Страница 153 от 181 ПърваПърва ... 103143151152153154155163 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,281 до 2,295 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2281

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Вие въобще къпете ли се бе хора.
    При мен за 2ма човека, средно около 20дена в месеца, само за БГВ с двуконтурен 53лв. за септември и 40 за август.
    gurcayy одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #2282

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не пишете проточни ли са котлите или топлят бойлер, има разлика

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #2283

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Вие въобще къпете ли се бе хора.
    При мен за 2ма човека, средно около 20дена в месеца, само за БГВ с двуконтурен 53лв. за септември и 40 за август.
    Ами къпим се да ти кажа.Всеки ден.Много зовиси как си настроил водата,колко е разстоянието от котела до банята и най вече колко се киснете вътре в банята.Моята вода е направена да не се разхлажда със студена вода.Тече точно за къпане.oldgraf то си пише какъв ми е котела-двуконтурен.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #2284

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    С едноконтурен котел и при мен консумацията е около 0.8-1м3 газ на ден и последните два месеца съм на ток, днес поръчах и котел на ток и ще видя дали има разлика при отоплението поне докато не падне цената на газта.

  6. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #2285

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Колко интервсно цената на газа скачат сметките не. Тия смехории ме забавляват хората от 10 години плащат в тоя форум по 30-40 лева лятото за къпане сега газта е супер скъпа но те продължават пак толкова да плащат това е уникум. Тука явно има нобелови лауреати патентовайте си технологиите вие сте бъдещето на България или най малко патентовайте си лъжите. Сега от практична гледна точка да ви кажа нещо сега е по изгодно да се отоплявате на бензин А95 от колкото на газ.
    Alexi одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #2286

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Е, радвай се, де. Защо ги храниш? Това означава, че когато газта беше 5 пъти по-евтина доскоро, Овъргаз им е плащал като благодарност. Хубаво е да видиш, че сме намерили цаката и на скъпата газ.

    8 кубика газ на месец за тричленно семейство, което готви и топли бойлер на газ, звучи като виц, без да се засягате.
    oldgraf и tanatos харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    430
    #2287

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Като 6-годишен редовен потребител на Овергаз, мога да посоча следните ФАКТИ - Сметка за Септември 2022 - 58 лева за 128кВ, сметка за Август 2022 - 83 лева за 220кВ.За Септември 2021 потреблението ми е било повече от ДВОЙНО на сегашното а сметката ДВОЙНО по-ниска от сегашната.Всеки с елементарни математически познания може да си направи калкулациите и изводите съответно.Дори с новите цени за Октомври(32% по-ниски от Септемврийските) дневната електроенергия ще остане по-евтина от газта.Прогнозите за Ноември са 10% по-ниска от Октомврийската - чак тогава евентуално може да говорим за по-ниски цени на газа.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    66
    #2288

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз също съм към Овъргаз и ситуацията при мен е следната:
    - Юли - 10м3= 29лв;
    - Август - 14м3= 58лв;
    - Септември - 17м3= 80лв;

    Тричленно семейство, без готвене на газ, само топла вода.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2289

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Като 6-годишен редовен потребител на Овергаз, мога да посоча следните ФАКТИ - Сметка за Септември 2022 - 58 лева за 128кВ, сметка за Август 2022 - 83 лева за 220кВ.За Септември 2021 потреблението ми е било повече от ДВОЙНО на сегашното а сметката ДВОЙНО по-ниска от сегашната.Всеки с елементарни математически познания може да си направи калкулациите и изводите съответно.Дори с новите цени за Октомври(32% по-ниски от Септемврийските) дневната електроенергия ще остане по-евтина от газта.Прогнозите за Ноември са 10% по-ниска от Октомврийската - чак тогава евентуално може да говорим за по-ниски цени на газа.
    Едва ли някой си прави илюзии, че поне до Нова година газта ще изпревари по икономия тока. Дори и да запазят тази намалена цена от октомври/ноември, а аз лично се съмнявам, дори и да качат малко цената на тока като падне мораториума, в което също се съмнявам, на газ ще е по-скъпо за отопление. Въпроса е колко ще е разликата и колко поносима ще е крайната цена за потребителите.
    HRS9 одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    430
    #2290

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Едва ли някой си прави илюзии, че поне до Нова година газта ще изпревари по икономия тока. Дори и да запазят тази намалена цена от октомври/ноември, а аз лично се съмнявам, дори и да качат малко цената на тока като падне мораториума, в което също се съмнявам, на газ ще е по-скъпо за отопление. Въпроса е колко ще е разликата и колко поносима ще е крайната цена за потребителите.
    Напълно съм съгласен, но ако цените горе-долу се изравнят, това ще бъде в полза на газа - тъй като алтернативно отопление на ток(респективно подгряване на топла вода) ще включва и първоначална инвестиция.Аз лично поне този отоплителен сезон НЕ смятам да се отоплявам с газ и реших проблема по следния начин:Купих си 50 литров бойлер 3кВ(предполагам че литража за 3-членно семейство ще предизвика присмех но мога да споделя следното - за 3 седмици ползване не сме усетили НИКАКЪВ ДИСКОМФОРТ относно къпането, при положение че сме двама възрастни и малко дете,единствено сме възприели като ново правило да не се къпем веднага един след друг а да изчакваме по 30 минути,което не е болка за умиране поне според мен),Електрически Конвектор 2.5 кВ и смятам да използвам климатика,който имам,като основно отопление.Времето ще покаже дали съм си направил точно сметките или не.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2291

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Колко интервсно цената на газа скачат сметките не. Тия смехории ме забавляват хората от 10 години плащат в тоя форум по 30-40 лева лятото за къпане сега газта е супер скъпа но те продължават пак толкова да плащат това е уникум. Тука явно има нобелови лауреати патентовайте си технологиите вие сте бъдещето на България или най малко патентовайте си лъжите. Сега от практична гледна точка да ви кажа нещо сега е по изгодно да се отоплявате на бензин А95 от колкото на газ.
    Струва ми се, че нямаш нагласа да се справиш с новата икономическа обстановка, която ще продължи дълги години.
    Ниските сметки не са функция само на цената на ресурса.
    А съвкупност от отговорно ползване и енергоефективни странични елементи.
    По един или друг начин, всеки ще трябва да свикне да задоволява исканото ниво на комфорт с по-малко енергия - както в бита, така и в промишлеността. И да, определено в България ще е по-трудно, отколкото в някои по-богати, развити и адекватни държави.
    HRS9 одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2292

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Колко интервсно цената на газа скачат сметките не. Тия смехории ме забавляват хората от 10 години плащат в тоя форум по 30-40 лева лятото за къпане сега газта е супер скъпа но те продължават пак толкова да плащат това е уникум. Тука явно има нобелови лауреати патентовайте си технологиите вие сте бъдещето на България или най малко патентовайте си лъжите. Сега от практична гледна точка да ви кажа нещо сега е по изгодно да се отоплявате на бензин А95 от колкото на газ.
    Средните цени за лятото при мен:
    2022 - 35 лева
    2021 - 16 лева
    2020 - 12 лева

    Скока е ясно видим и логичен, нали?
    HRS9 одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #2293

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Едва ли някой си прави илюзии, че поне до Нова година газта ще изпревари по икономия тока. Дори и да запазят тази намалена цена от октомври/ноември, а аз лично се съмнявам, дори и да качат малко цената на тока като падне мораториума, в което също се съмнявам, на газ ще е по-скъпо за отопление. Въпроса е колко ще е разликата и колко поносима ще е крайната цена за потребителите.
    Ще си позволя да разбия една илюзия газта никога не е била по икономична от тока говоря за последните 20 години от както навлезнаха инверторните термопомпи/някои ги наричат климатици други ги разделят на климатици и термопомпи/
    Alexi одобрява това.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2294

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Ще си позволя да разбия една илюзия газта никога не е била по икономична от тока говоря за последните 20 години от както навлезнаха инверторните термопомпи/някои ги наричат климатици други ги разделят на климатици и термопомпи/
    Аз не съм и твърдял обратното.
    Макар че предните 2 години, при ниската цена на газа нещата бяха на кантар.
    Огромния проблем с високите сметки на газ, принципно, се дължи до голяма степен и на некадърно сметнатите и настроени системи. При климатика е лесно - копчето и готово.
    Докато при газта масово се ползват прекалено мощни котли, които не са и настроени коректно, не се ползват програматори.
    HRS9 одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    430
    #2295

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Ще си позволя да разбия една илюзия газта никога не е била по икономична от тока говоря за последните 20 години от както навлезнаха инверторните термопомпи/някои ги наричат климатици други ги разделят на климатици и термопомпи/
    Това което казвате е вярно, но да не забравяме и народопсихологията на народа ни, относно термопомпите Въздух/Въздух(може би тази ще е първата година в която Ганьо ще признае,че климатика СТАВА((има едно мнозинство, което мисли,че това не просто е НЕКОМФОРТНО а НЕВЪЗМОЖНО)) и за отопление и това не е чак толкова НЕКОМФОРТНО колкото повтаря от десетилетия) от една страна и финансовите възможности за термопомпи Въздух/Вода,Вода/Вода и Земя/Вода от друга.Исторически погледнато газта, беше алтернатива на ВСИЧКИ други видове отопление, които отдават по КПД а не по COP.Имаше години, в които цената на газа беше 3 пъти по-ниска от дневната електроенергия(сравнения с огрев на дърва не си позволявам да правя - тъй като там почти никой не калкулира труда като разход и сметките рядко са точни).Енергийната ефективност за която говори KOD в съобщение №2291 поне според мен минава задължително през - подобряване на сградите,максимално използване на соларната енергия и уреди с COP а не с КПД.Съжалявам, ако съм се изразил неграмотно технически.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе