Страница 10 от 19 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 284
Like Tree65Одобрявам

High COP ... Low COP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #136

    Re:High COP....Low COP?

    Цитат Първоначално публикувано от bigmouth
    Всички характеристики на климатиците са дадени при 7 градуса външна и 20 градуса вътрешна температура и тръбен път 7,5метра за Европа. За Япония тръбия път е 3 метра и това е едно от обяснениета за доста по-високия EER/COP за климите там. Ако обаче се опънат на 7 метра цифрите са различни – признаха го от елитен японски производител.
    bigmouth, имам конкретен въпрос за това ти мнение от съседна тема.
    Понеже то се припокрива с това на bestregards от тази тема, малко по-назад, ти на неговото мнение ли се осланяш или имаш данни от другаде? Ще те помоля да ми кажеш откъде ти е казано това и може ли да се докаже по някакъв начин.
    От това произлиза контравъпрос - след като видяхме, че за Европа вече излезе климатик с COP > 6, той би трябвало да е измерен при хипотетичните стандарти за Европа. Тогава този климатик в Япония COP > 7 ли би имал, защото аз там такива машини не съм виждал

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #137

    Re:High COP....Low COP?

    А сега де,шах с пешката?

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #138

    Re:High COP....Low COP?

    По мои сметки при нас би трябвало да се получи някъде м/у 7.8 - 8.2.... Егати, фанааме господ за шлиферу!

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #139

    Re:High COP....Low COP?

    Абе. може и COP 100 да се направи - достатъчно е климатика да има вход "захранване от комшията..." - сещате се за кво говоря!

    Майтапа до тук, иначе и аз не мисля, че една сериозна фирма ще допусне да има разминаване в спецификациите, освен ако не са допустими по съответните стандарти!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #140

    Re:High COP....Low COP?

    Да попитам знаещите:
    Някой виждал ли е инверторен климатик да работи при условията, които дава производителя (7° външна, 20° вътрешна), на номинал, или на максимум? Защо не се описват реални режими, ами някакви измислени/лабораторни?
    Според мен точно това шикалкавене води до изписването на хиляди компетентни, и не чак толкова компетентни мнения за копове, сметки и прочее...

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #141

    Re:High COP....Low COP?

    Svetste, аз съм виждал как работи инверторен климатик при тези условия...Даже в момента са почти същите, външна температура 10°С и вътрешна 22°С - климатика е настроен на 24°С и мисля, че в момента е изключил даже...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #142

    Re:High COP....Low COP?

    Нещо не си дочел май. Питам кога при тези условия ще развие НОМИНАЛ или МАКСИМУМ. А не какво се случва при тях. То е ясно, че ще работи на минимум и ще спира даже. Виждам го и при мен на практика. С други думи искам да кажа, че голяма част от инфото на табелката на климатика и в потребителското ръководство е практически безполезно.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #143

    Re:High COP....Low COP?

    Ако е безполезно, няма изобщо да ти го споменават... При тези условия са измерени тези параметри и затова са упоменати. Някъде из форума, беше дискутиран този въпрос, защо точно при такива условия. Потърси и прочети.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #144

    Re:High COP....Low COP?

    Все едно спорите кога една кола ще гори толкова,колкото дава производителя.Отговора е - НИКОГА. От Ауто билд направиха 20 теста на масови автомобили точно за това и никъде не се доближиха на по-малко от 0,5 л/100 разлика между реалното и по каталог,което си е 10%.А за някои марки разликата беше 2,5 л/100.
    Едно са лабораторните тестове в ИДЕАЛНИ условия,а съвсем друго е реалната работа .Теорията няма нищо общо с практиката.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #145

    Re:High COP ... Low COP

    Ето малко интересни книжки:

    Vapor Compression Heat Pumps With Refrigerant Mixtures
    Refrigeration and Air-Conditioning
    Industrial Refrigeration Handbook

    В една от тях (Vapor Compression Heat Pumps With Refrigerant Mixtures) има раздел "Methods for Improving the Cycle Efficiency".

    Някои извадки от книжките:
    The practical effects of heat exchanger size can be summarized as follows:

    Larger evaporator :
    (1) Higher suction pressure to give denser gas entering the compressor and therefore a greater mass of gas for a given swept volume, and so a higher refrigerating duty;
    (2) Higher suction pressure, so a lower compression ratio and less power for a given duty.

    Larger condenser :
    (1) Lower condensing temperature and colder liquid entering the expansion valve, giving more cooling effect;
    (2) Lower discharge pressure, so a lower compression ratio and less power.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #146

    Re:High COP ... Low COP

    Board_Man, Избери си друг сайт за поместване на файлове защото този при опит за изтегляне на втори файл от трите които си дал казва че трябва да си платиш, защото лимита за теглене без да плащаш изглежда е един файл на 15 минути.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #147

    Re:High COP ... Low COP

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Board_Man, Избери си друг сайт за поместване на файлове защото този при опит за изтегляне на втори файл от трите които си дал казва че трябва да си платиш, защото лимита за теглене без да плащаш изглежда е един файл на 15 минути.
    Ето алтернативни ликчета към трите книжки ТУК, ТУК и ТУК.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #148

    Re:High COP ... Low COP

    COP си е чист търговски коефицент за да могат производителите на по-калпави машини да замазват положението. В белия свят използват SEER - той отчита ефективността през целия сезон, а не само при точно определени условия. Освен това, COP не отчита загубите на енергия при циклите на обезскрежаване, за разлика от SEERр а тези загуби могат да надвишат 30%. Причината да не го използват евтините марки е, че нещата ще изглеждат стресиращи от една страна, от друга нямат техническа възможност да го изчислят достоверно.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #149

    Re:High COP ... Low COP

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    Освен това, COP не отчита загубите на енергия при циклите на обезскрежаване, за разлика от SEERр а тези загуби могат да надвишат 30%.
    Това е много интересно твърдение. При измерванията на разход, не съм забелязал дефроста да оказва влияние.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #150

    Re:High COP ... Low COP

    Дефроста си е чист режим на охлаждане. Вътрешното тяло става изпарител, а външното - кондензатор. Е, ако климатика работи 45 мин. на отопление и след това включи за 15 мин дефрост или чисто охлаждане, то за този 1 час работа колко е полезното и колко са загубите.. 3/4 вкарване на топлина, 1/4 изкарване.....25% загуби.

    По-читавите машини обезскрежават по-рядко за по-малко време и от там SEER им е по-висок, което не е заадължително и COP да е по-висок.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 19 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHL (Mobile High-Definition Link)
    От hristoslav2 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 8
    Последно: 10-09-15, 10:45
  2. High-definition камина и аквариум
    От KillingTime във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 22-03-09, 23:45
  3. High Contrast #1
    От Борис във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 24-06-04, 18:17
  4. SuSE 9.0 and high CPU usage
    От alexandro във форум Linux
    Отговори: 9
    Последно: 30-10-03, 11:01
  5. High Volume Recording
    От hipo във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 03-02-02, 23:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе