Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

Климатик, газ или централно парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #16

    Re: климатик, газ или централно парно

    При водното отопление комфорта е малко по-добър,но месечните ти сметки ще са два пъти по-големи.Мултисплита не e добър вариант,по-добре две 9-ки,например ASYA 09 LGC.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #17

    Re: климатик, газ или централно парно

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Погледни въпроса малко по-различно:защо никой в белите страни не се газифицира,а се климатизира.
    Белите страни се климатизират, защото не са климатизирани, но те са отдавна газифицирани, поне от 50 години, но и сега пазарът на котли там е несравнимо по-голям отколкото у нас. А най-големия пазар на газови котли в Европа е ... южната ни съседка Турция, като един от най-бурно развиващите се пазари. Не разбрах кое му е съизмеримото на инвестицията - дай ми цялостна оферта - 6000лв чилър + 2000лв конвектори + 1500 лв за бойлер със серпентина + още какво? И до какви температури може да се ползва? И къде се монтира? Защото офертата за газов котел + радиатори за посоченото жилище започва от 2000 и не надхвърля 3000.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #18

    Re: климатик, газ или централно парно

    По хубаво и комфортно отопление от на газ няма.Цената на газта е била наи ефтина и ще си остане такава.Вярно ще има подскъпване но подскъпването на газта ще рефлектира и на останалите неща и пак ще остане наи ефтина.Има и газови чилъри които са по ъкономични от електрическите за една и съща мощност.Комфорта си има цена.Предимно с климатици се изхранвам но ако зависи от мен ще ги забрахя със закон.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #19

    Re: климатик, газ или централно парно

    За хиляден път предъвкваме едно и също нещо. За пореден път ще изкажа субективното си мнение.
    Няма топло и комфорт за без пари. Всичко друго са измами и компромиси.
    Няма субективно по-добро усещане от топлината на парно с радиатори.
    Няма по-добро решение за едно фамилни къщи и по-големи апартаменти с много външни стени, където температурата без отопление е достатъчно ниска, особено в санитарните помещения, въпреки изолацията.
    Няма по-добро решение за хора, за които 18-20гр. от климатик са много ниски. Смело твърдя, че няма нищо общо между 22гр от климатик и 22гр. от парно.
    За мен решението е отопление на локално парно зимата и охлаждане с евтини климатици лятото. Имам този вариант отдавна. Сега минавам от твърдо гориво на газ, за да си реша проблема с хамалогията и човешкия фактор за обслужване. Америка се отоплява на газ. И Западна Европа е един от най-големите консуматори на газ. За ***** е ясно. Защо ли?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #20

    Re: климатик, газ или централно парно

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    ... ама един хотелиер не може да излъже клиентите, че им е топло ....
    Малък Offtopic:
    Като спомена за хотели - аз поне често спя по хотели из страната и в багажите ми лятно време винаги има един малък вентилатор, а зимата - една малка 2 Kw духалка. Че изненадите с температурите по хотелите никак не са рядкост

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #21

    Re: климатик, газ или централно парно

    Точно за това говоря - никой не може да те излъже, че ти е топло

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #22

    Re: климатик, газ или централно парно

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    За хиляден път предъвкваме едно и също нещо. За пореден път ще изкажа субективното си мнение.
    Няма топло и комфорт за без пари. Всичко друго са измами и компромиси.
    Няма субективно по-добро усещане от топлината на парно с радиатори.
    Няма по-добро решение за едно фамилни къщи и по-големи апартаменти с много външни стени, където температурата без отопление е достатъчно ниска, особено в санитарните помещения, въпреки изолацията.
    Няма по-добро решение за хора, за които 18-20гр. от климатик са много ниски. Смело твърдя, че няма нищо общо между 22гр от климатик и 22гр. от парно.
    За мен решението е отопление на локално парно зимата и охлаждане с евтини климатици лятото. Имам този вариант отдавна. Сега минавам от твърдо гориво на газ, за да си реша проблема с хамалогията и човешкия фактор за обслужване. Америка се отоплява на газ. И Западна Европа е един от най-големите консуматори на газ. За ***** е ясно. Защо ли?
    Дали е възможно по ясно да се изрази мнение по темата? Мисля - не.
    Напълно съм съгласен. Ако пиеш бира имаш каса от мен -

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #23

    Re: климатик, газ или централно парно

    и пак смея да твърдя че с радиатори не е по комфортно отколкото с подово то прави навсякъде една и съща температура и най вече на самия под където винаги е най студено

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #24

    Re: климатик, газ или централно парно

    Най-добре е подово,комбинирано с радиатори или кнвектори

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #25

    Re: климатик, газ или централно парно

    абе вярно е че белия свят се отоплява на газ но ние сме малко по назад от него ,основно по доходи .. ако на газ ще си отоплявам апартамента за 250 лв с климатици го отоплявам за 100 ,като и първоначалното ми капиталовложение е по малко ... тая сметка си я правя макар че доходите ми са доста над средните за страната ... след години като понапреднем откъм стандарт на живот ще сменя отоплението

  13. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #26

    Re: климатик, газ или централно парно

    Нещо не се връзва...
    Климатика си струва парици - доста парици
    Той си има живот - 5-10 годинки
    парното е с радиатори - 10-30 годинки
    отделно профилактики и обслужване.....

    май е по-добре на парно

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #27

    Re: климатик, газ или централно парно

    какво профилактики и обслужване ? машините ги позачиствам сам веднъж на сезон по обстойно после само филтрите ... за профилактики не плащам ,в гаранционните ми карти не пише такова нещо ...10-20-30 години - ние да сме живи и здрави ,чак толкова далечна сметка не правя ... до тогава много неща ще се променят на енергийния пазар

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #28

    Re: климатик, газ или централно парно

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    и пак смея да твърдя че с радиатори не е по комфортно отколкото с подово то прави навсякъде една и съща температура и най вече на самия под където винаги е най студено
    С добро подово наистина е по-комфортно, но с лошо проектирано и изпълнено е зле. У нас имаме повече опит с радиатори, подовото навлиза напоследък и е въпрос на шанс да не попаднеш на някой измислен майстор. Иначе и аз напоследък съм се запалил за подово - осигурява най-близко до идеалното разпределение на температурата по височина - топло на краката и по-хладно на главата. Това води и до значителни икономии, освен комфорта.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #29

    Re: климатик, газ или централно парно

    Не знам защо,но досега никой не обръщаше внимание на факта,че за да е ефективно подовото,трябва изолацията отдолу да е перфектна.Минат "майсторите",сложат му едно фолио 2мм и готовоДа,ама не.Тоя бетон с неговата добра топло(студо)проводност докато го загрееш......

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #30

    Re: климатик, газ или централно парно

    Подовото е добре, но като погледна електромера и ми се завива свят. Аз съм за комбинираното отопление. Евтини климатици до 0* и от там на парно. Градът ни е газифициран, но за да ходиш по къс ръкав трябва да е 23-24*, а сметките отиват към 200 лв на газ. С една дума безплатен обяд няма. Всеки начин на отопление си има и предимства и недостатъци. Лошото е, че доходите на масовият жител са ниски. Аз лично по-чисто от тока не виждам, е разбира се ако човек може да си го позволи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Парно с тела от климатик
    От Toshimoto във форум Отопление
    Отговори: 31
    Последно: 30-03-12, 15:11
  2. Централно отопление: газ или климатик?
    От SashoT във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 06-02-07, 03:24
  3. Парно с климатик
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 21-12-06, 10:20
  4. Термопомпено парно от климатик?
    От nico във форум Други начини за отопление
    Отговори: 14
    Последно: 29-12-05, 02:44
  5. Климатик или парно?
    От xenohack във форум Отопление
    Отговори: 36
    Последно: 12-11-05, 22:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе