Страница 152 от 194 ПърваПърва ... 102142150151152153154162 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,266 до 2,280 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #2266

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Не знам какви са тези ваши дефрости, помещения и изолации.
    На комшията 18LFCA-то отдолу има 80 на 80 см на 25см дебелина лед от преди нова година още...
    При мен беше същото миналата година, но тази съм с нагреватели и тави ...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2267

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    То не е имало зима по нашия край.10 см сняг и -7 не е зима и то за 2-3 дена.Миналата година по това време имаше половин метър сняг и беше -20 ,и така над 1 месец откара.
    Този пост е редактиран от avenger; 16-01-18 в 19:10.
    ccankov73 одобрява това.

  4. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #2268

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    И при нас не е имало, но те тези условия от -6 до +2 градуса + 90% влага и мъгли са най-благоприятни. А тя тази зима почти цялата е такава...
    mkukas одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2269

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    При +2 аз нямам топлозагуби.Климатиците ми работят на 130-170 вата ,как да заскрежат.Тока ми за миналия месец е 130 лв ,при условие ,че лятото плащам по 80.
    Този пост е редактиран от avenger; 16-01-18 в 19:11.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2270

    Разскрежаване при климатиците

    На нас мъглите и високата влажност ни разказват играта. Цял ден -6, без мъгла, топлообменника без грам скреж. След 1 час го гледаш целия побелял, хоп мъгла се появила.

  7. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #2271

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Е да де, аз това имах впредвид
    Моите ги бях смятал само за дневната 3KW на делтаТ 25 градуса (25 вътре, 0 отвън) и 6KW при -20.
    На комшията с LFCто са му малко по-малки - 43-44 квадрата с коридора срещу 60 при мен.
    Аз имам 17кв.м прозорци, той има 13.
    В спалните е по-човешко и там дори аз влизам в офф понякога :D
    За сметки няма да говорим...
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2272

    Разскрежаване при климатиците

    Наблюдавам интересно явление вече 3-ти ден, което не съвпада с твърденията на Alexi. 35-цата на ME SF35, понеже работи много разтоварена, топлообменникът и се заскрежава минимално и то доста бавно. Монтирана е в 13м2 спалня, обаче от тази година с 8см външна изолация. Засякох я от любопитство. При тези температури, работи 30 мин., 5 мин. е в off. Прави максимум по 2 дефроста от 21:00 вечерта до 6:15 сутринта. Няма как да сбъркам, понеже ми е над главата и спя много леко. Така е и 3-те вечери. Мисълта ми е, че за този интервал от време, би трябвало да е направил има-нама 4 дефроста или дефрост на всеки 2ч. и 20 мин., ако е вярно твърдението с 2-та часа работа на компресора. До дренажния отвор има само една смешна висулчица, дълга 2-3 см., ф3-4мм, което значи, че не е изтекла много вода от там. Казвам го просто като констатация.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2273

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от dddilian Виж публикацията
    Аз пък имам две нокрии 14ки в 65кв.м помещение. При температури от -1 до 3-4гр. тия дни, едната Нокрия един път не съм я хванал да дефроства, а ми е пред очите, другата постоянно я хващам, че прави някакви сухи дефрости, минавайки покрай нея. Каква може да е причината за толкова различно поведение на две еднакви машини в едно помещение?
    Това го наблюдавам, откакто направих изолация на тавана в това помещение. Държа ги на 21гр през цялата зима. Вътре е 22,5.
    Пробвай да му дадеш един градус по-малко от другия.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2274

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Наблюдавам интересно явление вече 3-ти ден, което не съвпада с твърденията на Alexi. 35-цата на ME SF35, понеже работи много разтоварена, топлообменникът и се заскрежава минимално и то доста бавно. Монтирана е в 13м2 спалня, обаче от тази година с 8см външна изолация. Засякох я от любопитство. При тези температури, работи 30 мин., 5 мин. е в off. Прави максимум по 2 дефроста от 21:00 вечерта до 6:15 сутринта. Няма как да сбъркам, понеже ми е над главата и спя много леко. Така е и 3-те вечери. Мисълта ми е, че за този интервал от време, би трябвало да е направил има-няма 4 дефроста или дефрост на всеки 2ч. и 20 мин., ако е вярно твърдението с 2-та часа работа на компресора. До дренажния отвор има само една смешна висулчица, дълга 2-3 см., ф3-4мм, което значи, че не е изтекла много вода от там. Казвам го просто като констатация.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Напротив ,съвпада идеално с наблюденията ми над марката - под 0 градуса си твърдо на 2.30 часа работа на компресора - дефрост.Нещо, заради което махнах МЕ от подписа ми.Ще ме извиняват, но са идиоти.
    Този пост е редактиран от avenger; 16-01-18 в 19:12.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2275

    Разскрежаване при климатиците

    Ако е на 2.30ч. съвпада, явно "благодарение" на он/офф-а се получават по-големите интервали, но това е и в следствие на преоразмеряването, освен от високия минимум. Поне първите 3 степени на турбината, са същите като на 9-ката и е тих. За софта съм съгласен, определено има какво да се желае, неслучайно и аз се отървах от 50-ката.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #2276
    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    напротив ,съвпада идеално с наблюденията ми над марката .. под 0 градуса си твърдо на 2.30 часа работа на компресора - дефрост .. нещо заради което махнах МЕ от подписа ми .. ще ме извиняват но са идиоти
    Прав си, ама не баш. Преди години, един уважаван съфорумец се мъчеше да убеди мен и останалите колеги, че моят модел на Хитачи размразява по часовник. И той, като тебе е прав, ама не баш.
    Genadi80 одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #2277

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Пробвай да му дадеш един градус по-малко от другия.
    Ще пробвам, въпреки че този с честите сухи дефрости е в по-малката част от помещението и би трябвало да му е много по-лесно да си върши работата.
    Реално са преозмерени за това помещение, защото би трябвало да топлят по-голямо от 65кв.м., пък и съм напраскал 5см фибран по тавана, тъй като почти цялото се пада под балкон.
    Не си спомням миналата зима да е имало такова странно поведение при някоя от двете, ама и тогава зимата беше доста по-свирепа, пък и нямах фибран по тавана.

    А, още нещо - тази с честите сухи дефрости е монтирана на 1,80м височина, защото нямаше как иначе да е по-нависоко, заради спецификата на помещението. Другата си е на 2,2м някъде.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2278

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Да не е намалял фреонът?
    Mig82 одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #2279

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Мислих си го, но при намален фреон знам, че външното бързо се заскрежава, а това или не се заскрежава или се заскрежава много малко. Иначе не се оплаквам от топленето му. Харчи средно 450вата. Другият, дето почти не дефроства харчи средно 550вата.

  18. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #2280

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Добър вечер на всички.При мен и двете машини направиха дефрост около 17:20 днес,след което едната бачка он/офф с заскрежена пита,а адругата не е спирала все още,нагласени на 23 градуса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе