Страница 113 от 181 ПърваПърва ... 63103111112113114115123163 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,681 до 1,695 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1681

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    "Miho " Има тема за твоите въпроси там си задай въпросите."leonartis " то е ясно че ще направи толкова температура колкото му зададеш ,ако си добре изолиран и и 26гр ще ти направи.Важното е колко накрая на месеца ще ти е сметката.Сега като ни занулиха на 01.01.19 имам 350лв за трите месеца-октомври,ноември и декември..По 0.91лв е газта в Шумен.Писал и друг път ,че съм на 2 етаж от къща, 4 стаи кухня,коридор и баня и тоалетна заедно.От 05.30ч до 21.00ч 22гр.останалото време на 21гр.На котела показва 50гр на водата.Първоначално като включи работи на голяма мощност около 5-10мин. на 4-5степен .На дисплея има огънче .Който е с Висман знае за какво става въпрос и после намалява на първата степен като стигне 50гр и така държи докато не изключи по стайна температура,която съм му задал.На първа степен съм слизал до газомера да го видя едвам се върти брояча.Много бавно.Иначе на 4-5 степен полудява.На зададена 22гр температура включва на 21.8 и изключва на 22.2гр.Сега в този студ това става за 20-25мин.После става докато изстинат радиаторите 22.6гр и 1 час не работи котела и после същият цикъл.На едно завъртане отива 0.500 от кубика.
    Този пост е редактиран от loshiat; 05-01-19 в 17:13.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    4
    #1682

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    "Miho ""leonartis " то е ясно че ще направи толкова температура колкото му зададеш ,ако си добре изолиран и и 26гр ще ти направи.На котела показва 50гр на водата. На зададена 22гр температура включва на 21.8 и изключва на 22.2гр.Сега в този студ това става за 20-25мин.После става докато изстинат радиаторите 22.6гр и 1 час не работи котела и после същият цикъл.На едно завъртане отива 0.500 от кубика.
    В първата част имах предвид, че при неправилно изчислени радиатори и зададена температура в хола от 22 градуса би могло в спалнята да е например 24, а в детската да не достига 21, теоретически. При нас водата е на 55, но ще експериментирам и с 50. Иначе също работи на минималната мощност и показва една чертичка. Не знам настройката в безжичния контролер за включването - с разлика половин и един градус какво дава като комфорт и като разход и дали оказва съществено влияние върху разхода.

    Прочетох за вашата сметка, зануляването е на една дата, но не казвате от кога сте в непрекъснат режим на отопление. При нас запалихме парното на 5 октомври е не сме го спирали независимо от топли дни, оставихме на показателите на термостата. Така още през октомври направихме към 100 лева. В Шумен от Нова година цената е 93 стотинки.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    27
    #1683

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте, нов съм във форума и досега само четях темите, за да събера малко инфо. От Шумен съм и лятото на 2018 се газифицирах и аз. Поста ми ще е малко скромен, тъй като пътувам и използвам телефона си, което ми е малко тегаво, затова по-подробна информация ще дам на по-късен етап. Апартамент-панелен с външна изолация 10см стиропор, към 60 квадрата, с изолация от фибран на всички тавани и дограма- обикновена, нищо особено. Обособен на 2 спални + кухня с трапезария заедно. Изложение; кухня+трапезария и едната спална запад, другата, по-голяма спалня изток (по-топла е). Източна и западна тераси усвоени, предпоследен етаж, под мен се топлят на дърва - евала!, над мен необитаем. Встрани обитаем, но на килими, т.е. файда няма. Котела е двуконтурен Viesmann VITODENS 100, радиатори панелни във всички стаи (по натам ще дам точни размери), в коридора също, в банята 3 ал. глидера. Тръбите-медни, термостат salus, външна темп. сонда. В Шумен засичат на тримесечие и така за октомври, ноември и декември общо 312 лв. топло, БГВ и готвене на газ. Газта в Шумен е по спомен 91 ст., което прави 343 кубика. Супер доволен съм - това за трима възрастни, дете на 13 и малко бебе. През деня държим 22.6, през нощта 22 градуса. Много съм доволен от монтажа и от компонентите на системата. Преди да мина на газ бяхме с клими , след това с Ел. конвектори, но с газта засега си е най. Сега януари е по студено и на денонощие стигам 7-8 кубика, което мисля е ОК. В Шумен по мои наблюдения котлите на Висман имат сравнително добра и навременна поддръжка, затова боднах такъв. Напролет ще сменя стъклопакетите на дограмата в западната спалня, че се образува мноооого конденз, хем радиатора е под прозореца, тук приемам съвети, че не съм много наясно. Имам някои дребни въпросчета относно работата на котела , но май ще е в друга тема.
    Поздрави за полезния форум!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    14
    #1684

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Да се включа и аз към шуменската група ползватели . Газифицираха ме в началото на октомври 2018 и реално тогава се нанесохме да живеем в апартамента. Панелен апартамент 3 стаи+ кухня+баня+WC (78кв) на 5ет(от 8) с изолация 8см на външни стени (вътрешни стени и тавани само с гипсокартон), под - фибран 3см + ламинат(коридор и кухня с теракот). Дограмата 6камерна+ 3камерни стъклопакети. Нямам спомен за точна дата на включване на котела в режим за отоление(предполагам края на октомври). Котел Бош конденз 2500 двуконтурен, радиатори алуминиеви общо 52ребра + малка лира в банята. Разход при нулирането (31.12.2018) - 243м3 (218лв) . 3 членно семейство - топла вода само от котела + котлони на газ. Режимите на работа до коледната почивка бяха 6:00h -22 градуса 7:10 - 19 градуса 15:20 - 22градуса 22:40 - 19градуса (през почивни дни от 6 до 23 - 22градуса). Сега малко промених режимите като през деня когато не сме вкъщи се поддържа 20градуса. Като изключим проблемното ми обезвъздушаване съм доволен, но може би по-реално ще бъде следващото 3месечие.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    36
    #1685

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте да не отварям нова тема, ще се присъединя към вас. Имам газов котел Vaillant vuw 202 2 5 r3, ползвам го от тази зима така закупих жилището.Ново стройтелство 1 етаж 84кв с пвц дограма, външна изолация, вътре навсякъде е с гипс картон но дали има вата божия работа.Дневна 28кв(радиотор Н800 16глидера) юг 2 спални(Н800 9глидера едната другата Н350 22глидера) по 14кв север, баня 4кв(лира) коридор 10кв (Н350 14глидера)всичко отопляемо.На радиаторите имам само термоглави, нямам термостат още експерементирам на газ,уча се да хвана баланса и да ползвам правилно.За месец декември е работило постоянно(без 3-4дни) и ми дойде сметка 241лв(парно и топла вода) газ,вижда ми се малко много защото не беше студен месец незнам, ĸaтo в днeвнaтa тeмпepaтypaтa e oĸoлo 22-23,5, a в cпaлнитe 21-21,5.Сега от вчера започнах да засичам газометъра и за 24часа ми дава около 15куб. Газ топлата вода беше настроена на 55градуса. Какво е вашето мнение на котела пише 9kw това долна граница ли е максимална граница ли е незнам+ да добавя преди да закупя апартамента този радиотар от Н350 22глидера го нямаше купих до допълнително че ми се виждаше много малак Н350 14глидера за стая 14кв която е северна и тези 14глидера ги монтирах в коридора там имаше радиатор от 3 глидера Н350.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #1686

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте да споделя и аз първата си фактура за газ за цял месец(декември),апартамент 115 120м2 1 етаж над гаражи обикновенна пвц дограма с енерджи стаклопакет,гипсокартон с 10см вата на таваните на стените пак гипсокартон само че е лепен.Спалня и детска северни с ваншна изолация,кухня и хол южни макар но в кухнята сланце огрява сутрин за 2 часа понеже южната ми тераса е голема и кухнята пада в сянка от горната тераса,пода е с паркет под който на времето нашите като са строили блока понеже може би не е имало 90-та година друго са положили 10см згур бетон и аз незнам какво е това но така казва баща ми,аз тази есен над паркета в северните стаи сложих ламинат с 1см фибранова хпс подложка а във вторник ще идват да слагат и южните стаи.Иначе като изключа една голяма и една малко по малка тераса килер и малка тоалетна в които няма радиаторитопля следното:
    Хол-21м2-25глидера Н600
    Кухня-20м2-25глидера Н600
    Коридор-11м2-14глидера Н600
    Спалня-12м2-19глидера Н600
    Детска-11м2-17глидера Н600
    Баня-5м2-5глидера Н800
    Котела е Immergaz VICTRIX 24 TT двуконтурен системата е изградена на два кръга с медни тръби.Потреблението от 1.12 до 31.12 е 240м3 или 211лв среден разход за месец декември 7.7м3 газ на ден за отопление,топла вода и готвене,поддържани температури от 08ч до 22ч 23.5,от 22ч до 08ч 21.5 всекидневно защото имам малко дете и жената е още в майчинство,аз лично съм доволен като има в предвид студеният апартамент който сме обсъждали на 82 3 страница миналата година в тази тема.моля и по опитните да изкажат своето мнение за да се ориентирам дали всичко е наред.Искам накрая да благодаря на членовете на форума които миналата година когато имах нужда от съвети споделиха с мен опита си и бяха честни и не трагнаха да ме заблуждават колко ще съм добре на газ.Искам и да благодаря на pepittof защото се оказа че апартаментите ни са сходни като топлозагуби и той ми даде съвети от опита си които ми бяха от полза.Като цяло форумът е много полезен изчел съм много теми и мнения и много научих от хора като Van Dam,Lazar,espace,vizi и други участници които споделят опит,но най ми харесва че тук няма злоба и лош тон и всеки гледа да помогне.Живи и здрави и за много години.

    - - - - - - - - - -

    За януари до момента средният ми дневен резход е 9м3 в най студените дни
    Този пост е редактиран от Nadin87; 13-01-19 в 15:23.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1687

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Важното е, че сте доволни. Сметката не изглежда хич голяма поне за мен.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1688

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Съвсем си е добре сметката.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1689

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Сметката е идеална, поддържаната температура е супер. Е ми честито. Системата ти топли адекватно с много добър разход.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    11
    #1690

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    "Miho " Има тема за твоите въпроси там си задай въпросите."leonartis " то е ясно че ще направи толкова температура колкото му зададеш ,ако си добре изолиран и и 26гр ще ти направи.Важното е колко накрая на месеца ще ти е сметката.Сега като ни занулиха на 01.01.19 имам 350лв за трите месеца-октомври,ноември и декември..По 0.91лв е газта в Шумен.Писал и друг път ,че съм на 2 етаж от къща, 4 стаи кухня,коридор и баня и тоалетна заедно.От 05.30ч до 21.00ч 22гр.останалото време на 21гр.На котела показва 50гр на водата.Първоначално като включи работи на голяма мощност около 5-10мин. на 4-5степен .На дисплея има огънче .Който е с Висман знае за какво става въпрос и после намалява на първата степен като стигне 50гр и така държи докато не изключи по стайна температура,която съм му задал.На първа степен съм слизал до газомера да го видя едвам се върти брояча.Много бавно.Иначе на 4-5 степен полудява.На зададена 22гр температура включва на 21.8 и изключва на 22.2гр.Сега в този студ това става за 20-25мин.После става докато изстинат радиаторите 22.6гр и 1 час не работи котела и после същият цикъл.На едно завъртане отива 0.500 от кубика.
    Здравей понеже съм със същият Котел,да те питам имаш ли модулиращ термостат/програматор и какъв е,че и аз трябва да купувам ?

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1691

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от fritz Виж публикацията
    Здравей понеже съм със същият Котел,да те питам имаш ли модулиращ термостат/програматор и какъв е,че и аз трябва да купувам ?
    Не е модулиращ,обикновен безжичен .Ето такъв е-Q7 RF-Програмируем стаен термостат-безжичен • Стайни терморегулатори • Комерторг ЕООД

  14.  
     
  15. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #1692

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте, колеги!
    За първи път при нас Аресгаз издава фактури в MWh. Получавам авансова фактура за 1,8880 МВh като количество. Как да си ги изчисля, за да разбера колко е 1 м3 газ. Т.е 1 MWh на колко куб.м газ са равни. С какво да изчислявам?

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1693

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Дам и аз получих такава сметка от Овъргаз, но имам и отчет в кубици.Излиза нещо като 1,055 MWh на 100 кубика.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #1694

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Моите от 1 година са така. Овъргаз явно са привилегировани. Числото MWh го делите на един коефициент калоричност. Трябва да го пише някъде из фактурата и е около 10. Умножавате по 1000 и получавате кубиците. Това за тези на които не им ги пишат

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1695

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И на мен ми пратиха такава фактура с MWh,а не м3.Какво се цели с това не знам.Като газомера ни мери кубици.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе