Страница 9 от 19 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 284
Like Tree65Одобрявам

High COP ... Low COP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #121

    Re:High COP....Low COP?

    Леле, дано в съседния форум за битова техника няма теми за СОР (ефективност) на перални!!! Иначе и аз, като си купих пералнята, я гледах 2-3 пъти как върти, кво прави и се опитвах да схвана алгоритъма...

    И аз не се ядосвам, че моят СОР на Силвъра е 3.23 - дано не бръмчи пак е важното!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #122

    Re:High COP....Low COP?

    БордМене, не се отказвай толкова лесно, де. На мен лично са ми интересни постовете ти. Отвреме навреме те критикувам ,ама ша трайш. Я по-добре напиши за това, което си замислял и това е!

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #123

    Re:High COP....Low COP?

    enkov, моя СОР като е 5, да не би да плащам по-малко? Дръжки! Определящото нещо е температурата на която настройваш климатика...Всеки градус нагоре, докарва допълнително консумация от 50Вт или грубо 5 лв отгоре.. Ако плащащ 150лв 5лв не са нищо, но ако плащаш 50лв, 5лв значат...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    15
    #124

    Re:High COP....Low COP?

    Моля за съвет, помещение 90м3 като са 2 стаи на Г но са свързани с преход от 3 метра до тавана, дали да сложа 2бр. ASY-A12LGC или да сложа едно Fujitsu AWY-Z14LBC , все са на една цена в момента, само 2 монтажа може да стане по скъпо но...
    благодаря

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #125

    Re:High COP....Low COP?

    Fujitsu AWY-Z14LBC е страхотна машина но две 12ки или една 9ка и една 12 ще е по тихо и комфортно.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #126

    Re:High COP....Low COP?

    Комбинация между два климатика е по-добре. Може 12 плюс 9 за това помещение, ще са ти достатъчни и дори ще ти е по-евтино.
    Иначе Нокрията е много мощна, също ще си доволен.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    9
    #127

    Re:High COP....Low COP?

    Вероятно много от Вас са търсили инфо как се получава така, че японските модели са с по-висок СОР фактор от тези за европа и дали е редно да се инсталират такива климатици и слагане на траф .
    Имах възможността да бъда поканен на среща със високопоставен инженер на един от най-големите производители и с най голям пазарен дял (ще го оставя в тайна кой е производителя).., та причината е в начина на измерване на отдаваната и консумирана електроенергия за моделите за европа и за япония.
    Поради спесификата на японския пазар и начин на иснталация в япония се правят замерванията при тръбен път между вътрешно и вънно тяло е 2.5 м., докато за европа е 7.5м, отново поради спецификата на иснталацията. Смятам, че всеки може сам да прецени че разликата в КПД-то или в случая в СОР е между 20 и 30% поради разликата на тръбния път при измерванията.
    Честито на тези с клими по 3000 лв.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #128

    Re:High COP....Low COP?

    Най-добриПожелания, аз съм един от най-яростнити защитници та тезата, че няма разлика в качеството между японските и европейските модели, НО.. Това, което си казал, без да се обиждаш, е меко казано мъгляво. Спестил си най-важната част от информацията, а и ако така точно се е изразил този инженер, кажи му, че е добре да ходи обратно в топлотехническия университет... и то по-скоро, че да не излага тази голяма фирма. предполагам,, че и останалите ще ме подкрепят.
    Най-добри пожелания и от мен!!!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #129

    Re:High COP....Low COP?

    Тук аз бих казал гладна кокошка просо сънува.

    Честито на тези с клими по 300 лв.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #130

    Re:High COP....Low COP?

    bestregards-пич,тука има много грамотни хора и преди да се напише поредната простотия е добре да се обмисли и подкрепи с нещо яко.
    Въпроси от мен:
    1-какво толкова му е ТАЙНОТО на най-големия в света ???
    2- Да не си ходил на сбирка на Хайер или LG или на GREE или Кериър,че те всички имат подобни претенции?
    3-спецификата в Европа НЕ Е 7,5 м. Фуджицу и Дайкин за Европа ги мерят и дават при 5 м,и за останалите ми се върти подобна цифра.
    4-ако при 5 м разлика според теб има 20-30% спад ,колко е според теб при 15 или 20 м ,а ???
    5-Deian наскоро извади стандартите за Европа и Япония,при които се мери тъпия КОП.Абсолютно едно и също е, буква по буква.
    6-отварям едно сервизно на популярния модел на Фуджицу 12 LGC и какво да видя-ако при 5ия метър условно мощността е 100%,на 20ия !!! спада е САМО 10% на охлаждане и 12% на отопление.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #131

    Re:High COP....Low COP?

    Не съм съгласен с това за тръбния път.
    220 V Mitsubishi Electric - данните са при 5 метра тръбен път
    220 V Mitsubishi Heavy - данните са при 7.5 метра тръбен път
    220 V Toshiba - данните са при 5 метра тръбен път
    Това какво говори - че дори и за европейските модели, тестовете не са при еднакъв тръбен път.
    В японския стандарт, по който се тестват 100-волтовите климатици, пише "A maximum refrigerant piping length of 5m is specified for split-system units."
    Изводите оставям на вас.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #132

    Re:High COP....Low COP?

    Е, те изводите са ясни.. Преди не много време пак един-двама ентусиасти се опитаха да вкарват подобни щуротии. За мое лично съжаление не се е явил ни един с по-сериозни доводи, та да ви натрием накрая носовете дето сте ги дигнали с тези стотачки. Ще трябва още да я мислим...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #133

    Re:High COP....Low COP?

    Хахахахахаха.
    Прочети в темата за Панасоника колко Фуджицута и Панове е продал човеко,и поздрав накрая от ??? ЕКОКЛИМА ???

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #134

    Re:High COP....Low COP?

    Я, тая фирма още ли я има?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #135

    Re:High COP....Low COP?

    За съжаление на вносителите на фуджитсу-подобни климатици я има...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 19 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHL (Mobile High-Definition Link)
    От hristoslav2 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 8
    Последно: 10-09-15, 10:45
  2. High-definition камина и аквариум
    От KillingTime във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 22-03-09, 23:45
  3. High Contrast #1
    От Борис във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 24-06-04, 18:17
  4. SuSE 9.0 and high CPU usage
    От alexandro във форум Linux
    Отговори: 9
    Последно: 30-10-03, 11:01
  5. High Volume Recording
    От hipo във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 03-02-02, 23:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе