Страница 6 от 16 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 229
Like Tree130Одобрявам

Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #76

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    И моята е толкова, но лятото!
    Alexi одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #77

    Red face Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Примерно забелязвам при мене че при минус 8-10 гр,трябва да задам 26 гр и силен или макс, вентилатор на триъгълния Самсунг за да поддържа 24+ реални гр,в другия край на стаята.Но стаята е много студена ,макар и да е само 16 кв ,с неправилна форма и климатика е в един ъгъл,а термометъра в друг на 5 м. разстояние,зад гардероб.Вече за да поддържам 21 гр ,е друго нещо,ама не обичам да стоя на студено.
    Аз забелязвам, примерно, че си голям късметлия, след като си се спрял на триъгълен самсунг, вместо на паралелепипеден дайсейкай 8, пък бил той и "супер". Защото с него щеше да си на студено и да мъчиш да го будиш периодично. Ако разстоянието между термометъра и вътрешното тяло на машината ти е цели 5 метра в тази стаичка от само 16 квадратни метра, то значи, че е монтирана на възможно най-лошото (неправилно) място. Както споменава Адския по-горе, в такива случаи се монтират по две седмици, за комфорт, вместо една девятка, за престиж

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #78

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    dodo_pv, твоето твърдение, че усилването на вентилатора ще увеличи работата на компресора се оказа абсолютно невярно. Както и моето, че вента не влияе на компресора. Вярното е, че силния вент намалява работата на компресора. Аз си признавам грешката.
    zdravko, badr, bobovo и 4 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #79

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Най-после стигнахте до истината .Браво!!!
    И накрая за финал да обобщим ,че вентилатора като е настроен на high климатика е най-икономичен .
    zxc0, ivan74 и SPSt харесват това.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #80

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Най-после стигнахте до истината .Браво!!!
    Истината колеги я обясниха няколко пъти, просто и ясно. Но наУчните сътрудници си имат готова тирада за всяка тема.
    bobovo, SPSt и mirandi харесват това.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #81

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Няколко пъти през последните няколко години.
    Mega и mirandi харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #82

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Ето го и обяснението защо силния вентилатор вкарва повече топлина. Когато вента е слаб, кондензатора предоставя топлина, но малкия дебит взима малко от нея а останалата се връща към външното. При голям дебит се отнема повече и изтърваната топлина е по-малко. И резултата е :
    По-силен вентилатор = по-малко работа на компресора = повече вкарана топлина в помещението.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    41
    #83

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Без да съм специалист и аз от един месец си играя с вентилатора и мога да заявя, че по-силният вентилатор намалява консумацията с около 170 w, а температурата остава същата дори след усилване на вентилатора. След около 2-3 минути компресора започва да работи по-безшумно и то доста,загубва се тракането на компресора (mizubishi 35zmp-s).
    Този пост е редактиран от avenger; 26-01-16 в 20:37.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    39
    #84

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от zombi1983 Виж публикацията
    Без да съм специалист и аз от един месец си играя с вентилатора и мога да заявя, че по-силният вентилатор намалява консумацията с около 170 w, а температурата остава същата дори след усилване на вентилатора. След около 2-3 минути компресора започва да работи по-безшумно и то доста,загубва се тракането на компресора (mizubishi 35zmp-s).
    И аз го потвърждавам. Въпреки, че логиката води в друга посока. Работата на инвертора и тока който харчи е пряко свързана с търсената температура и температурата на вътрешната пита. Ако е слаб вентилатора ще се върти въздуха в по малък обем около вътрешното тяло, ще достигне търсената температура и ще намали мощността на компресора. При силен вентилатор въздуха ще се върти по далеч от вътрешното тяло, по бавно ще достигне търсената температура ако въобще я постигне и ще харчи повече ток, поне докато достигне търсената температура.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #85

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    При мен е точно обратното според ватметъра.Ако вдигам степента на вентилатора и консумацията се качва.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #86

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Благодарение на колегата Badr, моят RAS-13G2AVP-E вече не работи на автоматичен вентилатор. Както и малкия SRK-20ZM-S през деня. Скоростта на турбината е фиксирана предимно на 3-та скорост (рядко на 4-та). Като резултат, пада моментното енергопотребление на машините, температурата в стаите се покачва малко, машината (тошибата) престава да работи в повторно-кратковременен режим. Комфортът не се нарушава, поради конструкцията на климатизаторите и разположението на вътрешните тела. И двата модела работят много по-добре по гореописания начин, отколкото с автоматичен вентилатор. Колеги с такива машини, пробвайте!
    its large одобрява това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на chany
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    159
    #87

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    От прочетеното в темата, реших и аз да изпробвам( до преди това винаги съм ползвал авто на вентилатора). След поставяне на средни обороти вентилатора, комфорта в стаята се подобри, температурата се увеличи с 1 градус(спрямо зададената по д/у), разхода остана същия. Става въпрос за климатици МЕ серия SF.

    Sent from my LG-H960 using SetCombG Forums mobile app

  16. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #88

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    Някакси ми е нелогично силния вентилатор хем да намалява работата на компресора, хем да вкарва повече топлина.
    И двете явления са факт. Обяснявал съм го вече защо е така, пусни търсене на мненията ми. Не ми се пише пак обяснение от 3 екрана ... Ако все пак не ти се търси, пиши ми на ЛС и ще ти обясня защо е така!

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #89

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    А бе, ще се сетите...

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #90

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Добре, че след 2 години се сетиха, щото можеше да се сетят след още 2.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 16 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Може ли да падне климатикът?
    От Shmi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 03-01-18, 18:23
  2. Климатикът ми смущава Булсатком
    От Svetste във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 03-01-11, 07:58
  3. Снимка с повече Mp = файл с повече Mb? Или съвсем не?
    От roumen68 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-10, 16:40
  4. Климатикът ми не топли при -5 градуса
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 139
    Последно: 26-02-09, 15:37
  5. Странна зависимост-HDD и overclock !!!
    От mitaka2 във форум Овърклок
    Отговори: 12
    Последно: 17-11-03, 16:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе