Страница 155 от 194 ПърваПърва ... 105145153154155156157165 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,311 до 2,325 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #2311

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    С външно тяло 30 кила за 12ка как няма да заскрежава ..
    Alexi, купувал съм го за 9-ка Мисля, че стига 9-ка за 15 m2.
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2312

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    няма проблем. Машината си топли. Не съм казал че има проблем. Просто споделям наблюдения над работата й, за да могат еветуални бъдещи потребители на климатична техника да се ориентират към марка/модел. Споделям обективно мнение. Не давам оценка по какъвто и да било начин.
    Аз те поканих на гости ,да ядеш,пиеш а ти се дървиш!
    Заповядай,бе човек при мен всичко е истина.
    Този пост е редактиран от Viking72; 20-01-18 в 22:29.

  4. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #2313

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Аз те поканих на гости ,да ядеш,пиеш а ти се дървиш!
    Аз ще дойда.
    Alexi одобрява това.

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2314

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Аз ще дойда.
    ГЕНА няма проблем,имам ,ядене и немско пиене,
    Пиши на лични!
    Ама и трябва да се запознаем с теб,аман от
    Този пост е редактиран от Viking72; 20-01-18 в 22:44.
    Genadi80 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2315

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    По средата една ивица 10-15см и най горе не заскрежават или заскрежават, но видимо по малко от останалата част.

    20180120_224055.jpg20180120_224055.jpg

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #2316

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Аз те поканих на гости ,да ядеш,пиеш а ти се дървиш!
    Заповядай,бе човек при мен всичко е истина.
    хаха За пръв път чувам. Кога и къде си ме канил бе човек? По какъв повод?
    Ми айде идваме с Гената тогава. Кажете само ден и час. :D

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2317

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    хаха За пръв път чувам. Кога и къде си ме канил бе човек? По какъв повод?
    Ми айде идваме с Гената тогава. Кажете само ден и час. :D
    Извън темата!
    Баба ми,четвъртък и петък почивам,в събота съм нощна.Така,че ако решиш пиши на лични!
    Хем ще видиш два подови Дайкина,един Фуджак,Санг и нордик на Дайкин.
    Само на Санга му трябва размразяване,имам и топла вода за него!
    Поздрави!
    Това важи и за Гената!
    Този пост е редактиран от Viking72; 21-01-18 в 08:28.
    necata2, Pipoko и Genadi80 харесват това.

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #2318

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Да, благодаря за поканата, Викинг Ако е за пиене и ядене, и ти си добре дошъл! Имам домашно вино и домашна ракия

    Само едно не разбрах. Това има ли нещо общо климатиците? Имам ВНАпредвид, ако видя твоя нордик дайкин как размразява или как поливаш Санг-а, ще затвърдя решенинето си да продам Лука-та ли (понеже твоите машини са по-гочани) или ще се убедя колко добра машина имам? Просто не разбрах каква е връзката между пиенето и яденето с описания по-горе от мен цикъл на разскрежаване

    Климатикът е монтиран на студена стена. Зад него е балконът на съседката. Може ли това да е причината за дълготрайните дефрости?

    p.s. Иначе странното е, че на жената повече й харесва LUC от даймънд-а Хеви-то мислело много бавно, а LUC правел точно каквото му казвала. Женска гледна точка
    Този пост е редактиран от babati; 21-01-18 в 11:25.
    Иван Вълков и rosswen харесват това.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2319

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    babati, канят те да пиеш и хапваш. Мислиш ли, че разкрежаването на разни бингии е по важно от това да бъдеш с добра компания на маса?!
    dodo_pv, Mega, tanatos и 3 други харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #2320

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Само аз ли мисля че климатика по-добре да дефроства от колкото да стане ледено кубче. Колега @babati описъл си стандарния алгоритъм като времетраене за европейските модели на Fujitsu и аз не виждам нищо притеснително. Който не му харесва да помисли понякога 10 минути пауза не е ли по-добре от спукан кондензатор или периодично обливане с кофа вода. @Alexi миналата зима показа недефростваща Тошиба на какво беше заприличала. Това е само един пример. Заледено външно тяло е съвкупност понякога от немърлив монтаж, неоразмерен климатик според помещението, загуба на хладилен агент а понякога и неправилна работа от страна на използващия. Важно е в стаята да е комфортно без значение от марката.
    dodo_pv, Aleksandars, ponyasd и 1 други харесват това.

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2321

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Баба ми,климите са ми най-малкият проблем.Изобщо не ме интересуват,ползам ги когато ме мързи да запаля парното,в прехода и за охлаждане.
    Една тежка зима ми се запуши комина.На покрива имаше сняг,нямаше как да се кача.Ядосах се и напролет започнах малко по-малко да купувам клими като алтернатива за отопление.
    Гледам,че почти всички сте на линия.Искам да питам нещо извън темата.
    Познат ползва 12lmca,хвали се че за цял месец сметката за ток се е качила с 27лв.
    Това без да го спира.
    Възможно ли е?
    Или ме хвана за канарче!
    Този пост е редактиран от Viking72; 21-01-18 в 11:49.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #2322

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Възможно е според мен. Зависи в какви условия работи. При мен с 2 клими и всички останали консуматори в едно домакинство сметкиме ми за ток последните 2 месеца са по 95 лева. Това включва готвене доста често, а също и отопление на баня с лъчист уред Адакс. Не знам разделно колко харчат климите, но според мен по около 30 лева на парче.
    Viking72 одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #2323

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Напълно възможно е при определени обстоятелства.
    rosswen и Viking72 харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2324

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Viking72, забелязал една такава тенденция, при някои от собствениците именно на този модел. Може би, защото е масово препоръчван като топлещ климатик, на сравнително ниска цена. Именно това обича БългаринО! Познавам покрай мен няколко човека (включително и моя баджанак), които имат възможност да си позволят високия или средния клас (LTC, Luca), без никакви затруднения, но защо, разбираш ли да се минават с по-скипия модел, като може да мине и с по-евтиния. Баджанака е с малко дете и разчита единствено на клими за отопление, подчертавам! Живее във вътрешен апартамент, изолиран отвсякъде и го топлят от всички страни. Та той оня ден ми се хвали, как неговата свръхмашина почти не дефроствала в големия студ. Въпреки това, откакто отпушил (мисля че е затапено) правоъгълния участък под вентилатора, сега се оттичал идеално и правел дефрости още по-рядко??!! Казах му, че си противоречи и че няма как дренирането на тавата да се отрази на честотата на дефрости?? Каза, че го държи на 20 гр., на последната степен на вентилатора, ама в стаята било страшна жега - 23гр.??! Между другото жена му има, няма и се оплаква на моята, че я държал на студено :D. Попитах го, че това е почти невъзможно и къде му е монтиран термометъра. Като ми обясни, ми той точно срещу струята на климатика. След като му го казах, премерил в другия край на стаята и о чудо! 20-21гр. След това ми спомена, че в другата стая (при това северната), която е неотопляема било 18гр. Аз се изсмях и му казах, че по-добре за 1-2 градуса повишение, изобщо да не го включва и че нормално да не дефроства, като той в повечето време седи в офф. И други такива примери имам, но няма смисъл. Така че, Viking72, да възможно е! :D

    П.П. В никакъв случай не слагам под общ знаменател всички ползващи тези машини и ги моля да не се засягат от този пост! Просто мярнах вече на 2-3 места и тук из форума, колко по-добър е тоя модел, спрямо други, доказали се машини, но струващи повече от него.
    SPSt одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2325

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Баба ми,климите са ми най-малкият проблем.Изобщо не ме интересуват,ползам ги когато ме мързи да запаля парното,в прехода и за охлаждане.
    Една тежка зима ми се запуши комина.На покрива имаше сняг,нямаше как да се кача.Ядосах се и напролет започнах малко по-малко да купувам клими като алтернатива за отопление.
    Гледам,че почти всички сте на линия.Искам да питам нещо извън темата.
    Познат ползва 12lmca,хвали се че за цял месец сметката за ток се е качила с 27лв.
    Това без да го спира.
    Възможно ли е?
    Или ме хвана за канарче!
    Хванал те е за канарче.
    27 лева са 142 киловата. 142:31:24 =190 вата консумация на час.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе