_dobrev
    Ти с какъв климатик беше и кой ти сложи кит-а?

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #79

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    @alexi_dobrev
    Ти с какъв климатик беше и кой ти сложи кит-а?
    Аз имам Panasonic E12 и Panasonic PW9.
    E12 се оправи и без кит - не че ако го има не би му помогнал. PW9 обаче си изключи под -12 ( с гимнастики го подкарах, но духаше недостатъчно топло.

    Като се стопли времето ще разглобя 9-ката и ще видя дали може да се монтира. Още не съм намерил някой който да потвърди че може да се направи - никой от познатите ми не е разглобявал такъв, а и не намирам никъде документация за Panasonic.


  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #80

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    http://whitekit.ru/news.php?id=71.
    Ето и някои новости при климатиците, чилъри и др.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #81

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Аз имам Panasonic E12 и Panasonic PW9.
    E12 се оправи и без кит - не че ако го има не би му помогнал. PW9 обаче си изключи под -12 ( с гимнастики го подкарах, но духаше недостатъчно топло.

    Като се стопли времето ще разглобя 9-ката и ще видя дали може да се монтира. Още не съм намерил някой който да потвърди че може да се направи - никой от познатите ми не е разглобявал такъв, а и не намирам никъде документация за Panasonic.

    Ако си решил да си хвърлиш климатика действай.Този твой външен нагревател е безсмислен.Ако си решил да ползваш климатика само за отопление мога да ти предложа по-добри идеи които в климатика не са реализирани

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    45
    #82

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Ако си решил да ползваш климатика само за отопление мога да ти предложа по-добри идеи които в климатика не са реализирани
    Това с ползване САМО ЗА ОТОПЛЕНИЕ и по-добрите идеи е интересно. Би ли споделил повече.

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #83

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Ето ти една идея, махни си стандартните стъкла и ги замени с "К"стъкла, тези дето пускат топлината вътре, а студа стои навън.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    45
    #84

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    едно такова чудо няма ли да ми свърши работа при -20*?

    ----------------------------------------------------------------
    поради липса на интерес в тази тема, преместено ->:
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg175355

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #85

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от KrK
    При моята Оска CH 12 JS *e така, което много ме озадачава но колкото по студено е навън токова по малко консумира.Включена е през едно устройство като таймер с ЛСД дисплей и следи ж реално време моментна консумира мощност, ток, напрежение и т.н. Та това което ми направи впечатление е ,че като беше по-топло консумираше около 1,4 kw, декември месец се позастуди и консумацията му беше средно около 1.25 kw, а изминалите дни повече от 1.05 kw не качи
    Странна работа
    Това устройство (което мери консумацията) как се нарича, колко струва и откъде се купува?

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #86

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от mrvip
    Това устройство (което мери консумацията) как се нарича, колко струва и откъде се купува?
    Може да си сложиш стандартен електромер ( енергото сменя старите с електронни и ти дава стария да си правиш с него каквото си искаш ). Текущата консумация се смята лесно : измерваш за колко секунди прави една обиколка и после смяташ. На електромера някъде пише колко оборота трбва да навърти за да отчете 1 kW.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #87

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Може да си сложиш стандартен електромер ( енергото сменя старите с електронни и ти дава стария да си правиш с него каквото си искаш ). Текущата консумация се смята лесно : измерваш за колко секунди прави една обиколка и после смяташ. На електромера някъде пише колко оборота трбва да навърти за да отчете 1 kW.
    Нямам проблеми с електротехниката и смятането, просто искам нещо удобно,готово и по-малко от електромер, иначе и с амперклещи я меря консумацията, но не е много удобно да цепя кабели за целта...

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #88

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от mrvip
    Нямам проблеми с електротехниката и смятането, просто искам нещо удобно,готово и по-малко от електромер, иначе и с амперклещи я меря консумацията, но не е много удобно да цепя кабели за целта...
    В каталога на Conrad видях една такава джаджа - на вид като контакт-преходник с LCD дисплей и копчета.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #89

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Елемента на Peltier не работеше ли само при подадено напрежение?!? И ако се смени поляритета се обръщаше и посоката на топлопреноса?!?

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    2
    #90

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    След като ме нямаше 2 дена днес се прибрах и си пуснах климите.В хола е Осака 19 на 3 години и зацепи веднага .За половин час направи баня без проблем, обаче в другата стая Осака 12 CH-JV на 3 месеца забръмча,задрънча и почна едно вибриране щеше да бутне блока и се уплаших и го спрях.Маслото ли му е замръзнало не знам, но от сервиза сигурно ще ми обърнат внимание ЛЯТОТО.Та искам да ви кажа че когато купувах19 -ката ми казаха ,че не е нискотемперат, а той си е супер. 12 -ката в магазина се утрепаха да я хвалят че до -20 нямала проблем като я купувах,а тя излезе пълен боклук. Температурата вън е -7 .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 31 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 02-12-14, 20:30
  2. Отговори: 9
    Последно: 21-03-14, 09:39
  3. Fuju 12LGC - не може да вдигне над 22 градуса при отопление
    От momchilsv във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 01-03-11, 22:34
  4. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21
  5. Отопление с климатик при външни температури над +15 градуса
    От KonanVarvarina във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 22
    Последно: 26-02-08, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе