Страница 23 от 31 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 452
Like Tree81Одобрявам

Отопление с климатик при -20 градуса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #331

    Отговор: Re: Какво се случва с климатиците при -10, -15 гра&

    Фреона не замръзва ?! Как ще замръзне като кипи при -50 градуса ?! R22 замръзва при -160
    Той не замръзва просто при това налягане и тази ниска температура си остава течен, и хладилният цикъл не може да се изпълни

    Кипи при -50 при какво налягане обаче.. Никой климатик в ниската си част не поддържа 0 атмосфера налягане..

    Ако погледнем на бързо една линия на насищане, ще се уверим че -50 градуса можем да достигнем само ако в ниската част е вакум.. Климатиците в ниската си част са 1 1,5 2 атмосфери, което значи че фреона кипи про по висока температура, по висока даже и от околната среда температура...

    temperature-pressure-diagram-refrigerants-kpa.png
    badr одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    2
    #332

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от TSH Виж публикацията
    Здравейте,

    още не е станало -20, но натам вървят нещата! :D Искам да ви попитам, понеже климатика в стаята е настроен на 19 докато се спи и през деня когато няма никой, и на 20 когато има хора. Въпроса е, че градусите се достигат за отрицателно време и климатика се пуска за по 10 минути на през 2 часа.. Това проблем ли е за компресора сега в минисувите температури? Дали не да не дигна температурата, за да се изключват по-рядко? Макар че в стая от 15 квадрата с вътрешна и външа изолация...
    Климатика е LG h09mw
    Без да съм голям специалист, съм чувал, че има два основни параметъра, които влияят на продължителността на живота на компресорите - работните часове и броя на стартовете. Поради факта, че до голяма степен това са взаимно изключващи се параметри, то е добре да се постигне баланс между двата. Така че стартиране през два часа за по десет минути ми се вижда, че не е много оптимално!
    Дето се вика, ако можеш отвори врата да топлиш малко и коридор или съседно помещение за да има малко по-равномерна работа машинката! Може би има колеги, които ще ме оборят?!?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #333

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    ако набухаш 24-ка в помещение голямо колкото една тоалетна "метър на метър" може и да чуеш да работи десет минути на всеки два часа... Иначе няма точно определение колко да включи и колко да изключи....

    Това зависи от колко бързо стопля и колко бързо изстива стаята.. тук изолацията на стаята е просто голям + колкото по бавно изстива, компресора толкова ще почива, даже и рима има....

    Ненормално е да работи без стоп, ако пък не тръгва и е студено нещо пак не е добре

    Това е за обикновените климатици вкюч-изключ инвентора е друга манжа може да си намали оборотите на компресора до 10 оборота но не изключва никога

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #334

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    И инверторите изключват.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #335

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    е то не се ли губи смисъла да е инвертор, ако изключват....

    моят не изключва само си намаля перките и оборотите на компресора и си джитка така до безкрай...

    а може да са ми продали боклук, ама чисто нов дайкин

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #336

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от typ4oto Виж публикацията
    ...има два основни параметъра, които влияят на продължителността на живота на компресорите - работните часове и броя на стартовете...
    Моя инвертор са отрепа да вкл и изкл. Обичайния му график е 3 мин работи, 3 почива. Изчислих (грубо) че е навъртял над 80хил. старта за близо 3 год. Някой знае ли приблизително колко старта може да преживее.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #337

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Пътник е...
    typ4oto одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #338

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    Обичайния му график е 3 мин работи, 3 почива.
    И единият от моите работи така и то доста повече от 3 г. Само дето не е инверторен.

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #339

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от Trayan Savov Виж публикацията
    е то не се ли губи смисъла да е инвертор, ако изключват....

    моят не изключва само си намаля перките и оборотите на компресора и си джитка така до безкрай...

    а може да са ми продали боклук, ама чисто нов дайкин
    Задай на "мерцедеса" си 20*С и виж дали няма да изключва.

  12. Junior Member Аватара на emil5koff
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    36
    #340

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Моя "мерцедес" (вярно, "А" класа) оставен на 20 гр.С, се изключва на 4-5 часа за около 1 час.Тези дни, по празниците го забелязах и точно щях да питам, дали при тези температури, не е по-добре да го спирам или да му задавам по-ниска температура.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #341

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    голямо мислене ги мислите тия машини .. той компресора е 50-60$ на масовките какво сте го замислили толкоз
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    2
    #342

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от Trayan Savov Виж публикацията
    е то не се ли губи смисъла да е инвертор, ако изключват....

    моят не изключва само си намаля перките и оборотите на компресора и си джитка така до безкрай...

    а може да са ми продали боклук, ама чисто нов дайкин
    Не мисля, че са ти продали боклук. Просто не изпада в положението, в което изпада климатика на колегата.
    По принцип инверторните климатици имат някакъв пределен минимум, под който не може да им падне мощността. Когато се достигне този минимум, но въпреки това температурата в помещението продължи да се покачва (говоря за режим отопление) и се надхвърли зададената температура с 2-3 градуса например, то е ясно че климатика няма смисъл да продължи да работи, да харчи макар и малко ток, а в същото време да ти нарушава комфорта като прегрява помещението. Това се получава най-вече като климатика не е оразмерен правилно за конкретното помещение или помещението е изолирано или преграждано след монтажа на климатика. Друг чест случай е когато 12-ката струва с 50-100 лева повече от 9-ка например и някой си казва "Я да си сложа запас аз да имам", а помещението не е и аз 9-ка даже.
    Колкото до минималните обороти - това е чисто технологично изискване, до колкото ми е известно. Обикновено е на около 20-30% от максималните обороти. Под този минимум компресора става много не ефективен и същевременно започват да се появяват предпоставки за резонанс и неприятни вибрации.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    Моя инвертор са отрепа да вкл и изкл. Обичайния му график е 3 мин работи, 3 почива. Изчислих (грубо) че е навъртял над 80хил. старта за близо 3 год. Някой знае ли приблизително колко старта може да преживее.
    Не знам със сигурност колко старта може да преживее, но съм сигурен, че твоя ако е преживял 80хил., то той е герой и производителя би се гордял с него. Ти сигурен ли си че спира напълно, а не си намалява оборотите на компресора и утихва толкова, че не го чуваш почти?
    frick и spas.slavchev харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #343

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Спира напълно. Изключва компресора и външния вентилатор. 9ка е, но е с висок минимум 1.3 kw, поддържа 20 гр, 40 кубика стая. Не изключва като падне вън под -1-2.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #344

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Пътник е...
    Не позна...

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #345

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Сега виждам темата и малко я вдигам.
    Дайкина от подписа определено топли при -20* , макар че е монтиран в голяма за него неизолирана стая.Дефрости и обледявания не съм имал.
    Ще видя Тошибата как се справя зимата , и ако не ми осигурява комфорта на Дайкина , ще я засиля някъде към OLX.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 31 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 02-12-14, 20:30
  2. Отговори: 9
    Последно: 21-03-14, 09:39
  3. Fuju 12LGC - не може да вдигне над 22 градуса при отопление
    От momchilsv във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 01-03-11, 22:34
  4. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21
  5. Отопление с климатик при външни температури над +15 градуса
    От KonanVarvarina във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 22
    Последно: 26-02-08, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе