Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 88
Like Tree1Одобрявам

Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #16

    Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    rsvr,
    т.1 - проверено, нивелирано
    т.2 - 4-пътният вентил вибрираше и опираше в лицевият панел - подпъхнах дунапрен м/у него и панела. Но тези вибрации са следствие, а не причина.
    т.3 - да, явно съм "късметлия" с по-шумен компресор, но все пак наличието на вибрации ме тревожи...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #17

    Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    deian,
    моето мнение, без да съм специалист в климатичната техника:
    1. Двойно-роторните компресори би трябвало да отдават по-висока мощност (измерено при едни и същи обороти);
    2. По-равномерна работа - т.е. по-малко шум и вибрации.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #18

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    Цитат Първоначално публикувано от kojcho
    rsvr,
    т.1 - проверено, нивелирано
    т.2 - 4-пътният вентил вибрираше и опираше в лицевият панел - подпъхнах дунапрен м/у него и панела. Но тези вибрации са следствие, а не причина.
    т.3 - да, явно съм "късметлия" с по-шумен компресор, но все пак наличието на вибрации ме тревожи...
    Това с четирипътния всички могат да си го оправят сами, не е проблем щото е изнесен на подходящо място. Аз имах предвид, вътре, понякога тръбичка е опряна в тенекето или комресора е опрян в нещо което предава вибрацията пак на тенекията, или на компресора не са му затегнати хубаво "краката" или друго. Това се проверява от специалист и трябва да се зяпа внимателно и дълго, лошото е че понякога шума го има само на определени обороти и като викнеш някой да го зяпа и климатика си работи безшумно и не може да се хване от къде е шумяло

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #19

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    Ами като ги извикам за профилактика, ще ги накарам да търсят причината. И без друго, ще вземат пари...тъй, че друго свършат или не, ще ги накарам, поне това да оправят.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #20

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    Да, ама ти ще ги викнеш за профилактика през лятото, а тогава съм почти сигурен че шума ще е почти изчезнал, главно на студено компресорите си засилват шума

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #21

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    следващият ноември ще бъде профилактиката. Няма да е много топло :-)

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    79
    #22

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    Kojcho При panasonic се води-power factor correction - PFC,-схеми за корекция на фактора на мощността които намаляват ел. загубите и увеличават максималната мощност.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #23

    Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    Благодаря marty!
    Не ми е ясно защо не го пише в описанията...докато за другите марки климатици технологиите за управление PAM и V-PAM са широко рекламирани.

    Порових се насам-натам из нета и установиг, че в модела Panasonic - E9GKE се използва Scroll компресор !

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    79
    #24

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    Kojcho ето ти каталога на панасоник - http://www.panasonic.co.uk/pukweb04-...esbrochure.pdf
    Обърни внимание на стр.08-09 там пише e-scroll-15000 btu и нагоре.Това е достоверна информация за мен.
    P.S.
    Каталога го имаше в техномаркет на български,сигурно още го има.
    Подарък от мен сервизната док. на E-__-GKE ама на немски - има и графики как се държи при минус7,диаграми,снимки и тн.
    http://www.kaelte-bast.de/dateien/pa....12.15gkew.pdf
    И да знаеш пия бира

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #25

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    За Panasonic XE9ЕКЕ и XE12EKE със сигурност знам, че са със scroll!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #26

    Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    marty,
    благодаря за инфото. Наистина, в техн. документация на немски пише, че само 15-ската е скрол....
    За бирата - няма проблеми. Само кажи къде си, че да мина да почерпя!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #27

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    Цитат Първоначално публикувано от marty
    Kojcho ето ти каталога на панасоник - http://www.panasonic.co.uk/pukweb04-...esbrochure.pdf
    Обърни внимание на стр.08-09 там пише e-scroll-15000 btu и нагоре.Това е достоверна информация за мен.
    P.S.
    Каталога го имаше в техномаркет на български,сигурно още го има.
    Подарък от мен сервизната док. на E-__-GKE ама на немски - има и графики как се държи при минус7,диаграми,снимки и тн.
    http://www.kaelte-bast.de/dateien/pa....12.15gkew.pdf
    И да знаеш пия бира
    marty нещо много фалшиви графики има в този service manual на немски.Например от графиките излиза /за 9 ката/ при +7гр СОР=4,3 а при -5гр СОР=6 !!! На всички климатици пада с понижаването на температурите само на този се увеличава!
    А какво ще кажеш за оригиналния service manual на английски където нещата за този модел на PANASONIC не са много розови.За компресорите не пише какъв тип са,а от графиките /за 9 ката/ още при -5гр СОР=2,83 при отдавана мощност 1,5kw:

    http://www.onzza.com/express/E7-9-12GKE_SM.pdf

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #28

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    dan66,
    На графиката за която говориш наистина мощщността пада до около 1.6-1.7 кВт, което мен хич не ме радва.
    Те затова и хората са написали, че не го препоръчват за температури под -5градуса....Да, ама това го видях, след като го купих!!!

    Но поне засега топли детската...което е успокояващо, пък да видим колко е лаком за ток като дойде сметката.

    Като гледам картинките в документацията - нарисуван е роторен компресор.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #29

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    dan66,
    За графиката на нощността - за която говориш: обърни внимание, че тя е снета при тръбен път 7.5м! Би трябвало при по-къс път нещата да са малко по-добре
    Е, няма да много де...но може би ще стигне 2кВт. При мен пътят е около 2.5 - 2.8м.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #30

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    Графиките винаги се дават при тръбен път 7 метра. При къс път неможе да стигне 2кВт. Разликите са малки. Гледам, че има диаграма как се изменя мощноста при различна дължина на тръбния път. Погледни я.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 201
    Последно: 15-06-16, 17:07
  2. Отговори: 73
    Последно: 29-12-15, 22:52
  3. Отговори: 8
    Последно: 24-01-12, 20:12
  4. Проточен бойлер-предимства и недостатъци?
    От Tinka79 във форум Бяла техника
    Отговори: 12
    Последно: 07-03-07, 00:38
  5. 100 Hz - Предимства и недостатъци ?!?
    От Van Basten във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 25-10-06, 16:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе