Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 121

Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #61

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    [quote author=geozap
    Ами това, че е най добрия избор на фреон за пластинчат топлообменник.


    При него идеята ти е фреон-вода-вода ли? Да ползваш водна серпентина на бойлера. Не е ли по-добре направо фреон-вода.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #62

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    estqwerty, Цялата термопомпа е заводска, оригинална китайска. До тук съм доволен. За недостатъци мога да кажа, че има сравнително шумно външно тяло. Контролера спира машината на -7 някъде, като не позволява да се вклюва. Мислех да я излъжа да работи и в по-студено. Но осъзнах, че тя просто не може, тоест не топли и само се мъчи. Затова сложих 80 литра на бойлер на ток и под -5 го пускам него. Реално в 90% от годината си работи термопомпата, което не е лошо.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #63

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Цитат Първоначално публикувано от vankoto
    При него идеята ти е фреон-вода-вода ли? Да ползваш водна серпентина на бойлера. Не е ли по-добре направо фреон-вода.
    Не, идеята е машина на R407 да топли или охлажда директно вода с пластинчат топлообменник.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    как да избера подходящ пластинчат топлообменик?
    А по какви критерии искаш да го избереш, по цвят, по дебелена, по височина...? За какво ще го ползваш, да подпираш цигулката върху пианото ли?

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #64

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    А по какви критерии искаш да го избереш, по цвят, по дебелена, по височина...? За какво ще го ползваш, да подпираш цигулката върху пианото ли?
    по размера на бойлера и на климатика - как да разбера какъв да си купа? или просто няма значение?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #65

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    по размера на бойлера и на климатика - как да разбера какъв да си купа? или просто няма значение?
    Ако е по размера на бойлера, избираш климатика и топлообменника...
    Ако е по размера на климатика, избираш бойлера и топлообменника...

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #66

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    Ако е по размера на бойлера, избираш климатика и топлообменника...
    Ако е по размера на климатика, избираш бойлера и топлообменника...
    ок сори не искам да дразня но просто не разбирам.
    имам 80 литра бойлер, искам да го ползвам.
    ще намеря някоя 9-ка на р410.
    как да избера топлообменика?
    сори отново.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #67

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Ей, най накрая каза за какво ти е. Желателно е, бойлера да е с по широк фланец, на който някой да ти запои със сребърен припой серпентина от медна тръба ф 10 с дължина 8м, която да завършва с накрайници за ф6мм и ф10мм, за които да се подвърже външното тяло на климатика. Разстоянието между външно и вътрешно е ограничено. Ако искаш да е с пластинчат топлобменник въпроса е малко по сложен. Трябва да се знае производителя т.е. марката и типоразмера ,за да ти се каже с колко пластини да е. После остава да решиш въпроса с управлението.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #68

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    Ей, най накрая каза за какво ти е. Желателно е, бойлера да е с по широк фланец, на който някой да ти запои със сребърен припой серпентина от медна тръба ф 10 с дължина 8м, която да завършва с накрайници за ф6мм и ф10мм, за които да се подвърже външното тяло на климатика. Разстоянието между външно и вътрешно е ограничено. Ако искаш да е с пластинчат топлобменник въпроса е малко по сложен. Трябва да се знае производителя т.е. марката и типоразмера ,за да ти се каже с колко пластини да е. После остава да решиш въпроса с управлението.
    не искам да преработвам бойлера. няма кой а и дори да намеря ще трябва да му платя колкото каже - не ми е оправдано.
    за това искам пластинчат топлообменик.
    причини :
    1. мога да изхвърля бойлера след време и да взема друг без да трябва да преправям нищо, а и знаем какви бойлери ни продават сега.
    2. ако е пластинчат то - трябват само две конусчета да се направят и за това мога да разчитам на кой да е монтажник или дори да се доверя на себе си.
    3. дори и да се скапе топлообменика - след време просто ще купа нов.
    4. ще може да се отремонтира и няма да стои като някаква черна магия.
    да знам че е по-скъпо но е по-просто за мен. някой път е по-добре просто да си платиш когато знаеш за какво си даваш парите.
    Та пак стигаме до това как да си избера пластинчат ТО?
    гледам дават като основно някаква повърхност. но как да я преценя.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #69

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    ... Колега ти знаеш ли цените на топлообмениците? Хич не са евтини. По-евтин вариант от серпентина на фланеца нямаш.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #70

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    На GEA ти трябва М 18-24. На Kaori KO25х22.
    Като сложиш и циркулационна помпа и термостат...
    Цената на един неръждаем фланец е 10лв. Във всеки един момент можеш да събереш фреона и да смениш бойлера.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    86
    #71

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Пирон45,

    не го ли направи това, дето ти предлагах тук: http://www.napravisam.bg/forum/viewt...31947&start=60

    при мен тия ядове дето ги описа са минало; с микроконтролера се родих.



  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #72

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Разбира се че съм го направил колега, в момента така се управлява. Нямам време пък и сега не ми се занимава да му правя контролер. Искам да изкара един сезон за да видя евентуално какви подобрения мога да направя. Иначе си работи без проблем. Нямам оплаквания.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    86
    #73

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    май от целия форум само аз не съм си направил термопомпа...

    темата е интересна защото го правиш с хубава машина. резултатите ще са интересни.

    седя чета и си мисля - няма ли начин както всички купешки термопомпи да се направи : да топли или само бойлера или само стаята.
    така ще избягаш от изнасянето на топлина от бойлера и ще топлиш пълноценно стаята. би трябвало да има някакви 2,3,4 пътни вентили които да ти "отрязват" или "прескачат" бойлера. още че би трябвало да може да се автоматизира по първобитно без много електроника директно от термостата на бойлера да щрака вентила ?


    на моята система си експериментирах с такива вентили, тоест с един четрипътник да резва фреона към бойлера.. малко недомислица стана защото четрипътника затваряше само едната тръба и фреона продължаваше да се втечнява в бойлера през другата когато бойлера изстине. добре, че имам ЕКГ закачено за системата и веднага го хванах трябва да сложа и един нормално отворен клапан на другата тръба за да заработи свестно. Другото е, че превключването трябва да става само при 'спокойна система' а не в моомент на напомпване

    с една дума - умната

    и да поуспокоя народа - не е толкоз кофти ефекта от студения бойлер, все пак достига достатъчно и за топлообменника фреон/вода. поне в моята система

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #74

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    вярно цените са

    това Kaori KO25х22 не го намерих , но има това 30 / 20 http://refribg.com/product.php?id_product=193
    на 185 лева.
    дали ще стане?
    не ги ли дават с киловати или бту-та за по лесен избор?

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #75

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Аз пак не разбирам, при условие, че ще правиш термопомпа само за БГВ, защо искаш да правиш системата с топлообменик? Това е много усложнено. Имаш помпа, топлообменик, термостат, тръбни връзки, управление ...

    Вземи един фланцец, разпробий го, сгъни вътре тръбата и заварявай. При мен е така, макар и заводско работи супер, както виждаш от снимките. Другото е да оставиш една тръба 12-ка затапена в единия край за да вкараш в нея температурния датчик.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 22:59
  2. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 18:01
  3. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 22:22
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  5. Mitsubishi Electric - някой ползва ли "нискотемпературен кит" ?
    От imegogo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 4
    Последно: 05-09-10, 01:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе