Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 33 от общо 33

Климатик, газ или централно парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #31

    Re: климатик, газ или централно парно

    Алекси, прочети отново някои точки от поста ми. Особено т.1. Няма кеф за без пари. Доходите със сигурност са ми по-малки от твоите. Но не стига, че не си позволяваме някакви особени удоволствия, но и на студено ако седим, то за какво ли живеем. А и жената всичко друго ще изтърпи, но усетили студ и става абсолютно нервна. Като змиите е. Краката и ръцете са и винаги леденостудени.
    Ако ми стоплиш цялата къща, както с парното на климатици за 100лв. месечно ще си изхвърля и двете котлета на парното. Аз без климатиците плащам по 70-80лв. ток.
    Бях забравил за подовото. Навремето (при соц.тока) с баща ми имахме идея и за него. В моя случай не става толкова идеално, защото ще топля и мазетата под къщата.
    Цените на всички енерго носители расте за съжаление. И токът расте, и газта и въглищата. Това е положението. За по-малко разходи трябва да правиш компромиси с някои от следните параметри:
    - отопляваната площ
    - времето на отопляване
    - поддържаната температура в помещенията
    - субективното усещане за комфорт
    Всичко друго са философии. Никога не съм разбирал хората като почнат да правят сметки за някакво избиване на инвестиции. Не от всичко може да се избива.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #32

    Re: климатик, газ или централно парно

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    абе вярно е че белия свят се отоплява на газ но ние сме малко по назад от него ,основно по доходи .. ако на газ ще си отоплявам апартамента за 250 лв с климатици го отоплявам за 100 ,като и първоначалното ми капиталовложение е по малко ... тая сметка си я правя макар че доходите ми са доста над средните за страната ... след години като понапреднем откъм стандарт на живот ще сменя отоплението
    Човек, какви 250 лева? Днес платих сметката за октомври - 40 лева газ. Апартамента е ново строителство, под мен никой не живее и пода е като лед. Дограмата и изолацията са най-калпавите, които са слагани на ново строителство. В жилището през месеца котела е работил около 70-80% от времето защото имаше хора по цял ден, а месеца беше сравнително хладен. В тази сметка влиза и топлата вода, изразходена от трима човека.
    Не искам за поредн път да повдигам спора за газ - климатици, но чак такива големи разлики в разходите няма.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #33

    Re: климатик, газ или централно парно

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Човек, какви 250 лева? Днес платих сметката за октомври - 40 лева газ. ..
    ...Не искам за поредн път да повдигам спора за газ - климатици, но чак такива големи разлики в разходите няма.
    Има, има, но не между климатици и газ, а между добре и зле проектирана и изпълнена отоплителна система. Виждал съм газов котел да ключва за по 2-3 минути при снежна покривка навън! Това означава лошо оразмерена и неефективна система и естествено голям разход на газ. Това, че някой плаща по 300лв за отопление на апартамент не означава, че е нормално, а поскоро означава, че си е дал парите на вятъра или се е опитал по тънка лайсна - да спести от проект за отоплителна инсталация или да сис запази старата инсталация и т.н. Сметки за отопление на нормален апартамент над 150-200лв (с разхищения не са нормални.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Парно с тела от климатик
    От Toshimoto във форум Отопление
    Отговори: 31
    Последно: 30-03-12, 14:11
  2. Централно отопление: газ или климатик?
    От SashoT във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 06-02-07, 02:24
  3. Парно с климатик
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 21-12-06, 09:20
  4. Термопомпено парно от климатик?
    От nico във форум Други начини за отопление
    Отговори: 14
    Последно: 29-12-05, 01:44
  5. Климатик или парно?
    От xenohack във форум Отопление
    Отговори: 36
    Последно: 12-11-05, 21:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе